Идиотите на пътя!

Започната от BIGFORDFAN, 22 Септември 2011 23:35:04

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

evil

Там винаги има идиоти спрели и дори паркирали въпреки, че отсреща, до парка, често има
проверяващ патрул на КАТ. Едва ли точно аз ще ти дам съвет за шофиране в София, но твърде
често минавах оттам и установих, че ако съм за надясно е добре да се залепя /при наличие/ за
накой автобус от спирката след "Симеон" и не чакам до светофара а завивам надясно преди
него по "Иван Александър",макар че е тегаво вливането после по "Сливница".
Както и да е. Неприятното е, че ще посещаваш пак бокса, а е добре, че си се оттървала с
малко. Дано 2013 да ти е напълно безаварийна, Оля! Успех.
Няма маловажни неща!


supertorr

Какъв идиот трябва да си да направиш обратен завой от средна лента на Ц. Шосе при Орлов мост на 30м. пред светофарите....

Pyrhel

Така се сбогува едната ми фиеста - един такъв тръгна да прави обратен завой, натиснах газта и го ударих между вратите със 100 :)
Ламарините на фиестата го бяха подпрели в ръката, а аз го ударих от пасажерската страна, беше красив удар, паднаха му гумите и калниците от другата му страна :D

Тия идиоти обичам да ги наказвам, все чакам някой пред сиерата да направи такова нещо, ама се пазят, изглежда подозрително зле и като натисна газта се чува :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


hotblooded


emkata

  Искам да Ви разкажа какво ми се случи днес като се прибирахме от работа. Ето и малко предистория: всяка смяна пътуваме 4-ма души заедно, като се редуваме с колите за да намалим разходите си за пътни. Днес бе ред на мой колега, наскоро закупил Голф 4 с нови ЛЕТНИ гуми. Предвид пътните условия  предложих да му взема реда-отказа. Отидохме криво-ляво до завода, деня мина и си тръгнахме. И сега става интересно- след цял ден снеговалеж ние си се "пързаляхме" цели 15 километра до гр. Гълъбово. Там вече се поуспокоихме( аз и другите 2-ма пътници) и не щеш ли на около 100 метра пред нас една бабичка прескача наринатия от снегорина сняг и тръгва да пресича. Шофьора не реагира, колегата седящ до него му каза да намали, но реакция пак няма. В следващия момент момент се "изправя" на спирачките и колата поднася. Бабата успя да пресече, а шофьора да овладее колата, като същевременно да тегли една майна на "калпазанката-пешеходец". Тук вече не издържах и му се накарах все едно се карам на 8-годишния си син, а отговорът беше: "Какво искаш от мен, аз карах с 40 и там няма пешеходна пътека." Аз не съм човек, който лесно губи ум и дума , но вече нямаше какво да кажа. Е туй беше. Изводите оставям на вас.

Dmitarcho

Аз ти препоръчвам да не се возите при този колега ;)
Ръца Пръца

hotblooded

 Колега, изключителна рядкост е ПТП при което категорично е виновен само единият участник! Колегата ти е виновен до толкова че е с летни подкови и че не сварва да гледа навсякъде.... .... крайно време е хората да се научат че път/улица се пресича само на пешеходна пътека! Както ние не си караме колите по тротоарите, така и пешеходците да си пресичат на пешеходните пътеки! А съвсем друга бира е че ако ще и през 50 метра да има пеш. пътеки - бай Ганьо пак ще пресича където си знае.......

G_o_c_e_v

Работата май е там че дори и да няма пешеходна пътека, щом има препятствие на пътя било то пешеходец или нещо друго, всеки шофьор трябва да намали скоростта с готовност за спиране, а не да чака бабата да притича или да се дръпне назад. Възрастна жена, от там и е било по близко да премине, той е трябвало да намали от далеч, а не в последния момент, вече като няма на къде, да скача на спирачките...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

VENTCI

Има правила ,  има и неписани правила


Иван Вълков

Цитат на: VENTCI в 27 Януари 2013 00:00:33
Има правила ,  има и неписани правила

Само да добавя давайте път с десен мигач на бързащият след вас. Ако някой е направил този жест, след като сте го задминали и прибрали в платното си - благодарете му - десен и веднага ляв мигач колкото да присветнат или аварийки за едно прицъкване. На пръв поглед не е кой знае какво но издава култура и уважение на пътя.

