Летни гуми - мнения, отзиви, коментари

Започната от Bobi, 25 Октомври 2011 21:38:11

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

BIGFORDFAN

 Той нали ще ги взима с 25%, даже ще е под тази цена...


Backstage

Цитат на: BIGFORDFAN в 19 Март 2013 12:25:36
http://www.diana-ltd.com/tire/AD60470CE9464BAD90E89199767BA6E2
Марто сега излизам от магазина...тази гума ми я продават на 173 ли беше не знам...над 170 ...дори не направих труда да запомня...просто се ухилих и обратно.... Дори и с  отсъпка пак съм яко вътре...

Marlboro

Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

BIGFORDFAN


Backstage

Чукча читател чукча не сметател  :D
Колеги някой карал ли е firstone multihawk че ей сега ми изпада също на добра цена?

Bobi

Цената си е нормална за нестандартен размер, който търсиш... Ако искаш да е евтино, търси 195/65/15/.

И на мен ми се иска да сложа 215/55/16 вместо 205/55/16, ама разликата в цената е около 50 лв на гума.

Alexi

205/60/15 е доста масов размер също .. не е като 215/55/16

Backstage

Цитат на: Backstage в 19 Март 2013 14:26:05

Колеги някой карал ли е firstone multihawk че ей сега ми изпада също на добра цена?
Кажете за firestone-a

Alexi

един познат взема такива 17ки ,според него много бързо се износват ( то това е масово заболяване на по евтините гуми ,трудно се прави мека но издържлива гума )

Backstage

Е значи дали dunlop-a или firestone-a .... все тая...?


Bobi

Е как все тая? Едната е премиум марка, а другата бюджетна.

Backstage

#191
ем нали тва ви питам де...при положение че ми дават firestone multihawk на 130лв да го взимам или да си взимам dunlop-a за същата цена..
с една дума търся сравнение да firestone multihawk и dunlop sp fastrespone щото по нета не намирам нищо....

Bobi

Определено бих взел Дънлоп, ако цената е същата.

Alexi

премиум марките си заслужават като цяло ,не са много по скъпи от по обикновените марки ..

Backstage

ма аз нямам идея кое от двете е премиум бе чаткате ли?  :D :D
а за дънлопа пише че е по шумен от файърстон-а

Bobi

Добре, купи си Файъра щом е по-тиха.  Защо ни питаш ? :) . Това малко като другата тема - кучето си лае, керванът си върви...

Премиум марки:

Bridgestone
Continental
Dunlop
Goodyear
Michelin
Pirelli

Mid-range:

BFGoodrich      Firestone
Nokian             Fulda
Avon                General
Cooper            Hankook
Falken             Kumho
Toyo               Marangoni
Uniroyal          Vredstein
Yokohama

Economy range:

Achilles       Apollo         Barum
Ceat           Debica        Federal
GT Radial    Infinity       Kenda
Kleber        Kormoran   Marshal
Matador     Maxxis        Meteor
Nankang    Sava          Semperit
Silverstone Sunny       Viking

Budget range:

Accelera   Admiral     Altenzo
Autogrip  Gislaved    Goodride
Jinyu        Lassa       Linglong
Maloya     Petlas      Rockstone
Runway   Syron       WEstlake
Sunew     Wanli


От последните две групи съм пропуснал няколко марки, които изобщо не знам дал игим има в Бг

Backstage

#196
ми питам ви защото никога не съм ги карал...аз търся мнение от някой който има преки впечатления,иначе може много да си четеме и да си драскаме....нема да ви питам повече щом ви притеснявам...ше питам в магазина

amplified

Щом са на една цена ще ставаме на кайма, ако не вземеш Дънлопа! И 20лв да беше разликата пак ще ставаме на кайма. Стига да дойдеш на среща де... :D

Alexi

днес сложих летните и аз .. бях забравил как стъпва с 18ките :)

radikn

А някой карал ли е комби с 205/55/17... ::)
Чудя се че тия дни ще трябва да се купуват ...


hotblooded

Цитат на: radikn в 20 Март 2013 19:20:45
А някой карал ли е комби с 205/55/17... ::)
Чудя се че тия дни ще трябва да се купуват ...
препоръчвам ти 215/50 - по евтин размер са :)


Alexi

тия тестове съм се убедил ,че са ала-бала или кой колкото плати .. миналата година Р7 бяха на първо място ,сега са на 11то ?! при условие ,че тия нагоре не са нови модели .. да са по зле от Аполо айде няма нищо ..

escobar

Има нещо вярно... Плащай в брой и съм твой се получава.

moni74

Един въпрос - след като сложих летите джанти с предни гуми Дънлоп Спорт 205/55/16 на 2 сезона, и отзад Мишелин 205/55/16 на шест сезона комбито нещо промени нозията отзад. Със зимните китайски Инфинити беше удобно и не друсаше. Сега с летните при преминаване на по-голяма неравност зандицата някак се клатушка веднъж - наляво-надясно, нещо такова. Не би трябвало да е амортисьори, защото със зимните не го правеше.
Възможно ли е от старост гумата да се "кълчи" някак си? Ако е от това, да търся други гуми.


----------------------------

hotblooded

 Виж да не са много напомпани...

moni74

Да, бяха 2.6 бара предните и 2.6 бара задните :) Гумаджията се е престарал нещо...
Между другото, някой купил ли е нови летни 205/55/16 скоро? Че нещо ми влезе муха в главата и почвам да гледам... Като за начало, трябват ми отзиви за Nokian I3, NEXEN N 8000 , WANLI S1088 , NEXEN N-blue HD , VREDESTEIN Sportrac 5 , FULDA SPORTCONTROL , VREDESTEIN ULTRAC CENTO . Множко станаха, но като ги почнах наред... А и май трябва да гледам за предпазен борд, ама на снимките не личи много-много.


----------------------------

Alexi

гледаш гуми в различен клас и ценово и като качества .. wanli никога .. другите биват като Вредещайн Ултрак са най добри според мен ,но Нокиана на тая цена - отнасяй ги ..

Иван Вълков

В събота и аз сложих летните гуми, заложих на general altimax rt

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

moni74

Цитат на: Alexi в 24 Март 2013 20:33:41
гледаш гуми в различен клас и ценово и като качества .. wanli никога .. другите биват като Вредещайн Ултрак са най добри според мен ,но Нокиана на тая цена - отнасяй ги ..

Nokian I3 ако са добри, защо са по-евтини от китайчетата? За зимна гума имам впечатления от тази марка, но за летни - нищо. Иначе като се сетя че дадох по 105лв на парче за 14" зимна Вредещайн за Яриса, и ми става лошо... 


----------------------------