Цъкни реклама - спаси форум

Автор Тема: Летни гуми - мнения, отзиви, коментари  (Прочетена 119083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jo_jo

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 400
  • Форд: Mondeo MK4
Re: Летни гуми - мнения, отзиви, коментари
« Отговор #620 -: Май 30, 2020, 18:36:46 »
аз най-харесвам 215/50/17 , което е фабричния размер или 225/50/17, което е допустимо по-голяма и много популярна гума. Проблемът е, че 215/55/16 за зимни и 235/45/17 за летни са по-евтини размери.

Неактивен Delta

• Почти Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 6
  • Форд: Mondeo MK4 2.2tdci
« Отговор #621 -: Май 30, 2020, 20:31:12 »
Съгласен съм че малеят 16''те но ги имах с гуми на 1 сезон и паснаха и така... :)
От возията с 18''те не се оплаквам, добре е. Само дето тия Нексени вият и много ме дразнят. Ще видим в края на другата седмица като монтирам Фулдите.
Както каза и един приятел, може и да не са безшумни но шума от тях да не дразни!:)

@jo_jo, Да именно табелката ме просветли и фрапира!;) Иначе щях да си ги карам на 2,2! :D При пълно натоварване, задните ги дават на 2,8! ???

Неактивен Delta

• Почти Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 6
  • Форд: Mondeo MK4 2.2tdci
« Отговор #622 -: Юни 05, 2020, 12:18:29 »
Да докладвам!
Сложих Fulda Sportcontrol 2 и настана тишина!  8) На гладък асфалт не се чува нищо от гумите! Като ги покарам, ще дам отзиви и за стабилност.
Возенето е добро, няма забележки. Гумите са с широки канали за отвеждане на водата и предполагам няма да има проблем на дъжд.

Наблюденията ми за старите Nexen NFera, Който свалих:
Секторите на грайфера бяха износени по посока на въртене (предния ръб по-нисък от задния). Като прекараш пръст в двете посоки осезателно се усеща. И тъй като не бяха белязани при сваляне, явно съм обърнал посоките на въртене на някой и от там и повече шум. Едната беше крива, видимо на вълни.

Неактивен Mondeicho

• Форд Фен
  • Аз ♥ моят Форд Мондео
  • Публикации: 2161
  • Форд: Mondeo 2.0 TDCI, 130 к.с, 2004 г,  цвят-stardust silver
« Отговор #623 -: Юли 08, 2020, 13:31:09 »
Аз сега карам с Nexen Nfera на 17 ки джанти. Втори сезон им е  и засега мнението ми е някъде по средата ::). На сухо се държат добре, на мокро в завой винаги имам едно наум. Тя колата принципно не е много в завой де (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Неактивен varby

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд Клуб България
  • Публикации: 191
  • Форд: Форд Мондео IV 2007 г.
« Отговор #624 -: Юли 08, 2020, 20:57:12 »
За служебни и лични автомобили използвам "Фулда". За  мен най-доброто съотношение цена -качество.