C какво масло карате фордовете си?

Започната от Alexi, 04 Октомври 2011 14:58:56

« назад - напред »

0 Потребители и 5 гости преглеждат тази тема.

saggy

Може и от вносителят да го купуват и да го препродават. Разликата в цената беше 30-40стотинки повече при www.motorni-masla.net. Другият вариант е да си го внасят от другаде. Преди дни бях в магазина на Yacco в София и човекът ми каза, че само при него се продавали. Явно не е осведомен :)


dimkaraganchev


Pyrhel

Може би не се разбрахме, имах предвид, че ми се вижда странно да се замисляш да купиш маслото не от утвърдения вносител, при положение, че цените не се различават.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

teloto

Искам да ви попитам съфорумници дали е удачно да сложа това масло https://maslaonline.com/masla-za-avtomobili/total-quartz-future-nfc-5w-30?mfp=3f-%5B20%5D&option=233&option_value=36 тъй като ми предстои смяна на маслото?Досега съм с Форд Формула 5W30?!Форда е Мондео 2005 2.0 ТДЦИ 131 к.с!Благодаря

Запрян Б.

Цитат на: teloto в 05 Март 2018 13:48:51
Искам да ви попитам съфорумници дали е удачно да сложа това масло https://maslaonline.com/masla-za-avtomobili/total-quartz-future-nfc-5w-30?mfp=3f-%5B20%5D&option=233&option_value=36 тъй като ми предстои смяна на маслото?Досега съм с Форд Формула 5W30?!Форда е Мондео 2005 2.0 ТДЦИ 131 к.с!Благодаря

Аз вече няколко смени ползвам Тотал 5w40 и нямам проблеми с него. Не доливам от смяна до смяна, ако това има значение.

teloto

#965
Интересно ми е защо TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE NFC 5W-30 маслото е по евтино от Форд Формулата!?Резонно ли е това и защо?

Пише ,че покрива следните спецификации:

ACEA A5/B5
API SL/CF
FORD WSS-M2C913D
FORD WSS-M2C913C (Backward compatible with FORDWSS-M2C913B)
Satisfies technical requirements of VOLVO

nor4ik

Две смени с TOTAL  NFC 5W-30, сега реших да пробвам с Форд FF 5W30.
Лично мое мнение е, че Тотала се държи по добре - по тиха работа, никакъв разход на масло от смяна до смяна.При вместимост на моя мотор 5,5-6 литра му наливам туба от 5л. и така до следваща смяна без доливане.
Следваща смяна пак ще е с Тотал.

teloto

Цитат на: nor4ik в 07 Март 2018 09:21:07
Две смени с TOTAL  NFC 5W-30, сега реших да пробвам с Форд FF 5W30.
Лично мое мнение е, че Тотала се държи по добре - по тиха работа, никакъв разход на масло от смяна до смяна.При вместимост на моя мотор 5,5-6 литра му наливам туба от 5л. и така до следваща смяна без доливане.
Следваща смяна пак ще е с Тотал.
Благодаря за отговора!Аз мисля да го пробвам това масло и после ще пиша,но едва ли ще забележа голяма разлика!?Въпроса е да не ми навреди по някакъв начин....това ме притеснява! ::)

teloto

Да ви споделя,че разлика в звученето на двигателя с новото масло не усещам :-[ Надявам се всичко да е наред и след 15 000 км.... ::)

Manolcho78

Аз пък на последната смяна сложих EUROL BENEFIX 5W-30 - 5 литра от този сайт: Autoins.bg Моторни масла  Разлика спрямо предното Формула не намирам, обаче сега като поразгледах сайта на Eurol, не намирам такъв продукт  :o И почвам да се съмнявам дали нещо не е менте. След търсенето в гоогле резултат за такова масло се връща само в бг сайтовете за масла и един украински ли е, руски ли, на които описанието им за маслото беше почти 1:1 :(   Дали не е менте, произведено в близкия /или не чак толкова близък/ изток?
Свят - шарен, шматки - бол :)


zloster

http://newsletter.eurol.com/newsletters/2013-Eurol-newsletters/EN2013-17-Eurol-Newsletter-Eurol-New-Products.html
"Eurol Benefix 5W-30 opgevolgd door Eurol Fortence 5W-30
In short time Eurol Benefix 5W-30 will nog longer be available. The successor of Eurol Benefix is our already existing product Eurol Fortence 5W-30. This engine oil meets the latest ACEA requirements.
"
Казват през месец май 2014 г., че няма да го произвеждат. Замяната му е Eurol Fortence 5W-30.

Извън темата: ПокажиСкрий
Бързо и ефективно търсене в търсачки за такива неща се постига с ограничаване по уебсайт "site:XXXX.XXX", където XXXX.XXX e Интернет адресът на сайта.
Ето го примерното търсене, с което намерих информацията:
https://duckduckgo.com/?q=site%3AEUROL.com+BENEFIX

Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

Mondeicho

Сега съм с Петронас 5/30  3000 FR, което покрива Форд спецификациите. Нямам оплаквания, нито е нещо уау в сравнение с Формулата и Мотул специфик.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

Минал съм се нещо, от немско ми идват на 60 лв.  (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

Цитат на: Pyrhel в 16 Октомври 2018 09:08:45
Как да не е уау, 6л са 47лв :))
пак е доста ,трябва да е уау .. че има и по 30 лв

Mondeicho

Е 6 л синтетика за 30 лв. ще да е помирисало само истината (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

ъъ 5 на 30 и синтетика ? това са хидрокрек масла ,доста са далеч от синтетика .. синтетиките 5в30 се броят на пръстите на едната ръка на стругар ,така да се каже ..

