Въпроси, препоръки и оплаквания

Започната от Pyrhel, 17 Септември 2011 00:45:35

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Pyrhel

Това ще е може би чак октомври - ноември, за 1-2-3 семици да се изберат снимките и да се носят към печатницата. Хубаво ще да не се чака това време, а да има снимки от всички сезони :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


P.Kostadinov

Цитат на: Pyrhel в 19 Февруари 2013 23:55:53
Това ще е може би чак октомври - ноември, за 1-2-3 семици да се изберат снимките и да се носят към печатницата. Хубаво ще да не се чака това време, а да има снимки от всички сезони :)
Именно.Тъкмо ми мина през главата и виждам,че и през твоята е минало  ;D
Залавям се с Kugata да катеря хълмовете и пясъка по морето,че тя позира по добре от мондеото :P
Само да попитам къде да качваме евентуални снимки - за които обещавамч,че ще има доста качествени.
Карай толкова бързо,колкото бързо би могъл да спреш !

Pyrhel

Както прецените, за мен е по-добре да са при вас докато стане време, ако няма къде да ги държите ми пишете на ЛС.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

tropper

Цитат на: Pyrhel в 17 Февруари 2013 11:44:57
Пробвах, ама нещо друго трябва да е, не седи добре. Ще си поиграя да пробвам други варианти :)
Гледам си сложил "булет"-и все пак на темите в главната страница  (wdo) (fri)
Според мен стоят приятно така леко сиви, не се натрапват.
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

TourneoRS

Тази вечер за пръв път ми се случва .
Пиша пост и го пращам , изписва ми че от това IP е изпратено съобщение преди по-малко от 30 сек и да изчакам , е да ама ми е първи пост .
Другия проблем е пиша поста пращам забива някъде по средата , аз рефрешвам изписа някакъв надпис и не ми пуска поста , това се случва трети път .
Пърхел да не си ме зачислил към графа "Спамери " да имам по 2 мнения на ден  :))
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Pyrhel

Знам от какво е, ще го оправям, мерси за напомнянето :)
За хората, дето се занимават с такива работи - в момента на сървъра има nginx за прокси кеш и сервиране на статичното съдържание и apache отзад за обработка на php скрипотовете. Прокси кеша праща на апачето едно и също IP, заради това е така. Сори. Отивам да оправям.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

#216
Повдигам темата, за да напомня, че всякакви мнения, критики, предложения относно форума и клуба като цяло са добре дошли. Ние държим на потребителите си и техните мнения, работим усърдно, за да се развиваме постоянно и т. н.  Поради тези причини, вашите оценки са важни за нас.

mike28

 Надявам се, че имате здрави чадъри/дъждобрани.  :P
Моят съвет го казах вече - така и така сте сдружение, купете си един IPB и не се занимавайте с глупости. Ще забравите за хаквания на форума, крашвания и от сорта.
От друга страна - един форум е такъв, какъвто го направят потребителите му. Тук определено намирам атмосферата за доста по-ведра, не съм изпитал на гърба си здрави модераторски секири (все още), безпричинно триене на нормални постове, заключване на теми (черпя, ако някой разкрие основателна причина за затварянето на темата), обиди от екипа към потребителите (за което админа веднагически трябва да изхвърля въпросния мод), и прочее, и прочее неща, които развалят кефа на човек, решил след тежкия работен ден да влезе в автомобилен форум и да прекара приятно някоя и друга минута.
Наистина ще е по-добре, ако вкарате различните модели като подраздели на базовия - примерно С-Мах да е подфорум на Фокус и т.н., защото в момента търсенето на тема за моята кола е мъка - от 241 теми, сигурно 10-15 са за макса, което означава яко ровене.

Pyrhel

За Клуб Форд България няма какво да кажа, не един път или два пъти сме говорили, че ако нямаше нужда, нямаше да се отделим, пък нека се кичат с прозвището "единствения официален клуб на Форд в България" по чуждите форми :))

В повечето форуми модераторчета, председателчета и всякакви други мишки, чиито никове са оцветени в различен цвят, а извън форума са г-н Никой, се мислят за големите шефове, това е един от най-големите проблеми.

Като правихме форума се чудихме дали да има общи категории или да бъде по образец на talkford - всеки модел в отделен раздел. Ако не се бъркам, говорихме, че когато се понапълни форума с теми ще го помислим пак. Как мислите, поне за най-дискутираните модели дали не е по-добре наистина да са в отделни раздели? Въпреки че всички проблеми, които се отнасят за Фокус се отнасят и за C-Max, както частите, двигателите, скоростните кутии и т.н., защото все пак са 1:1, само ламарината отгоре е различна...

Друго нещо, което се сещам, но в началото нямаше нужда от такъв раздел - инструменти и диагностична техника - там да се поместят всички въпроси за чукове, отвертки, подемници, преси и т.н., както и за софтуерна/хардуерна диагностика?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Vas

Няма ли да е по-добре в раздела Дневник да се раздели на подраздел - Фокус, Мондео, Пума, Сиера и т.н и съответно Други
Като гледам събрахме се 124 автомобила


Alexi

според мен е рано още .. доста от колегите не пишат активно за колите си

viksata

Защо не мога да пиша в обявите на колегите в продавам?


