Мондеото на Alexi

Започната от Alexi, 18 Септември 2011 11:23:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alexi

Да Ви представя мондеото си, Мк3 модел 06 , 2.2 тдци ,закупено от Мото Пфое , с пълна сервизна история ,аз съм втория му собственик .. ниво на оборудване Ghia предлагащо следните глезотийки като темпомат ,сензор за дъжд и светлина ,подгряване на предни,задни седалки ,огледала ,предно стъкло и пръскалки ,хром пакет ,затъмняващо се вътрешно огледало  ,външните огледала са ел. прибиращи се ,парктроник ,музиката е премиум ниво с чейнджър Сони 6 диска и коаксиални говорители .. но най голямата екстра за мен е двигателя който просто глези със смазваща тяга и доста бодро набира обороти ,тих и икономичен е благодарение на 6 степенната кутия.



















Bobi

По принцип не харесвам бели кристални фарове на черни коли, но в този случай трябва да призная, че стоят уникално, особено в комбинация с халогените...


senatora

Това е КОЛАТА , която ще си купя,но комби!
Браво Колега!
Хубава ти е колицата!
Ако няма къде да отидеш,ела на себе си:)


tha22don

Брей, ще ме накараш да ида до кварталния магазин и аз да си напазарувам малко диодни светлини.
Колата е прекрасна и добре поддържана  (thup)


Иван Вълков

Снимки Снимки Снимки  >:D колега покажи този красавец след модчетата на светлините O:-)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


Иван Вълков

Уникално е станало. Супер снимки  (thup)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


Alexi

отдавна не съм писал в темата си .. акумулатора който купих есента се оказа че няма да се справя при -18 ( просто е малък за мотора ) и беше продаден скоропостижно ,а на негово място вече е Exide Premium 85Ah ,800A - балкан разлика ,много силен акумулатор ,мотора стартира уверено и спокойно при тия ниски температури .. подгревите на седалки предно стъкло огледала и пръскалки са неоценими в това време .. предстои ми обслужване за което имам накупени консумативи ,да видим кога ще се постопли да го направя ..


hotblooded

 Странно че ти е заминал акумулатора... моя още е оригиналния, а са набори....


Alexi

аз го отървах без вода лятото ,моя не беше необслужваем .. долях му 800 грама вода .. но после вече не беше същия ..


hotblooded

  Трябва да погледна моя, нямах проблеми на -14, но все пак.... щом са с обслужване.


Alexi

скоро имахме юбилейче :

(fri)


Vas

Супер  (thup) Още 6 пъти по толкова да навъртиш  ;)


Иван Вълков

Аз пък му пожелавам още една единица отпред без фрапантни ремонти  (fri).

п.п. ......и тогава да има и новото Мондео в гаража ;)
п.п. Да имаш 6-та скорост е супер...при мен на 5-та при тия обороти съм около 100  :-X

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


Alexi

стига бе 6 пъти по толкова :)) до тогава трябва да съм на най новото мондео качен :))


Alexi

мтакаа ,днес изправяхме и джантичка ,благодарение на чудесните ни пътища .. една снимчица с телефона на фона на цъфналата рапица :




Alexi

днес монтирах кората под мотора която скоро пристигна от УК .. пасна перфектно .. струва ми се ,че при движение с висока скорост в купето е една идея по тихо .. и една снимчица да подразня колегите с бензинови коли , среден разход за последните 2000 км :))




supertorr

Браво!
Пълниш ми душата с това отношение и грижа за Мондьо (fri)


Alexi

след като сложих кората реших да измия мотора и кечето на предния капак и смятам вече да стоят чисти с наличието на кора под мотора ,беше много прашно :




Pyrhel

Ааа! Докопал си се до капаците над амортисьорите!
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Alexi



amplified

Не се притеснявай, с кора, без кора... все става мазало вътре :)
В тая пустиния, в която живеем.
Пък може само моя да става, че постоянно съм по пясъците  :P


Alexi

дойде време да се похваля с новите бебчета след като минаха на леко освежаване :




Uploaded with ImageShack.us

Благодаря на Боби че ми показа обявата ,наистина бяха на безценица а и са прави като нови и без никакви ремонти и интервенции  ^-^ На колата вероятно ще се слагат чак пролетта обаче ,сезона е към края си няма смисъл да вземам нови гуми сега ..



