От коя бензиностанция да зареждам?

Започната от Pyrhel, 17 Септември 2011 11:59:58

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

mirohristov

Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.


Иван Вълков

Ми да се надяваме че ще си е със същите качества, поне аз за сега съм много доволен от веригата ОМВ

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Bobi

Мерси, колега! Някой, който е зареждал в Лукойл, знае ли какви са отстъпките там?

Pyrhel


Червената карта дава -5 ст/л -2ст/л през празничните
Със сивата сипвам -8ст/л през делничните и с -10ст/л в празничните.

На Марто има много бирички да му давам (fri)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

Интерпретирам думите на човек, работещ в ОМВ, отбелязвайки, че не мога да гарантирам за достоверността им.
Та, готините пичове от ОМВ вече не внасят нафта от Австрия.Внася се само добавката, която се смесва с нафтата направо в самт бензиностанция. А самата нафта е на Лукойл...


Pyrhel

Ако могат да снимат и добавчицата... :P

EDIT: Всъщност, отскоро имам вътрешен човек в OMV, ще разпитам >:D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

добавката няма опаковка ,аз имам и от нея но шелската по ми харесва

supertorr

Цитат на: Alexi в 24 Декември 2011 10:12:08
добавката няма опаковка ,аз имам и от нея но шелската по ми харесва
не се и съмняваме  O:-)

Bobi

Отстъпки, съгласно Общи условия за ползване на карти ЕКО ПРИЯТЕЛИ (за физически лица) валидни от 07.01.2012

No:|Тип гориво|Отстъпка лв. (с ДДС) за 1 литър - делничните дни(* за 1 кг)|Отстъпка лв.(с ДДС) за 1 литър - събота и неделя(* за 1 кг)

1|Автогаз|0.03|0.03

2|Бензин 95 EKONOMY|0.04|0.05

3|Бензин А95 Плюс|0.07|0.09

4|Бензин Кинитрон 100|0.07|0.09

5|Евро Дизел|0.04|0.05

6|Евро Дизел Плюс|0.07|0.09

7|Метан*|0.03 (за 1 кг)|0.03 (за 1 кг)

Alexi

то с това намаление на отстъпките и увеличение на цената стана "ЕКО неприятели " :))


Vasilev

От скоро отново важи отстъпката при плащане с карта. Аз последния път си забравих картата в колата и не ми се връщаше. После като си видях касовата бележка ми стана зле. Бях си заредил половин резервоар на 2.77  (omg). Ама като не гледам кой маркуч съм хванал, така е  :D

escobar

Не знам дали не е за отделна тема...
Така наречената биокомпонента, дали няма да е допълнителната гняс в дизеловото гориво, която да стъжни живота на дизеловите двигатели... Много ми е интересно дали просто няма да добавят процент боклуци към горивото и после да твърдят, че двигателите не са разчетени и ЕС е виновен.
За 1.6 Hdi-Tdci доколкото си спомням допустимата пропорция биодизел е 30%. Юксел?

Alexi

допустимия биодизел според Форд е не повече от 7% .. биодизела е много агресивен ,ползва се със специални уплътнения и маркучи .. помпа протича за отрицателно време ...

Bobi

Някой може ли да даде по-подробно обяснение за какво си говорите, че май съм пропуснал... (read)

supertorr

и да почерпиш (fri)
Цитат на: escobar в 08 Януари 2012 10:38:27
Не знам дали не е за отделна тема...
Така наречената биокомпонента, дали няма да е допълнителната гняс в дизеловото гориво, която да стъжни живота на дизеловите двигатели... Много ми е интересно дали просто няма да добавят процент боклуци към горивото и после да твърдят, че двигателите не са разчетени и ЕС е виновен.
За 1.6 Hdi-Tdci доколкото си спомням допустимата пропорция биодизел е 30%. Юксел?
Цитат на: Alexi в 08 Януари 2012 10:53:02
допустимия биодизел според Форд е не повече от 7% .. биодизела е много агресивен ,ползва се със специални уплътнения и маркучи .. помпа протича за отрицателно време ...
Цитат на: Bobi в 08 Януари 2012 11:07:13
Някой може ли да даде по-подробно обяснение за какво си говорите, че май съм пропуснал... (read)

senatora

Незнам,дали е случайно,но от неделя до сега 2 пъти сипвам на ОМВ максмоушън 95 и колата ми спря да прекъсва/не че е сигурно че е от бензина/ но май се усешта разлика и във вървенето,а е само със 7-8 ст. по скъп
Ако няма къде да отидеш,ела на себе си:)

hotblooded

Миналата седмица като взех колата я напълних до горе с MaxMotion дизел от OMV до МотоПфое Младост - прибрах се до Бургас без никакви проблеми, палех от раз дори и при -13 (с усещане като за -19 според sinoptik.bg)... Като тръгвах за София този уикенд напълних резервоара до горе на RomPetrol в Бургас, постигнах с половин литър по нисък разход (среден разход 6,1) при условие че се отивбавах след Сливен до Шивачево, а от отбивката до селото пътя изобщо не се виждаше асвалт и се мъкнах 10 км с 30-40 км/ч, с 20-30 половината път от Шивачево до Нова загора, а до Нова Загора до София под 110 не пусках, по магистралата - 140-160. В София заради градското достигнах 6.8, напълних до горе на OMV Младост - е пак същото каране, без никакво отконение по лоши пътища - 6.5/100 Иначе като пъргавина, лесно палене звук - разлика няма!

Bobi

Анатолий ( Pyrhel) има много лоши спомени от нафтата на Ромпетрол. Но явно има разлика от бензиностанция до бензиностанция.

hotblooded

  По принцип горивата по базите на големите фирми, и във техните бензиностанции са си ОК. Проблемите са от бензиностанции които са  на други фирми, но имат договор да са нещо като представители на големите - там хакат какво ли не (е не всички са така) само и само да си увеличат печалбата... Зареждал съм нафта от база на ЛукОил, е транзитче 100 коня със 10 човека и сума багаж - шефа със Турнео 115 коня не може да ме стигне... Докато веднъж - прибирам се от Русе с друг бус- на Айтос стрелката на резервоара удари 0, викам си ще зареждам да го е (въпреки че знех че ще имам до Бургас).... спирам на ЛукОил-а там, заредих за 20 лв - еми то возилото се спъна, мАтора звучеше по друг начин.... Бил съм в база на малко известна фирма, правехме ремонт и привеждане към "новите изисквания"- ами резервоар за евро-дизел си намирисваше на киселина (боже опази). Смятай до бензиджииниците като "кръстят" тук таме какво ще стигне

supertorr

Цитат на: hotblooded в 05 Февруари 2012 19:03:29
напълних резервоара ......................................................, постигнах с половин литър по нисък разход (среден разход 6,1)

Това също е относително до някъде. От стоп на пистолета при мен има още поне 1л. допълване и сметката няма как да излезе точна.


Bobi

Да, това е франчайз - плащаш, за да ползваш името на някоя марка. На този принцип са ВСИЧКИ бензиностанции на Шел. Другите вериги също имат такава политика.Именно заради това, винаги съм казвал на познати да гледат какво пише на касовата бележка - дали "Еко Петролиум" или ЕТ " Иван Петров"

hotblooded

Цитат на: supertorr в 05 Февруари 2012 20:11:24
Това също е относително до някъде. От стоп на пистолета при мен има още поне 1л. допълване и сметката няма как да излезе точна.
На ром-петрол - колкото ми я напълни оператора - казах догоре...... Днес на ОМВ изключи на 92 и нещо лева, аз на ръка си я закръглих до 100 - тоест 2 литра и нещо в повече. Е прибрах се до Бургас и стрелката не е минала половината, въпреки че след АМ "Тракия" се налагаше да карам със 60-80, да се изстрелям за изпреварване и пак спирачки и в колоната, да намалям до 50 в селата и после пак газ... 420 км е от 4ти км (София) до дома ми в Бургас.. Още не мога да и свикна със всичките глезотийки, какво ли щеше ако беше Ghia или тиганиум :)

