Избор на приличен фотоапарат.

Започната от Bobi, 18 Декември 2012 04:53:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

amplified

#30
И задължително кард рийдър, по възможност също сандиск. Не сваляй снимките с кабел, първо е бавно, второ съм имал случай на умрял фотоапарат от токов удар. и 30мб/с сандиск да вземеш и 45мб/с все тая, 600д-то не може да се възползва от UHS-I стандарта, скоростта му на запис не стрига 45мб/с. Единствена разлика ще усетиш в свалянето на снимки, ако рийдъра на лаптоп/кард рийдър е достатъчен да усвой максимума на картата. Която намериш по-евтина нея грабвай.


Производителят за карти памет е един и това е Sandisk, всичко друго дефектира и не си стига обявените скорости. Колкото по-бърза е картата и доколко апарата може да й смогне толкова по-бързо от заснет кадър до показан такъв на екрана ще имаш. Ако снимаш в серия с повече кадри в секунда времето на изчистване на буфера и записване на карта е по-малко. Щото с някоя келява карта ще направиш 15 кадъра и ще чакаш 1 минута да можеш да снимаш пак. Навремето сандиск бяха на безбожни цени, сега са 5-10лв по-скъпи от конкурентите си, а картите им все по-добри. Безмислено е за 5-10лева да се прави компромис. В повечето случай картата се оказва гърлото на бутилката, малко като да си сложиш картоф в ауспуха и да скочиш на пистата.  :D

Канонът през усб сваля с 7-8мб/с с кард рийдъра ще стигнеш скоростти от рода на 25мб/с+, което при си е огромна разлика и няма да чакаш цяла вечност да ти сваля кадрите на компютър.

Аз продължавам да си тъпча, че не ти трябва да си купуваш апарат за 1400 :)

Разгледай този сайт, базови сравнения са но са доста верни в повечето случай, цъкни никоните под 1000лв и тия до 1400 и ги сравни с 600д-то и ще разбереш за какво говоря.

http://snapsort.com/compare

И най-накрая бих те метнал в моя лагер с един pentax k-30 тая машинка я направиха чук. Прахо и влаго защитен, в пъти по-добър от конкуренцията в тоя клас.

Гледай: http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Pentax-K-30

Най-големият плюс на пентакс е стабилизацията в тялото т.е. няма нужда да се изсипваш за обективи със стабилизация. Каквото и да му закачиш имаш стабилизация.
Едиственият проблем е после продажбата, за разлика от канон и никон пентакс са много трудни за продажба.

И другото е... 600д е на пазара от март 2011 година... Пентаксът е нов модел от няколко месеца, повечето никони, които предложих също.


lazarkk

Колеги днес извърших сделката, вече съм с 600D за добро или лошо... За картата направих грешка, защото избързах преди да изчакам отговорите ви и взех kingstan 16gb class10 за 35лв., дано не е голям проблем. Сега само ще ви послушам да взема кард рийдър.
Други съвети ако имате казвайте, апарата найстина има голям потенциал който в момента разучавам, но дори и на автоматични настройки снимките бих ги определил като доста впечатляващи, поне за мен (неграмотния). Благодаря на всички за напътствията и съветите.

amplified

Имаш 3 дневен срок да върнеш стока без да ти задават въпроси. Отиди и смени картата, ако имат каквато препоръчвам, ако не си вземи парите.

lazarkk

Цитат на: amplified в 19 Януари 2013 18:39:29
Имаш 3 дневен срок да върнеш стока без да ти задават въпроси. Отиди и смени картата, ако имат каквато препоръчвам, ако не си вземи парите.
Незнам как седят нещата като е разпечатана и използвана. Толкова голям проблем ли ще е да карам с нея, защото сега като врътнах няколко снимки си се държеше прилично, може по натам да взема друга, поне тя не е една торба пари.

amplified

Ако oпаковката не е наранена - носиш и сменяш. По закон го имаш това право. Не те удовлетворява продуктът и толкова.
Пусни и един тест и си прецени сам. http://www.hdtune.com/

amplified

Сега почваш книжката на фотоапарата, след като я изядеш с парцалите почваш ей това: http://photo-forum.net/ebook/start.htm
Ще ти даде доста голяма представа за нещата, който не знаеш  :-\

lazarkk

Колеги, кажете програма за обработване на RAW формат, бях чул за photoshop, но явно моята версия нестава, защото е много стара с по новите как е?

amplified

Инсталирай си adobe camera raw най-новата възможна версия за фотошопа ти.
Аз използвам Adobe Lightroom за каталогизиране и импортване на raw-ове. Има страхотни настройки в 'Develop' менюто, цъкаш, като ти хареса удряш open with photoshop и си я довършваш там.

lazarkk

Колеги пак да подосаждам малко, налага ми се да взема още една батерия за апарата, но гледам, че на канон е 99лв почти на всякъде, а има разни кучи алтернативи на цени от 40 до 50лв. със същата мощност. По принцип аз съм за оригиналното, вашето мнение какво е, защото за тези пари мога да взема 2.

petermitkov

Аз за моя D500 имам 3 батерии: една оригинална и две безименни защо се бях навил да си взимам грип. Разлика не намирам в батериите.
sapienti sat


lazarkk

Колеги какво мислите за обектив Canon EF 50mm f/1.8 II , няма IS, но за цената си не може да се очаква много. Мен ми трябва за портретни снимки. Гледах снимки в нет-а направени с такъв обектив и според мен са доста прилични. Иначе по скоро бих взел Canon EF 50mm f/1.4 USM но цената е почти тройна.

petermitkov

Твърдака на 1.8 е един от най-добрите обективи за цената си (без пари е просто)  - задължителен е за всеки Канон.
sapienti sat

Alexi

#42
колкото по светъл толкова по скъп - народна поговорка ..
много сте задълбали в тая тема .. Лазаре ако сега почваш да снимаш не ти трябва апарат за 1400 .. човека прави снимките не апарата .. всеми нещо семпло с ръчни настройки да го поразучиш и да навлезеш в материята .. инак става все едно да не можеш да караш а да си купиш Фокус РС ...

lazarkk

Цитат на: Alexi в 05 Февруари 2013 18:04:25
колкото по светъл толкова по скъп - народна поговорка ..
много сте задълбали в тая тема .. Лазаре ако сега почваш да снимаш не ти трябва апарат за 1400 .. човека прави снимките не апарата .. всеми нещо семпло с ръчни настройки да го поразучиш и да навлезеш в материята .. инак става все едно да не можеш да караш а да си купиш Фокус РС ...
До някъде си прав, но вече така и така съм го взел... Пък и смятам, че навлизам бързо в материала.    ;D
Но сега ми се иска нещо малко по добро в снимането на портретни снимки от стоковия обектив който мога да кажа само добри думи за него, но е 18mm f/3,5, а ми се иска малко по атрактивна снимка. Проблема на Canon EF 50mm f/1.8 II е, че чета все лоши нещо при снимане с f/1,8, бил добър при 2,8. Някой ако има опит с този да каже лично мнение. Както, че е и с пластмасови лещи.

П.С. Ако искате отворете нова моя тема, че тази доста я задръстих.

lazarkk

#44
Още един въпрос да ме посъветвате, мисля да взема поляризиращ филтър. Но кажете за кой от двата обектива би ми бил по полезен EF 50mm f/1.8 II или EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II. Понеже се различават нестава един филтър и на двата обектива, се чудя за кой да бъде? В портретни снимки ще ми върши ли полезна работа или да го взема за другия и да го ползвам повече за панорамни снимки? Както и дали обектива EF 50mm f/1.8 II  ще стане при мен защото съм с APS-C? Четох но несхаван точно какво точно означава APS-C, или ще стане, но както е 50мм. ще бъде приравнен например на около 80мм.? Поне аз така го разбрах.

Alexi

поляризиращия филтър най общо казано премахва отблясъци от огледални повърхности ,не се ползва постоянно а само при определени условия .. да нямаш предвид ултравиолетов филтър .. той е кажи речи задължителен ако снимаш често навън на пряка слънчева светлина ..

lazarkk

Цитат на: Alexi в 10 Февруари 2013 18:29:48
поляризиращия филтър най общо казано премахва отблясъци от огледални повърхности ,не се ползва постоянно а само при определени условия .. да нямаш предвид ултравиолетов филтър .. той е кажи речи задължителен ако снимаш често навън на пряка слънчева светлина ..

Имах предвид точно поляризиращ, защото гледам разни снимки в интернет и самите цветове са доста по наситени с него при снимки на открито. А това което казваш за УВ филтъра- чак задължителен, можеш ли да ми дадеш конкретни снимки с и без филтър да видя каква е разликата при него.

lazarkk

Да повдигна малко темата, след като се понаучих да щракам, ми се иска все повече един телеобектив. В момента се колебая между ето тези два модела, ще може ли някакви съвети и мнения да получа от по опитните?
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM 
Tamron SP AF 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD
Има малко разлика в цената която не е проблем, предполагам се дължи на марката или?