П.п. Само още нещо видите ли че колата пред вас ви присветва с аварийките, погледнете дали не му светите на дълги зад него.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

emkata

  Съгласен съм с вас, но работата е там, че Емо(адаш ми е)  :'( e наясно с това, че автомобилът му не е подготвен за пътуване в настоящите условия и същевременно показва пълно безразличие и някакво извратено чувство на непукизъм към безопасността на останалите около него. А от утре смятам да започна да искам от него да си закупи зимни гуми за МОЯ собствена безопасност или както казва dmitarcho - там не се качвам.

hotblooded

 Емка, за ПТП обикновено един идиот (или разсеян) не стига - трябва да се съберат двама на едно място. Твоя адаш с летните гуми на това време си е тип "ела, вълчо - изяж ме".  Но и "хора" дето пресичат като "овце"(без да се огледат, без да се съобразят че не са пеш. пътека)- също си го търсят...

amplified

Винаги са се намирали капацитети да ме убеждават, че и с летни може да се изкара зимата, шофьорът бил от значение, сори майка... случвало ми се е два пъти да попадам в заснежени условия с летни гуми и щях да се самоубия за глупостта си да не съм сложил зимни гуми. И стоте системи за сигурност не ми помогнаха, едвам се прибрах, и това в градски условия, може някоя въшка да може да се кара с летни гуми, ама катафалките ми не могат... Не повтарям тия изживявания и за пари вече.

hotblooded

 Това за летните гуми дето ставали за зимата - достатъчно било да са с дълбок грайфер, или други "капацитети" дето смятат че като ги караш с ниско налягане увеличаваш контактната площ...  - просто на такива трябва да им се взема книжката на димитровден и да им се връща на гергьовден! Един такъв "майстор" горчиво рева след като се натресе с "новия си внос" в задника на автобус от градския транспорт... Ремонта му струваше много повече от комплект нови зимни гуми!

emkata

Цитат на: hotblooded в 27 Януари 2013 10:50:54
Емка, за ПТП обикновено един идиот (или разсеян) не стига - трябва да се съберат двама на едно място. Твоя адаш с летните гуми на това време си е тип "ела, вълчо - изяж ме".  Но и "хора" дето пресичат като "овце"(без да се огледат, без да се съобразят че не са пеш. пътека)- също си го търсят...
ОК! Пак казвам : Съгласен съм, че трябват 2-ма, но не мога да се съглася ,че в случая бабичката е разбрала какво е направила. Сигурен съм, че е мислела само как да не падне и потроши някой кокал. Та тя изобщо не вдигна поглед от земята докато пресичаше и макар, че е в нарушение, пак трябва да я пазим.Има и винаги ще има хора, които си го "търсят"(и аз съм попадал на такива и дори съм бил калайдисван от същите) , но винаги съм бил на мнение, че трябва да сме по-толерантни към тях, не знаем на кой колко му стига, на кой наглостта му е в повече и т.н. Аз така виждам нещата и не натрапвам мнението си на никого.

Marlboro

Как последните 2 зими карам с летни гуми, пък нито съм се ударил, нито съм се утрепал? Като чета какво пишете, се чудя как съм жив...
И по Витоша съм се качвал и до Боровец, до Пампорово също. Съгласен съм, че зимните гуми помагат, ама хайде да не го изкарваме, че е убийство или самоубийство...
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

hitrata_lisi4ka

Цитат на: amplified в 27 Януари 2013 13:45:41
може някоя въшка да може да се кара с летни гуми
Моето въшле НЕ може да се кара зимата с летни гуми...както всяка друга кола става неуправляема, само че не се носи задницата примерно, ами цялата кола си се рее по пътя.
Искам нещо русо, може и метла!

