Габровското Mondeo Mk3

Започната от Dmitarcho, 23 Март 2012 17:47:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Dmitarcho

Мда .. грешния болт съм поръчал :D Истинския го нямаха в наличност никъде в България. На счупения болт му срязах главата и извадих пустата пущине дето е завряна вътре и си сложих друго болченценце :P :P :P
Ръца Пръца


Dmitarcho

Сменен тампон между скоростната кутия и маторя ;) Няма го вече гадното чукане при настъпване на педала ;) Догодина ще се пускам на драга :D  Благодарности на BigFordFan ;)
Ръца Пръца

Pyrhel

Тоя тампон не е ли между кутията и купето :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

Където ще да е ;) Че се и набутах в МП да ходя да го сменям :D като няма канали из Добрич .... цели 13 лв. ме глобиха :P :P :P
Ръца Пръца

Dmitarcho




Фолиото е от еФтинките, че за 3M щяха да ми съдерат кожата ;) Ваденката изглежда много доволно ;)
Ръца Пръца

Иван Вълков

Както ти казах одеве на живо, на мен много ми допадна как се е получило   (thup)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Светльо

Екстра колега, много добре седи с фолиото и как се подава светлия салон от предните прозорци е убиец....  (happy)

Dmitarcho

Преди :D


и след :)



Самата чантичка/органайзер си има "котешко езиче" или там както се казва ;) и залепва идеално за мокета на пода и седалката или където я турна ;) и няма мърдане ;) Иначе до сега всичко се гонеше отзад в багажника :D


ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА Миро Христов ;)
Ръца Пръца

Dundee

Ей такива багажници харесвам (thup) Подреден и огромен. Жалко, че когато купувах колата на пазара нямаше читаво комби с 2.2 двигателя. Щях веднага да му се метна.

mirohristov

Със здраве да си я ползваш ! А и лепенката "форд клуб" и "тича" .  (fri)
Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.


Backstage

оу екстра е станало! Аз се бях видял в същото чудо преди време,но после се сетих че имам мрежа  :D

Dmitarcho

След среща от близо с горски обитател, щетите са спукан воден радиатор, спукан кулер, "ножа" под бронята на парчета и решетката под номера ;) Воден радиатор си поръчах нов, търсят се кулер и решетката и добавката под бронята ;)


Това е дупката на радиатора ... за малко да му се размине - но не му било писано :D


Радиатора на климатика - поогънат, но поне той е здрав :) Фреона си стой в системата, не изпуска ;)


И пораженията по кулера ... и той ще се сменя ... но него ще го търся по моргите някъде ;)



Ръца Пръца

hotblooded

 Смени и радиаторчето на климата - да ти е мирна главата. Не се знае кога ще се пукне на някое от нагънатите места или някоя спойка ще се пропука. Иначе обяви за коли на части - има... Успех с ремонта.
Koлкото до горския обитател - и чакал да е отнесъл със 100 - като нищо ще се потроши така. Аз отнесох един пес (едричък беше) и бронята ми едва не се разпадна, а карах със 60, ако е било глиган - направо леко се е разминал.

Dmitarcho

ДАвах колата на приятел да ходи до София .... и около тунелите е уцелил "нещото". Било е тъмно, не се знае със сигурност какво е било, но не е било много голяма. Майната му на животното - да мре там :D
Ръца Пръца

Pyrhel

До колко дни трябва да намериш кулер? Да поръчвам за мене големия и тоя моя да ти го давам? :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

кулери има по моргите ,има и в ибей ако ти се чака 10 дена ..

