Парно / климатик

Започната от stefato, 21 Май 2019 22:09:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

stefato

Ще карам директно.. дори и след смяната на филтъра в купето, климатизацията не е както трябва. Днес се направих на разбирач и видях, че при пуснато парно някъде под жабката има свистене и въздуховодите не духат както трябва. Все едно струята се губи някъде. Имаме ли човек във форума, който разбира от това?
(whogives) ?

(fe) FORD rlz  (fe)


stefato

Явно на никой не му се е случвало и никой няма идея от какво може да е  ???
(whogives) ?

(fe) FORD rlz  (fe)

iwo_19

Ами  след радиатора на климатика има въздухопроводи за горе , долу , на стъклото   и т.н.  Не си написал климатик ли е  или климатроник и хората гадаят :
може да имаш изгорели маншончета на тръбопроводите и да се разсейва въздушната струя
може да имаш запекло жило за клапите  или прецакано моторче за клапите
може да имаш спукан въздухопровод и от там да има разсейки от струята
може и на сервиз да идеш да поразглобят малко и да ти кажат дунапрен и лепило за 10 лв ли е нужно  или някое моторче за 110 лв.
Сега да залагаме !

stefato

Цитат на: iwo_19 в 23 Май 2019 19:21:00
Ами  след радиатора на климатика има въздухопроводи за горе , долу , на стъклото   и т.н.  Не си написал климатик ли е  или климатроник и хората гадаят :
може да имаш изгорели маншончета на тръбопроводите и да се разсейва въздушната струя
може да имаш запекло жило за клапите  или прецакано моторче за клапите
може да имаш спукан въздухопровод и от там да има разсейки от струята
може и на сервиз да идеш да поразглобят малко и да ти кажат дунапрен и лепило за 10 лв ли е нужно  или някое моторче за 110 лв.
Сега да залагаме !


В крайна сметка никой не те задължава да пишеш по темата, не смятам, че е нужно да се заяждаме. Въпреки "оригиналният" ти и леко обиден отговор, благодаря за предположенията. На твоя въпрос дали е климатик или климатроник отговора е в заглавието. Предполагам, че с дунапрен ще се оправят нещата.


п.п - темата е за триене.
(whogives) ?

(fe) FORD rlz  (fe)

iwo_19

Писах ти подробно предположенията , защото може да са много неща и без отваряне само може да се гадае, отделно ти настояваше за някакво мнение. Да случвало ми се е , на няколко коли съм отварял парното, в повечето случаи се оказват опечени уплътнители , но при теб щом духа с толкова разсеики може да е и клапа. Не е сложно и скъпо зе ремонт , но има много разглобяване в централната конзола.