Bobi

Честито, Алекси. Наистина изглеждат много добре и съм сигурен, че когато си погледнеш колата с тях ще забравиш за цената на гумите:)


petermitkov

Честито и от мене! Като нови са.
sapienti sat


hotblooded

 Честито, няма начин да не стоят добре. Само остава въпросителната - какъв ще е комфорта на возене по нашите пътища с тях, че край вас пътищата не се от най-добрите.


Dmitarcho

Юху, честито за придобивката ;) Мещеше 17-ки :) взе си 18-ки :P :P :P Дано дълго време останат в същия перфектен вид, че найстина нашите пътища .... ;)
Честито още веднъж  (fri) (fri) (fri)
Ръца Пръца


Alexi

Цитат на: Alexi в 31 Юли 2012 15:33:50
На колата вероятно ще се слагат чак пролетта обаче ,сезона е към края си няма смисъл да вземам нови гуми сега ..


тука каква глупост съм написал .. вече мисля за гуми не мога и 1 седмица да издържа да не говорим до другата пролет .. :)


momo76

Точно това си помислих и аз  :))
Аз нови дъвки да си купя и не мирясвам докато не ги отворя.


didon80

Виждам че добре се грижиш за монди. Похвално....
А гумите за 18-ките 225/40/18 ли ще бъдат?
(fri)


Alexi

спрях се на 45 височина ,40 е прекалено ниско за нашите пътища ,а и такива мога да взема доста изгодно .. ето ги и тях :



Uploaded with ImageShack.us


didon80

Определено е по-разумния избор. След като има място под калниците, аз го използвам на макс. За съжаление при мен най-голямата гума която може да се сложи без да опира при завой в подкалниците е с диаметър 625 мм, което отговаря на 215/45/17 или 205/60/15 в зависимост от сезона........


Dmitarcho

Бая нисичка ;) На мен 50 ми е ниска ...  Ти си знаеш ;) И да бягаш от дупките ;) Че джантата арна :P
Ръца Пръца


Dundee

Честито за джантите. Мисля че този модел стоят най-добре на колата. СТ-18ките също са добри, но не ми харесва как спиците им са издадени навън - лесни са за одиране в бордюри.
При първото подкарване дръж здраво волана че ще те изненада как нервно реагира на неравностите.
Ако бях разбрал по-рано че избираш гуми, бих те посъветвал да търсиш 235/40. Моят опит с 225/40 говори че има какво повече да се желае от сцеплението на предницата със земята. Височината (ниският борд) не е чак такъв проблем и досега не съм кривил джанта.


Alexi

Цитат на: dmitarcho в 03 Август 2012 17:04:29
Бая нисичка ;) На мен 50 ми е ниска ...  Ти си знаеш ;) И да бягаш от дупките ;) Че джантата арна :P

всъщност височината е процент от широчината .. 225/45/18 е еднаква височина на гумата като 205/50/17 добре е не е ниско .. относно 235ци - мислих ,но сякаш твърде широчки стандартно са до 225 .. отделно го дават за джанта 8J и нагоре а тия са 7.5J .. и реших че няма смисъл .. вече са на джантите ,стоят прекрасно .. вероятно утре ще ги монтирам на колата и ще има снимки :)


Dmitarcho

Цитат на: Alexi в 03 Август 2012 17:36:02
.. 225/45/18 е еднаква височина на гумата като 205/50/17

Прав си, такае ;) Моя грешка ;) Ще чакаме снимков мат'риал.
Ръца Пръца


Milcho

Днес минах край колата и .... обърнах и се върнах да я огледам хубаво ???
Страхотно и стоят! Със здраве и безаварийно да си ги търкаляш  (race)
"по-добре счупен Форд бензин, отколкото здраво БМВ дизел" - Ина Тодорова


nipresi

Аз също я видях пред тях.Много са хубави джантите и хубаво стоят.Ама Alexi не пуска снимки и другите да се порадват на придобивката му  :)).


Alexi

има време ,не съм я снимал още


amplified

Нямало смисъл тая година, викаш...? :)


niko_nenchev

Браво,Алекси,страхотно Мондео-супер оборудвано и супер поддържано!Рядко излизат такива коли на пазара 2ра ръка,сигурно дълго време си дебнал.Доста бройки съм гледал включително и в МП и определено твоето Мондео е едно от най-добрите.


