Ремонти вкъщи

Започната от toretosz, 27 Май 2012 09:16:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Krum

Ламиниран паркет, евтино и лесно за чистене, след няколко години нов.


Alexi

това не е много ясно .. ако купи висок клас с много твърд повърхностен слой изкарва много години .. моя е вече 7 годишен няма драскотина .. 31 или 33 беше класа му

toretosz

Продължавам лека полека,да не казвам че почти неостана ако изключим факта че в началото част от мебелите ще са стари или ''made in в блока'' като спалнята примерно.Но нямя как трябва ми двигател за събора.Ама като се замисля засилих един косуърд на стената в кухнята. :D

та след празниците най накрая ми нарязаха плочите за кухнята.








това е спалнята набързо събрана с подръчни материали












Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

Dmitarcho

Чувал съм, че не е добре да се слага матрак на плоскости - мухлясвали ;(
Иначе Добре се получават нещата !
Ръца Пръца

BIGFORDFAN

 Те за това се правят дупки в плоскостите, за да циркулира въздуха.

toretosz

почти готова (по точно как изглежда коси на стена)



Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

hitrata_lisi4ka

Много е готино и определено от женска гледана точка е едно доста уютно и функционално коси :)
Искам нещо русо, може и метла!

Vas

Браво! Ще те викаме на частно :D :)

toretosz

Продължавам да напредвам може би другата седмица ще се изселвам натам.Няколко снимки с новите щори.















Почна да му се вижда края но най хубавото е че скоро ще имам много време за колата. ;D
Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

varby

Това е формулата!Направи на жената апартамента ,да те остави да си гледаш колата.Поздравления за майсторлъка.


tropper

^^^ Абсолютно си прав ;)

Ние с жената преди 3г. се нанесохме в апартамента (старо строителство) като тогава ремонтирах спалня, хол, баня и донякъде кухня но със запазване на старите кухненски мебели. Миналото лято ремонтирах една от двете тераси и сега ми предстои коридор, ново кухеннско оборудване+шкафове и другата тераса...

Имам двуумене за коридора и да видим какво ще ме посъветвате:


Има ламперия от шперплат - многолистовия материал, която е в запазено сътояние, но цветът е много червенеещ, което не се харесва нито на мен, нито на жената. Лакирана е 2 или 3 пъти през годините но само с безцветен лак. Червеното (тъмен махагон) не от лака, а може би е оцветяване на самия шперплат. По чисто практични причини - лесно почистване и поддръжка - искам да я запазя. Искам да сменя цвета, но само с лакиране може да се смени единствено към много тъмно кафяво.
Цветът е нещо подобно:


Пробвах с виброшлайф да свалям лака, ама за 1 час свалих само на едно парче 50х50см и станах целия в прахоляк и после цял ден ми вибрираха ръцете  :-[

Някакви идеи как да сваля лака за да сменя цвета?

Другия вариант, който си мисля е да го правя по-тъмен, на пода да слагам светъл ламинат, а по ръба на тавана да направя светодиодно осветление, което да осветява стените надолу, за да не е много тъмно ...
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

petermitkov

Мислил ли си за вариянт да го облепиш с това фолио с което облепват ПДЧ плоскостите - има хиляди вариации на дървесни цветове и текстури.
Почти всички по-евтини мебели по магазини са именно облепено ПДЧ и не изглеждат зле.

Светодиотното е добре (модно е в момента) ама няма да му смени цвета - ще си личи още повече като светне на него че е червен а и със светодиодното човек трябва да е внимателен защото леко се прескача една граница отвъд която става кичозно - аз бих сложил такова само на окачен таван.

И вариянта на който аз бих се спрял е да смени цялата ламперия - шперплата за ламперии е на добра цена и ще може да си избереш и да си го лакираш както душа ти иска.
sapienti sat

toretosz

По принцип за мен гипсокартона е евтино решение за дома(става въпрос за лепен) става добре,отделно си е нещо като изолация.В твоя случай искаш да ги запазиш за мен вариянта е 1 ва ръка с много едра шкура защото може би се налага и сваляне на плоскоста с 1мм  заради попилия лак в нея.После още веднъж с финна.Байцване с цят по избор и лакиране.
Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

Иван Вълков

Цитат на: toretosz в 04 Март 2013 23:10:09
По принцип за мен гипсокартона е евтино решение за дома(става въпрос за лепен) става добре,отделно си е нещо като изолация.В твоя случай искаш да ги запазиш за мен вариянта е 1 ва ръка с много едра шкура защото може би се
налага и сваляне на плоскоста с 1мм  заради попилия лак в нея.После още веднъж с финна.Байцване с цят по избор и лакиране.
.....само внимавай да не свалиш заедно с лака и форнировото покритие защото отдолу ще се покажат пресованите стъргутини.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

tropper

#44
Да, най-вероятно всъщност първия лак преди около 40г. е бил с цвят махагон и е попил в първия слой.
До стърготини няма да стигна, щото материала е шперплат (лепени листове един върху друг) а не ПДЧ (стърготини).

Според вас какъв ми е шанса с ренде? Или ще стане по-зле?


Не ми се иска да я махам :(
Фолио не ме кефи, щото именно евтините мебели са ПДЧ с фолио, а по-хубавите са ПДЧ с ламинат. Ламинат в домашни условия е невъзможно да се направи, а фолиото няма да е износоустойчиво и няма да стои много красиво според мен. И все някъде ще успея да оставя мехурче  :-[
Гипсокартона е решение, ако минавам на вариант латекс. Ама все ми се иска за коридора, където има често преминаване и опиране в стените да не е латекс, за да не го боядисвам през година-две и винаги да стои мръсно :-[

Светодиодите, естествено ако ги правя няма да се виждат директно, а ще са вградени в джобове на окачен таван и очаквам струя светлина да пада по стените надолу... Но дали старото червено, покрито с тъмно кафяво като се освети със светодиоди няма пак да червенее - не знам  :-[

Та такава е дилемата от 3 години насам и затова не съм го пипал още тоя коридор :D Ама жената вече взе да дава зор  :-[
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

hotblooded

 Пробвай с някакъв разтворител, със стъргане - виброшлайф с едра шкурка + промишлена прахосмукачка и много нерви - друг начин не се сещам :(

hitrata_lisi4ka

Махай ламперията и сложи хубави тапети. При майка ми сме с ламперия и е точно такава тъмна (нашата е дървена)...коридора изглежда много дребен. Без нея е в пъти по-светло и широко изглеждащо. А и няма да се мъчиш. Винаги можеш да сложиш тапети, които в долната си част са тъмни и мръсно устойчиви. Това е моето мнение.
Искам нещо русо, може и метла!

Pyrhel

Има тапети с копринени нишки, по-скъпи са, но после си се мият с вода кат' пич. Кучето като се търка прави черно и после играе парцала и няма проблеми. Не е нужно да е черно, за да не личи мизерията :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

fozzy

#48
Да ви покажа какво сътворих за децата, креват на два етажа с гардероб.
Ако някой иска мога да му дам чертежите да си направи.Излезна ми 780лв. с матраците.





toretosz

много добре се е получило.

Да се похваля днес се нанесохме.Много съм доволен голям товар ми падна и разбира се като си си го правил ти някакси е по специално.Надявам се от другата седмица да пиша основно в тема за колата.
Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P


petermitkov

Цитат на: toretosz в 10 Март 2013 22:03:21
Да се похваля днес се нанесохме.Много съм доволен голям товар ми падна и разбира се като си си го правил ти някакси е по специално.Надявам се от другата седмица да пиша основно в тема за колата.

Честито!

Фози много добре е станало!
sapienti sat