Ilian Petrov

Алекси, а знаеш ли дали Бардал XTS 5w30 попада в тия няколко пръсти?

Pyrhel

Аз знам, не :)
Не може да се генерализира изобщо, защото освен, че от марка до марка, зависи и между моделите и вискозитета. Като цяло, има достатъчно хубави хидрокрак масла, а и има толкова по-важни компоненти в маслото от това дали е хидрокрак или не...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

vilden

Мнение за маслата на Елиткар Vitol/Vetol ?


jo_jo

има ли причина всички да се мятат на непопулярни масла ? Какво й е на формулата ?

Alexi

за мен е необясним феномен .. нещо дето не съм го чувал или е слабо популярно има 0% шанс да си го сипя на колата

Ilian Petrov

#982
Моето мнение е, че тия по-малко популярните, са и с по-малка вероятност да са менте. Пък вече всеки сам си преценява...
За трети път вече съм с XTS 5w30. Двигателят хапва от него по 600-700 мл. за 11-12 хил. км. Вярно, че давам едни 40-50 лв. отгоре в сравнение с Формулата, но пък ми е някак по-спокойно.



P.S. Поразрових се малко - Bardahl XTS oils are formulated with a selection of 100% (Poly Alpha Olephine) synthetic base oils.

Синтетичното базово масло може да бъде от три принципно различни вида или техни комбинации:
1/ Хидрокрекинг- дълбоко очистено минерално базово масло. Най-евтин вариант за постигане на желани качества.
2/ Поли алфа олефини (ПАО) - типичен вид синтетично базово масло. Много добри качества и относително ниска цена.
3/ Естерни и диестерни съединения - осигуряват изключителни експлоатационни качества на продуктите, но са неколкократно по-скъпи от предходните видове бази.


Излиза, че е средна хубост :)

ADiDimitrov

Навремето и аз бях фен на Маслата Бардал и Мотул! Но се запознах с един човек който от години е в бранша с течни горива! Та той ме светна че Италианските собственици на тези марки отдавна са продали марката на китайски компании! В последствие се наложи да работя на място където пристигат т.н. първични масла! Та не бях изненадан когато се оказа че едни 70% от тях идват от китай! Е после след преработка се слагат всичките етикети! Та заблудата в определени марки е голяма! Въпросния човек ми каза че истината е в Мобил 1 но оригинал! Там проблема е в многото ментета!

Alexi

Mobil1 от както видях в Турция по 1Е литъра съм го изтрил от списъка си :))

ADiDimitrov

Цитат на: Alexi в 27 Декември 2018 14:47:57
Mobil1 от както видях в Турция по 1Е литъра съм го изтрил от списъка си :))
Както казах проблема е в многото ментета!
Впрочем Мемерски е почнал да произвежда и масла от всички вискозитети! Моят майстор пробва негово масло на една масларка на 700 к. км. и остана очарован! Разхода на масло значително намаля а мотора за тия хил. км направо отихна! А и тук няма как да е менте! До колкото разбрах маслата ги прави в Плевен!

Pyrhel

Много ги тачите тия коли, сякаш са нови, сякаш ще ги карате цял живот... А хваленето на фокусника Мермерски... (rofl)

Аз пък намерих изостанали масла от предишни коли от всякакви вискозитети и възрасти - от почти пълнолетно 10w-40 през няколко марки 5w-30 и 5w-40 до ново 0w-20. Смесих ги и събрах 5 литра. За лятото ще сипя бозицата на мойта кофа, и както всеки друг двигател - дори няма да разбере, пък смяната ще ми струва общо 5те лв за маслен филтър (pnga)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Ilian Petrov

Аз пък няма да сменя Бардала, ако ще и не в Китай, а в Намибия да се произвежда. Доволен съм и е мой избор вече 3 години. Дреме ми да не казвам на какво, за тия 40 лв. за година, дето ги давам отгоре в сравнение с Формулата примерно. Някои ги дават само за една седмица за цигари примерно. Всичко е въпрос на избор :)

ivchotr

Мммм, дааа... В Китай се сглобяват 1/3 от всички коли, продадени в света. Какво чудно има, че там се прави и заготовката за двигателно масло? Това не го прави автоматично менте.

ADiDimitrov

Цитат на: Pyrhel в 27 Декември 2018 19:08:34
Много ги тачите тия коли, сякаш са нови, сякаш ще ги карате цял живот... А хваленето на фокусника Мермерски... (rofl)

Аз пък намерих изостанали масла от предишни коли от всякакви вискозитети и възрасти - от почти пълнолетно 10w-40 през няколко марки 5w-30 и 5w-40 до ново 0w-20. Смесих ги и събрах 5 литра. За лятото ще сипя бозицата на мойта кофа, и както всеки друг двигател - дори няма да разбере, пък смяната ще ми струва общо 5те лв за маслен филтър (pnga)
Еми колата си е твоя и избора как да я умориш си е твой   (rofl) (rofl)
Относно Бардала не казвам че е лош ! Слагах го на ТДИ то и не мърдаше до 10 000 км. Просто не е това което е било на времето!