evil

Цитат на: Marlboro Classic в 27 Януари 2013 16:36:42
Като чета какво пишете,
... e, за да имаш поне едно наум, защото може и на Еверест да си излизал, но е вероятно и да
попаднеш в аналогична на emkata, ситуация.
Не го приемай като упрек, а като интелигентна възможност да се направи разлика между
способности и непредвидени събития.
Няма маловажни неща!

hotblooded

Цитат на: Marlboro Classic в 27 Януари 2013 16:36:42
Как последните 2 зими карам с летни гуми, пък нито съм се ударил, нито съм се утрепал? Като чета какво пишете, се чудя как съм жив...
И по Витоша съм се качвал и до Боровец, до Пампорово също. Съгласен съм, че зимните гуми помагат, ама хайде да не го изкарваме, че е убийство или самоубийство...
То е като празната пушка, колега - рядко гърми, но винаги поразява.  За мен зимните гуми са едно от реалните измерения на поговорката "помогни си сам, за да ти помогне и господ".  Иначе на пътя - всеки сам си взема решенията и си носи отговорността. 


Dmitarcho

Ей ... човек като направи 60 лета, трябва да ходи да си връща документа за правоуправление на МПС.
Тръгвам да карам малката на ясла сутринта, и пред мен един дядо с Опел, реши да спре на пешеходна пътека, защото разбираш ли, един човечец от ЛЯВО се канел да пресича - а движение в насрещното колкото искаш. Понеже сутринта температурите бяха малко под нулата, по пътя тук таме заледено, а въпросната ситуация се случва и на мост. АБС-а взе да показва, че съществува, но то лед ... не спира....добре, че не поднесе ... и за да не накажа дядото за добтотата му, пълен десен и на тротоара, а бордюра сериозен.
Не казвам, че дядото е 100% виновен, добре, че карахме по-бавно. Но да спреш, защото някой се "канел" да пресича .... Аз не видя ли човек поне с единя крак на пъря - рядко спирам. Или поне, човека да ме погледне в очите, да ми подскаже, че ще пресича, а не се е спрял да си почине, точно до пешеходната пътека.
Гумата не е спукана, но не мисля, да карам така. Пф ... развалиха ми деня на ранина ...

Ръца Пръца

Backstage

#111
Принципно дядото за мене си е виновен...в закона пише..стъпи ли на пътеката - спираш...ако е на тротоара до пътеката,подминаваш със съобразена скорост и повишено внимание.Има го и момента с дистанцията,който лично аз много мразя,щото често се хващам че и аз не я спазвам..и тогава ми минават лоши мисли,викам си ''е тоя са ако спре съм чао'' Ама като си на лед...требва да си много назад...виж джантата крива ли е или само наранена?

П.П. между другото брат за 60-те лета не съм съгласен...бащата е на 60 и кара като звяр..много по добре от мнооого шофьори,нема книжка само за самолет,и кара професионално от 18 годишен...Тоя в случая е бил некой гипс явно

fozzy

Неприятно колега но важното е че детенце е добре и всичко е минало добре.
Ако се замислиш колко по лошо е могло да стане . (wisdom)
След всички такива катастрофи след като сме ги изживяли чак тогава почваме да си вадим поуки.
Поздрави и безаварийно

Dmitarcho

Джантата е само наранена. но взех да се замислям дали ако не го бях уцелил с бронята,нямаше да ми е по ефтино -@като изклюим акта :D Сега 2 нови зимни гуми ... Принципно и аз съм спирал да дам път на пешеходец от ляво,но първо гледам в огледалото отзад,преценявам... Това за годините,вярно е,че има хора на години които карат много по добре от мен и много други,но си мисля,че неможещите вече пенсионери са повече. Някакви опреснителни курсове да карат....
Ръца Пръца

moni74

А сега промениха закона и "професионалистите" ще сменяме книжка на 5г, а любителите на 10г. Защо - сигурно за да минавам очен преглед по-често. Но това не отразява реакциите на шофьора - в случая те са най-важни.
Има любители карат перфектно, има и сакати. И при професионалистите е така - на изпита ми за "Д" категория през 1995г имаше един полковник, трябваше да вземе "Д" и "Е", за да му вдигнат заплатата. Е тоя кукуряк не можа да включи по-горна предавка на автобус Кароса и останахме по средата на кръстовището :) Естествено, взе книжка. Аман от такива парашутисти...


