Летни гуми - мнения, отзиви, коментари

Започната от Bobi, 25 Октомври 2011 21:38:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alexi

според мен оригиналния размер на мондеото е пределно нисък и стои изсипано дори .. маалко по височки стоят много по добре както се вижда и от снимката в подписа ми .. съвсем друга стойка има колата .. за зимата ще търся догодина 215/55 или 225/55/16 ..


hotblooded

 Aз затова се отказах от 205/50/17 и търся 215/50. Иначе 225/50 - няма никакъв проблем да се сложи на 6,5 J, но минеш ли под 50% профил и отиваш на 7,5

Bobi


Backstage

А такааааа....тия гуми дето си ги бях харесал се оказаха дот 10....казвайте са кво да права?

moni74

Търси други, не си струва да купуваш "нови" гуми на 2г и нещо...


----------------------------

hotblooded

Цитат на: Backstage в 27 Февруари 2013 09:28:42
А такааааа....тия гуми дето си ги бях харесал се оказаха дот 10....казвайте са кво да права?
http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15113570/ - пробвай тези, модела излезе 2012та.....

BIGFORDFAN

#156
 Аз пък ти препоръчвам тези или тези. А разгледа ли сайта на Диана? http://www.diana-ltd.com/tire/41F527019E4B4C079BA140672ED7363A

Alexi

ами това са гуми на 3 сезона ,за по 300 лв комплекта .. твърде много според мен ,грайфера им така по снимки е не повече от 5 мм което означава ,че по хубавия им живот е минал .. и ако има и някой фитил/балон картинката става мрачна ..

BIGFORDFAN

 Ето ви нови тогава, даже са малко по-високи, ще вози като корабче.

Backstage

#159
Цитат на: BIGFORDFAN в 27 Февруари 2013 15:35:51
Аз пък ти препоръчвам тези или тези. А разгледа ли сайта на Диана? http://www.diana-ltd.com/tire/41F527019E4B4C079BA140672ED7363A
Благодаря ти Марто..от тук натам ще купувам само нови гуми брат...искам не искам тва е положението...опарих се яко вече....ако изобщо се навия на нещо секънд хенд ще е гума с дот не по стар от 12

Цитат на: BIGFORDFAN в 01 Март 2013 11:57:06
Ето ви нови тогава, даже са малко по-високи, ще вози като корабче.
Виж тва не е лошо...

Цитат на: hotblooded в 27 Февруари 2013 13:52:20
http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15113570/ - пробвай тези, модела излезе 2012та.....
Кажете впечатления за този фалкен че Боби ме заплаши с бой ако не взема Дънлопа  :D :D :D и много съм се навил за тях....съжалявам че по евтините се оказаха дот 10 но тези от линка са дот 12 с 20 кинта по скъпи....


ffmk1l

Абе колега, чета и не издържах вече: стига си се психирал с тоя ДОТ, аз като тая година ще сложа гуми с ДОТ 2005-2006, какво ще правя, опасен съм за движението ли, какво...три години съм търкалял гуми с ДОТ 2002-2004 без проблеми. Важното е гумата да е съхранявана правилно и да е хубава марка. Говоря само за летни гуми.
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

BIGFORDFAN

 Венко е прав, ако са съхранявани в склад, не е проблем ДОТ преди 2-3 години примерно, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е съобразено с цената! Пак ти казвам да вземеш от ДИАНА, все пак отстъпката ни там е доста добра...

П.С. като сложа моите летни гуми ще ти покажа на задните ДОТ-а, ще останеш изненадан!

