Поставяне на темпомат, Фокус Mk2 / Mk2.5 и C-Max

Започната от Pyrhel, 14 Март 2016 16:35:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Ozzie

#240
Човеко, имам всички файлове - конфигурацията на PCM, фърмуеъра и каквото още се се сетиш като конфигурации на модулите, обачееее е гоооляма греда. След малко слизам отново да се пробвам.

Edit:
След като за пореден път успях да убия РСМ-а с помощта на ELMConfig, най-накрая сагата приключи с happy end. Отново със съдействието на FoMo4 и адаптер UCDS успях да възкреся РСМ-то (АМИН!) и да активирам пустия темпомат.
Интересното е, че във FORScan нямам меню (или каквото и да е там) "Програмиране на РСМ", въпреки, че съм махнал двете човки на Debug mode и Demo mode.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


jevko

Цитат на: Ozzie в 11 Декември 2021 10:32:09Интересното е, че във FORScan нямам меню (или каквото и да е там) "Програмиране на РСМ", въпреки, че съм махнал двете човки на Debug mode и Demo mode.
Във FORScan не е нужно да се маха Debug mode и си има Програмиране на РСМ. Програмирането и активиране на круиз се случва за 3 мин. спрямо ELMConfig 7 мин. с един и същи кабел Vgate vLinker FS.

April

Баш тия пробвах, ама не става.
Изглежда при евро версиите поради законодателни причини не става така.
Благодаря!

jevko

#243
Става става, снощи правих един круиз на MK 2.5 2.0 145 hp + бонус режим "Спорт"
на MK 3.5 с ELMConfig - даже и не пробвайте!
А в инженерен за MK 3.5 режим опция Круиз контрол как е настроена?

Ozzie

Цитат на: jevko в 27 Февруари 2025 11:32:40на MK 3.5 с ELMConfig - даже и не пробвайте!
Е ясно, то ELMConfig е писан за Фокус Мк2 и другите които ги има в менюто.

Цитат на: jevko в 27 Февруари 2025 11:32:40А в инженерен за MK 3.5 режим опция Круиз контрол как е настроена?
В IPC и BCM модулите със сигурност се посочва, че е с круиз-контрол, вероятно и в PCM.

По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...