Летни гуми - мнения, отзиви, коментари

Започната от Bobi, 25 Октомври 2011 21:38:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Backstage

#90
Повдигам я тая тема щото искам от сега да реша проблема и мира не ми дава....
казвайте какво мислите за тия гуменетки отдолу...условието ми е да държат колата и задължително възможно най малко шум.Например ако от няколко варианта се знае че гумите държат горе долу еднакво,ше взема по безшумните.Другия вариант е (Анатолий ми го вкара в главата) да търся гуми втора употреба на една година,или максимум 2 

KORMORAN
BARUM
BARUM
BARUM
HANKOOK


Едит: По всичко личи че тука фаворита е HANKOOK-a (или бъркам?) но ми идва мааалко скъп...но може и да се прежаля...също може да препоръчате нещо и вие


Alexi

и Барума не са лоши ,Корморан недей

petermitkov

Още един глас за този Hankook - на фона на това от което избираш май са най-добрите.
Обаче Барума също не е лоша алтернатива.
sapienti sat

tropper

Корморана като летни не блестят с нищо... А и често са фабрично криви. Зимните имаха прилични попадения...
Барум - имах стар Бравурис от 2006-та, който 3-ия сезон беше горе-долу зле, а 4-ия сезон беше много зле. Беше станал на пластмаса. Първия сезон не съм го карал, втория беше прилично добре... При това тогава карах малко - може би около 6-7000 км с летните гуми годишно.
За Ханкук не мога да кажа нищо.
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

hotblooded

 Barum имат "славата" на правещи балони от нищо в нашенските условия. От тези които си изброил - Hankook.... Карани гуми на 1-2 сезона също не е лоша алтернатива.
да попитам нещо и аз: някои купувал ли си е чисто нови гуми SAVA (летни) - да сподели впечетления?

mapmot

Мога само да споделя впечатления от размер 205/50R15, т.е. малко по-нископрофилна от твоята. Минах през Kormoran, Hancook, Michellin и какво ли още не. Единствените гуми, които не ми направиха балони още в рамките на 2-3 месеца откакто съм ги сложил бяха Bridgestone RE7xxx. При 205/55 може да са малко по-добре нещата при нашите условия. Специално за Kormoran съм чувал, че тряба да се търсят такива, правени в Англия, а не в Турция.

valeri1972

Колеги, как Ви се струва една "масовка" за поръчка на летни гуми..... (happy)

tropper

Може, може.
Ако се съберем достатъчно, може и внос да организираме. Само трябва да е от ЕС, че внос на гуми от извън съюза е приключение с ДДС, мито, екотакси и купчина документи....
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

moni74

Цитат на: valeri1972 в 30 Ноември 2012 12:13:58
Колеги, как Ви се струва една "масовка" за поръчка на летни гуми..... (happy)

Не звучи лошо, но ще са без гаранция. Има ли предложения откъде да се купят? Да видим каква разлика идва за 4 гуми.


----------------------------

hotblooded

Цитат на: moni74 в 30 Ноември 2012 12:34:54
Не звучи лошо, но ще са без гаранция. Има ли предложения откъде да се купят? Да видим каква разлика идва за 4 гуми.
To пък тука една гаранция..... Или ще кажат "лош монтаж" или ще е от "дупка на пътя".... Няма гаранция с какъв ДОТ ще дойдат :)


moni74

Аз досега когато съм взимал нови гуми, винаги е било на място. така, с поръчка не съм. И на място гледам ДОТ, състояние. Но в Бургас за Ситроена гумите ги взимам от никарагуанеца. Той внася почти нови гуми, на 1-2г и на добри цени. За летни обаче ми каза да изчакам, че е рано още.


----------------------------

hotblooded

Цитат на: moni74 в 30 Ноември 2012 12:50:28
Аз досега когато съм взимал нови гуми, винаги е било на място. така, с поръчка не съм. И на място гледам ДОТ, състояние. Но в Бургас за Ситроена гумите ги взимам от никарагуанеца. Той внася почти нови гуми, на 1-2г и на добри цени. За летни обаче ми каза да изчакам, че е рано още.
Така, е - летни започват да внасят от март....  А от къде точно ги вземаш?

moni74

Никарагуанеца има склад за гуми до затвора, но всъщност до него има и други гумаджии. Последно взех 15-цолови летни гуми по 50лв, на 2г., като нови.
А последните зимни ги взех нови - Пирели за С8-та и Вредещайн за Яриса.


