Моето возило Mondeo Mk3 2.2 TDCi (Trend)

Започната от hotblooded, 05 Февруари 2012 22:53:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hotblooded

#60
Цитат на: VENTCI в 04 Март 2012 18:31:25
Погледни и тези
На мен също ми предстои покупка и ми ги похвалиха - дали биват или не ще се разбере живот и здраве след 3-4 год. :))
Като се върне стария цената става 158 лв.
К*рец, колега - от тези няма размер като за мен :) по висок от 175мм - рискувам да опре в капака или да не мога да си сложа кабелите (а не искам сега и кабели да правя) Много малко производители имат батерии със 700+ А максимален ток и размери ВШД - 175/175/325 (или по малки)
Toзи ми хваща окото, ама доставка до Бургас и ще стане.... колкото този (виж ЕА772)


hotblooded

Цитат на: Иван Вълков в 04 Март 2012 19:17:09
колега мисля че Exide Premium серията имат на твоята височина 72Ah\720
На втория линк е точно тази батерия :) само че от представителя на фирмата в Бургас :)

Иван Вълков

#62
написах отговора и тогава видях линка сори иначе аз съм с exide exell 74Ah/680A, първото му въртене на -25 беше леко тягаво, но и маслото е гъсто тогава.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Alexi

аз вземах EA852 ,събира се и върти като бесен

hotblooded

 При 800А макс. ток ще запалиш дори и на първа :)
А на мен все още ми е загадка как така ми замина клетка на акумулатора...
Някои пробвал ли е тези батерии??

BIGFORDFAN

Цитат на: hotblooded в 04 Март 2012 18:41:21
К*рец, колега - от тези няма размер като за мен :) по висок от 175мм - рискувам да опре в капака или да не мога да си сложа кабелите (а не искам сега и кабели да правя) Много малко производители имат батерии със 700+ А максимален ток и размери ВШД - 175/175/325 (или по малки)
Toзи ми хваща окото, ама доставка до Бургас и ще стане.... колкото този (виж ЕА772)
Нещо не ми се отваря първия линк, но тези дни ще пътувам до Бургас (и цяла БГ междудругото), мога да ти го докарам...

hotblooded

#66
 Link-a е оправен, сега не дават размерите и не ми се рискува да се окаже по висок... ще видя какво ще намеря днес, в краен случай ще звънна във фирмата и после ще ти пиша на ЛС
Edit: Акумулатора е закупен, ест. в Бургас цената е друга - 180 лв, но майната му...

Alexi

тъкмо ще споделиш впечатления в темата за акумулаторите от него

hotblooded

Цитат на: Alexi в 05 Март 2012 14:46:48
тъкмо ще споделиш впечатления в темата за акумулаторите от него
Реални впечетления - другата зима (живот и здраве)... Над 0*С не е "интересно" :)

hotblooded

#69
 Тъй като вече няма опасност от снегове, поне следващите 10 месеца - закарах колата да ми сменят преден ляв подкалник. Не са сложили оригинален, но майната му, поне не се вижда да зее една дупка 20х10 см точно пред гумата.


hotblooded

 Вчера закарах колата да и обуем летните галоши и имах малка изненада - маншон на дясна полуоска - "капут"! Ще се сменя след празниците......

hotblooded

Taka, днес я поразходих малко градско и ми направи впечатление следното:
Като я паркирах в сряда (2 дена не беше карана) - ми показваше че имам нафта за още около 75 км, сега като тръгвах ми показа 88, като се прибирах - 76 (и лампата светна), не съм обърнал внимание кога е изгаснала - но като паркирах показа 97км и за момент 104 и след това - 82 ??? ... WTF? Или поради динамиката на разхода в градско и пличкането по "хубавите" улици - разходомера и нивомера в резервоара се виждат в чудо?

Bobi

Според няма от какво да се притесняваш. Доста често, когато карах Фокуса и спирах на червено ми правеше впечатление, че показанието се изменяше със странни цифри - примерно от 75 до 68км ( за около 30 секунди)

mitakinen

Това е нормално да не те притеснява - компютъра преизчислява разхода. На Мондеото ми на няколко пъти се заклиняваше поплавъка - показваше, че в резервоара няма нищо. Отварях задната врата - качвах се и я разклащах и се оправяше.
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

hotblooded

  Покрай неволите с EGR-а ми направиха и теста на обратната нафта - с епруветки - практически нямаше разлика. Трябвало да бъде около 25 мл на цилиндър за 4 минути на празен ход. Цена за теста и сваляне и разглобяване на клапана за EGR-а 20 лв.

