Моето Скорпионче( SIERRA-Evolution )

Започната от vladi tanev, 09 Октомври 2011 09:37:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Иван Вълков

....и  сега с тази кутийка колко магарета ще показва? ::)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


ilko

#61
и аз съм със същата "кутийка", първото впечатление като я сложих ми беше, че двигателя стана по-шумен и колата малко по-пъргава ;)
моя код на чипа е 002042 V5 V2, еднакви ли са?
а иначе от сайта superchips изписваха повишение с 12BHP 27NM

vladi tanev

Определено има разлика немога да кажа още със точност понеже не съм я пробвал качествено но първите впечатления са че във високите определено върви по добре,а за дали е шумен моя мотор е шумен заради филтъра и не ми прави впечатление,имам и една друга електроника за рс2000 тоест оригиналната със още една платка вътре и е нещо като мега сега трябва да разуча със каква програма се мапва ще я снимам и ще я покажа,тази електроника и този чип са свалени от ескорт рс2000 група-N но не от България а от Италия.
Ами не виждам код от едната страна пише
Superchips
EEC4  Power Module
а от другата
computer-IAGB
No-1332
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

vladi tanev

ето и другата електроника май е направена за турбо но тепърва ще се събира информация за нея,има си даже и мап вътрешен


ако някой може да помогне ще съм благодарен
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

viksata

Ехааа за първи път виждам да се бъзика EEC4 ???


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

ilko

за да минеш на това еку, което може да се програмира не трябва ли да имаш сериозни ъпгрейди по мотора, като отделни дросели и агресивни разпр. валове ... турбо конверсия
най-добре попитай там от където си го купил това еку

vladi tanev

Ето как е със новите джапанки които след покупката преминаха през изправяне полиране абе цялостно възтановяване

SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

ffmk1l

Много му ходят, браво Влади!
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

viksata

Лачена 8)

Сложи ли по големи дискове от пред?


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

ilko

наистина много му отиват, сякаш за него са правени ^-^


scorpion4o

 (fri) мммммм ,  МНОГО ДОБРЕ БРАВО

vladi tanev

По големите дискове отпред сложих веднага след като разбрах че със 260м-вите тоест оригиналните не спира така както трябва,сега със 300мм. спира идеално даже не се наложи да преправям нищо нито планки нито дупки само свалих старите и сложих новите но имам проблем сега със абс явно има някой датчик който не работи или нещо друго имам абс само 15-20 секунди след като запаля после светва лампата и нямам вече така е откакто я купих но тогава още при палене и светеше лампата а сега нещо поне взе да работи само в началото  :D
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

viksata

ооо това с ABS-a е такава драма :-X

съветвам те да отидеш на диагностика да видят кой датчик не е наред(аз така направих)

иначе се почва едно сваляне и чудеса....

мисля че могат и да се замерят някак, но електротехниката не ми е силна стана  :-[


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

deshi

Аммм владо проблема с абс.... отскубни го , махни климата и кожата слагай корита и давай газ :)
Грозен си кат` OHC  .....

Danchev

Или махаш бушона като мене :D
How about a magic trick?

vladi tanev

Ами няма смисал да го отскубвам или махам бушон той като си светне и си имам нормални спирачки само ме дразни лампата,
Гео много ми се иска да махна и седалки и кори и всичко излишно ама после ще трябва да излизам на палатка или да ме вземаш при теб  :))
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

Danchev

Просто като махнеш бушона няма да го тормозиш секи път да си прави чек и да влиза в авариен режим ;)
How about a magic trick?

deshi

Владо , имаш и мондео за  да ходиш с него на пазар
скуби смело ...
Грозен си кат` OHC  .....

