Съвместимост на кардани при Сиера

Започната от Pyrhel, 02 Юни 2012 07:13:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Уж търсих, търсих... Оказва се, че всички купета имат еднакво разстояние между предната и задната ос - 2608мм, независимо от това дали са 3-врати хечбеци, 4-врати седани или комбита. Не че това е критерий, но вярно ли е твърдението, че при еднаква скоростна кутия, била тя T9 или МТ75, разстоянието до диф-а ще е едно и също и ще мога да ползвам кардан от седан на 3dr?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


hotblooded

Цитат на: Pyrhel в 02 Юни 2012 07:13:21
Уж търсих, търсих... Оказва се, че всички купета имат еднакво разстояние между предната и задната ос - 2608мм, независимо от това дали са 3-врати хечбеци, 4-врати седани или комбита. Не че това е критерий, но вярно ли е твърдението, че при еднаква скоростна кутия, била тя T9 или МТ75, разстоянието до диф-а ще е едно и също и ще мога да ползвам кардан от седан на 3dr?
Ами дори скоростната кутия и диф. да са еднакви различно дългите двигатели ще избутват различно скоростната кутия назад... Сиерата има ли "висящ лагер" на кардана?

toretosz

Това което знам е че т9 е с един кардан а мт75 с друг.Мезависимо дали са за  4 или 6 цилиндара.
Настъпи звяра, кажи "добро утро" на целия квартал :P

Pyrhel

Някои имат висящ лагер. Да, има разлика между т9 и мт75, мт-то е с около 13 см по-късо. Мисълта ми е дали примерно от седан мога да взема кардана и да го туря на 3-вратката. :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

whaaazp

Имат висящ лагер. До колкото  съм на ясно няма да имаш проблем да сложиш кардан от седан, само седана да е със същата кутия. ;) OHC са със т9 ;)

vladi tanev

Единствената разлика е само във кутиите и разликата между карданите на МТ и Т9 тоест знаеш имат и висящ лагер та по въпроса ти няма да имаш грижи ще станат при МТ-кутията  кардана е на шлици и се разглобява на две и може да се мърда и напред и назад предполагам и на Т9 е така,така че няма да имаш грижи ще стане.
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.