Alexi

благодаря за добрите думи .. ето и една снимчица с телефона на новите джанти и гуми .. качествени снимки малко по нататък че много ангажименти напоследък :


Uploaded with ImageShack.us


supertorr

Цитат на: niko_nenchev в 14 Август 2012 22:40:28
Браво,Алекси,страхотно Мондео-супер оборудвано и супер поддържано!Рядко излизат такива коли на пазара 2ра ръка,сигурно дълго време си дебнал.Доста бройки съм гледал включително и в МП и определено твоето Мондео е едно от най-добрите.

Не знам на какво ниво е била, когато е взета, но това което следя тук, нещата идват най-вече от грижата на стопанина!!!


tha22don

Освен да те поздравя за избора на джанти и гуми, няма какво друго - и дълбока дупка да не усещат  8)


Alexi

така ,след 2000 км с новите джанти и гуми да споделя малко впечатления от тях както и разликата спрямо 16 - колата се усеща доста по стабилна ,завива като по релси ,реагира по предвидимо на командите на волана ,подобри се и обратната връзка с пътя ,доста се подобри и спирането ( тук имат роля и новите гуми ,старите бяха поопечени и поизтрити ) .. относно возията - сега е по стегната но по приятен начин ,в никакъв случай не вози като каруца явно окачването върши основната работа при возията .. в разхода няма разлика ,джантите са доста леки което компенсира вероятно по широките гуми .. не на последно място е и значително подобрената визия .. до тука бяха плюсове само ,минуса е един - гумите са скъпи


Alexi

малко снимчици на машинката от Събора :





не се пуснах по пистата тъй като се прибирах от почивка и багажника беше пълен с 50 кила сакове и куфари ,не исках да се излагам :))


Dmitarcho

Оправдания ;) анатоли знаеш ли колко багаж извади от багажника на неговото Мондео ;)
Ръца Пръца


hotblooded

 Дизляка е товарно муле, надбягванията са за бензиновите атове :)


Alexi

след дълго и неуспешно дебнене в ибей на оригинална гумена постелка за багажника реших да си я направя .. смъкнах мъхестото дъно ,по него вземах размери и изрязах гума която се продава на килограм .. много здрава и дебела .. получи се доста добре ,вече няколко седмици съм с нея :


Uploaded with ImageShack.us


tha22don

Много добре е станало! Аз пък една разпенена пластмаса си взех на лист от рекламна агенция, но за стойка за подлакътник да се правя на майстор :)
Предполагам тези гумени листи ги има в по-големите маркети, че не съм се заглеждал, а и е по-удобно отколкото всеки път да постилам вестници  :)) ?


Иван Вълков

Браво Алекси станала е като фабрична постелката

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


supertorr

Етново много идеенO0
Браво Алекси, много добре е станало. Тъмен цвят няма ли да е по-практичен?
Цитат на: tha22don в 11 Ноември 2012 12:40:06

Предполагам тези гумени листи ги има в по-големите маркети, че не съм се заглеждал,  ?
В Практикер се води " Фитнес настилка" 9.90лв линеен или квадратен метър


Alexi

не съм писал скоро в темата си ,по колата няма нищо ново .. обслужих я за пореден път преди 2к км .. но днес Сонито нещо се запъна не ще да вади дисковете и в момента е в това състояние ,да видим ще го бъде ли :




Alexi

#52
след като почистих и смазах механиката ,беше останало всичко на сухо ( използвах висококачествена смазка на Dura Lube + грес за шейната ) машинката заработи ,дано да не прави повече проблеми :) ако някой някога се занимава с него да кажа 2 изречения за разглобяването - първо се маха лицевия панел задължително ,после 2те части - усилвателната и чейнджъра се разделят държат се от 4 болта тип торкс .. след това се отваря капака на чейнджъра и имате достъп до механиката .. но за да се почисти и гресира навсякъде тя трябва да се извади от кутията - още няколко болчета има .. сглобяването е в обратния ред .. и преди да го демонтирате се уверете ,че знаете кода щото после ще го иска .