Alexi

е то ЕГР-а ти е на цена на рециклиране на 4 инжектора :))

hotblooded

Цитат на: Alexi в 20 Юни 2012 20:56:43
е то ЕГР-а ти е на цена на рециклиране на 4 инжектора :))
Ако говорим за цени в МП - там цената на 4 инжектора е колкото 10 годишна кола :)

hotblooded

#77
  Малък юбилей :)   Малко преди това имахме и друг - колата вече е 6 000 км с нас :) 
  А EGR e вече е поръчан, до края на другата седмица трябва да пристигне и ще бъде сменен - цена 296 лв.

hotblooded

  Така, неволите с EGR-a продължават, според някой хора такова животно като моя EGR не съществува, модификация 2.2 TDCi - 150 k.с не съществува, още по малко Euro IV. Търсенето на решение продължава, защото в МП цената на тази част расте с часове и вече гони 1000 лв :(
  И нещо все пак хубаво -  днес се възползвах от промоцията за климатика в МП - Младост, допълнени 150 гр. Фреон и още толкова масло за климатика + диагностика. EGR-a беше затапен, специални благодарности на приемчика Иван Стоев и колегата предоставил "заглушката".  След 20-30 км градско светна лампата за двигателя, но поне не е влизала в авариен режим.

hotblooded

 Преди 10 дена смених EGR-a, и сега нямам пробеми с оборотите, а и разхода е "надолу"  успях да докарам до 5,1 по борд, при това на включен климатик, в крайна сметка София-Бургас, с влизане в Ст.Загора и минаване през Шивачево (Ст.Загора-Тулово-подбалкански път- разклона за Твърдица-Оризаре-Шивачево- пътен възел Бинкос(подбалкански път)- Бургас ), я докарах до 5,5/100. При условие че до сега "рекорда" с климатик беше 5,8 (без 5,4) :)


Dmitarcho

Браво ;) И аз от кога се каня да го сваля и почистя тоя клапан ...  дано като събера кураж и моя разход да падне мъничко :P
Ръца Пръца

hotblooded

 При мен не стана с чистене, сменях го  :'(    Явно електрическия EGR не е много "траен"

hotblooded

 Снощи в едно китно българско селце нацелих мнооо яка дупка, скрита зад "полегнал полицай" - джанта изкривена на две места, тас счупен, чак и прага ударих...  Не ми се снимаше в тъмното, сложих резервната гума, днес ще търся гумаджия дето изправя джанти, да видим дали ще стане нещо от джантата и гумата..

Dmitarcho

Малииииииииии ебаси страпа ще да е бил, чак прага да удариш :( Дано спасиш джантата ...
Ръца Пръца

hotblooded

 Просто беше точно за полегналия полицай и като хлътнах в трапа - прага удари гърбицата... 

Dmitarcho

Защото са ни много арни пътищата ;) Ам иначе да искат пари за винетки и данъци - могат ... тц тц тц. Защо не се обади на милиционерите, да ти направят един портокол, че да осъдиш общината/държавата после :P
Ръца Пръца

hotblooded

Цитат на: dmitarcho в 20 Октомври 2012 12:13:48
Защото са ни много арни пътищата ;) Ам иначе да искат пари за винетки и данъци - могат ... тц тц тц. Защо не се обади на милиционерите, да ти направят един портокол, че да осъдиш общината/държавата после :P
Нали знаеш какво ще пише в протокола - "несъобразена скорост"....
Джантата я оправих, таса - планирана загуба, гумата - за хвърляне - жалко мислех да ги подарявам на дрифтаджиите. Хубавото от цялата работа е все пак срещнах добри хора... вечерта едно младо момче с голф 3ка спря и ми свети с фаровете докато си сменя гумата.... Днес - приятел на приятел ми даде на юнашко доверие една гума да се прибера до Бургас, с уговорката до месец да му я върна.. 

Dmitarcho

То това е поредната българщина .... "несъобразена скорост" ... на легнал милиционер ... как да е ;)
Намират се и свестни хора по пътищата все още ;) макар и рядко.
Ръца Пръца

hotblooded


Обувки за пролет, цените на подметките малко не биват, но ще видим, втора ръка започва да изглежда примамливо, въпреки че съм фен на новите гуми.

Bobi

Красавици! Честито! Да си ги търкаляш със здраве.