Ford Focus 1.8 TDCi '02

Започната от tha22don, 09 Октомври 2011 23:48:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tha22don

Цитат на: dmitarcho в 18 Септември 2012 23:29:40
Изглежда много добре. Дано нямаш много проблеми с монтирането. Голяма екста е подлакътника, особено извън града ;)

Е то, ако няма проблеми няма да е интересно - днес звъннах на двата сайта, в които намерих да продават адаптерите и се оказа, че вече нямат :( , а в ибей са по 20 паунда  (angry) (аз за по-малко взех подлакътника ;) )
Днес си играх да правя макет по снимки от нет-а и ще го правя май от метал и после с черен спрей - че ако забия две планки отстрани като на универсалните - сам ще го изтръгна.
Дойдоха пръскалките - монтирах ги - не съм очарован - но какво очаквах и аз лично незнам :) пръскат до половината на стъклото както се оплакват навсякъде. След като е свършила операцията м/у дюзата и стъклото на капака остават повече капки от на стандартните. Четох в чуждите форуми, че някои са слагали еднопосочен клапан, но това по-нататък ще се занимавам. Снимки довечера и в другата тема ще драсна - която е за пръскалките от МК3.


Alexi

аз нали писах че не са добри пръскалките имаше една тема за тях .. от 80 нагоре изобщо нямаш пръскалки мъглата се отвява от въздуха без да докосне стъклото

tha22don

Цитат на: Alexi в 19 Септември 2012 17:47:18
аз нали писах че не са добри пръскалките имаше една тема за тях .. от 80 нагоре изобщо нямаш пръскалки мъглата се отвява от въздуха без да докосне стъклото

Ами честно казано при движение в града с около 40-50 км/ч покриват задоволително. Сложих им в предната част малко гумена термолента, за да ги повдигна и вече съм доволен от резултата при движение. При покой на автомобила пак си пръскат до средата мисля, но ще го преживея. Ще покарам малко и ще видя какво ще ги правя.

tha22don

Да се UP-на малко :
Монтирах си подлакътника. След няколко макета накрая изработих един от пресована пластмаса, облепих го с фолио и засега така ще бъде.




К.Методиев

Браво подлакътника е станал много добре. :)

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

Иван Вълков

Браво станал е супер  (thup)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Vas

Малеее много добре се е получило  (thup) От каква кола е подлакътника и как го захвана?

tha22don

Подлакътникът е марка Armster - с възможност да се плъзга горната част напред. Подлакътникът е универсален, просто основите за различните коли са си различни.



Адаптера за захващане си го направих сам като гледах оригиналния адаптер от снимки, тъй като по БГ-сайтовете бяха свършили, а в ибей са по над 20 паунда :

http://www.armster.co.uk/vehicle-model-list/ford-armrests/focus-mk15-2005

Но първите няколко макета ми се сториха височки за мен и се наложи на два пъти да смалявам докато постигна желаната височина и комфортна за мен. Още не мога да му свикна, но при дълъг път ще му се наслаждавам + има още едно място за поставяне на неща :)

Vas

Супер! Когато можеш направи и 1-2 снимки отзад да вида как е застанал до пепелника

tha22don

Малко пред-Коледно пазаруване :)

Depo задни светлини



ST-лайсни за предните прагове



И да кажете това черното дунапрен-подобно вещество, което е от долната страна, дали да го махам/ с какво да го махна/

На мен ми се струва, че е остатък от двойнозалепващото на Форд - трябва да се остърже и после с двойнозалепваща лента.



ffmk1l

Браво, моите стопчета, лайсните от морга ли ги взе?
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

Vas

Малее стоповете са страхотни! От къде си намери

tha22don

Цитат на: Венелин в 10 Декември 2012 19:48:16
Браво, моите стопчета, лайсните от морга ли ги взе?

Аз покрай твоите снимки ги загледах  (wdo) O:-) Иначе бях привърженик на американските или едни много готини "дъгообразни" LED.
Иначе всичко е от английския e-bay - Специално за лайсните - има разлика м/у 3 и 5-вратите ( тези за 3 са по-дълги )
Само, че търга беше за тези предните - незнам дали за задните врати има  ::)

П.С. За моргите съм си оставил ел. страничните огледала, но още не съм ходил да ги оглеждам...карам я мързеливата и пазарувам през нет-а когато и каквото мога.

tha22don

Да UP-на прашната си темичка  :))

Днес пристигна липсващата ми лява пластмаса за ST170-фаровете за мъгла и вече съм комплектован. Остава да се хвана и да ги монтирам :)




На хромираните прагове още не съм им смъкнал напълно старата лента и те се мъдрят из офиса  ::)

Спечелих от ибей един K&N панелен филтър, че и без това моя е за смяна, та ще пазарувам и почистващия комплект за него.

Vas

Ако нямаш време да си монтираш халогените изпрати ми ги да видиш как за 25мин. ще са на Фокуса :) :)
Направи малко снимки със стоповете

tha22don

Филтърът пристигна - мисля първо да го почистя и тогава да го слагам, че е 2nd hand.



Сложих ST-хромираните лайстни:



Изтърках и рушащото се покритие на focus-надписа отзад:



Снимките са от дъждовните дни  :))
П.С. На ST-халогените още им се каня. Лошото е, че нямам канал, а отдолу съм с кора и се чудя дали ще имам достъп до конекторите...ще им дойде реда и на тях.

tha22don

Срещнах колата с автомивката  :))



А тук един друг Фокус беше паркирал до мен :)


TourneoRS

Трябвало е да напишеш с маркер за СД върху задният му капак " Ама моят е  по - хубав "  :P
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

tha22don

Пристигнаха капачките за педали от ST170:



Набързо ги наложих върху педалите и се оказва, че сегашните капачки са по-широки и тези не влизат.
Но поне са 1:1, ако са върху педалите. Имам идея как да ги монтирам.
Педалът за газта е от бензин и там ще си поиграя да изкарам металната част и да я сложа на моя.

tha22don

Днес за моя изненада пристигнаха китайските кабели за халогените:



След малко заиграване си направих преходниците:



След което последва и поставянето на ST170-халогените, но колата беше мръсна и не съм я снимал  ::)


tha22don


tha22don

#81
Малко да се UP-на :)
Днес пристигнаха wolf пружините. Ще почакат докато ги сложа :)



Трябва да си купя два предни диска и с подмяната мисля да сменя и пружините...

Ето тук и на гръцка земя :)
Успешно изминати почти 2к км по време на почивката (thup) (fe)

tha22don

Няма много ново по колата....
Днес смених предна дясна вертикална щанга, предни дискове - Цимерман с накладки моторкрафт и смених подгревните свещи, че така и така имах комплект от ибей.
Резултатът - вече спирам по-уверено и не лопа отпред в дясно :)
Пустите пружини ще останат още в кашона, че много разходи се задават...
П.С. пък току виж съм дошъл на някоя софийска среща с кашона в багажника  (rofl)

tha22don

#83
Да не помисли някой, че съм се отписал от форума  :))
Единствените нови нещица по колата:
Нови летни гуми:


Колебаех се за 17" оригинални MP3, но бюджета изтъня драстично, а летните температури не чакат....

Сложих си модул, който прави частично ползваем левия джойстик за управление на плейъра - Този  е специален за Панасоника:



Поздрави на всички! Някой ден ще се престраша да дойда по софийските срещи  ::)