----------------------------

Backstage

еми...не знам братче...и аз взех доста запазени гуми BF GOODRICH и за един сезон станаха на гьон...направо ще ми изпаднат пломбите...а все пак карам мондео кораб...та не знам сега какво да права...как да разчитам на карани гуми...за тва търся вашия съвет...иначе от магазина лесно ще ги взема ама нали се няма пари та се чудиме как да спестиме...не знам заслужава ли си риска..иначе като гледам мненията КОРМОРАНА отпада....за сега или БАРУМ или ХАНКУК... или.....карани...ама да видим какво ще изпадне...Мони и Иво ако ходите към тоя никарагуа ли е къде е да дадете инфо какво има и заслужава ли си...на пролет като отвориме темата ше ви подсета  :))
иначе пишете ако някой се сети за вариант

hotblooded

 Bakstage, аз напролет ще сменям размера (понеже си "начесах крастата" да купя "летни жанти"). И тъй като междувременно цените на 16" гуми понамаляха, за сметка на 17 и повече.... ще се чудя и аз от къде да "резна" бюджета. Дали карани, или комбинация карани отзад и нови отпред, или както си знам - от новата гума по хубава няма и да взема 4 от по евтините марки - като SAVA, ACELLЕRA и др. и събирам отзиви за тях. 
Отделно имам и една друга дилема, ако мод-а реши че не е за тук:
  205/50 или 215/45 на 6,5J джанта.... че "в дебелите книги" като чета и смятам се получава нещо междинно: 215/50 ги дават и на 6J, a 215/40 на 7J.. а за 215/45 остава висящ въпроса....

moni74

Аз съм поръчал лети джанти на братовчед ми, който често пътува до Австрия. Когато знам какви ми е взел /размер/ ще отида при никарагуанеца за гуми. Засега искам лети 16" за зимните, и 16" или 17" за летните гуми. Мисля да направя два комплекта джанти, защото не ми се свалят/качват гуми. Но ще видим, има време.


----------------------------

Alexi

Цитат на: hotblooded в 30 Ноември 2012 15:55:17
Bakstage, аз напролет ще сменям размера (понеже си "начесах крастата" да купя "летни жанти"). И тъй като междувременно цените на 16" гуми понамаляха, за сметка на 17 и повече.... ще се чудя и аз от къде да "резна" бюджета. Дали карани, или комбинация карани отзад и нови отпред, или както си знам - от новата гума по хубава няма и да взема 4 от по евтините марки - като SAVA, ACELLЕRA и др. и събирам отзиви за тях. 
Отделно имам и една друга дилема, ако мод-а реши че не е за тук:
  205/50 или 215/45 на 6,5J джанта.... че "в дебелите книги" като чета и смятам се получава нещо междинно: 215/50 ги дават и на 6J, a 215/40 на 7J.. а за 215/45 остава висящ въпроса....
тия размери са ниски за Мондео мк3 ще стои "изсипано" .. даже нещо по височко от стандартно е по добре примерно 215/55/16

hotblooded

Цитат на: Alexi в 30 Ноември 2012 16:01:12
тия размери са ниски за Мондео мк3 ще стои "изсипано" .. даже нещо по височко от стандартно е по добре примерно 215/55/16
По "кинжка" го дават 205/50/17 с тези джанти...  и пак ще остава доста място между гумата и калника, за това се чудех(и още се чудя) за  225/50/17 или 215/45/17 - че ще влязат, ще влязат, ама как ли ще стои  (nut)...

TourneoRS

Летни гуми .. край на сезона . Днес смъквахме на един колега/ Пежо 607 / летните GENERALE TYRE 16  цола на около 15-16000 км . Бяха започнали да се чупят и късат по грайфера , чисто нови са купувани - баХти и боклуците излязоха  ??? така че китайска гума ли ... може - да , но само за капут на комшията  :))
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

PcMan

#109
Цитат на: Backstage в 30 Ноември 2012 15:39:22
еми...не знам братче...и аз взех доста запазени гуми BF GOODRICH и за един сезон станаха на гьон...направо ще ми изпаднат пломбите...а все пак карам мондео кораб...та не знам сега какво да права...как да разчитам на карани гуми...за тва търся вашия съвет...иначе от магазина лесно ще ги взема ама нали се няма пари та се чудиме как да спестиме...не знам заслужава ли си риска..иначе като гледам мненията КОРМОРАНА отпада....за сега или БАРУМ или ХАНКУК... или.....карани...ама да видим какво ще изпадне...Мони и Иво ако ходите към тоя никарагуа ли е къде е да дадете инфо какво има и заслужава ли си...на пролет като отвориме темата ше ви подсета  :))
иначе пишете ако някой се сети за вариант