Dmitarcho

Кулер си намерих ... ама ще видим от къде :) Единственото хубаво, че ще си оправя най-накрая бронята - имаше една пукнатинка, която си дочака реда :)
Ръца Пръца

Dmitarcho

Забелязах, че на задния номер не ми свети едното плафонче ... и се надявах да не е като при Фокус мк1 ... ама - калбета :D Нашата родна милиция и инжинерите от Форд .. явно са се наговорили да не можем да си сменяме крушките там. Пластмасата пречи на плафона да падне на доло ... и игра пак макетното ножче :D
Още на пръв поглед си личеше, че е влязла вода в плафончето ... вътре всичко бее леш :( ръжда да си *** мамата. Като се опитах да махна крушката ... половината пластинка /която държи крушката от едната страна/ падна заедно с крушката :D
Сега се издирва ново плафонче, с всичките му аксесоари ... ако някой може да провери в Мп дали е някаква лудница - ще съм благодарен ;)
Ръца Пръца

hotblooded

Каталожен номер:    1341810
Наименование:    ОСВЕТИТЕЛ НОМЕР
Цена с ДДС:    35.83 лв.

mirohristov

#79
Направо без пари  :))
Най-интересното е, че за преди фейса е по-скъп с 3 лв.  (omg)
Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.


Alexi

не знам как е на комбито ,но на мойта много лесно се отварят с по 2 болчета ,имат и сносен уплътнител и вътре са сухички .. аз съм с диодни де

Dmitarcho

Тея ... ша отида и ша ги запаля в понеделник :D  И на комбито е с 2 болчета ... и принципно лесно се маха - ако пласмасата на номера не пречи. Незнам дали моя номер са ми го слагали с крака ... но и с Фокуса трябваше да играя с ножчето. И на това има уплътнение .... тая вода как е влезнала вътре ... тъмна Индия. Другото плафонче си е сухичко и чисто ;)
Ръца Пръца

hotblooded

Цитат на: mirohristov в 09 Март 2013 20:14:48
Направо без пари  :))
Най-интересното е, че за преди фейса е по-скъп с 3 лв.  (omg)
Не, един и същи си е.... дават ги като заменящи се номера

mirohristov

Цитат на: dmitarcho в 09 Март 2013 20:40:25
Тея ... ша отида и ша ги запаля в понеделник :D  И на комбито е с 2 болчета ... и принципно лесно се маха - ако пласмасата на номера не пречи. Незнам дали моя номер са ми го слагали с крака ... но и с Фокуса трябваше да играя с ножчето. И на това има уплътнение .... тая вода как е влезнала вътре ... тъмна Индия. Другото плафонче си е сухичко и чисто ;)
И при мен също пречеше пластмаста и я рязах. Лявото при мен беше с водичка ;) .
Ако разбереш откъде е влязла водата да кажеш  . ^-^
Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.

hotblooded

 Водата може да дойде само от едно място - имате спукано/скъсано уплътнение на капака и се пълни когато вали или я миете :) огледайте уплътненията.

Dmitarcho

Най-вероятно през уплътнението е влязло водица ... свалих лявото ... и понечих да дозавидя болчетата на дясното плафонче - направиха почти 2 оборота. Надявам се от там да е влизало водица - наистина няма от къде другаде да влезне вода там .
Ръца Пръца

Dmitarcho





Поставих го гада най-накрая :D В Тази тема съм описал по-подробно как се помнира при комбито, едим малко по-различен подход за прекарване на кабела до огледалото :P
Ръца Пръца

Dmitarcho

#87
И моя форд започна да си маркира територията - с антифриз :) Една сутрин ставам за работа - локвичка под колата :D Виновника се оказа счупен, малък термостат. Идея си нямам как е възможно да се счупи точно тук ... и от двете страни липсваха парчена по периферията ...



Ръца Пръца

Радко

От яко стягане и температурните деформации най-вероятно. Гледай новия да не се стяга чак толкова ;)

Dmitarcho

Благодарение на Малборото /Асен/ вече няма къде да си държа цигарите в колата ;(





Огромни благодарности ;)


п.п. [15:49:55] Асен: Еми има 2 възможности.
[15:50:16] Асен: Или махни ръчната да не ти пречи или дръж непотребните карти в жабката или в сенника...
[15:50:26] Асен: Ма май да изкубеш ръчната е по-хитро :D
[15:51:24] Асен: А може и друго, както си караш по магистралата с 200, дърпаш ръчната, вадиш цигарите и пускаш ръчната, какво може да стане???

:D :D :D :D :D  (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)
Ръца Пръца