Цъкни реклама - спаси форум

Автор Тема: Въпроси, препоръки и оплаквания  (Прочетена 63173 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен baibradar

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд Клуб България
  • Публикации: 303
  • Форд: Mондео MK3 2.2 TDCI 2005
Re: Въпроси, препоръки и оплаквания
« Отговор #400 -: Септември 17, 2014, 15:02:42 »
Супер  (clap)
Благодаря за добавката.
« Последна редакция: Януари 07, 2018, 18:59:43 от Pyrhel »

Неактивен bikercho

• Новак
  • Аз ♥ Форд Клуб България
  • Публикации: 2
  • Форд: Форд Мондео МК2 2.0 131 PC
« Отговор #401 -: Декември 31, 2017, 16:23:26 »
Искам да попитам защо след като съм си пуснал тема с правилен раздел още на деня администраторите са я сложили в кофата ? Некоректно много некоректно според мен нищо лично но това е мое мнение.

Неактивен Pyrhel

• Регионален представител
  • Публикации: 11208
  • Форд: ---
    Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #402 -: Декември 31, 2017, 17:21:00 »
Честити празници, най-напред. Хубавото на личните мнения е, че не е нужно да се взимат предвид. Твоят въпрос не е по-различен от останалите 1113 - т.е. 1113 човека са питали едно и също на правилното място: в правилния раздел, НАЙ-ГОРЕ има голяма закачена тема (2228 отговора) в червено за кодове за радиото.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
  • Публикации: 9126
  • Форд: '12 Peugeot 508 2.0hdi
« Отговор #403 -: Декември 31, 2017, 17:27:19 »
ама виж втория опит е успешен .. а аз очаквах отделна тема с оплакване :)

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #404 -: Януари 07, 2018, 18:58:00 »
Май ти беше оня със средните пръсти? Ако обичаш, размахвай си ги у вас. Твоите проблеми са си само твои, няма да позволим да ги превръщаш в наши.

Към всички успешни българи от ново поколение: щом хиляди хора са използвали и продължават да използват форума (включая и темата за кодовете) успешно и ползотворно, значи можете и вие. И ако не ви харесва отношението ни към мързели и готовани - горе има един бутон "X", натиснете го и мигновено проблемите ви ще се разрешат.

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
« Отговор #405 -: Януари 07, 2018, 19:57:47 »
в някои форуми споренето с админи и модератори води до банване .. тук поне се дискутира

Неактивен zloster

« Отговор #406 -: Май 15, 2018, 11:05:24 »
В тази обява "Купувам" има ценна информация за хората от Варна. Тези дребните неща винаги трудно се намират. Според мен е добре да бъде изнесена част от информацията към раздел "Сервизно обслужване" - https://fordbg.com/forum/index.php?board=38.0
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

Неактивен F Focus

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 80
  • Форд: Ford Fokus MK 2
« Отговор #407 -: Ноември 12, 2020, 20:57:11 »
трия ти мнението като откровено заяждане .. а "модератора" който цитираш всъщност е едноличния собственик на форума и ти предлагам да спазваш правилата му колкото и абсурдни да ти се виждат :) отскоро си тук ,и може да се окаже и че си за малко ..

Поздрави ,Алекси
« Последна редакция: Ноември 12, 2020, 21:31:50 от Alexi »

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #408 -: Ноември 12, 2020, 23:15:44 »
Фокус, чета какво си написал (от линка в поста ти за редакциите) и не разбирам какво имаш предвид? Критиката е полезна, когато е градивна. (beer)

ПП: Няма "официален форум", единият е по-стар от другия, това е разликата между двата.

Неактивен F Focus

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #409 -: Ноември 15, 2020, 12:09:19 »
Здравей Пърхел,

За градивната критика си прав, както най-вероятно и за други неща...
Харесва ми, че форумът има собственик, което е за предпочитане пред избран такъв! Така той ще се старае нещата да вървят.
Ето градивна критика от мен-защо да не е добре да се използва при отговор цитат? Не зная форум, където това да е нежелателно, ама Ръководството да го реши окончателно и да го напише, ок?
И не, че е важно, или ме интересува кой-знае колко, ама защо другият форум се рекламира, като официален сайт...?

