Проблем с компютър и скайп

Започната от TourneoRS, 04 Юни 2012 22:10:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

TourneoRS

Тъй .. да се оплача и аз . Имам проблем с компа ХР - SP3 , Intel E 1200 ,1.60Ghz , 1.75 Gb ram .Проблема се състои в това , че когато стартирам скайпа доста често се ресетва и целия комп .Това става най - вече когато компа е работил няколко часа без д аспира - поне така забелязвам . Рестартира се и когато пускам камерата , без значение в скайп или някъде другаде я ползвам .За вируси съм сканирал с Нод 32  и с Malwarebytes anti-malware - нищо не намират .
  Не знам дали обясних правилно , не съм много вещ с тези машини  O:-) .... та тъй къде да го търся проблема ?
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


hotblooded

Цитат на: TourneoRS в 04 Юни 2012 22:10:51
Тъй .. да се оплача и аз . Имам проблем с компа ХР - SP3 , Intel E 1200 ,1.60Ghz , 1.75 Gb ram .Проблема се състои в това , че когато стартирам скайпа доста често се ресетва и целия комп .Това става най - вече когато компа е работил няколко часа без д аспира - поне така забелязвам . Рестартира се и когато пускам камерата , без значение в скайп или някъде другаде я ползвам .За вируси съм сканирал с Нод 32  и с Malwarebytes anti-malware - нищо не намират .
  Не знам дали обясних правилно , не съм много вещ с тези машини  O:-) .... та тъй къде да го търся проблема ?
Формат на харда и инсталираш Win наново. Ако не се оправи - хардуерен проблем. "Дистанционно" толкова мога... Дано някои ти е по-полезен от мен!


Alexi

тряа вадя торбата с боба :)) пробвай това горното като за начало .. прилича на вируси/драйверен проблем


Dmitarcho

отвори си кутията и виж дали всички вентилатори вътре се връткат, най-голямо внимание обърни на видео картата /ако е с вентилатор/. Ако ще преинсталваш XP_то ... сложи си само НОД-а после, от друго нямаш нужда /това е мое лично мнение - ползвам го вече 2-3 години ... и съм сменял Win само от нямане какво да правя :P/.
Това с рестарта може да е от една камара неща. Като гледам процесора и рамта .... само за интернет го ползваш сигурно компутара :) слагаи му една 7-ца ;)
Ръца Пръца


Vasilev

Карай проверката в следния ред:
Преинсталация (само драйвъри от официалните сайтове)-> Захранване-> Дънна платка.
Ако се рестартира със син екран виж оградения надпис на картинката и го провери в google.


TourneoRS

Не знам дали има значение , дял С е около 50 Гб , Дял D около 100Гб , като С ми е заето около 32 гб и то повечето май са филми . Да за интернет го използвам ,  и складовата ми програма е качена на него но тя е мижава и грам не я усеща . Други проблеми нямам , от сорта на забивания бла бла . ..

Василев , не е правил така със син екран ... просто се рестартира все едно съм натиснал копчето ..
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


Vasilev

Ами дано не съм прав, но в такъв случай нещата отиват към хардуер. Опитай все пак с преинсталация и виж дали се рестартира преди качването на драйвъри за камерата.


Pyrhel

Тури едина програма да видиш на каква температура е карантията - процесор, по дъното къде каквито темп дава, диска... и ги наблюдавай когато се рестартира на какви стойности отиват. Отвори биос-а и погленди в настройките дали случайно няма нещо за защита на подобна темп.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


amplified

Коя версия на скайпа го прави? Ако е последната връщай на някоя стара.


TourneoRS

Последната версия на скайпа е , до преди два месеца бях със стара някаква но не бях обърнал внимание дали го прави . Ще го изкормя на първо време .. за което не бях се сетил и ще пробвам в ISQ то дали ще направи този номер ... поне ще разбера дали е от камерата или не .
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


Dmitarcho

И за напред ... не слагай филми и други "глупости" в C-то ;) Там само Win., и прилежащите му програмки.
Ръца Пръца


zliqiliq

Издухай компа с въздух и си пушка.Гаранция.Просто се е събрала прах и загрява по лесно като се затормози. 8)


Dmitarcho

Цитат на: zliqiliq в 04 Юни 2012 22:58:06
Издухай компа с въздух и си пушка.Гаранция.Просто се е събрала прах и загрява по лесно като се затормози. 8)

Напълно е възможно. Какви машини съм виждал ... от пепеляк и мизерия - немога да видя каква марка е дъното :D Ако имаш компресор под ръка ... смело го обдухай, че с прахосмукачката е голяма играчка ;)
Ръца Пръца


mitakinen

Напълно е възможно и камерата ти да се е скапала. Пробвай с някаква друга. Може да ти прегрявя дъното - пипни радиаторите дали пекат. Праха също е голям тормозител
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки


TourneoRS

Препоръчайте програма с която да видя показателите на системата .. ако може да е на Бг  ;D
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


Dmitarcho

Ръца Пръца


TourneoRS

#16
Хубаво .. инсталнах Аида та , но като не знам нормални-ненормални параметри ...  (hammer) ламерска работа е моята . Забелязах две неща ... поне доколкото разбирам .
Биоса ми е по-стар от 2 години и иска ъпдейт .
Видео биоса ..същата работа .
Когато включам скайпа температурата на ЦПУ тата отиват с 3-4 градуса нагоре до 57 Гр и Натовареността на CPU  на почти 100% .

