Колко ви е данъкът на колата и плащате ли си го?

Започната от Bobi, 06 Януари 2012 15:50:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

TourneoRS

IVECO -  с него не се ходи надалеко .


pAbLo

То и без данък и явяване на автомобила неможело ама... тук и там още се случва 8)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

hotblooded

Цитат на: pAbLo в 19 Септември 2013 13:42:02
То и без данък и явяване на автомобила неможело ама... тук и там още се случва 8)
A без бележка за данък си минавам редовно и без голям талон - също...


P.S - това не значи че не си плащам данъците!

Alexi

без голям талон или копие вече не може ! сканират го и така те пуска от програмата им да почне изобщо прегледа

Радко

Еми аз като нямам голям талон какво правя тогава? Никой не ми е казал нищо до сега ...

hotblooded

Цитат на: Радко в 19 Септември 2013 14:02:52
Еми аз като нямам голям талон какво правя тогава? Никой не ми е казал нищо до сега ...
Ти да не си със старите талони? Дето е само един?
Алекси, тогава как минават колите на лизинг - на тях големите талони са в лизинговите къщи? Впрочем аз края на януари минах преглед с мондеото - бях си забравил големия талон "ама айде нали си мой човек" - минах.

Радко

Да със старите съм. Само той си е като книжцица дето се отваря и има 2 странички ..

hotblooded

Цитат на: Радко в 19 Септември 2013 14:05:51
Да със старите съм. Само той си е като книжцица дето се отваря и има 2 странички ..
е то на теб това ти е талона - нямаш 2 части.

Радко

Така знам и аз, но от време на време има хора дето се опитват да ме разубедят.  :D Вече съм сигурен поне  ^-^ Мерси  (thup)

Alexi

Цитат на: hotblooded в 19 Септември 2013 14:04:31
Ти да не си със старите талони? Дето е само един?
Алекси, тогава как минават колите на лизинг - на тях големите талони са в лизинговите къщи? Впрочем аз края на януари минах преглед с мондеото - бях си забравил големия талон "ама айде нали си мой човек" - минах.
Реното е на лизинг .. имам си ксерокопие на големия талон с него минавам


pAbLo

Цитат на: hotblooded в 19 Септември 2013 14:04:31
Алекси, тогава как минават колите на лизинг - на тях големите талони са в лизинговите къщи? Впрочем аз края на януари минах преглед с мондеото - бях си забравил големия талон "ама айде нали си мой човек" - минах.
На фиестата имам копие от големия талон 8)
И аз го забравям чат пат,но някой път ме карат да им го нося в последствие
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

momo76

Цитат на: hotblooded в 19 Септември 2013 13:00:31
  Ама ако не те пусне губи едни 30-40 кинта :)
Не е точно така. Ако има проблем с колата не те пускат и когато оправиш проблема отиваш пак на същото място да минеш прегледа, така че той тея пари ще си ги вземе.
Вчера минах преглед с Волвото, тоя път пробаха всички спирачки - предни, задни и ръчна (предния път само предните на валяците и изкараха разпечатки за всички). Газове не мериха нито гледаха нещо друго. На въпроса: Газове ще мерите ли? отговора беше: Ти с тая газова кво да мерим.

ihovahi

Днес си платих данъка на мондеото - 155 лв. и 40 лв. глоба, че не съм я регистрирал на време (ма като ми е толкова акъла и се мотах до сега).
Който фôрка "майстор" си нахôда!


moni74

155лв за цялата година? Или си го купил през годината?


----------------------------

amplified

Moni имай предвид ме в Бургас е един от най-високите данъци. 480-400 240-200 това ми е данука в Бургас-София преди и след 5 година. 20%

moni74

Щото моя е 240лв, нищо че имам ЕВРО 4 - няма да се наядат най-накрай на данъци...


----------------------------

ihovahi

Цитат на: moni74 в 27 Септември 2013 22:15:50
155лв за цялата година? Или си го купил през годината?

Монка, това ми е данъка за 2013 година. Че трябва и преглед да мина другия месец.

Ама ти си с повечко коне де :)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


moni74

Кой е с повече коне? Че на моята дори излиза 125кс заради тъпия ЕГР с датчик и Евро 4. Иначе си е 130кс, ама...