Взимай Ханкук.
При мен е много кофти работата с 215.40.17  :'( По 250лв са нови, в диана като ми пратиха на мейл ценоразпис то 4 налични модела по 350лв и дори не бяха добри модели, а са голям вносител. Всичко е до редкия и скъп размер. 2012 ми се размина, дано заради кризата 2013 някъде да пуснат отстъпки за 4 гуми, ама с този невиждан за наличност размер ми се плаче.

Относно вкоравилите се гуми - еми наистина скъпото и марковото си се отплаща, но това много пари 1000лв за някои претенциозните размери.  :-X 730 ги прежалих за зимните ама са най-добрия модел 3-та година в тестовете, пък по 250лв летни не са най-добрите 8) Pirelli Pz-Nero моя размер е точно колкото същия модел за mk1 rs - 225.40.18. Грозно.


hotblooded

215/45  са чувствително по-евтин размер, колега. Има Firestone на под 200 лв бройката, SAVA на 190, Тойо на 210 лв....  Не стават ли при теб?

PcMan

Стават, но ще ми се върнат в разхода тъй като заводския е 215.40. С тези 90 коня.
Тази грешка я направих с 205.55.16 виках си че от 205.50(стоковия размер с такива я взех) с/у 205.55 е нищо. Икономичната гума навакса, но извънградско само. Усещат се и в ускорението. Сигурно с технологията на изработка на ниския борд е свързана разликата с 215.45, или търсенето (справка цени 205.50.16 и 205.55.16 зимни). 

Alexi

теоретически няма как да се усещат щото разликата в диаметъра е да речем 3% .. на гумите обаче имаш доста висок въртящ момент тъй като кутията го умножава и реално няма как да се усеща .. виж вече ако сложиш по широки си се усеща малко особено в разхода ..

Backstage

Събирам мнения колеги....

това  http://www.gumi1.bg/bg/catalog/id/2911.html

или това  http://www.gumi1.bg/bg/catalog/id/2923.html

и каква е разликата? плюсове - минуси на двете гуми?

tropper

Ти си голям фен на тоя Барум, май :)

Имал съм летните, ама от първа серия - Бравурис 1. Първите две години бяха добре. На 4-тия сезон почнаха да се пукат от каквото дойде - дет се вика "от жилото на оса ще се спука"  :D Но това се случва с всяка много износена гума. Не бяха лоши. .... Ама миналата година като сложих Дънлопа и видях що е гума и що е сцепление :P
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

momo76

Тези размери са доста по големи от стандартните за Мондео, съответно са малко странен и скъп размер. Идеалния вариант е 205/60 R 15 масов размер и съответно по евтинки. Големите вносители още не са почнали да внасят летни гуми. Изчакай 2 месеца и тогава се оглеждай, ще има по голям избор.

Alexi

в момента ще вземеш гуми със стар дот и тия цени ми се виждат височки .. 15ки се намират около 100 лв за брой

hotblooded

Цитат на: Backstage в 14 Декември 2012 03:56:01
Събирам мнения колеги....

това  http://www.gumi1.bg/bg/catalog/id/2911.html

или това  http://www.gumi1.bg/bg/catalog/id/2923.html

и каква е разликата? плюсове - минуси на двете гуми?
За тези пари - по добре вземи това, или това или това! Абе направо разгледай всички от този сайт. Общо взето до края на април почти сигурно че ще купиш гума с дот 2012.... и то от всякъде :)

Backstage

Тоше не съм фен на Барум-а брат питах тука колеги и казаха че не са лоши (няколко поста нагоре) иначе знам за дънлопа ама не знам на каква цена ще са...Скъпи ли са?нали за тва ви питам да кажете кое си заслужава... :)
МОМЧИЛ. Бях със 60 миналото лято и нещо не ми хареса как седят за тва ми се ще 55...ама не е задължително...
АЛЕКСИ. Няма да ги взимам сега...просто се подготвям психически разбираши хахахахахах
ИВО. Ще разгледам довечера че сега съм през телефона...Благодаря ви!

Bobi

Backstage, ти не събираш мнения според мен. Колко хора ти казахме да стоиш далече от Барум, ама ти не ги пускаш ::D