ford maverik

Започната от joro77, 27 Ноември 2012 15:08:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

joro77

интересува ме с чип тунинг за 2.7 дизел маверик колко ще падне разход на гориво и възможно ли е това,като цяло гоня нисък разход не бързина


momo76

Първо какъв е Маверика - ако мотора е 100кс не може да се чипва, то може ама си носиш чипа в джоба и се кефиш как върви звяра. Ако е 125кс тогава може и дори казват, че се отразявало доста добре - става около 150кс и разхода падал с около 1л, но това е относително. Потърси мнения за чипосани Теранота, те са си еднакви, но има повече инфо.

G_o_c_e_v

Братовчед ми разполага със същия 2,7 100к.с и си сложи интер колер, бутнаха му налягането на турбината и съответно малко порцията на горивото. Джипа от 100 стана 128к.с и върви като животно, не дава да му се подаде гас. Горивото извън града с  ремърке до Пловдив и натоварен на обратно му даде 8/100
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

joro77

колко пари струваше тази работа с интерколера и къде му направиха настроиките.ина4е благодаря ви за отговорите

G_o_c_e_v

За цени не мога да коментирам, защото за колкото си намериш колера. Настройките му ги прави едно момче в Шумен на дино на цена 60лв.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

joro77

а във Варна знаеш ли някои за настроиките или да идвам до Шумен

G_o_c_e_v

Мисля че има, понеже съм питал за моята кола да се пипне и ми казаха във Варна, но къде точно не знам. При Маверика не може да се говори за чип защото той няма компютър, а си е обикновен турбо дизел и се правят само няколко настройки на помпата и турбото на по височко налягане.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

joro77

то е ясно за настроиките обаче нали трябва да ги барне някои които разбира,та затова ако разбереш кои е маистор на настроиките ще съм ти много благодарен