Чебурашка

#162
Цитат на: BIGFORDFAN в 01 Март 2013 11:57:06
Ето ви нови тогава, даже са малко по-високи, ще вози като корабче.
Цената е супер,но тези са всесезонни   :-\
 
Виж и гуми7 там също са евтини - дънлопа е 125  8)
http://www.gumi7.com/bg/tire/13478/DUNLOP-SP+FASTRESPONSE-205-60-R15.html

moni74

На летите джанти 2-те гуми са доста стари. Другите две обаче си струват все още. В този случай, случайно някой да има 2 излишни Dunlop SP Sport FastResponce 205/55/16? Предпочитам ДОТ-а да е от 2010 нагоре. Естествено, плащам си ги :)


----------------------------

Backstage

#164
Цитат на: Венелин в 01 Март 2013 22:54:31
Абе колега, чета и не издържах вече: стига си се психирал с тоя ДОТ, аз като тая година ще сложа гуми с ДОТ 2005-2006, какво ще правя, опасен съм за движението ли, какво...три години съм търкалял гуми с ДОТ 2002-2004 без проблеми. Важното е гумата да е съхранявана правилно и да е хубава марка. Говоря само за летни гуми.
Венко какво не издържа бе братле?тая тема за кво е тука?аз разбирам от други работи и където мога помагам,а където не разбирам пиша питам и тва е...щото утре трябва да отделя пари които за мене не са малко и предпочитам някой да ме посъветва както непрекъснато правят колегите...ти като не издържаш чети нещо друго и ми прескачай постовете...
П.С. И да добавя нещо...на Алекси примерно мнението относно дота мисля че е най правилно...и освен това нямам идея къде са съхранявани гумите...ти ако знаеш иди ми ги купи...

ffmk1l

Цитат на: Backstage в 02 Март 2013 10:28:38
Венко какво не издържа бе братле?тая тема за кво е тука?аз разбирам от други работи и където мога помагам,а където не разбирам пиша питам и тва е...щото утре трябва да отделя пари които за мене не са малко и предпочитам някой да ме посъветва както непрекъснато правят колегите...ти като не издържаш чети нещо друго и ми прескачай постовете...
П.С. И да добавя нещо...на Алекси примерно мнението относно дота мисля че е най правилно...и освен това нямам идея къде са съхранявани гумите...ти ако знаеш иди ми ги купи...
Не съм искал да те засегна с поста си, аз пари за нови гуми никога няма да дам. Утре ще я пръсна по нашите хубави пътища и ето ти едни 200 и повече пари на вятъра. Ако вземеш гуми от колега, за който си сигурен, че ги е съхранявал правилно, ето ти другия отговор.
И пак повтарям, не го казвам с лошо чувство. (buddies)
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

hotblooded

 Венко, това за "хубавите пътища" съм съгласен. Но пробвал съм колата и с чисто нови гуми, и с DOT от преди 6 години - маркови, имаха си предостатъчно грайфер - ми друго си е...  То по същата логика има хора които не купуват и зимни гуми. Хубавите гуми (ест. си има таван на качество/цена) си избиват парите точно за 1 секунда.  Ако човек може да си позволи нови гуми - няма смисъл да се скъпи.  Иначе по-добре си купи гуми дето са карани 1-2 сезона но са от премиум марка от колкото чисто нови "куча марка"! Но да се купуват гуми дето са на 4-5 години си струва само ако ще ги изтъркаш за едно лято и ще ги хвърлиш... и са почти без пари, и пак бих ги карал с "едно на ум". Караме коли които си навървяват сериозно все пак....

ffmk1l

Цитат на: hotblooded в 02 Март 2013 14:59:11
Венко, това за "хубавите пътища" съм съгласен. Но пробвал съм колата и с чисто нови гуми, и с DOT от преди 6 години - маркови, имаха си предостатъчно грайфер - ми друго си е...  То по същата логика има хора които не купуват и зимни гуми. Хубавите гуми (ест. си има таван на качество/цена) си избиват парите точно за 1 секунда.  Ако човек може да си позволи нови гуми - няма смисъл да се скъпи.  Иначе по-добре си купи гуми дето са карани 1-2 сезона но са от премиум марка от колкото чисто нови "куча марка"! Но да се купуват гуми дето са на 4-5 години си струва само ако ще ги изтъркаш за едно лято и ще ги хвърлиш... и са почти без пари, и пак бих ги карал с "едно на ум". Караме коли които си навървяват сериозно все пак....
След казаното от теб няма какво повече да добавя.
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

escobar

Не се психирайте толкова с тия гуми, все пак не търкаляме Панамери или M5-ци.
Бащата е със зимни гуми на 6 години, майка ми е със зимни гуми на 5 години. Спират и тръгват навсякъде по републиканската пътна мрежа, все пак това не е формула 1.