Alexi

вече съм с ново кожено маншонче на ск. лост .. оригиналната кожа се оказа изкуствена ,новото е от естествена - 7 паунда :) .. за съжаление монтажа на новото не се оказа безпроблемен ,дойде по дълго което аз забелязах чак като го сложих - стоеше много грозно .. наложи се да го клъцна малко ,пак не стана перфектно но поне е ново и не е оръфано ,съвсем друг вид има с него конзолата .. мръкна се докато го сложа ,ще го снимам някой път на светло


Alexi

#54
Зимата мина и стана време да се напазаруват зимни гуми на безценица .. срещу 115лв за брой се сдобих с ей тия прекрасни гуми :




mitakinen

И аз трябва да се ориентирам към зимни гуменки, че моите много дърти (ДОТ 06) въпреки големия си грайфер и губят въздух.
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки


Alexi

да обновя малко темичката си :)



Dmitarcho

Нарочно си паркирал там нали ... да изпъкваш :D
Ръца Пръца


moni74

Я кой  ходил до Замъка в Равадиново...


----------------------------


hitrata_lisi4ka

Тука някакво мръсно мондео снимах аххахах
Искам нещо русо, може и метла!


Alexi

това е прахоляк от Синеморец ,не остана време да я измия :)) че и преваля като минавах през Бургас на връщане ..


Alexi

#61

малко старичка снимка ,бях я загубил из диска 8)


ihovahi

Алекси... и теб те пари главата... дано не си карал в насрещтното на магистралата  :D :D :D
Който фôрка "майстор" си нахôда!



Alexi

то ако някой кара със 120-130 в тоя момент ,все едно е спрял на платното  .. за това избягвам да карам продължително с повече от 160 да не говорим за дупките и бабуните ..


Dmitarcho

Ръца Пръца


Alexi

смених си амортисьорчетата на предния капак .. огромна разлика ,моите бяха доста омекнали и понякога пропадаше ,а дори с 1 от новите стои стабилно


Alexi

от днес сме с летните гуми ,бях забравил как лепне за пътя с 18ките :)


ihovahi

А някоя актуална снимка на мондеото няма ли да качиш?!
Който фôрка "майстор" си нахôда!



Alexi



Dmitarcho

Така на тротоара ли се спира ... :D Веднъж не го видях мръсно това Мондео .. ей ;) Браво :P
Ръца Пръца


Alexi

ко рече  :D сефте го мия от септември и сега след 3 дена не му личи изобщо .. а за тротоара - много сме дълги .. паркинга е за коли до 4 метра  ^-^


Dmitarcho

Абе и до Габрово като идва ... си дойде чисто Мондеото .. ще си спирал да го чистиш по пътя ;) Няма да скромничиш сега
Ръца Пръца


ihovahi

Аз на живо, чисто това мондео не съм го виждал  :D :D :D Само на снимки го показва мискининът!!!
Който фôрка "майстор" си нахôда!



Alexi

от кога не съм писал тука :)) по някое време опреснихме малко външния вид - боя на 5 детайла с драскотини и други щетички + цялостно полиране ,смея да кажа че стана като нова .. не съм я снимал ,изрових тая снимка от лятото



грижи няма с машината ,то и малко я карам напоследък .. даже се замислям да я продам ама кой ли ще я вземе ..


ihovahi

Алекси и ти ли ще напуснеш марката ??? Ааа нещо става тук. Иначе честито за боята. Тамън ще й вдигнеш цената  ;D
Който фôрка "майстор" си нахôда!



Alexi

разчистих малко темата ,доста от снимките не се виждат и ги нямам тоя imageshack e много зле  (omg)


Иван Вълков

Уникална машина и уникален собственик. Според мен от тая кола е по - добра само чисто новата! Трудно се намира читава колица вече да знаеш.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


Alexi

#77
началото на лятото обслужих климатика и сега охлажда както трябва ( фреона беше понамалял ) .. последното пътуване към сбирката ми даде среден разход 5.7 с климатик ,малко багаж ,динамично каране при изпреварване 140 но предимно 110 ,както и малко тест драйв имаше там ,сигурно заминаха 1-2 литра за 10 км :))


SICKandPROUD

Заминаха 1 или 2 литра, но си струваше. Тази кола малко ми повлия на гледната точка дизел - бензин. Много голяма динамика, с тея 18-ки е като залепнала на пътя. Един или 2 пъти натисках педалите на пасажерското място, но нямаше резултат  (rofl)


Не са важни конете в мотора-важно е магарето зад волана !!!


