Ford Mondeo Ghia Executive 2.2 TDCi 2005

Започната от didon80, 04 Май 2016 19:38:25

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Mondeicho

Честити! Ще пазят от калта значи  (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


didon80

Благодаря, опита ми с тях при мк2 показва че наистина предпазват от всякаква мизерия изхвърлена от гумите.

hotblooded

При Мк3 са направо задължителни отпред - песъчинките буквално свалят боята и грунда на праговете и ръждата тръгва....  А при определена скорост - гумите мятат мръсотия по огледалата

Ozzie

Цитат на: hotblooded в 11 Март 2018 09:30:56При Мк3 са направо задължителни отпред - песъчинките буквално свалят боята и грунда на праговете и ръждата тръгва...
И при С-Мах-а е така...  :'(
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Цитат на: didon80 в 04 Октомври 2017 19:59:12
... освен това с 16-ки разхода на гориво е по-малък.

Зачетох се по тези минали постове и ми стана интересно. Това изказване по-горе някаква закачка ли е или сериозно го мислиш? Щото според мен ако с 15-ки разходът ти е един, а 16-ки е по-малък, а с 14-ки е по-голям, то разстоянието между т. А и т. Б, което реално изминаваш едва ли се променя след смяната на гумите :D Или иначе казано, ако нормалният размер гуми са 15-ки, то километражът е настроен според тях и със 16-ките просто ще дава разлика, а от там и ще ти се бърка аритметиката с изчисляването на разхода.

didon80

Имал съм в предвид че 16 цола джантите са по леки, както и гумите са по тесни спрямо 18 цола които ползвам през лятото. Иначе ако гледам пробега по километраж може да се окаже точно обратното, тъй като 215/65 /16 е с по-голям диаметър от 225/40/18.

ivchotr

Не е с по-голям диаметър.

Ozzie

215/65/16 - 686 mm
225/40/18 - 637 mm

Така ги дава калкулатора.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

didon80

Остави калкулатора, мога да ти снимам двата размера един до друг да се види разликата...

Ozzie

#189
ем да де
калкулатора това показва, че 16-ките са с по- голям диаметър, както казваш

ivchotr твърди обраното

По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...


didon80

Така е, но в случай че няма доверие на калкулатора, ще го види с очите си.

Alexi

по-широка гума = повече разход ,то няма теза за спор дори :)

didon80

Ето ги и снимките за сравнение между 225/40/18 и 215/60/16 и 215/65/16. 18 - ките са с 3.6 мм грайфер , така че реално разликата между нови гуми ще бъде по-малка. Може би по-точно ще бъде сравнението при демонтирани гуми, тъй като от тежестта на автомобила в момента има деформация на гумите. 

ivchotr

Грешката е моя. Онази вечер смятах малко на ум и съм разменил цолажите (hammer)

didon80

Има обаче една друга особеност, която на практика се вижда от пръв поглед. Нископрофилните гуми са с твърд борд, който има по-малка деформация и така автомобила стои по-високо от колкото с аналогичен диаметър на по-малкия цолаж с висок профил.

didon80

#195
За всеки случай смених и двата термостата. Първо големия - без промяна. Оказа се че стария е здрав. Сега и малкия - ще стане ясно като стегне времето има ли разлика. След изваждане на маркуча от термостата не тече, което вероятно показва че също е здрав. След разглобяване се видя че малкия о-пръстен вътре е разяден. При надуване и новия и стария пускат въздух. Това наложи да направим един читав от двата, който да не пропуска. За цялата процедура по демонтаж и монтаж на малкия термостат не е необходимо да се маха смукателния колектор. Достатъчно е само да се премести вакумната магистрала.

Mondeicho

И аз наскоро правих същото упражнение, но в обратен ред  (rofl) . Оригиналния голям изкара 1 г., малкия си е добре но го смених и него (и двата отново са оригинални)  ???
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

didon80

С новите термостати почти няма разлика с преди. Реално си загрява бързо но при студено време и пуснато парно иска малко по-здраво да се настъпва газта за да стигне 90 градуса и да ги задържи. Явно това е разликата с бензина.

Alexi

сега времето не е студено .. ако в това време не ти държи 90° има някакъв проблем

Mondeicho

Доколкото разбирам си ги държи, но е имал очакване по-бързо да загрява до 90 градуса след смяната. При мен също ако не се настъпи над 2500-3000 оборота загрява чак след 5-6 км права отсечка без много спирания.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


didon80

Говоря за градско шофиране. На вън загрява бързо и си държи 90 градуса.
На бензин и с парно на макс дори да работи на празен ход загрява и държи 90 градуса. На дизел при същите условия просто не се получава. Поправете ме в случай че греша.

Mondeicho

При дизела на празен ход няма топлоотдаване и затова няма какво да го държи в работен диапазон просто обяснено...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

exclusiveremix

В някой условия екобуста ми,който има жалузи пред радиатора,загрява както стария 1.4 TDCI.Във всички останали случай определено загрява сам,даже и на място да работи.Каквото и да се случи обаче,нищо не може да се сравни с това как загрява 1.5TDCI на баща ми.а...явно вашите мондеота могат  (rofl).
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Alexi

дизел на празен ход чакай да загрее .. палиш и тръгваш

V.Buzev

Абе след 10-на минути тракане на място парното почва да се усеща, но само толкова!

didon80

С клубните стикери....

didon80

Пристигнаха летните обувки....
Pirelli P7 225/45/18 с ДОТ 1216....
Съвсем скоро ще бъдат монтирани.

exclusiveremix

Цитат на: didon80 в 25 Април 2018 12:30:33
Пристигнаха летните обувки....
Pirelli P7 225/45/18 с ДОТ 1216....
Съвсем скоро ще бъдат монтирани.
Горкия...що не прочети моята тема?!НЕ знам как ще останеш доволен от това пирели,дано поне си ги взел на хубава цена.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Alexi

твърдичка и шумна гума ,ужасна на дъжд .. при мен изкараха 1 лято и ги махнах

didon80

#209
Защо така скептично сте настроени за тези гуми. Вече са на мондеото и до момента не намирам разлика с континентала от миналата година.