scorpion4o

Това с проблемния ABS е често срещан проблем.Най-честата причина за неизправност са спойки в електронния управляващ блок,който се намира под хидравличния блок(където влизат тръбопроводите от колелата).Въпросните спойки се напукват и бъркат работата.При мен проблема бе следния - паля,лампите се тестват и загасват.С-мата не отчита грешки.Тръгвам и като вдигна 20км/ч лампата светв.И вече ABS няма.Колата си спира нормално, но без тази система.В последствие смених блок,сложих и тракшън и прочее сложотии  (read) и се оправи.
Но като цяло може да провериш:
1.Датчиците
2.Хлабави връзки, куплонзи
3.Зъбните колела в главините които създават магнитното поле -дали зъбите им са пълни с кал или не е счупен някй зъб.

lazarkk

незнам при скорпио какав е абс-а, но при моето мондео, вече 2 модула здават багажа някъде в механичната им част, но не съм ги раглобявал да видя къде точно е проблема, но има малка логика когато светне при над 15км/ч проблема да е механичен защото тогава мисля че се пуска механичната част и проверява дали абс-а прави налягане, което ако липсва и отчита грешка.


vladi tanev

Айде малко да ъпдейтнем малко снимки от морето




SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

supertorr

Цитат на: vladi tanev в 20 Август 2012 09:05:10
Айде малко да ъпдейтнем малко снимки от морето
Този плаж ми е много познат...

vladi tanev

SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

supertorr

Цитат на: vladi tanev в 20 Август 2012 21:50:44
това е на Царево
м да знам::) бях там преди седмица...8)

vladi tanev

#84

най бруталната снимка поне засега от събора
така малко разбор да си направя като цяло съм много доволен от поведението на титаника ми въпреки скромния мотор под капака се представи повече от задоволително поне за мен все пак му беше първото сериозно каране а и за мен беше нещо като опознаване и сприятеляване между нас  ;D незнам как е изглеждало отстрани но съм доволен спрямо кончетата които има въпреки многото килограми все пак ни беше за първи път и има още какво да покажем но всичко със времето си ,личи си че иска малко да се позасили но това те първа ще се умува,остава изненада какво съм му запланувал.



Въпреки всичко съм адски доволен от него и най вече от съборчето добре си покарах и съм доволен много  ;D ;D ;D ;D
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

Dmitarcho

Ти си луд бе :D :D :D в най-добрия смисъл на думата ЛУД :P Като се засили с тоя кораб към пистата и като взе да го сучиш .... ми падна ченето ;) Луд си :P Незнам какво да кажа повече. Дано го наумуваш и направиш Скорпиончето както ти се иска ... и догодина да не висят така кабели отдоло :P
Респект ;)
Ръца Пръца

vladi tanev

Най лошото е че този кабел ми е много важен това е за настройките на газовата а лошото е че няма такива букси единствения вариант е да ходя да се ровя по моргите от някой фиат да си търся.
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

Danchev

How about a magic trick?

vladi tanev

След дълго умуване го измизлих какво ще се случва на моторчето колебаех се между турбо и дросели но реших да са дросели.
Взех си старите дросели от бившата сиера едни кейхини от сузуки фито на пеперудките е 44мм.
та ето почна се и преправянето на дроселите



идеята ми тука е да си направя аирбокс да си има постоянно приток на студен въздух и се започна със планката за така да го кажем тромпетите




тука вече изрязани и тромпетите и напаснати



подготвени за заварка



заварени






тука ще е входа на въздуха само прикапан и ще започва да се изгражда кутията




между другото дойде и ред на фланеца понеже има разлика между главите на сиера и скорпио се налага малка промяна тоест на сиерата дюзите са само на главата а на скорпа са на самия смукател и се започна преправяне



заварени са планки на които ще се поставят дюзите даже са и разпробити за дюзите но има да се направят едни втулки и да се заварят



електрониката която ще ползвам е на RS 2000 която е монтирана

засега толкова очаквайте продължение




и само да добавя онази букса която стърчеше по колата е намерена ама доста търсене падна във един куб по голям от мене със инсталаций не ме питайте какво търсене падна   :D
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

TourneoRS

#89
 ??? искам да му чуя звука когато го запалите  (happy)


(rofl)
Цитат на: viksata в 13 Септември 2012 08:03:08ето как ще му е звука :)) :)) :))
IVECO -  с него не се ходи надалеко .