2-ри Фокус във семейството ни - TDCi `04

Започната от smirkb0y, 27 Ноември 2012 19:48:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

smirkb0y

Eто три снимки от днешната баня :)



"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P


Bobi

Красавица! Да си те вози с кеф и безпроблемно. :)

hitrata_lisi4ka

Искам нещо русо, може и метла!

pAbLo

Цитат на: hitrata_lisi4ka в 08 Август 2013 15:24:43
Много е хубав фИкуса! :)
Трябва да си сменя очилата (rofl) (rofl)
С джантите съвсем друг изглед има 8)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

deshi

Супер е , надявам се ще те видим на събора
Грозен си кат` OHC  .....

smirkb0y

От работа почти никакво време не ми остава за вкъщи, камо ли за събори. Когато имам време ще дойда и ще се запознаем :)
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

smirkb0y

Здравейте отново след повече от година отсъствие!! По-форда почти никакво развитие няма. Все същия си е. Обслужен е за 2-ри път, термостат, всички масла, нов ксенон след като стария изгоря и бях временно без, диодно осветление във всички плафони, нови накладки, нов акумулатор за да палим по-лесно и мисля, че това е по-различното. Само наливаме и караме! От към разход не е мръднал даже и масло не бута. Сега до няколко месеца се очаква втори Форд за синът ми. Живо здраво от мен и скоро "ако" всичко върви както трябва, ще ви покажа бъдещата нова придобивка!!  (fe)






(fe) (fe) (beer)
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

ihovahi

Много много хубава кола. Браво  (fri)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


TourneoRS

Какъв беше старият ксенон , и причината да изгори ?
Иначе такива теми радват , само консумативи сменяни . (thup)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

smirkb0y

Стария беше най-евтиния 35w. Сега съм със Luxima 55w SLIM-баласти 6000келвина.
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P


smirkb0y

Здравейте на всички. Баща ми, ми "подари" регистрацията си в този форум. След повече от година отсъствие от негова страна, аз започвам редовно да го посещавам.
Март 2015 искарах книжка и последва първата ми кола:


Втората:


И малко повече за настоящата:
Взех я преди два дена, фокус 2004 година края, 1.8 комън рейл-а 100коня, абсолютно същия като на баща ми, но двуврат.
Запазена е, 500км и направих нямам забележки за сега. Друг път повече ще пиша, за сега снимки ще сложа за да го видите.




Първа баня:



И малка фотосесийка:










На бащата:


Двете братчета заедно:


Бившата и настоящата - случайна среща:


Приемам мнения, коментари и критика.

Имам и въпрос:
1. Какво масло да му сложа?
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

Dmitarcho

Честита ;) Да попаднеш на кола кола най-накрая :) :) :) Музиката къде е избягала ;) Масло... По спомен му даваха 10 W 40 ... Но не помня вече. Някой колега ше помогне. Много безаварийни километри, и само нафта да сипваш....и масло - от време на време ;)
Ръца Пръца

ForeverFord

Здравей,и честита придобивка.Много безаварийни и само да те слуша

Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Pyrhel

Бутай 5-30 или 5-40

1.8 TDCi, пожелавам да е с оправени инжектори и помпа, че гърмят доста. :(
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

smirkb0y

Ще го видиме. На късмет е всичко! :) Благодаря за мненията! Радиото ще го мислиме, мисля да слагам цд с usb с зелена посветка.
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

smirkb0y

Здравейте, след малко остъствие от моя страна, ще покажа как се развива колата.
Регистрирах я, смених и маслото и масления филтър, сложих оригинално радио(засега), боядисах апаратите + гайките на джантите в червено, полирах накрайника на ауспуха на бронята и подмених почти всички светлини с диодни. Занапред нещата които съм замислил са фолио на стъклата, нови гуми, горна помпа на съединител(сълзи течност), боичка тук-там, фара с лупата и лека заигравка с музиката. Колкото-толкова - се файда... :D
Изкупиха 5-ците и реших да сложа номер къвто се падне.
Малко снимки:








