Актове - глоби, давности, разяснения

Започната от Bobi, 27 Септември 2011 01:16:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Marlboro

Цитат на: emkata в 25 Декември 2012 17:46:24
  Само дето има една абсолютна давност от 10 години, това в случай, че са прекъснали 2-годишната,като са предприели някакви ( да ги наречем служебни) действия.

Давността е 2 години, дори да я "прекъснат", както казваш ти, нямат право на претенции ако е минала давността +1/2. Максимума е 3 години, в най-лошия случай.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!


emkata

  ОК! Надявам се твоята информация да е вярната.

Bobi


Bobi

Панта, много е важно това около 100, че ако си бил под или до 102 км/ч, ще те глобят 300 лв, но ако си бил с над 103 - ше те глобят с 350 лв, но ще ти вземат и книжката за 3 месеца.

Имай предвид, че вече няма как да избягаш. Ако не си вземеш писмото от пощата, лично кварталния ще те намери и ще ти го даде.

escobar

Пази се от приятелки, но и от кварталния!

SICKandPROUD

здравейте колеги, днес ми попадна едно старо фиш-че под ръка и викам да проверя как седят нещата...


Как мислите дали съм длъжен да ги плащам най- новия е на повече от година...
Питам защото в друга тема на един колега му бяха пратили чак писмо, с разходите по дело или нещо подобно беше...
благодаря предварително


Не са важни конете в мотора-важно е магарето зад волана !!!

Dmitarcho

На мен ми бяга пратили писмо, че са ме осъдили заради неплатен фиш !!! След консултация с колега от Форума /МарлбороКласик/ ме светна, като получавам писмо заради въпросното дело/фиш просто да не ги приемам писмата/призовките, и така докато не минат 3 години /мисля, че толква беше давноста/ и фиша си остава в небитието ;) Аз поне не мисля, да го плащам фиша ;)
Макар, че скоро приеха някакви промени в законите ... не съм на 100% сигурен, примерно като ходиш да си плащаш данъка на колата, и ако имаш някакви стари задължения към държавата, паричките отиват да погасят първо старите задължения. Нещо подобно ми се върти из главата, но пак казвам, че не съм на 100%. Ако има някой по-добре усведомен да сподели ;)
Ръца Пръца

Bobi

Това с неплащането е в историята...Ще си вземат парите, независимо дали ще платиш фиша или не. Ще си ги вземат с данъците.

П.С. И още нещо... Според мен е време да започнем да носим отговорност за деянията по пътищата си..

Dmitarcho

Съгласен съм, Боби ;) Но да пращат поне едно предизвестие поне, че ще те съдят .. или нещо подобно. Иначе, да, всеки търябва да носи отговорност за това което прави !
Ръца Пръца

SICKandPROUD

Благодаря колеги, досега щом не са ми пратили нещо, не вярвам и да пратят, както писах по-горе последния фиш е на повече от година и половина, а досега не се е чуло нищо. Надявам се да си остане така...


Не са важни конете в мотора-важно е магарето зад волана !!!


escobar

Вчера ми напсиха предупредителен пртокол. Това е най-доброто! Да спазвам законите и Конституцията на Република България!

vladi tanev

И аз да се оплача че май ще ям голата опашка щракнаха ме със над 100 при влизане в града май ще оставам без книжка и със солена глоба
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

hotblooded

Цитат на: escobar в 13 Януари 2013 13:04:05
Вчера ми напсиха предупредителен пртокол. Това е най-доброто! Да спазвам законите и Конституцията на Република България!
Да не ступа някой?

escobar

Мне за каране срещу знак в еднопосочна улица. То нямаше никой, освен полиция. Шанс.

Pyrhel

В Студентски да знаете вече вдигат и от страната на Фейс-а, има знак, не е само от другата страна до Флора бургера.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

opex

#105
Въобще на какво основание вдигат където и да е там и поставят такива знаци?

