Чат във форума

Започната от Pyrhel, 05 Март 2013 23:22:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Да премахнем ли чата?

Не, по-добре да го има
8 (44.4%)
Да (тук влиза и отговор "не го ползвам")
10 (55.6%)

Общ брой гласове: 18

Гласуването приключено: 24 Март 2013 00:27:24

Pyrhel

От доста време по темите се споменава, че ще е забавно, ако имаме чат във форума. Хайде да опитаме. Готов е и можете да го откриете най-долу на главната страница (само там). Ще помислим дали има друго по-удобно място за него. Трябва да сте регистриран потребител, за да го ползвате.

ВАЖНО: Чатът НЕ замества форума, той е само за забавление и писане на off-topic! Моля, не задавайте въпросите си в него и не търсете помощ за генериране на радио кодове там - пишете в подходящите теми.

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


G_o_c_e_v

Поздравления за чата, та в тази връзка имам идея да направите някакво (прозорче, лампа, тикче или др.) средство, което да показва, че има хора в чата, които си пишат. Примерно да е някъде м/у потребители и изход и когато е зелено, червено, оранжево или излезе тикче, да го натиснеш и да те праща директно към чата. А когато няма пишещи да се скрива известието на това бутонче (смисъл да не е да седи известието му понеже е имало активност преди, а сега да няма никого пък то да показва че уж има) Дано се хареса като идея :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Pyrhel

Няма как да стане това, или поне не ми идва на ум как мога да разбера дали има хора или не, защото чатът е на главната страница и всеки, който отвори http://fordbg.com/forum вече е в чата.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

tropper

Цитат на: Pyrhel в 08 Март 2013 20:25:28
Няма как да стане това, или поне не ми идва на ум как мога да разбера дали има хора или не, защото чатът е на главната страница и всеки, който отвори http://fordbg.com/forum вече е в чата.
При форумите го има същия проблем, но там използват "техниката" - посещения в последните N-минути. Може да SELECT-неш от SQL-а последното мнение в чата и ако времето му е примерно до 120 сек спрямо NOW() да се приема, че има хора. Няма да е точно, ама става  8)
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Pyrhel

Направих една анкета по повод премахването на чата. Ще се разпишете ли в нея? Благодаря :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

аз лично почти не го ползвам .. просто не се сещам ..

viksata

Цитат на: Alexi в 23 Март 2013 09:34:49
аз лично почти не го ползвам .. просто не се сещам ..
Аз до като не зачетох тези мнения разбрах че сте го преместили долу на страницата този чат ...
мислех че сте го махнали  :D


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

G_o_c_e_v

Мене ме кефи, нека стои. Аз си го ползвам редовно като губи време, докато дойде някое ново непрочетено мнение. Иначе трябва да кисна другаде в нета...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!