Дали да не съгреша с Dacia Sandero Stepway - ново?!

Започната от To4kata, 29 Април 2024 08:26:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

To4kata

Жоро, писна ми да си сгъвам страничните огледала в дъжда бе, пич! И да ги чегъртам зимно време ... и врътките на климатика ... като на бойлера, и да ми пада телефона с навигацията в краката в движение. Зарежи!


Жоро Петков

За огледалата ти казах - 100% съм убеден, че ИМА как да сложиш с подгрев, че и сгъваеми.
Ако няма как лично ще ти пратя 1 напитка каквато пожелаеш по Еконт/Спиди.
Врътките на климатика са НАЙ-ЯКОТО нещо, ти да не искаш да се управляват от сензорен екран? Пробвал ли си тая опция? Голяма част от авто производителите се връщат или оставят точно това да е механично - управлението на климатика.
За навигацията пак ти казах - Ето колегата Ф Фокус си смени и си сложи Андроид инфотеймънт, който има вградени Уейз и Мапс.

Са... признай си, че просто искаш да начешеш крастата за нова кола. Мерак се гаси с пари.
Предложиха ти Шкода. Не мога да си кривя душата и да не кажа, че за момента това е единствената "далавера". Взимаш нова бъкана с екстри, доливаш масълце и като стане на 100 000км разкарваш и ти я купуват веднага, защото "чисто нов ВАГ от 1 собственик" не се задържа. Това, че аз не харесвам ВАГ не означава, че и ти не трябва. Новата кола си е нова - 7г гаранция мисля имат сега или 150 000км. Октавията е доста раздут Фокус, така че и място ще имаш. Освен това имат адски много налични бройки.

To4kata

Че ми е влязла муха, вярно е. Тук си прав. Признах си още в началото. Но ме заинтригува, така че ще проуча въпроса с тези екстри за Фокуса. Може и да се навия. Тия джаджи /огледала, таблет/ от Алито ли се пазаруват. Ако може ФФокуса да сподели на лични ще съм благодарен!

Ако ще гледам Шкода, може би Камик. Октавията е чудесна кола, но ми се види голяма за града. Това на първо четене, де.

Жоро Петков

Цитат на: To4kata в 20 Май 2024 22:46:25Че ми е влязла муха, вярно е. Тук си прав. Признах си още в началото. Но ме заинтригува, така че ще проуча въпроса с тези екстри за Фокуса. Може и да се навия. Тия джаджи /огледала, таблет/ от Алито ли се пазаруват. Ако може ФФокуса да сподели на лични ще съм благодарен!

Ако ще гледам Шкода, може би Камик. Октавията е чудесна кола, но ми се види голяма за града. Това на първо четене, де.
Значи за огледалата ще е серт:
https://www.focusrsoc.com/threads/mk3-retrofit-powerfold-mirrors.354674/
най-важния въпрос е дали окабеляването има правилните букси. Ще е голяма играчка ако тръгне да го прави сам човек. Нали имаше някаква група Форд+ ли какви бяха те се занимават с разни софтуерни ъпгрейди.
За мултимедия ето ти примерно:
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-ford-focus-mk3-multimedia.html?spm=a2g0o.productlist.search.0
избираш си четеш коментарите или някой да сподели.
Октавията голяма... че тя е малко по-голяма от сегашния ти фокус.

Ilian Petrov

Цитат на: To4kata в 20 Май 2024 22:46:25Ако ще гледам Шкода, може би Камик. Октавията е чудесна кола, но ми се види голяма за града. Това на първо четене, де.

Камик с 1.5 TSI и 150 к.с. ще е добра комбинация. Карам служебен Пасат с този двигател и определено ми харесва поведението му. И си е четири цилиндров.

https://www.auto-data.net/bg/skoda-kamiq-facelift-2023-1.5-tsi-act-150hp-50913

Среден разход от 5.8 едва ли, но около 6.5 е постижим.