Alexi



vasko123_4

Алекси, колата е уникална. Тя е от края на времето когато са правили колите както трябва, сегашните автомобили имат само оптика. Със здраве да си я караш и много дълго още да и се радвате! Последната снимка е уникална.


ihovahi

От всички снимки, които видях на колата от този път (Трансфарагаш) тази е най-яката. Браво @Alexi твоето МК3 няма аналог (fri)
Който фôрка "майстор" си нахôда!



Septerra

Чудна машинка, стои чудесно на този път. :)


Alexi

на фона на Черната църква в Брашов :)



Иван Вълков

Абе на хубава кола пейзажа не е от значение....то това като се замисля и за жена важи.  Алекси продъжавай да си поддържаш все така колата, трудно се намира подобна.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


Alexi

дойде време за първи ремонт по окачването - предни биалетки ...също и ново масълце


Alexi


хладничко сутринта ,но се наложи да пътувам  :D


Alexi

а ето и как стартирахме .. "само" -11 ,на слънце .. като потеглих докато изляза извън града падна на -17



Иван Вълков

#88
Нещо и моята завъртя вяло тая сутрин като твоята. Набедих батерията ама като го качих на зарядното за няма и 3 часа беше готов. Май се дължи на 6-те литра масло в картера.


П.п. Абе Алекси какво изпищя сякаш няма нафта? При мен зумера се чува само за индикация че съм на резерва.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


Alexi

#89
а ,той моя акумулатор си беше паднал аз не съм я карал от както падна снега преди десетина дена и както е постоянно под нулата нормално да е поумрял а и не е първа младост на 4г е вече но се държи .. зумера е за снежинката


Alexi

От векове не съм писал в темичката си .. то нямаше и какво ,докато преди 3 дена не ме тръшна аварийния режим - диагностика - ниско ниво в рейла  :-[ .. последва тест на обратната нафта - изненада ,дюзите са добре ,така както бяха добре и преди около 50к когато ги тествах за последно .. знаейки отлично качествата на горивата у нас реших да сменя горивния филтър ,който е на около 35к км - оказа се тотално задънен с мизерия ! А с новия колата направо излетя ,тя се е мъчела явно от известно време дори жена ми каза че нещо не върви напоследък  :D та да се има едно наум ,до скоро препоръчвах смяна на поне 30к ,но това по скоро трябва да е максимума като пробег с един филтър
Благодаря на Милчо за отзивчивостта и професионализма ,шуменци да знаят че това е сервиза .


Mondeicho

Ее супер, че само с това се е разминала. Аз моя го сменявам през смяна на маслото т.е на 20 000 км. Каква марка филтър сложи?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


Alexi

Бош вземах ,оказа се 1:1 с оригиналния само липсва емблемката на Форд на него


VENTCI

Готова е машината за писта Дракон утре  8)


Alexi

по скоро към морето мисля да спъна аз ,за последно :)


Mondeicho

Той моя оригиналния си пише Бош и има логото на Форд. (ford)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


Иван Вълков

Браво малкия дявол се е оказъл. Тия дни и аз ще сменям масло и филтри.

Sent from my LG-D290 using Tapatalk


Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!


Alexi

от известно време парктроника отказа .. забелязах ,че не светят и крушките за заден ход проверих ги - здрави значи явно не идва ток до тях и парктроника - почнах с бушон - здрав ,но го смених профилактично ( пък и го изтървах в кората под волана което наклони везните да го сменя с нов :) ) .. смъкнах ключа за заден ход който е на скоростната кутия ( пипкава работа ) замерих го - здрав .. замерих буксата - ток идва до нея ,не е окислена .. вече озадачен събрах всичко ,и парктроника заработи ,и светлините за заден ход светят  :D Форд


hotblooded

Имах подобен проблем още като я взех - и се оправи по същия начин  (rofl)


ihovahi

Гледам писано в темата на @Alexi  - викам си айде продаде мондеото  :)) :)) :))
Който фôрка "майстор" си нахôда!



Alexi

Мондеото ми от днес има нов собственик .. ще го виждате из Пловдив евентуално ,не е от форума . Заключвам темата ,ако някой има нещо да пита покрай колата сега или след време - на ЛС