Edited post : bobi
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Lucy

Мен ме вдигнаха 10 метра след автобусната спирка посока центъра с/у Манджата и понеже бях много "мила" ми праснаха директно акт, промоцията с фишовете беше изтекла  ;D. Сега да попитам. Акта ми е съставен на 22.10. Следва да заплатя 50 лв. глоба и ще ми вземат 6т. Кажете ми къде в интернет мога да си направя справка за акта. i-kat.org не е актуален или поне аз не мога да го отворя, а в сайта на МВР няма как да разбера. Искам просто да си спестя максимално разкарването.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

hitrata_lisi4ka

Искам нещо русо, може и метла!

Lucy

Айде обясни ми, как точно да въведа заявка, като аз такава нямам?  (rofl)
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

hitrata_lisi4ka

Пробвай с номера на акта :D Никога не съм го ползвала това и нямам представа как става номера.
Искам нещо русо, може и метла!


rosen700

Знаете ли какво си мисля, по този закон си виновен до доказване на противното............с две думи Българска работа!!!
С тази кола съм се заклел да съм шофьор, не монтьор......и така ще бъде!

NoSoulBorn

Здравейте, преди около 3-4 месеца влизам от гробищата към сточна гара. Като светне там зеленото светва и зеленото за към СУ (направо), а светофара (наляво) да продължиш в кръковото си е червено. Е аз бях забравил че са 2 светофара та си минах и си продължих в кръговото и излезнах за към кулата. Според вас дали са ме щракнали 13523-те камери на тая сточна гара?

escobar

Там и по бул. Сливница в продължение на една година правих доста свинщини и си минавах през бус-лентата като пилотна кола на НСО всеки божи ден в двете посоки. Снимки от камери нямам, а минаха над 6 месеца откак си промених маршрута.

Lucy

На Сточна гара камерите не работят от 2 години. Разбрахме го по трудния начин. Мама провери якостта на един Патфайндер, който в последствие избяга и като се обадихме на 112 диспечърката каза, че няма как да ни помогнат, защото не бачкат камерите. Преди месец някъде един Кадет спря в мен и изчезна след това. Моята спътница, кандидат шофьор (facepalm), записа само цифричките на регистрационния номер и пак - 112... Ами все още не работят.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

TourneoRS

Миналата година септември месец ми написаха фиш за "без светлини ", след два дена отидох и си го платих . Мъжът на гишето ми подхвърли , пази си бележките най-малко 5 години , че не се знае с тази система какво ще става . Миналата седмица получих писмо от Нашта Агенция по Палачинките , дали са ме на съдия изпълнител за тия 20 лв , защото видиш ли при тях не били платени . Хубаво ..тъкмо се засилих да плащам , но се сетих че тогава платих два или три фиша наведнъж и тръгнах да ги ровя в документите /добре че си пазя всичко от абитурентския бал насам  ;D/. Ами намерих си ги платежните , отидох в НАП , където ми обясниха , че е редовна практика ако ти напишат фиш в РАзград , а ти живееш в Русе и си го платиш в Русе , да не фигурира при тях като платен .
Тъй че да имате едно 20 лв наум .
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Pyrhel

Като отиде в НАП оправиха ли се нещата само с показване на бележките?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

TourneoRS

Не е приключило още .  :-X Взеха ми едното копие , дадоха ми входящ номер за делото /за 20-тях лв / , и казаха че ще изпратят запитване до Кат ърите дали наистина има такава вноска по тяхната сметка . Всичко това щяло да стане в рамките на два три месеца .

За резултата , щял съм да получа писмо . В кой век живеем , можеше и да ми звънне , но сигурно я беше срам да ми иска номера  :))
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Dmitarcho

И за тея 20 лв. които са платени, ще направят разходи на 200, да проверят дали наистина са платени, въпреки, че им показваш платежен докимент. Че и ще го проверяват 2-3 месеца :) Пеша ли ще обикалят българията да проверят къде какво си платил :) Добре Дошли в България :)
Ръца Пръца

Alexi

сефте чувам да намесват съдия изпълнител .. и аз имам няколко неплатени фиша да взема да отида да ги платя :))

momo76

Намесват. След 2 или 3 години ги предават на съдия изпълнител.