Ford Focus Mk1

Започната от ForeverFord, 27 Октомври 2013 20:57:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ForeverFord

Здравейте,ето я и моята количка,фокус 1999 година с двулитров Зетек,има неща които трябва да й се правят но лека полека ще ги оправям





Не след дълго започнах,като я взех корите на вратите и бяха ужасни


И естествено това бе коригирано по най-бързият начин


От оранжеви на черни странични мигачи

Средната конзола имаше доста следи от употреба и често казано ме дразнеше

Направо като нова стана




Часовника не работеше,но това също е оправено


Още като я взех и VSS датчика ми правеше някакви проблеми но след обстоен преглед стана ясно че изобщо този датчик не беше свързан с системата и дори завит към скоростната кутия,но това вече е в миналото.

Също така 3-те чистачки смених,както и течност за чистачки си купих

От този уйкенд толкова,другия още  ^-^
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)


Bobi

Айде, да ти е честита! Много добър избор на двигател. Взимай идеи от Венелин :) Аз бих те посъветвал да удариш една шкурка на фаровете, доста са матирани.

ForeverFord

След днешния шуменски събор и твоето мнение,както и на други колеги които ще го забележат,това с фаровете ми стана приоритет за другата седмица
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Nebhotep

Честито, много да и са радваш и да те слуша!  ;D  ;D


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

mike28


Иван Вълков

Честита да ти е колата много да те радва!!! като прочетох темата викам ето Фокуса на Гоцев си остава в Шумен ама забравих че ти търсеше бензинова версия. Честито още веднъж  (fe)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Dmitarcho

Честито за новия Форд в семейството ;) Много безаварийни километри заедно ;)
Ръца Пръца

tha22don

Честито и от мен! Много да те радва и с кеф да си го глезиш  8)

hotblooded

 Честито, и мнооого безаварийни километри. 2.0 е радост за душата и бич за бюджета на студента - но съм сигурен че щом си я взел си направил сметката. Още веднъж - честито - мноо ме кефят двувратите хечове, особено щом са и с голям мАтор!

nipresi

Кирчо,честито!Колега си ми един вид вече,ама с по-голям мотор :D.Само да те радва Фокуса.Аз също минах през дилемата с фаровете и си купих нови,че старите бяха като твоите.Направо се промени визията на цялата кола.Фокусът ти е попаднал в правилните ръце.Случил е на собственик.Сега вече има върху какво да надграждаш.Не се съмнявам,че постепенно ще стане перфектен!


G_o_c_e_v

Айде и тука да ти честитя... Честито :D . Ако нещо не слуша фоко, обаждай се, ще го мъмря (rofl) . Имам ляв фар, който спрямо твоя си е направо като нов, ако го искаш мога да ти го подаря.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Dmitarcho

Фаровете с едно пастиране/полиране ще станат като нови. От към финансова гледна точка е идеалното решение ;)
Ръца Пръца

ForeverFord

 :)) :)) Благодаря на всички до сега за пожеланията,Относно фаровете най-вероятно ще бъде с финна шкурка и паста
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Иван Вълков

Към водната шкурка + паста може да добавиш и един запечатващ лак но гледай да има добавка за пластмаса.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Dmitarcho

A ... лак да не се чува :) След време от слънцето ще стане на акита :) Ще започне да се пука ... надува ... и подобни глупости.
Ръца Пръца

Bobi

За целта има специални препарати, наречени "сийлънти". Запечатването на полирани фарове е силно препоръчително, ако не и задължително, защото при полирането се отнема защитния слой (лак) от завода. И ако не се запечата много бързо ще матират, наранят отново.

VENTCI

Ще му помогна аз на Кирил да ги поосвежим - смятам, че ще се получи  ^-^

ForeverFord

А да са ми честити,зимните
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

G_o_c_e_v

Кви турна, и от къде?
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

ForeverFord

Ходих в Примекса първо на там имаше адски много хора.Взех ги от S-point,доволен съм и от гумите които ми препоръчаха и от обслужването им
Firestone 195/65/R15 (Модел не се сещам)
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)


whaaazp

Честита кола, мн мн безаварийни километри желая.  ^-^

Колко км им врътна на гумите, че вече си доволен?  :o

ForeverFord

100  :D  не са кой знае колко но като за първо впечатление.Утре ми предстоят повечка километри
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

ForeverFord

Едно въпросче,това долу на снимката може ли да бъде букса за датчик за външната температура.Намира межди бронята и радиатора
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

whaaazp

#23
точно това трябва да е ^-^

Махни километража и отзад на кабелния сноп потърси свободна букса - най-често е пристегната с изолирбанд към самия сноп. Ако имаш и нея значи ти трябва само дисплея със датчиците и лоста за мигачите.

Другата проверка е да видиш дали буксата на лоста на мигачите има на всички места кабели.

ForeverFord

E то хубаво ама при фокус 1-този за да имаш този датчик не ти ли трябва трип ?? Защото аз нямам,възможно ли на на таблото някъде да ми свети ?
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

whaaazp

Не е възможно. То нямаш и включен датчик в буксата.
Но монтажа на трип е доста лесен. Особено при голяма част от произведените, които си имат инсталация.
Има няколко възможни случая:
1) да имаш цялата инсталация
2) да имаш само инсталация при двигателния отсек - букса за температура /под предната броня/ и букса за нивото на течността на чистачките/вижда се като се махне пластмасовия подкалник/.
3) да имаш само инсталация в купето - букса за трип /под километража/ и всички кабели на всички места в буксата на лоста за мигачите
4) да нямаш никаква

nipresi

Гледам нямаш капачки на джантите.Ако не можеш да намериш виж в Мото Пфое.От там ги взех по 15 кинта чисто новички.Е почаках 10-на дни,но си заслужаваше.

ForeverFord

Да,споделиха ми и го имам впредвид.Благодаря за съветта
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

pAbLo

Цитат на: nipresi в 03 Ноември 2013 18:52:26
Гледам нямаш капачки на джантите.Ако не можеш да намериш виж в Мото Пфое.От там ги взех по 15 кинта чисто новички.Е почаках 10-на дни,но си заслужаваше.
15 за брой или тотално?
И аз имам нужда
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

ffmk1l

Цитат на: pAbLo в 03 Ноември 2013 20:18:19
15 за брой или тотално?
И аз имам нужда
Шегуваш се, има си хас да е за четирите. (rofl)
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...