Двузонов климатроник, не духа достатъчно студено

Започната от kanas_1, 15 Юни 2022 11:04:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Жоро Петков

AC на най-ниска температура и на максимален дебит, както е казал колегата More.
Правих я тази процедура с променлив успех - като започне да мирише вътре в купето на влага знам, че е за смяна филтър купе.
Като цяло го сменям 2 пъти в годината. В края есента и началото на лятото.


saggy

Направих промивката с пяната и сложих нов филтър, и има ефект. За момента няма миризма. Не успях да измъкна дренажната тръба, добре беше запекла гумата в пластмасата и колкото да напъвах, не успях да я извадя, за да я напълня с пяна. Целият флакон 500мл Мотип пяна изсипах на два пъти във филтърното отделение, като два пъти издухах с климатик и после парно на макс температура. Изтекоха през дренажа под колата около 100-150мл жълта вода. Има ефект наистина да се ползва първо климатик на ниска температура и макс степени, а после вентилация с максимални градуси без включен климатик. Даже при второто ми се стори, че най-много вода изкара през дренажа.
Благодаря за мненията, колеги, бяха доста полезни!

ivchotr

Ако оставяте вентилатора на парното да работи няколко минути при изключен климатик, за да изуши тръбите, ще имате по-малко проблеми с миризми и т.н.