Откраднаха Замунда!

Започната от mike28, 16 Април 2013 21:48:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mike28

 Пратиха ми ето това шотче. Много грозна работа, отвратителното е, че някой е платил, за да има достъп до над 300 000 акаунта, връзки към фейсбук, с още повече лични данни, да не споменавам, че сред тях има такива, които ползват еднакви имена и пароли навсякъде, което може да доведе до сериозни злоупотреби.
От оригиналната замунда са пуснали нов сайт, засега тестов, така че си имаме две замунди.  (af)
Който се регне в новата, да си смени паролата!


Alexi

хм ,при мене всичко си работи .. получих съобщение ,че имат прекъсвания на тракера и толкоз

Dmitarcho

ЦитатПоради технически проблем в дейта центъра, където се намират сървърите на Zamunda.net, са възможни прекъсвания с тракера. Ако е необходимо рестартирайте торент задачите си.

Нали е клонирал тракера, ще си работи. Арена рулЗ :D
Ръца Пръца

hitrata_lisi4ka

#3
Склонна съм да вярвам, форумите се празнят от теми.

П.П. След сверка, информацията е потвърдена, наистина сайта е откраднат.
Стария екип и всичко, което си е било по старо му (включително име и пасс) са тука: http://zamunda.se
Искам нещо русо, може и метла!

Alexi

мен ме интересува да работи .. кой е собственик там да се оправят ...

escobar

Те първо се казваха linkos... 20 тера трафик, по едно време и ъплоудър бях... Като цяло ги бие парата.

mike28

 Меко казано, луди пари направиха, но това, което винаги ме е дразнели при тях и арената е, арогантното им поведение.
Дори не дочетох докрай поста от шота, просто споделям научената информация и да си имате едно наум.

Alexi

е добре де от кво печелят толкова .. като изключим едно време дето искаха по 1 левче за да теглиш с по висока скорост или нещо такова имаше ..

Pyrhel

Хаха, луди е меко казано. Имам съученик, който е във фирма, рекламираща при тях. Месечната им вноска за реклама е 5 цифрена сума... и не, не е 10к... :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

 Аз все съм се чудил какъв ефект има от рекламите там - никога не съм им обръщал внимание


mike28

Ефектът за този, който прибира парите от реклама е голям. Не съм се интересувал, ала вероятно са на челните позиции по брой уникални посещения сред бг. сайтовете. А това вълнува най-много рекламодателите.
Преди няколко месеца руски хакер хакна форума на арената и сподели в мрежата цялата база. Миналата седмица четох темата в самия форум, за съжаление сега не мога да я открия, а и не ми се търси, та вътре някакъв пич (който, по собствените му думи се занимава със сигурността на сайтове) написа доста обстоен коментар, в който обясни на какъв принцип се действа и какви може да са евентуалните последствия. Накратко - от 10 000 пробити акаунта, 1000 да са със слаби пароли от сорта на: 12345 (а те са много повече), от тях 10 да ползват същия ник и парола да речем в Paypal или сайт от сорта и става интересно. Все пак съм абсолютен лаик в тази област и нямам идея как стоят точно нещата.
По въпроса със замундата - лека-полека от оригиналния екип са започнали да изтеглят всички ъпове в новия сайт.

TourneoRS

Един два пъти се опитах да се регистрирам , не успях  :)) и им теглих майната . Значи мога да живея и без тях .
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Gredarov

На мен ми изпратиха това.


Екипа на Zamunda.NET НЕ ВИ препоръчва да вписвате акаунти и паролите си в подобни или копиращи Zamunda.NET страници.
Zamunda.NET е само една, но ние не можем да гарантираме сигурността на акаунтите ви в случай, че се подведете и се логнете в хакерско копие на страницата ни.

mitakinen

Важното е да не откраднат форума  :D. Пък Замунди - Мамунди - там е крадеца вика дръжте крадеца :)
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

mike28

И да го откраднат - все ще остане още един.  :P

hitrata_lisi4ka

Гредаров на всички са пратили такива системни неща. В *.нет няма голяма част от екипа, изтрити са им профилите.
Искам нещо русо, може и метла!

Bobi

http://dtv-bg.com/showthread.php?s=6676c1604efddb4c9eb10a8e7eb5c9a6&t=28666 . Това, българинът, е опасна раота, да го ева... За пари и майка си ще продаде. Баси скапаната държава!