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

viksata



"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

tropper

Верно ли антиспам защита?
ЦитатПоследното публикуване от това IP беше преди по-рано от 30 секунди. Опитай по-късно.
Как сме със натоварването на сегашния сървър?

Дали може да го намалиш това време на 10 сек примерно? Очевидно съм бърз като бот :D
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Pyrhel

Готово, в бизнеса си. Натоварването варира между 0.8 и 2.7% :)
Другото, което промених е, че човек вече може да редактира мнението си до 10 минути след публикуването му.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

viksata

Цитат на: Pyrhel в 01 Май 2013 00:52:05
............че човек вече може да редактира мнението си до 10 минути след публикуването му.

Защо..!?!?! Това беше доста удобно при подреждането на самите теми и добавянето на още материал. В моя случай това ще ограничи и така и без това редките ми изказвания.

Това е 2-то ограничение вече което НЕ ми е по вкуса !


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

hotblooded

 Викс, нима е трудно просто да пуснеш още едно ново мнение вместо да редактираш старото?

pantata

Това за редакцията с каква цел е? То като редактираш си пише кога е последната редакция, а и пак го изкарва като ново мнение или се бъркам?

kaloqn

Понякога редактирано на по-късен етап мнение, прави безсмислени или
ненужни както по-следващите така и предишните мнения.

Според мен има резон за времеви прозорец за промяна на мнение.


pantata

Принципно ако отговаряш конректно на някой пост използваш цитат, а той не се променя след редакция, докато с редактиране може да се поддържа актуален първия пост в някоя тема, която е доста дълга за изчитане цялата. Да кажем като стане 16 стр. е по-прегледно важното/актуалното да се съдържа в първи пост, а не на 7-ма страница в средата. Изразявам мнение само.

Pyrhel

Върнете се на историята с Марто, който първо написа нещо, отговорих му, после го изтри и след това поиска да му се изтрие профила. А след това 20 човека ми писаха ЛС "ама какво стана". Ако има нещо ново за пускане - пуска се нов пост, така и хората виждат като има новости. Скоро погледнах една тема, която беше мъртва от много време, а то редактирано, редактирано... А и си има модератори, нали задачата им е да четат и ако сметнат да обединяват/разделят :)

А относно коментарите в обявите - не е нужно да ставаме пародия, където постове светят в червено с километрични правила... Просто коментарите са забранени и липсват постове в обявите от рода на "еее луд ли си е, къва е тая цена е" :))

Представете си го като във вестника или мобиле.бг - пуска се обява, някой ти тегли една псувня, ама не може да я напише и всички са доволни :D

ПС: лично аз много се радвам като след 24 часа отворя форума и няма 150 нови поста в "Продавам".
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

viksata

Тука виждам противоречие ::)
Щом има Модератори .... вместо да ми подреждат писаното от мен, да трият тъпите коментари в ПРОДАВАМ !

И понеже всеки си гледа от неговата гледна точка... !!!(случая с Марто)

Пример : исках да помогна на човек пуснал обява в раздел Продава, да му посна снимка която ми е налична (не ми се рови за конкретната обява) Е питайте ме дали ще си правя труда вече!

Пример: Пуснал съм тема за 2 те ми коли ... е да ама вече е само за една искам да си променя разни неща и ко 10 мин  !

Това беше едно от нещата в форума което се различаваше от другите, харесваше ми да си разполагам с свобода да променям и добавям.
Моите уважения към Модераторите нищо лично!


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

G_o_c_e_v

И Аз също харесвах най много тази благинка за промяна на поста. Сега малко по малко ставаме, като другите форуми... но винаги ще сме по добри от тях
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Bobi

#234
Викторе, защо така с лошо :( ? Никой не е казал, че като се направи нещо е закон, нали затова е тази тема, да се изказва мнение и ако се види, че нещо не е както трябва, да се коригира.

Изглежда, че това с редактирането го ползват доста хора за промяна на теми и сегашното положение не им харесва...Нека го върнем както си беше, пък ако някой реши да си трие постове, негово желание и воля.

viksata

Никого и с нищо не съм искал да обидя!!!

Имам мнение и го изразявам, просто,прямо без недомлъвки...... не съм от словохотливите.

И пак адмирации на хората виновни за съществуването на форума, и весели празници на всички :)


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

Pyrhel

Боби е прав - лично желание и воля - върнах го, може да се редактира както преди (без ограничение във времето) - не е нужно заради няколко бояджии да "страда" половин форум.

Обаче това да се спами в чужди обяви - трудно ще ме убедиш. Пък и по спомен от УС дойде това.

И една молба към всички: не е срамно да се пускат нови теми, не питайте въпроси в темите си в Дневника (Радко - аванса  (bang)), пускайте нови теми - по-добре е за вас, по-добре е за форума, по-добре е и за хората със сходни проблеми!

Иначе, почти всички стари форуми са минали по определени стъпки и са стигнали до някакви сходни изводи, затова може би изглеждат еднакви :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

tropper

Pyrhel, може ли, ако ти се занимава, да изкараш емотиконата за ROFL - (rofl) - в тулбарчето на едитора?
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Pyrhel

Done ^-^, ако сте чатъри директно можете да ползвате:
(rofl)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

 къде изчезна бързия достъп до непрочетени и нови отговори?