TourneoRS

По принцип зареждам повечко дизел , основно от Еко . Но най-добър разход имам от Шел . Винаги смятам разхода за пробег от поне 5 пълнения или около 3000 км , за да е по точно и се изключва грешката от по малко пълнене с едно зареждане . С гориво на шел разхода е за 3000 км около 9.3/100 , еко ми дава около 200 гр в повече , най- голям разход постигнах с Ромпетрол близо 9.80 .На Лукойл гледам да не зареждам ... те са за мен най- големите обирджии на държавата директно и индиректно  (angry) . Става въпрос за буса от подписа ,  ако ме питате какъв е тоя разход от почти 10/100  (happy)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Иван Вълков

Цитат на: TourneoRS в 07 Февруари 2012 19:11:02
По принцип зареждам повечко дизел , основно от Еко . Но най-добър разход имам от Шел . Винаги смятам разхода за пробег от поне 5 пълнения или около 3000 км , за да е по точно и се изключва грешката от по малко пълнене с едно зареждане . С гориво на шел разхода е за 3000 км около 9.3/100 , еко ми дава около 200 гр в повече , най- голям разход постигнах с Ромпетрол близо 9.80 .На Лукойл гледам да не зареждам ... те са за мен най- големите обирджии на държавата директно и индиректно  (angry) . Става въпрос за буса от подписа ,  ако ме питате какъв е тоя разход от почти 10/100  (happy)

Определено тука в България всяко превозно средство гори в повече  >:D, същият като твоят Sprinter но камионче, натоварено с една Корса, от Австрия, до България - 7,5/100. Много икономична и яка машина, макар и маломощна.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

hotblooded

 В България ни е калпав и асвалта и горивата... а и доста често и гумите ни...

Иван Вълков

в тази насока се сещам за един случай Sprinter 412 TD празен 15/100 - нафта българска.........същият Sprinter 412 претоварен с двойна платформа 15/100........чудноооо после данните от завода пройзводител небили точни  >:D

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

BIGFORDFAN

Цитат на: Иван Вълков в 07 Февруари 2012 23:33:09
в тази насока се сещам за един случай Sprinter 412 TD празен 15/100 - нафта българска.........същият Sprinter 412 претоварен с двойна платформа 15/100........чудноооо после данните от завода пройзводител небили точни  >:D
Ама и моя служебен Спринтер отива към 15/100 като ми намалее нафтата в Мондеото...нормално  :P

Bobi

#57
"Лукойл Мафия Ентърпрайз"отново са пуснали допълнителното намаление от 2 ст през уикендите. Не съм им фен, но при тези цени на горивата зареждам от тях, защото имам карта за отстъпка от 10 ст/л. В интерес на истината не съм имал проблеми с нафтата в студовете и се надявам да нямам.

Alexi


TourneoRS

Тази вечер избуших и втория резервоар с V POwER  дизел на Шел . С него има сила на напън ако мога така да го кажа . Всяка седмица пътувам по един и същ маршрут и знам на всяко нанагорнище с точност до метър кога ще дам на 4 та щото буса не издържа на тягата  8) . С Ви Повера има разлика само в тягата изкачва доста по нагоре и дори имаше места където подържаше по-висока скорост . За разход не мога да кажа дали има някаква промяна , само  забелязах че има малко по странна миризма от ауЗпуха .....  може и да си въобразявам де . Сега съм напълнил със super dizel на Еко то да видим какво е  (stir)
IVECO -  с него не се ходи надалеко .