Можа малко глупаво да го обяснявам .. толкоз мога  ;D

по долу забелязах надписи няма батерия .. какво общо има с цялата работа ?

IVECO -  с него не се ходи надалеко .


Dmitarcho

#17
Ако те питам дали Видео Карта-та ти е вградена в Дъното, можеш ли да кажеш :D Биос-а ... си го стави да си е старичък, на видеото може да му сложиш по-нов "шофьор" /драйвер/.
Това с батерията май е за лап топи ;) Незнам какво става ако батерията на Биос-а даде фира ... Пробвай първо с всичко изброено до тук ... и дано се оправи работата ;)
От картинката, процесора ти е на 100 % защото си му пуснал тестове някакви ;) те натоварват всичко на макс, затова е на 100% ;)
Ръца Пръца


TourneoRS

Благодаря на всички включили се , ще го мъча утре нямам нерви да ръчкам нещо което не ми е много ясно . :D . Ако не пропиша компа е умрел .... и то насила .

IVECO -  с него не се ходи надалеко .


Dmitarcho

Успехи ;) И нема да се плашиш, щом е само за интернет ... машинките поефтиняха доста ;)
Ръца Пръца


mitakinen

#20
Не изключвай варианта за скапана камера. Ако е заминало видеокартата ще забие дори като гледаш филм. Много често се случва да се прецака USB контролера и това е вариант, но ако е така ще умре компютъра ти дори като включиш флашка. Почти на 100% съм сигурен, че нямаш проблем с драйверите. Залагам на камерата
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки


amplified

Удари му един преинстал... ей тъй за всеки случай.
Той уина от добро не разбира.


TourneoRS

Изритах скайпа ,камерата също . След опита ми тази вечер да инсталирам камерата ударих на камък , не иска да се инсталне  (angry) . Май ще има Тошиба в тоя дувар - Ту шиба в другия дувар .
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


TourneoRS

Сега без скайпа няма проблем , камерата само два пъти съм я ползвал и не го направи . Ще пусна пак Скупито да видя дали ще се направи на изнервен  :))
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


TourneoRS

Мислех че съм се отървал но не би ... след повторна инсталация на камерата пак правеше магарии . Подарих  камерата на комшийчето и си купих нова , засега няма проблеми . Само не разбрах какво беше общото на рестарта с камерата  , но както и да е  ще го забравя вече  (happy)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


Dmitarcho

Важното е, че го няма проблема вече ;)
Ръца Пръца


mitakinen

Трябваше още отначало да изхвърлиш камерата. Много буклукчиви камери има напоследък на пазара
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки


TourneoRS

Тъй , понеже е компютър и скайп темата да си питам в нея .
Майка ми има проблем със скайпа . Не може да се логне , като твърди че не  е пипала нищо . До преди малко си играх , сменям паролата , пращат ми я на емайла , влизам си нормално с новата . Излизам , след 2 минути не мога да вляза , паролата е сменена . В скайп профила и /понеже го правих аз/ има два емайла , единият е нейният другият е моят . От толкова смени на пароли скайпунякът ми забрани да ги сменям следващите 24 часа . Но с последната която хванах успях да се логна , и махнах нейният майл . В момента аз влизам нормално , сменил съм паролата , но тя пак не може . Логва се от лаптоп с ВиФи , ако има значение . Някакви съвети , идеи къде може да е проблемът ?
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


ihovahi

Човек, като решиш слагай тиим вюъра и ми пиши. Ще влезна да погледна твоя комп. Не е задължително да се преинсталира.
Който фôрка "майстор" си нахôда!



TourneoRS

Смахната работа , аз влизам , тя не може  (rofl). Да уточня че съм в града , а тя на село .
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


hitrata_lisi4ka

Нали не се опитвате да влизате едновременно, че скайпа не дава от две места да се влиза в един акаунт.
Майка ти да си провери, дали не пише на български или с големи букви. С моята майка имах такъв проблем :D
Искам нещо русо, може и метла!


Dmitarcho

Цитат на: hitrata_lisi4ka в 10 Август 2013 23:39:37
Нали не се опитвате да влизате едновременно, че скайпа не дава от две места да се влиза в един акаунт.

Може-може ... компутара ми е пуснат постоянно - съответно и скайпя си работи, като влезна през телефона в скайп .. си работи и на двете места скайпя ;) Даже като пишеш на компутара с някой .... виждаш на телефона какво става - или обратното ;)
Не е това проблема.
Ръца Пръца


hitrata_lisi4ka

Може да има значение версията на скайпа и дали е от два компютъра или от компютър и телефон..знам ли. При мен не сработи преди няколко седмици. :)
Искам нещо русо, може и метла!