Поздрави,

Пламен

Активен Ozzie

• Форд Фен
  • Публикации: 943
  • Форд: C-Max 1,6 TDCi 80kW, 2004 г.
« Отговор #410 -: Ноември 15, 2020, 12:45:17 »
...защо да не е добре да се използва при отговор цитат?
Защото живеем в 21 век. Много от потребителите ползват форума през мобилно устройство - било то смартфон или таблет. Сещаш се, дисплеите са ограничени, освен това, често се ползва и когато не сме закачени на домашния WiFi, а на мобилни данни от оператора. Като вмъкнеш абсолютно ненужен цитат на последното мнение в коя да е тема:
1. "Разтягаш" страницата на темата. Налага се да четем едно и също нещо два пъти. Абсолютно ненужно.
2. Генерираш допълнителен трафик за едно и също нещо.
Приемаме, че текста не генерира кой знае какъв трафик, но когато има мнение с изображения, то същите биват зареждани толкова пъти, колкото са цитирани. При домашната мрежа не е кой знае какъв проблем, приемаме, че скоростта е константна. По друг начин седят нещата, когато сме навън и ползваме услугите на мобилния оператор. Скоростта е по-ниска, зареждането и опресняването на страниците става по-бавно. Това от мен, като обикновен потребител.
Ако искаш да се обърнеш към автора на последно мнение в коя да е тема, може просто да използваш никнейма му, като сложиш @ пред името. Обикновено повдигам името с таговете за удебеляване на шрифта.
Давам пример с едно от последните ми мнения в темата за разкодиране на музиката -> https://fordbg.com/forum/index.php?topic=5.msg140106#msg140106

P.S. Както виждаш, от твоето мнение съм цитирал само частта, на която смятам да отговоря, но не и цялото мнение. Това е приемлив вариант, за който никой няма да ти направи забележка.
 (fri)
« Последна редакция: Ноември 15, 2020, 12:48:11 от Ozzie »
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Неактивен F Focus

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #411 -: Ноември 15, 2020, 13:04:14 »
Добре, добре-ще ме уморите с тези нет-технологии и похвати-предавам се! (tooth)
Ама се сетих за още нещо, което не е в никакъв случай критика-просто ми е направило голямо впечатление-пълно е с теми на потребители с всякакви проблеми за разрешаване, на които е отговорено от добронамерени хора в час с проблемите, след които задалият въпроса изчезва, без да каже какво-що, как и изобщо?! Хем отговорилите на питанията за проблем му пишат да каже дали проблемът(и) е решен, ама Тц-ни кост, ни вест! Някакви мерки срещу такЪви потребители има ли-добре би било да има! Занапред никой за нищо да не им отговаря!
В другият форум за всеки проблем и за решаването му споделях какво-къде и за какви суми съм го решил, и се намери един-Аспасия, който ме обвини, че се хваля, колко съм богат, за да давам такива суми...?! Абе какви ли не ги няма...!Е, аз този същият го "нахраних" пребогато и се кротна, ама кВо става във форумите на форд, бе народе...?
Поне този е къде-къде по-читав!

Неактивен Bizu

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 129
  • Форд: C-Max 2.0i 145Hp LPG
« Отговор #412 -: Ноември 15, 2020, 14:15:37 »
@Ozzie, в България мобилният интернет е много бърз (при положение, че си със смартфон) иначе за останалото съм съгласен.

Неактивен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 2028
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
« Отговор #413 -: Ноември 15, 2020, 23:14:21 »
Да ви имам проблемите (nut)

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
« Отговор #414 -: Ноември 16, 2020, 07:36:31 »
цитирането на предходно мнение  ,както и два последователни поста са забранени във всеки форум който посещавам ..

Неактивен zloster

« Отговор #415 -: Ноември 18, 2020, 21:58:15 »
Да ПОТРЕТЯ:
Има една година вече този форум да е БЕЗ РАЗПИСАНИ ОФИЦИАЛНО ПРАВИЛА.

Има-няма година сме без официално разписани правила.
"Сега за цитатите": ПокажиСкрий

На много места не се отнасят отрицателно към тях, защото много хора трият/редактират мненията си, когато ги хванат в писане на глупости. Съответно се загубва голяма част от дискусията. Цитирането е механизъм за защита от това поведение с триенето. Тук такова явление не съм наблюдавал.

Излезте от профила си и пробвайте да създадете нов потребител. И там на страницата цъкнете "5. Запознайте се с ПРАВИЛАТА за използване на форума преди да публикувате. Ако не сте съгласни с тях - напуснете." Вижте къде ви препраща...
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

Неактивен Pyrhel

Prius 1.8 Hybrid
« Отговор #416 -: Ноември 19, 2020, 08:15:32 »
Чакам Final, за да се обнови, защото има отделни страници в него: https://github.com/SimpleMachines/SMF2.1/milestones
Или ако няма изгледи да го довършат скоро (правят го от ~10 години) след нова година, обмислям преминаването към MyBB и тогава ще попиша.
Бяха доста хубаво структурирани в отделна страница, но ги загубих при един ъпдейт.