Летни гуми - мнения, отзиви, коментари

Започната от Bobi, 25 Октомври 2011 21:38:11

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

hotblooded

 Ако са по стари от 2 години - обявяват ДОТ-а, коректни са. Но ако няма достатъчно бройки - на мене ми отпериха дата за доставка след 45 дена. Добре че бях избрал да платя при доставката ;)


escobar

Според скромния ми анализ в България има 4 основни онлайн "посредника" за продажба на гуми, които държат на склад само гуми, които са върнати или не са взети поради някаква причина. Защото сроковете им за доставка са 7-10 дни, а тези които са с доставка до няколко дни са ограничени бройки.
Един познат продаваше гуми и имаше само 3 вида - китайска марка, Сава и Дънлоп, ама на много добри цени и веднага, а тука 504 марки, ама с разни условности.

x1l0n

Цитат на: amplified в 17 Април 2013 22:17:44
http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/105576310/

някой карал ли го е това да даде отзиви? Че цената е... о.О

Тези са малко стари като модел (около 98ма) - иначе са мн стабилни, ако не са и със стар ДОТ примерно.
FF /fast.fords/

amplified

#273
Цитат на: amplified в 11 Април 2013 19:24:58
Другата седмица ще дам отзиви за ACCELERA PHI 235/40/18 index 300km/h
Стига да пристигнат... :P
При тая цена никакви мнения не могат да ме сломят  8)

Купих, тествах... само добри думи.
Митака има да пие бири на корем от мен!

Съпоставки спрямо заводските goodyear excellence 235/45/17 на Софийски отвратителен лигав, мръсен и излъскан асфалт

Шум:

Goodyear - средно задоволително
Accelera - пълна тишина, само вятъра в огледалата(свиват се с копче от купето...) :P

Спирачен път:

Goodyear - отличен/ABS от дъжд на вятър
Accelera - отличен -5% или 10% айде. (от 65км/ч до 0 за 9метра ~ два кораба като моя разстояние)/Тук положението с ABS е съвсем малко по-зле.


Стабилност:

Goodyear - отлична
Accelera - перфектна към отлична

Сцепление при рязко отпускане на съединителя с мръсна газ

Goodyear - 1 или 2 превъртания и отлична
Accelera - 2 до 4 превъртания и отлична

Сцепление на мокро

Goodyear - отлично
Accelera - Чака се

Сцепление на мокри павета

Goodyear - средно до много добро
Accelera - чака се...


Дизайн - Ха-ха-ха!

Goodyear excellence - средна работа, леко дразнещ
Goodyear F1, които бяха на Александър - БРУУУТААААЛЕН
Accelera - средна работа, не толкова дразнещ, след F1 не мога да погледна друга гума по този параграф. За справка accelera-та е с 90-95% копиран дизайн от континентал sport contact 2


!!!!ЦЕНА!!!!


Goodyear - европейска и ужасна, последно бяха към 400лв, сега аналогичния им модел е 354лв.
Accelera - достъпна - 171лв за брой(235/40/18) Дот 11 седмица 13 година. За справка поръчах ги на 22 март т.е. 12-та седмица...


И между другото.... скърца ми някой тампон по щангите... разбрах, щото е тоооолкова тихо по паветата!

Alexi

всяка гума е сносна като е чисто нова .. но на 2-3 сезона си проличават разликите ..

Bobi

Не се учудвам изобщо. Все пак тая гума е Continental Sportcontact 2 или 3 под друго име.

amplified

#276
Алекси,
определено си прав!
Гудиърките умряха на 5тия си сезон - станаха ужасно нестабилни, неравномерно износени и нито се потегляше, нито се спираше. И това със 180Nm...

Ще поживеем и ще видим. Засега съм страшно доволен.

Финансово във времето може би нещата се изравняват и спестяването може да не излезе двойно, но пак ще го има. И ще е дадена подобна сума, но на два пъти.
Недай си боже да се балонира или да се среже...

Съвсем между другото... тоя спирачен път е с накладки на 73,000км, заводски.

mitakinen

Борко бири и цигари не консумирам :) - ще минеш тънко с една вода. Моите Accelera почнаха трети сезон и още има много хляб в тях. Гумите на EPTYRES може да са на слабоизвестна марка по нашите ширини, но все Индонезия е един от големите производители на каучук и за разлика от китайските бюджетни гуми, които са направени от пластмаса и изкуствен каучук, то тези са със истински каучук. Да изкарат и 4 сезона за цената си пак са по-изгодни в сравнение с "марковите" на които цената им е х2
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

amplified

Update:
На мокро не са толкова впечатляващи като на сухо :)

moni74

#279
Последно питане за 205/55/16 - офертираха ми Фалкън 914 с ДОТ 0313 за 122лв парчето, с борд е. Понеже нямам време да обикалям, да ги взимам ли? Уж били японски, но пишеше че са правени в Тайланд. И дават ваучер за 20лв в Петрол, така че гумата идва 117лв без монтажа.
А в Диана GOODYEAR EFFICIENTGRIP идва към 130лв за клуба, но не знам борд има ли на V модела?