Двата заедно:












Това не е крайния вид на накрайника отзад. Приемам мнения и коментари.
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

martin1977

И така ми допада ауспуха - изчистен вариант. "Тунинг" накрайниците не винаги са сполучлив вариант. Ако слагаш накрайник, търси кръгъл и по-малък - не слагай разни кюнци или двуцевки, или пък овални - няма да й ходят. Боята на гайките е ОК в комбинация със спирачните апарати, но няма дълго да се задържи на гайките. Джантите са страхотни. Колата е супер - със здраве да си я караш.

smirkb0y

Благодаря за мнението. Накрайника няма да го махам, с този ще стоя. Ще купя паста и ще го полирам до огледало и след това ще го запечатам с нещо.
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

Mondeicho

Накрайника не е ли никелиран?
За мен стои малко тесничък в този отвор....
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

smirkb0y

Такааа... За добро или зло бартеросах джантите ми за други джанти и им купих 2 нови гуми, по-нататък още 2 нови и за отзад. Размера е 215/45/17, не опира. Сложих фолио на стъклата и общо взето това е засега.
Ето снимки, вие ще кажете дали си е заслужавало или съм сгрешил.  >:(

Оправих си лампичките на таблото(то било хубаво да ти свети всичко):


Последна мивка на джантите:


Последна снимка с тях:


Фокус-мокус - грозното патенце за 1 ден:


Натоварени и чакат новия си собственик:


Още на същия ден един много добър чичко нещо буташе по колата ми, а аз се чудех какво прави?:


Воала:





Първа мивка на новите джапанки:








Първа снимка от днес със фолио:









Сърцето:


Това е от мен засега, очаквам вашите мнения! :)  (fe) (fe)
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P


Ilian Petrov

За мен са супер новите джанти! Направо ми изглежда подмладена колата и определено по-спортна! И фолиото е без грешка!  (thup)

Dmitarcho

На фолиото съм фен ;) По-добре изглежда с него фокусника. За джантите...пресните, май повече ми харесват. Но е важното на теб да ти радва окото ;)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ръца Пръца

Pyrhel

И аз повече си падам по многото спици :P
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Mondeicho

#53
 С предишните джанти по ми допада, иначе се грижиш за колата и изглежда хубава...  ;D
П.с. вторият ми коментар  дойде в повече, помолих горният ми да се изтрие...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

smirkb0y

Такааааа.... не съм писал много време. Ще разправям когато намеря свободно време. Така се случи че продадох фокуса и си купих същия, но 2003 и 115 к.с. С стария волан е, и мисълта ми е може ли да се сложи като стария или само еърбега е разликата?
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

Mondeicho

Защо го смени, само заради повечето кончета ли?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

smirkb0y

Такаа.... Днес както си карам започна да мига лампата на подгрева и колата загуби мощност. Викам си айде дюзи. Изгасих, запалих я - отново мига. Леко претраква на 1200оборота. Няма пушеци и подобни. Леко предръпва и няма мощност. Предишния собственик ги е рециклирал и 4те със оригинални части на Delphi. Звъня му и му обяснявам за проблема. Каза ми, че и на него му го е направила един път след рециклажа а именно дюзите били си загубили кодовете. Имам кодовете на една бележка. Сега?
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

Dmitarcho

Сега диагностика...да видиш каква е грешката. И се надяваш да си е загубила отново кодевете. А защо губи кодове...не знам.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ръца Пръца

smirkb0y

Ей сега я пробвах да запали и запали с повече въртене. Не се форсира повече от 3200 и пуши черно. Сигурно е авариен режим. Не ми се вярва да е хвърлила дюзи отново. В гаранция са още. Някой да се е сблъсквал с подобно нещо?
"Един форд запалил зимата и го кръстили фокус" :P

Alexi

Цитат на: Dmitarcho в 23 Ноември 2016 19:47:13
Сега диагностика...да видиш каква е грешката. И се надяваш да си е загубила отново кодевете. А защо губи кодове...не знам.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk