Колко ви е данъкът на колата и плащате ли си го?

Започната от Bobi, 06 Януари 2012 15:50:31

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

m_focus

Да посъживим една стара тема, която в началото на годината ще е актуална пак, като ще се почне пак плащането на данъци.
На фокуса данъка с отстъпката беше към 22лв.
На ц-макса за 2 месеца данъка излезе към 27лв, ще видя на колко ще го сметнат в общината за цяла година.
В данъчното беше постъпила автоматично информация за автомобила, когато го регистрирах в кат, както е по новите правила.
Онзи ден говорих с нотариус, каза че в МДТ постъпва автоматично информацията за автомобила, НО отписването от твоето имущество НЕ става автоматично, трябва сам и на място, не са ли тарикати а ... :) хем хващат новия кокал, ама и стария не пускат, а пък ако мине :) Ще го проверя на практика тия дни.
карай форд и бъди горд :)


G_o_c_e_v

Аз платих 220лв за тая година. Можеш да се подготвяш психически за новата :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

m_focus

по сега действащата наредба на община Айтос данъка след намалението от 5% трябва да ми е към 157лв
при теб след намалението ще е към 207лв, защото община Шумен смята киловата по 1,45 а при мен е 1,10
карай форд и бъди горд :)

Alexi


gogo766

Аз не съм плащал от 3-4 години, май са се събрали около 80 лева :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

К.Методиев

Моята в Перник 292 лв, първа регистрация 11 месец 2004.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

jo_jo

прясно го платих ~213лв (мондео-то е 2009-та)

Ilian Petrov

Още началото на март си го платих - 177 лв.

martin1977

За двете ми коли общо 450 лева. Абе плащаме и ние едни грешни пари. Така и не става ясно къде потъват тези пари.

didon80

Понеже има тема за разхода на гориво, а не виждам такава в която всеки да напише за неговия автомобил колко е данъка в общината в която е деклариран реших да създам такава!
За мондеото от подписа в община Сливен за 2017г данъка е 290 лв.  (nut)


Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

премествам ти тука мнението ,има такава позабравена темичка :) толкоз е да ,а знаеш ли колко беше като я купих на 4г моята :))

didon80

Представям си.  ^-^
Човек като дръпне чертата за една година какви разходи отиват по един автомобил и може да получи главоболие.

Alexi

аз си бях завел табличка ,на 5000 лв спрях да я попълвам :) и то без сериозни ремонти ..

Mondeicho

198 лв., като този на Корсата беше 8 и нещо (rofl). Здраве да, я какви хубави дупки си имаме...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

абе всеки казва така здраве да е ама така не става .. аз за 6 г. съм дал 2000 лв данък за това мондео ,това са ми примерно нови амортисьори и съединител .. за 20г от както имам лична кола съм дал сигурно 5-6к за данъци за колите си че под 150 коня не съм имал кола с едно изключение за 2г .

didon80

Принуждават хората да си взимат двигател до 74 kW за да е поносим данъка. Все повече се замислям върху такъв автомобил, но ми идва малък и като габарити и слаб като мощност. Отделно че човек трудно слиза от кон на магаре.

Mondeicho

В крайна сметка всеки скача според тоягата. Като не искаш голям данък си взимаш по малка и/или не толкова мощна кола и готово.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

Така е. Аз съм го планирал този автомобил, но като втори. След 2 години данъка на мондеото ще падне малко така че с разликата спокойно може да се покрива втори данък.

Dmitarcho

В Габрово е 160 лв. данъка за 130 коньова 10-годишна талига :)
Ръца Пръца


nixel

Има си калкулатори за различните градове. Пример: http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html
Колкото - толкоз. Нищо не можеш да направиш. Или плащаш с отстъпка или плащаш с глобите.

TourneoRS

Прелест, данъка на 30 годишния ми 90 коня Пасат е около 35лв.  ^-^ Предишния го бях писал с катализатор  :)) и плащах 17 и нещо.
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

didon80

Знаем ги калкулаторите, но нямат нищо общо с реалността! Моя данък е 290 лв, а калкулатора го дава 250 лв.

Lucy

Моя е 167,42 лева на 207-цата за 1.6HDi, 110к.с. с катализатор.
На 206-цата е 33,75 лева- 2.0HDi, 90к.с. с (по вписване в общината)катализатор.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

sa6ster

На мен на фокуса (2007г - 100кс )данъка ми в с 10 лв по-висок от на клиото (99г - 90 коня).
Да попитам - още ли е безсмислено да се плаща по банков път, понеже така или иначе трябва да идеш за бележката в общината, за да може да минеш на технически преглед?

Alexi

Цитат на: didon80 в 26 Януари 2017 21:06:19
Знаем ги калкулаторите, но нямат нищо общо с реалността! Моя данък е 290 лв, а калкулатора го дава 250 лв.
има и точни из нета ,а на сайта на общината има данъчните ставки принципно

dongastone

Моят е 180 лв. за София, за пръв път го плащам тази година, и вече си го платих. По-нисък е от на Маздата 146 коня - беше към 209 лв.....

Pyrhel

Малко ми се вижда, за цялата година ли е?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bivola

Цитат на: sa6ster в 27 Януари 2017 16:32:04
На мен на фокуса (2007г - 100кс )данъка ми в с 10 лв по-висок от на клиото (99г - 90 коня).
Да попитам - още ли е безсмислено да се плаща по банков път, понеже така или иначе трябва да идеш за бележката в общината, за да може да минеш на технически преглед?

Във вторник го платих на каса в Easy pay и днес в 10.40ч минах ГТП, тоест вече беше разнесен и системата им си го видя.

Go6o Cekov