Механичен Бустконтролер-кранче

Започната от road runner, 17 Февруари 2012 18:32:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

road runner

Незнам,дали съм уцелил раздела но ще питам . Може ли да се монтира механичен бустконтролер на TDdi / TDci . Положителни и отрицателни страни ? Ще прецака ли нещо с присъствието си и др. Питам компетентните и всички които имат мнение по въпроса :)



Pyrhel

Може да се тури, но е безсмислено и противопоказно при положение, има какво да управлява турбината :) Полза от него - 0. Далеч по-добре е да смениш кулера или поне да го изнесеш на място, което се обдухва добре.

По-добре продължи по предната идея за ремап пред това ръчно да коригираш :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

road runner

Между-другото мислех за челен кулер ,но един приятел ми каза ,че щяло да се получи турбо дупка ,заради дължината на тръбите и че все пак турбото на тази кола не надува на кой знае какво налягане . Правилно ли е това или хубаво съм си го замислил ? Ясно ,че след думите ти спирам да се интересувам от кранчето :)

Alexander

По принцип след слагането на челен Intercooler е хубаво да се направи ремап за да има ефект от него! Ако просто го смениш няма да усетиш кой знае какъв ефект! Но няма да се получи и турбо дупка! А дизелите по принцип рабоят на доста високо налягане!  8)
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

road runner

Да разбирам значи ,че слагането му като за първо време отпред няма да е загуба и особено при идващия летен сезон? А примерно след време да се ремапне :)

Alexander

Със сигурност ще свали темеперетурата на входящия въздух, така че - не няма да е загуба :)
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

gogata1982

горкото семейно комби :)
ако питаш мен братле направи си само ремап и не се занивай с глупости  :P