To4kata

Цитат на: Жоро Петков в 20 Май 2024 23:37:53Значи за огледалата ще е серт:
https://www.focusrsoc.com/threads/mk3-retrofit-powerfold-mirrors.354674/
най-важния въпрос е дали окабеляването има правилните букси. Ще е голяма играчка ако тръгне да го прави сам човек. Нали имаше някаква група Форд+ ли какви бяха те се занимават с разни софтуерни ъпгрейди.
За мултимедия ето ти примерно:
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-ford-focus-mk3-multimedia.html?spm=a2g0o.productlist.search.0
избираш си четеш коментарите или някой да сподели.
Октавията голяма... че тя е малко по-голяма от сегашния ти фокус.

Благодаря Жорка, ама май така ще си я карам. Тия китайски играчки ще карат ден до пладне. В украинския форум един пич си е монтирал баш китайска - 5-600 лв. Сега му бълва компа грешки. Само работа ще си отворя. Добра си ми е количката.

April

Тия дни моя фокус с гадния мотор три цил и гадния маслен ремък го разходих насам натам извън София.
Много приятна кола.

To4kata

Цитат на: April в 21 Май 2024 13:33:01Тия дни моя фокус с гадния мотор три цил и гадния маслен ремък го разходих насам натам извън София.
Много приятна кола.

Разгеле, най-после имам подкрепление. Броим се на пръстите на едната ръка ... Мда, потвърждавам много приятна кола!

Жоро Петков

Цитат на: To4kata в 21 Май 2024 10:03:21Благодаря Жорка, ама май така ще си я карам. Тия китайски играчки ще карат ден до пладне. В украинския форум един пич си е монтирал баш китайска - 5-600 лв. Сега му бълва компа грешки. Само работа ще си отворя. Добра си ми е количката.
За китайските играчки - малко е до късмет. Вече доста голям процент - над 90 работят свястно. В крайна сметка нещата не са необратими. Запазваш си стария панел, всичко е на букси и като не те кефи си връщаш оригиналния вид.

p.s. - че и аз ви подкрепям бре -  за мен Фокуса е най-добрата кола в класа си за каране. Аз исках Фокус 4, но жената каза, че иска Мондео и направихме компромис - взехме Мондео!

To4kata

Цитат на: Жоро Петков в 21 Май 2024 15:04:27За китайските играчки - малко е до късмет. Вече доста голям процент - над 90 работят свястно. В крайна сметка нещата не са необратими. Запазваш си стария панел, всичко е на букси и като не те кефи си връщаш оригиналния вид.

p.s. - че и аз ви подкрепям бре -  за мен Фокуса е най-добрата кола в класа си за каране. Аз исках Фокус 4, но жената каза, че иска Мондео и направихме компромис - взехме Мондео!

Те пръстите са поне пет. Така че си вътре, аз не забравям!


F Focus

#130
Цитат на: ivchotr в 19 Май 2024 19:34:17Някой няма ли да каже: "А, бе, новото си е ново!"  :D

Аз бих го казал, ако яко ме бие парата и то не за всички марки и модели, но понеже чергата ми не е "дебела" оставам привърженик на по-старото и добре поддържано добиче, което не е с буталца високи 3-4 см. и сегментчета 2мм.! >:(
Благодарности на Точката за честното споделяне на впечатленията му по темата, която за мен е много интересна, както вярвам и за всички останали, щото знаете и, аз бях залитнал извън правият път ( (tooth) ), ама след четене тук-там, нЕкои сметки и т.н. , както казах реших да търся наистина читав и поддържан "Фокус"-2/2.5 с 2.0 Дуратек, като бюджетът ми не е малък-20Х. лв. за покупката плюс още всички необходими ремонти за отстраняване на едно-друго, смяна на ВСИЧКИ масла и течности, регистрация, Каско и др. задължителни данъци и такси. Ако е внос от Швейцария, като моята  ще е най-добре!!! Но както съм писал често  нито "Титаниум", нито "Джия" нямат важни екстри, като ел. подгрев на предното стъкло, темпомат, двузонов климатроник (айде това не ми е важно, ама все пак?) Приемам предложения и черпя вечеря за двама в читав ресторант на корем! ^-^ Имам сериозно (уж) предложение за закупуване на добичето за 8Х. лв., което не съм приел, че ми малее ( (tooth) ),но, ако я продам кВо праИм, после-кВо купувам?
Извинявам се на автора на темата, че му я пооцапах, но се надявам да не ми се сърди.
Поздрави, хубава вечер и наздраве! ^-^