----------------------------


Bobi

Ако вторите са с борд, взимай тях. Звънни да питаш, какво ти пречи?

Bobi


Alexi

аз карам с тоя модел на Good Year ,с борд е .. не вярвам 16ките да са с различен дизайн ..

moni74

#283
Аз съм виждал 16-ки от един модел с борд и без борд - в зависимост от скоростния индекс.

Само да питам нещо - някой спомена, че от Диана не може да се вземе фактура на фирма, ако се ползва отстъпката от клуба. Това така ли е?


----------------------------

escobar

http://www.autorno.com/
Интересен сайт с готин дизайн и интересни опции. Препоръчва гуми според стила на каране и разни други характеристики.

x1l0n

Цитат на: escobar в 24 Април 2013 21:11:08
http://www.autorno.com/

Добър сайт, измежду препоръчаните са точно такива каквито и аз гледах по принцип :)
FF /fast.fords/

Bobi

Борко ме вози в неговото Мондео с новите гуми - Accelera. По-тихи гуми не съм виждал :)

Pyrhel

#287
Цитат на: Bobi в 02 Май 2013 16:42:44
По-тихи гуми не съм виждал :)
Гледам и не вярвам на ушите си (rofl)


Боби: Умник такъв  :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

#288
Някой, ако търси нови летни гуми, 205/55/16, Vredestein Sporttrack 5 все още е на цена от около 103 лв с клубната отстъпка в "Диана".

amplified

Гумите ми спасиха живота днес!
140-20 за отрицателно време без АБС дори.


moni74

Отпуснах се по празниците, но днес намерих време и отидох до Диана. Направиха ми разпечатка какво има налично. Оказа се, че Вредещайн няма... И момичето ми обясни, че ако си поръчам онлайн гуми, с доставката и монтажа ще ми легнат на нормална цена. А нормалната ми се видя висока :)
Та в момента дилемата е само тази - Фалкън 914 за 122лв от Мотоексперт или Вредещайн Спорттрак 5 за 120лв от център Европа. И двата са с предпазен борд.


----------------------------

Bobi

Аз съм за Вредещайн. Нямам опит, просто изразявам симпатии.  ;D

hotblooded

Цитат на: moni74 в 08 Май 2013 21:55:36
Отпуснах се по празниците, но днес намерих време и отидох до Диана. Направиха ми разпечатка какво има налично. Оказа се, че Вредещайн няма... И момичето ми обясни, че ако си поръчам онлайн гуми, с доставката и монтажа ще ми легнат на нормална цена. А нормалната ми се видя висока :)
Та в момента дилемата е само тази - Фалкън 914 за 122лв от Мотоексперт или Вредещайн Спорттрак 5 за 120лв от център Европа. И двата са с предпазен борд.
Прегледай отзивите по западни форуми. Аз така се навих за Фалкен-а... Но в моя размер беше значително по-евтин от вредещайна.

moni74

Според тези тестове Vredestein Sportrac 5 е на 2 място след Dunlop Sport BluResponse. А Falken ZE914 е на 12 място...
При положение, че двете мога да ги взема на една цена, то определено ще е Вредещайн. За мен въпроса е решен вече, само трябва да намеря време.


----------------------------

mitakinen

Цитат на: amplified в 06 Май 2013 23:54:29
Гумите ми спасиха живота днес!
140-20 за отрицателно време без АБС дори.



Eто моите гуми ACELLERA как изглеждат след 28 хил.км. Може да не са супер квалитетна марка, но се държат отлично на пътя и още хляб има в тях
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

amplified

Единственият минус е, че не са реални 235, а 5-6мм по-малко  8)

TourneoRS

В понеделник или вторник , ще купувам тези ....  175/70/13 - 50 тина лв  нови .



отзиви .. догодина след 20-30 000 км  8)

http://www.sailuntires.ca/en/tires/sh402.html
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

moni74

Който си няма късмет... Днес бях в "Примекс" - нямат такъв Вредещайн и още поне две седмици няма да имат. Има го в "Европа", ама по 149лв вместо 120лв.
Утре мисля да отида до Мотоексперт и да видя отново Фалкън-а. (headbang)


----------------------------

Bobi


Alexi

тцтцтц що не съм на 16" да ги отнеса :)