От кой оператор ползвате мобилен интернет?

Започната от petermitkov, 04 Юли 2012 11:25:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

От кой оператор ползвате мобилен интернет?

M-Tel
18 (41.9%)
Globul
11 (25.6%)
Vivacom
16 (37.2%)
MaxTelecom
1 (2.3%)

Общ брой гласове: 43

petermitkov

От кой оператор ползвате мобилен интернет и доволни ли сте от:

а) Скоростите които постигате
б) Покритието където го ползвате
в) Скороста след изчерпване на бързите мегабайти (ако имате такова ограничение)
sapienti sat


supertorr

Използвам на Globul, но не съм доволен от нищо освен от тава, че е неограничен (hammer)

AlexanderBozhinov

Аз ползвам на Виваком и съм доволен,скоростта след изчерпването на включеният трафик не пада чак толкова много.Откъм покритие  Виваком определено са по-добре от Мтел и Глобул,ползвам мобилен нет и на МТЕЛ (служебен,така че от скорости няма как да се оплача) - покритието им е доста по-зле от Виваком,за Глобул не знам :) 

petermitkov

И аз ползвам Виваком и съм доволен - наистина 3Г покритието им е на светлинни години пред МТелското и го има и в много малки селца.
За София редовно тегля с по 2-3Mbits а по провинцията с около 5 често пъти и до 7Mbits дори стига.
Явно в София повечето маймуни на клона си казват думата:)
sapienti sat

amplified

loop/mtel доволен съм като за телефон. Доста често го ползвам за хот спот към лаптопа. Идеален ми е. :)
Имало е моменти и с 700-800кб е сваляло. Най-готино е като си точно на лимита на квотата обаче си захапал нещо и не ти рефрешва с бавната скорост. Така изкрънках 6гб на бърза скорост единия месец. За справка 500 или 1гб ми е лимита. :D

Vas

Глобул.. става да си провериш фейсбука и нещо в нета иначе не може да се каже че е супер бърз, но върши работа. А пак и за 3лв. на месец не може да искаме интернет стрела  :D

escobar

Maxtelecom.
Много по-доволен съм спрямо М-тел и Виваком, които също съм пробвал.
С това бебче свалям торенти, стига до 2 MB в Княжево, в други райони съм стигал и до повече. Много приятен дизайн. 30 лева на месец.

hotblooded

 Жената има на смарт-фона глобулски нет от 5лв (неограничен) - като за 5 лв и за телефон - бива. Имам и една М-тел-ска "флашка"за лаптопа- в големите градове е добре, но ако подпаднете някъде на EDGE- това е по голям майтап и от GPRS :(

TourneoRS

Темата е актуална днес . За две години има ли някаква промяна ? Все още Виваком ли предлагат най-добър нет ?
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Dmitarcho

Аз съм на булсатком .. доволен съм. 6-7 лв. /няпомня, че го плащам с още 3 приемника/ 4о мегабита :) Не ми прекъсва ...  Но това много зависи от самото трасе до блока. Аз съм на оптика, и нямам оплаквания.
Ръца Пръца


moni74

На телефоните - от Глобул. На два таблета пак от Глобул. На един 3G рутер, пригоден за кола на 12V, също от Глобул. И имам две флашки от Виваком.
И двата нета когато им изтекат бързите МБ после спичат и едва-едва си отварям пощата. Това важи за Бургас и Созопол.


----------------------------

Dmitarcho

На телефона си е мъка като свършат бързите МБ. Но а бързите МБ на Глобул/Теленор съм свалял на телефона с 3 мб/с :)
Ръца Пръца

escobar

Макстелекомът го прекратих,  защото извън София покритието е ужас.

martin1977

Интернет на телефон: Преди ползвах на Виваком, а отскоро на Мтел. Еднакви боклуци са и двете. В центъра на София - нищо и половина. А съм на макс скорост с хубав апарат. Свърши ли макс скороста - почти забравяш че имаш интернет, а докато я имаш - става за нещо по-елементарно - стига да имаш нерви да чакаш да отваря страници и приложения. Като че ли Вивакома е с една идея по-добър ... но със съвсем малко! Към Глобул нямам наблюдения, но чувам, че е по-зле и от Мтел дори.