ivchotr

Цитат на: April в 21 Май 2024 13:33:01Тия дни моя фокус с гадния мотор три цил и гадния маслен ремък го разходих насам натам извън София.
Много приятна кола.

И как се престраши  ::)

perun

Имам добър познат който е на висока позиция в една от водещите фирми за авточасти.Естествено като се виждаме често си говорим за коли.Та той споделя, че последните години хората са склонни да влагат средства в нещо по-старо но доказало се с времето отколкото да се хвърлят на нещо ново.И като ми е споделял какво се поръчва, в т.ч. и оригинални части съм склонен да му вярвам.И тук не говорим за липсата на финансова възможност.Само преди седмица му се обаждам за десен тампон на мотора за Голф 5 и то за 1.9TDI дето е много масов.Естествено искам LEMFÖRDER и той ми казва няма.Ама няма не само у нас, ами по складовете в Европа и не се знае кога ще го има.Казвам му да провери цената на оригинален-отговаря ми и там го няма.Отиваме в Порше цената двойна ама и те го нямат, нито пък могат да го доставят...

saggy

#133
Перуне, ти си за "стари класики" форума.  Това е форум за Форд, в който обсъждаме как да си купим Дачия или Шкода. (rofl) За всеки по нещо явно.:D
Иначе темата е добра, признавам. Дано само не премине в хейта за Екобуст, че споменахте вече Фокус 3. По-новите таралясници след 2013г. станаха скъпи за поддръжка, ама това е положението. Ако сега трябваше да си взимам нова кола щях да заложа на три възможни модела - Киа Сийд, Шкода Октавия или Тойота Корола - всичко бензиново/японски хибрид и комби. Фокус 4 сякаш не е толкова вариант, защото вече нямат голям двигател над 125кс, отделно че е трицилиндров и е на доста висока цена.

perun

#134
saggi@,от моя страна проблеми няма.За Екобуст е писано много, навсякъде и "чашата е препълнена".
Няма нужда да се допълва...

Ozzie

Цитат на: saggy в 21 Май 2024 22:11:26Фокус 4 сякаш не е толкова вариант, защото вече нямат голям двигател над 125кс, отделно че е трицилиндров...
Имат дизел, 4 цилиндъра, 1,5 л., 120 к.с. :P
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Жоро Петков

Цитат на: Ozzie в 22 Май 2024 19:31:55Имат дизел, 4 цилиндъра, 1,5 л., 120 к.с. :P
имат и 155 к.с. mHEV но си е 1.0 екобууста де

Alexi

Цитат на: Ozzie в 22 Май 2024 19:31:55Имат дизел, 4 цилиндъра, 1,5 л., 120 к.с. :P
с ремъка в масло ,на дизелов двигател сигурно и 100к няма да изкара тоя ремък .. за мен нов форд не е опция ,обезценката е огромна и няма продаване а аз парите не ги копая на полето .. дори само от тази гледна точка шкода е доста по добре

ivchotr

И на полето да ги копаеш, някои неща просто не си заслужават парите. А пък за тези, дето са хвърлили на вятъра една купчина пари да сътворят подобно нещо, изобщо не ми се отваря приказка.
Например харесвам продуктите на концерна ФИАТ, но не бих си купил модела "Мултипла" за нищо на Света  :D Само защото е грозен.