Backstage

#169
Чудесно...аре са по темата

Цитат на: hotblooded в 27 Февруари 2013 13:52:20
http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15113570/ - пробвай тези, модела излезе 2012та.....
Иво до колккото си спомням ти се оглеждаше в този Фалкен...взе ли го? сега гледам че цената за 205/55/15 е 150 кинта та се замислям....може да ги взема и тях...разликата е 20 лева спрямо 205/60/15
В смисъл наясно съм че твоя размер е друг де .. ^-^ интересно ми е как ще се държат...лошото е че не мога да намеря мнения за тях за да сравня с дънлопа....


Marlboro

Цитат на: hotblooded в 02 Март 2013 14:59:11Караме коли които си навървяват сериозно все пак....
:D дааа изтребители карате, по 400 коня...
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

Alexander

Тоя ДОТ толкова го дъвчете... Ама никой не е сигурен колко точно оказва влияние! Начина на съхранение е МНОГО по-важен! Карам зимни гуми на 5 сезона и съм МЕГА доволен и съм сигурен, че поне още 1 ще изкарат!
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

Backstage

#172
Саше тва ми е ясно бе брат...аз самия карам зимни на 4 години и още държат...ама искам летни с нов дот за да ги карам примерно 5 сезона и да не мисля за глупости повече...къде да ги търся тия съхраняваните с дот 09 или 10....вече взех такива миналата година уж пазени съхранявани....еми да ти кажа към септември вече щяха да ми паднат пломбите в колата....не ми се рискува повече...лятото ще пътувам много... с дете и т.н и т.н....защо да дам сега 250-300 лева за гуми като миналото лято ги дадох и сега чакат сиерата на Анатоли да ги натовари от мазето...ей за тва искам с нов дот за да не се чудя къде са съхранявани и кога ще трябва да ходя на зъбар...или недай боже по лошо да не стигна и до зъбаря...туй то....давам 6 стотака и 5 години забравям...

sinnerman

Чисто новите гуми в дългосрочен план излизат по- изгодно а и е по- безопасно. А и всеки си ги съхранява възможно най-добре, като си помисли какви пари е дал за тях :)). Даваш 500 - 600 лв за 4 гуми и караш 4-5 сезона.
Аз утре мисля да слагам летните гуми. Като гледам прогнозата, температурите няма да падат под 10 градуса.
Вие какво мислите по въпроса?

Alexi

рано е .. но гумите са важни .. добрите гуми се избиват за 1 спиране .. освен грайфера е важно каучука да е мек - така контактната площ на гумата с асфалта е много по голяма и сцеплението много по добро .. аз от гуми не пестя .. летните ми 18 излязоха 800 лв ,изгодно ги вземах ,и сега ще си ги търкалям поне 3 сезона като през това време ще знам ,че имам отлични гуми на които мога да разчитам .. ако не можех да си ги позволя просто щях да си стоя на 16 ,няма смисъл да взема 18ки и да им сложа някакви опечени гуми на 5-6 години ..

Backstage

Колеги някой има ли впечатления от тези гуми?

supertorr

Континентала си е сила. Имам впечатления но са отпреди 6-7 години за друг летен модел- много добри и качествени
Този модел май си е доста стар

Backstage

Пфффф тия в Диана не са добре бе...току що ми обявиха цена 174лв за dunlop sp fastresponse 205/60/15 и то със  индекс H91 тия гуми навсякъде са 145 лева


hotblooded

Цитат на: BIGFORDFAN в 19 Март 2013 12:25:36
http://www.diana-ltd.com/tire/AD60470CE9464BAD90E89199767BA6E2
На сайта цените са с 20% по ниски от колкото в магазина и важат само при покупка on-line!