----------------------------

mitakinen

На моята е 200лв. данъка. Така, че Мони преселете се насам да живеете. Без това Карнобат - Бургас ще го взимаш за десетина минути  :D
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

ihovahi

Ако двигателя е над 75 киловата... нищо не признават тия хора... каква им е идеята незнам ама... и катализатори да имаш и фап/дпф филтри... файда...
Който фôрка "майстор" си нахôда!



hotblooded

 Моята ако я регистрирам в Бургас отивам на 300+, в София е 220 лв

pAbLo

Цитат на: ihovahi в 27 Септември 2013 23:15:24
Ако двигателя е над 75 киловата... нищо не признават тия хора... каква им е идеята незнам ама... и катализатори да имаш и фап/дпф филтри... файда...
74kW или максимум 101 коня.
Ежедневната ми е 77kW и познай... данъка ми е почти като на S-max
На жена ми микрата е с 23лв данък (rofl)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

escobar

Социалната партия толкова обича бедните, че всеки път, когато дойде на власт - ги прави повече. Около 600,000 коли ще имат по-високи данъци от 01.01.2014г. Честито!

Marlboro

Не избързаш ли малко? Нито е прието, нито е гласувано...
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

Alexi

за старите кочини добре ,съгласен съм .. все пак тровят нашите деца .. даже много малко го вдигат трябва да стане 150-200 лв да караш варбург примерно .. но ограничението от 100 коня трябваше да отпадне

kaloqn

25, 180, 600 - в този порядък за трите налични форда. за 2013 г.

Личното ми мнение е, че данъците трябва да се плащат. Иначе, просто няма държава.

yanev

За всичко си има хора, недейте да пълните гушите на тия дришльовци.Пишете на лично да ви насоча към човека.На Мондеото ми е 23 лв вместо 130.

martin1977

Имаш грешка приятелю, и то голяма грешка - в абсолютно всички държави колкото по-нова и по-мощна кола караш, толкова по-висок данък плащаш. И има логика в това- това НЕ Е ПЪТЕН ДАНЪК, а ДАНЪК СОБСТВЕНОСТ .... я помисли малко- ако приложим твоята логика, то тогава големите и нови къщи в баровските квартали, собственост на заможни хора, трябва да имат по-нисък данък от старите малки панелки на простолюдието .....



Цитат на: Bobi в 06 Януари 2012 17:54:19
Тази система, колкото е по-нова кола, толкова е по-висок данъка, я има само в Булгаристан!

martin1977

Виждам че и тук има нетрезвомислещи хора ..... значи дай на дядото с Трабанта да му съдерем кожата от данъци, щото разбираш ли кара Трабант и "трови" децата ни, а тлъстите оядени мутри и "бизнесмени" дето карат Майбах, Мазерати, Порше, Ферари и т.н. по над 300 коня коли и мачкат наред и не се съобразяват с никакви правила и закони, но понеже карат разбираш ли "екологично чисти" коли, хич да не плащат никакви данъци ...... осъзнайте се малко какво пишете бе хора .... ако Трабантите и Вартбурзите тровят населението, то отдавна да го няма това население .... Нима не помните че едно време само такова се караше, а все си мисля че въздухът тогава бе по-чист от сега ....


Цитат на: Alexi в 02 Октомври 2013 19:47:30
за старите кочини добре ,съгласен съм .. все пак тровят нашите деца .. даже много малко го вдигат трябва да стане 150-200 лв да караш варбург примерно .. но ограничението от 100 коня трябваше да отпадне

Alexi

въздуха беше по чист да .. някъде и сега си е чист .. но в Софията преди 20г да е имало 100-150к коли ,сега са 1 млн ти смятай кога трябва да е по чист .. и са 1 млн щото е безумно евтино да караш някоя барака за 1000-2000 лв - нямаш данък ,ремонтира се пред блока ( а навън и това е забранено ) с части от морга и т.н. .. а тия с мазератитата и поршетата и сега не плащат данък ,всичко е N1 те ако така си харчеха парите по данъци с мед да ги намажеш ..