Alexi

по скоро ми се струва ,че собственика е набил шута на останалите около него що не го съдят сега ами пищят по форумите .. явно няма за какво .. и кой малоумник дава 5 цифрено число да рекламира в замунда ,там 90% от юзърите са на под 15 .. не знаех ,че са толкова напред финансово явно кокала е станал голям за това ще има малко борба за него

hotblooded

Цитат на: Alexi в 17 Април 2013 08:07:12
по скоро ми се струва ,че собственика е набил шута на останалите около него що не го съдят сега ами пищят по форумите
Нали тръбяха че са извън юрисдикцията на българското законодателство като се опитаха да ги спират преди години  -  щото сървъра бил някъде из банановите републики - да ходят до там да се съдят (rofl)

tha22don

А аз се чудех защо последните 2-3 дена се качват малко неща в първообраза на сайта.....

след google-търсене за zamunda - са се нароили вече клонингите:

http://bg-zamunda.net/
http://zamunda-torrents.com/
http://free-zamunda.net/

Даже в единия влизам логнат с потребителския си акаунт без въобще да съм отварял досега сайта им  :)) явно и аз съм със слаба парола  ;D


amplified

За тва по  такива сайтове... тъпи пароли, дето никъде другаде не ги ползвате...

hitrata_lisi4ka

В момента се хоства в Панама :D
Иначе става дума за човек от екипа, който иска .нет за да прави пари само за себе си. Както по горе споменах, оригинала на оригинала е http://zamunda.se. Не става да се съдят, защото реално въпросния човек си е имал достъп до всичко и е един от собствениците.
Това е което знам, от човек от екипа.
Искам нещо русо, може и метла!

Bobi

Ще видим след няколко дни. Уж щяло да има официално изявление заедно с другите тракери.


escobar

Да сигнализират ГДБОП, отдел Компютърни престъпления - Явор Колев ще откликне  ;D

mike28

 Че това му е най-големият подарък, който е получавал за рождения си ден някога.
Крадецът се е изнесъл с цялото си семейство извън България (при лудите пари, които прибира сайтът от реклама се чудя как не се страхува за живота си).
Вчера в чата на саба участва един от админите на оригиналната замунда, на въпрос за какво отиват парите от реклама, онзи отговори (доста уверено), че изцяло за поддръжката на сайта. Да, бе, да!
Инак въпросният break е участвал в изграждането на сайта и дори е бил сред малкото в екипа, на които е било плащано.
В момента масово се отдръпват ъпове, потребители, двата най-големи сайта за субтитри също отказват да им се качват субите там, скоро и рекламодателите ще се усетят.
Лично аз не ги жаля, доста си напълниха джобчетата някои хора там, но не мога да пренебрегна факта, че постъпката е много грозна и отвратителна. И дано не стана свидетел как се повтаря и някъде другаде.

escobar

По форуми и блогове всеки може да изложи своята страна, та къде е истината трудно ще се разбере с писания из нета.
Колкото до отдръпването на преводачите - смешна работа, ами те рилийзите са качени по още 202 сайта. Замунда не прави собствени рипове.
Колкото до ъплоудърите, то преди се попълваше бланка, все едно кандидатсващ за работа, ама без заплащане. Ако метне на 10 души по 200 лева месечно, ще му пълнят сайта с най-актуалното съдържание. Интернетът в България е много бърз и много евтин, дебнеш по чуждестранните тракери, сваляш и прекачваш на Замунда, не е голяма философия.

Pyrhel

Цитат на: mike28 в 18 Април 2013 21:43:34
И дано не стана свидетел как се повтаря и някъде другаде.
Тука за форума поне е сигурно, че няма да се случи - пари НЯМА (rofl)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

x1l0n

Пари няма, а? :D :D

Иначе паролата за замундата по едно време ми беше максимално сложното 123456 :D Eдинственият "сайт" където никога не ми е пукало за регистрацията
FF /fast.fords/

mike28

Ами и на мен ми беше смешно, ама след като в продължение на месец някой упорито се опитваше да ни хакне форума, накрая с огромно нежелание си купихме такъв, но пък разликата е огромна. Всеки си преценявам за себе си, както казах.
Те и в замунда не са го очаквали, цялата им защита е била изградена срещу външни атаки, кой да ти очаква човек на такова високо ниво да те продаде. Преводачите и екипите на големите бг тракери са си изградили определени взаимоотношения. Дори част от нас са в екипите на тракерите, нормално е да изберат страна. Това за заплащането няма как да стане. Още повече като остане без реклами, което неминуемо ще се случи.

На компа си имам само музика, филми и толкоз. А те са за слушане и гледане, няма какво да ми хакнат.