F Focus

Наистина е много грозен, ама е много практичен от към обем. Само личното ми мнение е, че нЕма нищо подобно-седалките се въртят всякак, масички навсякъде и т.н.
М/у другото и, аз не бих купил този модел никога.


ivchotr

Да, де. Всичко друго остава на заден план и едната заигравка с външния вид отказва купувача.

perun

Ами освен външен вид, някоя друга глезотийка и то на фона на масово поевтиняване, какво друго съществено има в новите коли...?

ivchotr


To4kata

E, вие какво очаквате да има - коли са все пак, не совалки. Макар, че нещата отиват натам и пазара предлага за всеки го по нещо от традиционни атмосферни двигатели (все още), през турбинирани 3 и 4 цилиндъра, меки хибриди, пълни хибриди, електрически - това нищо ли е? Да не говирим за глезотиите ... Друг е въпроса за цените. Не е като преди 15-20 години - бензин или дизел - вечните теми. И суркахме вехти пежа, рена и опели със сменени по три пъти изгнили прагове. За руските возила да не говорим. Да кажеш, че слизаме от мустанги бих се съгласил! Одъртявате, ей ..., а съм по-дърт от вас, предполагам. Шегувам се, да не подпалите сега ...

ivchotr

Който не е карал Трабант, нищо не знае :D

To4kata

Цитат на: ivchotr в 24 Май 2024 23:11:16Който не е карал Трабант, нищо не знае :D

Верно е! Забравих!

To4kata

#146
Я да попитам по-разбиращите. Този Hyundai Bayon https://www.youtube.com/watch?v=Jna3rjIHFp4 се предлага с 1.0 l 100 коня мотор 48V мек хибрид, както и без тази тази батерия - стандартен 1.0 л, 100 коня. Разликата е близо 3000 лв. Струва ли си тази батерия парите или ще създава повече ядове, отколкото ползи? Казват че намалява разхода в градски условия и прави двг по-пъргав.

А, и още нещо някой ако е карал от по-новите и компактни модели на Шкода - Рапид, Скала, Камик  - как возят тези коли твърдо и тропащо или стегнато. Поизгледах доста клипове на Камик и ми се струва, че през неравности минава доста твърдо, та чак с трясък /може и микрофона да усилва звука де/. Това само от гледане де. Ще ходя да повозя един Камик ... усещам. След Байона ...

Това са двете алтернативи на Дачията, които разглеждам.

Pyrhel

> Струва ли си тази батерия?
>> Не. Ядове няма да ти създаде, но няма реална и осезаема полза.

> Рапид, Скала, Камик  - как возят тези коли твърдо и тропащо или стегнато?
>> Рапид и Камик не съм карал, Скалата е новият Рапид реално, бих казал стегнато към твърдо. Помисли дали не е по-добре Скала с 1.5, вместо Камик с 1.0 - като цена и разход са еднакви.

Какво ще кажеш да отделя тази дискусия в нова тема с препратки и да поразчистя текущата от плявата?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

To4kata

#148
Цитат на: Pyrhel в 27 Май 2024 10:34:17> Струва ли си тази батерия?
>> Не. Ядове няма да ти създаде, но няма реална и осезаема полза.

> Рапид, Скала, Камик  - как возят тези коли твърдо и тропащо или стегнато?
>> Рапид и Камик не съм карал, Скалата е новият Рапид реално, бих казал стегнато към твърдо. Помисли дали не е по-добре Скала с 1.5, вместо Камик с 1.0 - като цена и разход са еднакви.

Какво ще кажеш да отделя тази дискусия в нова тема с препратки и да поразчистя текущата от плявата?

1. Да всъщност, обсъждам и скалата.
2. Няма проблем, тя и темата тръгна в друга посока.

Pyrhel

Колите обаче са в различен клас - Сандерото е в един клас с Фабиа (Б сегмент) а Скалата е в Ц и е над 30 см по-дълга. Камик и Байон (?) са заедно и са по-малки от Скала.

Мен събкомпакт сувчетата или кросоверите ме дразнят - малък багажник, греда отзад, не стъпва добре, харчи повече и на автомивката ти взимат като за джип. А разликата в клиренса е само 1.5 см.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.