Хостинг на сайта и форума

Започната от Pyrhel, 25 Март 2013 17:47:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

До сега сайта и форума се хостваше на мой сървър, за да няма излишни разходи, но нещо натежаха нещата, а и тепърва ще стават все по-сериозни и честно казано нямам толкова време да му отделя. Та, по тази причина снощи експериментално купих хостинг за 1 месец да го видим как ще се държи когато е на споделен хостинг, както са може би 90-95% от сайтовете в нета. Има два варианта - цена на месец 3.90 лева, но има 100 GB трафик месечен, който ние минаваме, затова купих вариант за 6.90 лева на месец за един месец тест, който няма ограничение в трафика.

Моето мнение е, че 6.90 на месец е изгодна оферта, при положение, че от adsense рекламите тази цена се избива. В този случай забравям за грижа към сайта от моя страна и опасения за счупени твърди дискове, загуба на информация, downtime и всичко останало. При 6.90 лева на месец, означава, че хостингът на година ще струва 82.80 лева + (около) 55 лева за домейна -> 137-8 лева. От рекламите от Google миналата година, хем бяха пуснати от стредата някъде - грабнахме над 150 лева (нямам спомен точно, в темите пише).

Очаквам мненията ви и ако имате нещо против - вкарайте и конкретни предложения :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Bobi

Супер е офертата. Аз те подкрепям. А и форумът се държи чудесно:).

amplified

Засега хоризонтът изглежда чист - вече и на работа ми се отваря човешки :)

Alexi

мда сега е доста по добре заслужава си .. предполагам че ще продължим да се разрастваме де

Dmitarcho

Ако трябва ще му събираме парички за хостинги/монстинги :D
Ръца Пръца

Pyrhel

То паре има, нали затова е членския внос и рекламата - да се покриват такива разход :>
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

За нафтя щипеш ли :P :P :P  Супер се държи форума на новото си място. Изчакай до утре, да може Гоцев влиза :D и спирай тока у вас, да видим как ще е само на новото ;)
Ръца Пръца

Pyrhel

Хахаха, и женички на кафета водя с тях (rofl) На всички, на които пинга им е към 91.х, а не към 77.х го виждат как ще се държи
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

ЦитатЗдравейте,
свързваме се с Вас относно акаунта Ви на сървър light, за който забелязахме, че превишавате процесорното си време, като това може да се дължи на допълнителни плъгини, модули или функционалности, както и увеличение на посещаемостта, обхождане от ботеве. Прилагам Ви статистиката за използваните минути при позволените 47 минути за 24 часа:

fordclub    139.92cp

Ах, ш' ги е'а! :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Цитат на: Pyrhel в 16 Април 2013 12:29:12
Спрях някои нещица - искам да видя кое клати джунглата. Статистиките са си достъпни, но чрез директен URL. Ще постна линка в членския раздел.
Другото, което е спряно са "красивите" url-и, вижте как са линковете на темите в момента - ?topic=666. Също са спряни и банерчетата за лайстни и лепенки, календарът, различният поздрав горе до името и показването на последния регистриран.
Ей го линка за статистиките: http://fordbg.com/forum/index.php?action=stats
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


tropper

Тествах "Благодаря"-то. Затова съм ти цъкнал горния пост ;)

AJAX-а изпраща заявката за благодарност с header "Keep-alive".

...не знам дали ако не го махнеш "keep-alive" няма да облекчи малко. Не съм сигурен, просто предполагам.
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Pyrhel

Не, с keep-alive не се отваря нова кънекция след това, а я държи жива. точно отварянето на кънекция изразходва процесорно време. съществуващата се държи в рам-а, там нямаме проблем.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Чебурашка

може ли линк за последните 10 публикаци ::)

Pyrhel

Можеш да ползваш http://fordbg.com/forum/index.php?action=unread и http://fordbg.com/forum/unread/?all;start=0
Първият дава непрочетените от последното ти влизане, вторият връща всички непрочетени.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

#14
Процесорното време твърдо не може да се свали под 57 минути дори и в най-слабите дни. Ще трябва да се минава на по-скъп план (80 минути - 11.46лв/месец... :( ) Ще видя дали не мога да пооправя нещата, защото в натоварените дни имаме по над 100мин...

Ако някой има впечатления от хостинг компания с изгоден план над 80 мин - да се обажда.

Едит: http://www.qhoster.bg/hosting.html вижте какво намери Борко, но ще трябва да се прехвърли форум'о :) Аз май съм ОК да го прехвърлим, може и за добро да е...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

Ти най-добре ги разбираш тея работи /може да има още някоя и друга умна глава/ ;)
Ръца Пръца

Pyrhel

Разпитвам, защото не мога да познавам всички хостинги, а и повечето не са хостинг, а са хостинг риселъри и ако утре фалират ще си такова таковата... Те затова истинските са малко по-скъпи
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

Как се държим на новото място? Ако сме добре с процесорното време, възможно ли е да пуснем някои от нещата, които бяхме спрели - статистика, да се показва кой чете дадена тема и дъра бъра? :)

Alexi

перфектно се отваря сега

Dmitarcho

И аз нямам проблеми с форумчето ;)
Ръца Пръца


Pyrhel

Боби, готово, да си ги ползваш със здраве :))
В момента сме на 3 лева/месец, засега нямаме грижи - около 0.7% от разрешените ни 3% на 24 часа. Ще видим утре как ще е и ако нещо се тормози ще ги изключа тия имена горе пак, но ме съмнява.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

tropper

Май ще вземе да се окаже, че на предишното място машината е била зле :P, щом от 10% там паднахме на под 1% тук  (happy)
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

ihovahi

Който фôрка "майстор" си нахôда!


Pyrhel

Днеска - 2.71% CPU и 0.98% RAM. Бива, при положение, че имаме почти 20к хита и бяха пратени над 1700 мейла. Че и за 3 лева на месец - даже перфектно :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Дам, това с лагването го усетих и аз. Писах им, могат при желание от наша страна да ни преместят на друг сървър, който не е толкова натоварен. Довечера се чудя дали да не го направим, ама ще сме малко без форум :)

Другото, пак трябва да пиша на еконт, че ни е друго ИП-то, ще ме намразят :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.