----------------------------

zar

Цитат на: hotblooded в 27 Януари 2013 13:53:55
Това за летните гуми дето ставали за зимата - достатъчно било да са с дълбок грайфер, или други "капацитети" дето смятат че като ги караш с ниско налягане увеличаваш контактната площ...  - просто на такива трябва да им се взема книжката на димитровден и да им се връща на гергьовден! Един такъв "майстор" горчиво рева след като се натресе с "новия си внос" в задника на автобус от градския транспорт... Ремонта му струваше много повече от комплект нови зимни гуми!

Още по-голяма е трагедията ,когато хора каращи SUV-ве и нови и "нов внос"но "премиум" убеждаващи ме ,че са със 4X4 и няма нужда от смяна на летните със зимни късната есен ;D Пази боже от такива и надалеч от всички нас!!! Проблема им в повечето случай на този тип хорица е ,че един качествена зимна гума за колите им започва от 300лв нагоре а това им се вижда много е друг е въпроса ,че някой дори ги нямат  ;D Както съм казвал и в други мой постове.Много е трудно на някой  "овце" да проумеят ,че да живееш според чергата си е много по-практично от надскачането и избиването на комплекси.Имаш брада набавяш си и гребенче!Казали са го много преди нас дедите ни  ;D Ако пък го нямаш по добре си обръсни брадата бих добавил аз  ;D
Marriage is "given" and "take".If you don't give it,she will take it anyway:)

alishanov

Тази зима и аз за 1-ви и последен път се опитвам да карам с летни гуми!Предните летни гуми ги смених с нови гуми мишелин алпин а задните не ги смених и аз не знам защо?!? И  сутринта като тръгвах за 1-ва смяна на кръговото кръстовище в Севлиево се завъртях,предните гуми не мръднаха но задните ....... все едно Фокусче-то беше със задно предаване!И веднага след работа отидох на сервиз да сменя и задните гуми с зимни!Че мисълта ми е който може да си го позволи да си направи 4 бр. нови летни и 4 бр. нови зимни гуми и да му е мирна главата,защото след едно ПТП ремонтът ще ви струва много повече от това да си купите нови гуми!Поздрави от мен и карайте разумно!!!!  (thup)

zar

Неслучайно може да се чуе и следната препоръка от хора с опит:"Желателно е ако гумите са една марка и вид то тези който са малко по износени да бъдат на движещите колела а по-читавите на задната ос"Абсурдно звучи за много хора и е противно на схващанията ама донякъде е вярно, за да се избегнат подобни ситуации описани по-горе ;D
Marriage is "given" and "take".If you don't give it,she will take it anyway:)

BIGFORDFAN

 Напоследък пак много ''изтрещели'' по улиците на Софията срещам, но това изпълнение просто надмина всички. Случайно минахме оттам с Анатолий и Светльо и рагледахме ''останките'', такъв удар с такава скорост аз в града не бях виждал  ??? (изключвам Цариградско и Околовр. път).

П.С. известно време карах Пътна Помощ, нагледал съм се на ''мазаляци'', ама това си беше за  (hammer)

Pyrhel

Мда, тоя удар беше епичен, Ауди 80 и Фиат Брава/Браво. Интересно как тоя с аудито не е пукнал там... За жалост не е пукнал там :( Но по тия щети като гледам в какъв вид бяха колите и къде беше изхвръкнало аудито предполагам, че е карал между 90 и 110, а улицата е доста въшлива...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.