Dmitarcho

Е ако 3 MB/s ти е струва зле, за интернет на телефон....мдобре ;)
Ръца Пръца

AlexanderBozhinov

Ползвам мобилен интернет на 3те мошеника.За София Виваком и Теленор , за провинцията вива и мтел са много по-добре , в сравнение с Теленор.

Pyrhel

Аз съм с най-скъпия вариант на Виваком. При нормално ползване на месец изяждам между 2.5 и 3.5 Гб и съм супер доволен и от покритие (най-доброто от всички), и от качество. Случвало ми се е да нямам нет за 10тина мин, но това е на 2-3 месеца веднъж.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

Къде го правиш тоя трафик на тоя телефон :D За това няма да идват ъпдейтите :)
Ръца Пръца

Pyrhel

Половината е за хотспота - като ходя с лаффтопа нагоре-надолу. (race)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

moni74

На двата таблета съм на 2ГБ нет, а на мобилния рутер за колата - 5ГБ. За сметка на това пък на телефоните масово сме на 200МБ, но ми стигат.
Спрямо този нет /на Теленор/ имам флашки с 500МБ на Виваком и не ги усещам въобще. Та и в провинцията Теленор е по-добре от Виваком /става въпрос за Созопол и Бургас/.


----------------------------


escobar

Мтел са пуснали 100GB на макс скорост заедно с неограничени разговори към всички за 65 лева без ДДС. Направо са разцепили с офепти, чакам отговора на останалите.

martin1977

Цитат на: escobar в 17 Ноември 2014 21:07:45
Мтел са пуснали 100GB на макс скорост заедно с неограничени разговори към всички за 65 лева без ДДС. Направо са разцепили с офепти, чакам отговора на останалите.
Не е 65, а по-малко  ::)

petermitkov

sapienti sat

Dmitarcho

Vivatel също имат оферта , за 10 ГБ бърз интернет за 30 лв. мисля, че беше /намалена от 100 лв./ Офертата => http://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/abonamenten-plan/net-call
Ръца Пръца

Dmitarcho

Ръца Пръца

petermitkov

Цитат на: Dmitarcho в 18 Ноември 2014 16:26:30
Vivatel също имат оферта , за 10 ГБ бърз интернет за 30 лв. мисля, че беше /намалена от 100 лв./ Офертата => http://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/abonamenten-plan/net-call

Знам го това - наистина е оферта. Чудя се дали да се възползвам дори.
В София с таблет (GALAXY Note 10.1) съм правил и 36 мегабита.

sapienti sat

К.Методиев

Ако яз бях пуснал темата щях да я кръстя от кой оператор се опитвате да ползвате мобилен интернет.

Пп
Много ме кефи нета на Теленор в момента когато дойде му се радвам като на малко дете на Дядо Коледа.

Малко ме е яд сега, че си спрях мобилния от вивата, ама дано скоро се оправи тая скапана мрежа.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

Pyrhel

По-интересното е, че темата има 1200 прегледа, а само 26 гласа.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

TourneoRS

#28
Аз още не съм решил. Като гледам Вивата са по-добре, но съм на Мтелски план с безплатни минути.Не знам и колко МБ ще ми стигнат за месец на макс спиид . КАто се знам каква съм краста , ще си дръпна де що може на аванта . :))


Цитат на: К.Методиев в 22 Ноември 2014 19:02:53
Ако яз бях пуснал темата щях да я кръстя от кой оператор се опитвате да ползвате мобилен интернет.




:))
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

escobar



Един юнак е направил сравнение какво моэеш да получиш за 35 лева от 3-те оператора в момента.
Telenor пак са най-зле.