Ремонти вкъщи

Започната от toretosz, 27 Май 2012 09:16:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

toretosz

Да пусна една тема за ремонтите че повечето от нас са мъже и на нас се пада честа да ги направим.Да споделим малко опит или да се научим от грешките.

преди 2 години започнах цялостен ремонт на моя 40 годишен апартамент.Причините да се проточа толкова дълго във времето са средства и време.До момента мога да се похваля че майстор не е прекрачвал прага.

Започнах от мръсната вода и смених всичко от мазетата до 2 рия етаж където съм аз.От там нагоре е пристроика и всичко си е пвц.Бяха от керамичните тръби заменени с пвц.Следващото беше вик направено от мен от пвц тръби на nibko американски които се лепят с лепило като секундно докато ги завъртиш да стегне и се втвърдява.Продават се в практикер.
После започнах окабеляване с 4 кв до кутийте и 2,5 кв до контактите,всеки бойлер,печка,климатик на отделен панцер.

Банята решихме да е с хънтър от нолината.направих скеле от конструкция за гипсо картон,налепих плочки.И наредих хънтара.






































надявам се скоро да го привърша и да имам време само за моята баба. (race)
Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P


Alexi

уха ,вкарал си се във филм ,доста труд си положил и още доста те чака .. аз реших кардинално проблема с 30 годишната панелка като я продадох и си вземах ново строителство до ключ и така поне спестих време ( но не и средства ) че тогава чаках и хлапе и нямаше за кога да ремонтирам .. инак много си падам по тия неща и Практикер е от любимите ми магазини ,скоро ще ви покажа как обзаведох сам стаята на малката

Dmitarcho

Снощи докато се опитвах да заспя си мислех за подобна тема :D :D Евалата за начинанието и крайния резултат ;) И аз се опитвам да направя един апартамент ... че от както са построили блока, само моя стоеше на мазилка от вътре :D Знам колко време, нерви и средства заминават за подобен ремонт.Успех колеги с подобни начинания ;)
Ръца Пръца

hotblooded

  Аз съм минал през нещо подобно, макар и с ново жилище - като го купихме беше по шпакловка и замазка - от там нататък бяхме аз и жената :)
  Към колегата toretosz - добро решение за "душ-кабината" - аз реших че ще слагам стъклен параван и още не мога да отделя парите да го купя. Относно вентилаторчето в банята - тези за Ду 100 са "ташакос тримадакис" колкото и скъпо да го купиш - дебита им е никакъв. Ако имаш възможност монтирай по-голямо. Относно топлоизолацията - също си взел по-доброто решение - да е от вътре, само да знаеш че ще има доста влага когато завършиш всичко - така че гледай да завършиш ремонта на пролет, лятото на отворени джамове, иначе зимата ще има много конденз и предпоставки за мухъл..... Така и така разхвърляш наред - сменяй изцяло ел.инсталацията, даже пусни нови кабели от електромера до Тап. - чето (него също го смени). Успех!

toretosz

благодаря колеги деиствам че иначе ще ми вземат ключовете за сиерата :'(,за кабелите всички са нови  и с по 3 жила фаза,нула,земя.От апартамента до таблото също 3х16 кв.За вентилаторчетата съм съгласен колега че са компромисни но се надявам да вършат работа.Все пак помещенията са малки едното е 1.5 кв другото 2 кв.Там има прозорец и всяко помещение е с вентилатор.А относно влагата се надявам до края на Юли да съм готов.













Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

toretosz

лека полека мърдам по малко.Почнах плочките в коридори и вратите за да мога да ги съединя под вратата.





Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

toretosz

Лека полека напредвам даже на някой стаи им се вижда края.Ето и още снимков материал.























Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

Иван Вълков

 (thup) евалла много труд средства и време си трябва за един дом

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Revell

Супер...това и аз го правя. Моя ремонт се точи 3-та година...ама поне вече има изместена стена, ново ВиК, нова ел. инсталация. Обновена до основи дървена дограма, шпакловка и баня. Остава ми да си оправя пода и да останат парички за някой диванче. Ако някой има въпроси за нещо което съм правил мога да пообясня.

hotblooded

 Moже да пуснеш снимки, на някои може да му хрумне идея


Revell

лошото е че не съм фотографирал ремонта ...

toretosz

продължавам че отпуската на превършване.Да докарам поне нещата до шпакловчик ще е добре.













Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

toretosz

Продалжавам напред минах фугиране



след шпакловка и шкуркане









вече е грундирано но нямам снимки,днес го мимахме с първа ръка латекс утре след работа трябва да го повторя .
Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

toretosz

боядисахме стана добре,продължавеме надявамсе уекенда да сложим ламината







Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

viksata

Супер е :)

Гледам не шпакловате на цяло само на снадките ::)


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

Радко

Браво Цанко! Направо се засмях като видях темата ... евала просто от всичко да има е това е  :D С тези подробни снимки направо може да кажа че ти бях на гости  :)) Успех!  :P

Dmitarcho

Цитат на: viksata в 01 Ноември 2012 19:04:35
Супер е :)

Гледам не шпакловате на цяло само на снадките ::)

че то гипсокартона така се шпаклова ;) Освен на снадките на останалата част няма смисъл - той си е гладък картоня там :P
ТАка боядисано изглежда много свежарско, цвета е трепач :P Аз отдавна съм казал НЕ на белия цвят по стените ;)
Ръца Пръца

viksata

Цитат на: dmitarcho в 01 Ноември 2012 20:37:27
че то гипсокартона така се шпаклова ;) Освен на снадките на останалата част няма смисъл - той си е гладък картоня там :P
ТАка боядисано изглежда много свежарско, цвета е трепач :P Аз отдавна съм казал НЕ на белия цвят по стените ;)

Тука може да поспорим.... ;) но не е важно

Суперско е и е новичко  (thup)


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

toretosz

Радвам се че ви допада,за гипсокартона да вметна че при мен е директно лепен на стените или на фибрана и е захванат с дюбели тип перон.Фугирането не е правено с два вида смеси една за основа и после сатен гипс а само със сатен гипс (2 ръце) и стъклофазерна лента.Майстура така ми го направи.Относно шпакловането Викса аз лично не си спомням да съм виждал да се шпаклова на цяло(работил съм като монтажник на аспираций,климатици и вентилаций в Испания и то на големи халета,ресторанти и прочие).Важното е че напредвам надявам се до неделя и ламината да наредя.
Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

tropper

Браво, браво!  (clap)

Поне ламината е лесна работа, стига да ти е изправен пода  ;D
Ако имаш нужда от акъл за ламината казвай - наредил съм доста стаи  ^-^
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/


toretosz

Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

hotblooded

оооооо, "индианска нишка"... на КроноСуис ли е?

Иван Вълков

Цанко, защо закриваш хубавият истински паркет? Лично аз съм голям фен на истинският дървен паркет, особено след циклене и лакиране. Иначе браво апартамента става супер.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

hotblooded

 Ванка, на мене ми прилича повече на балатум имитиращ паркет, но може и да бъркам...

ffmk1l

 :))Шегуваш се, нали? Ясно се вижда, че е паркет. Но и аз бих заложил на естествения-едно циклене, малко кит където трябва и ще светне.
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

hotblooded

#25
 Не, не се шегувам, да ме извинява колегата ако бъркам, но ми прилича на балатум... Ако е истински паркет- наистина е ми е чудно защо не го изцикли и да го лакира вместо да реди отгоре ламинат
Edit:
Сега загледах по-добре първата снимка - паркет си е.

Alexi

колегата и той нареди ламинат върху паркета си .. неговия е 30 годишен и дървото толкова се е свило че има много големи фуги и стои много грозно ,няма оправия ..

Иван Вълков

#27
Цитат на: Alexi в 04 Ноември 2012 20:07:14
колегата и той нареди ламинат върху паркета си .. неговия е 30 годишен и дървото толкова се е свило че има много големи фуги и стои много грозно ,няма оправия ..

.....  Алекси ще ме извиняваш ама управия има. Има специални препарати който служат за запълване на фугите( препарата се умесва със стърготини и става като кит). Направи ли се както трябва паркета става като нов.

п.п. След като се фугира с стърготините и препарата, се минава първа ръка само с препарата и тогава поне две - три ръце лак, като след първата ръка лак се минава с финна шкурка защото дървото "настъхва".

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Alexi

знам че има такъв кит ама надали ще трае като дърво ще се изрони

toretosz

Харесва ми как мислите ама пропускате тежкото мнение на нежния пол :-X.Аз само правя за всичко останало  по скоро се доверявам на жената.

При мен паркета иска пристягане,циклине и лакиране все пак ще е всекидневна и ще има мивка,ще се готви и като всекидневна ще иска по често почистване.Което за окло 30 кв. м. предполагам ще е около 1000лв.Другия вариянт е наполовина с лайсните и подложката.Другата основна причина е дупка с около 2 см в пода точно където ще е кухнята и ако падне вода ще се събира в ъгъла под кухнята.











Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P