Mondeo Mk3 TDCi - Смяна на ремъци и ролки

Започната от hotblooded, 14 Юни 2015 17:13:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hotblooded

 Дойде време и аз да сменям тези консумативи. Една ролка скърца на моменти ужасно, при палене или при подаване на газ и рязко отпускане на педала - от към ремъка на аксесоарите се чува специфичното тропане когато пружината на обтегача е омекнала... Въпросите са - да сменям ли и шайбата на коляновия вал, или да чакам да се скапе (предполагам че няма да чакам много дълго) и на ремъка на хидравликата - да сменям ли целия обтегач или само ролката (И как/къде да намеря само ролка)...


ihovahi

Иво, в тази тема съм посочил номерата на ролките и амортисьорчето.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


hotblooded

Цитат на: ihovahi в 14 Юни 2015 17:47:32
Иво, в тази тема съм посочил номерата на ролките и амортисьорчето.
За ремъка на хидравликата питах - неговата ролка не мога да открия самостоятелно, за другите - четох темата :)

ihovahi

Който фôрка "майстор" си нахôда!


baibradar

Ремъка на хидравликата няма нищо общо с шайбата на коляновия вал. Или аз нещо не разбрах идеята  :-[

Иван Вълков

Иво, Алекси в темата беше писъл че ролката и ремъка на хидравликата ги е сменял към 120к като беше казъл че ролката е като нова. Моята беше на 270к и шумеше. Писъл съм ти лично ако решиш да е сменишот къде може да попиташ. А за демферната шайба щом е добрене я пипай.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

moni74

Иво, и аз ще сменям скоро обтегача с пружината. Имам оферта за 130-140лв от българска верига магазини, SKF.


----------------------------

baibradar

От колегите в руския форум съм чел, че ако оставиш старата демпферна шайба тя бързо разбива новия обтегач и после се чудим що толкова бързо е умрял. Тези детайли са предвидени да се сменят заедно. После да не стане вместо по-тънко да излезе двойно.

Alexi

ролката и оптегача на хидравликата не съм ги сменял ,вече 180к км .. само ремъка смених .. относно "големия" ремък и карантиите му - сменяй всичко наред да ти е мирна главата ,и то с качествени части

hotblooded

Проблема е че скърцането се чува от към хидравликата, там обтегача не е проблемен и за това мисля само ролката да сменя.. 


mirohristov

От към хидравликата смемяй ролка и ремък.
Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.

hotblooded

Цитат на: mirohristov в 14 Юни 2015 20:50:00
От към хидравликата смемяй ролка и ремък.
А ролка от къде?  Някакъв кат. номер...

ihovahi

Който фôрка "майстор" си нахôда!


Иван Вълков


Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

hotblooded

VG 55266-part  По този номер се намира само ролката на обтегача на ремъка на хидравликата ето тук

mirohristov

Отиди до някой магазин за части и потърси ролката по размер. 52/18/17.
Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.

hotblooded

Цитат на: mirohristov в 14 Юни 2015 22:50:59
Отиди до някой магазин за части и потърси ролката по размер. 52/18/17.
ПО размера я намерих...

hotblooded

 Ролката и ремъка на хидравликата са сменени от преди 20 дена, за сега досадното скърцане при "дълъг завой" с около 100-130 изчезна.  Не се "изхвърлях" и взех ролка от 8лв (с доставката - 12) и ремък от 13.
от другата страна нещата са поръчани - демпферна шайба + обтегач, паразитни ролки, ремък ~ 400 лв (SKF, шайбата е Dayco)

Alexi

оригиналната шайба е същата марка ,ще е полезно като я демонтираш да ги сравниш дали изобщо имат разлика

baibradar

Ако искаш да удължиш живота на новите карантии, така и така ще сваляш всичко вземи сложи на динамото една ролка със свободен ход. Сваляш обикновенната и слагаш тази http://www.ebay.com/itm/361241002552?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT. Бтрябвало да става без да се преправя нищо според колегите от руския форум. Това значително удължава живота на останалите компоненти от ремъчното задвижване. Странно защо от форд фабрично не салгат на дизелите такива, а слагат на бензиновите където вибрациите са значително по-малко.


hotblooded

 Като и гледам цената на тая ролка, и като направя сметката че сегашната ми карантия е на 140 к км,  някак си не ми се дават още 20% от цената, по простата причина че следващия падеж ще е евентуално след поне 5-6 години...  Нещото(нещата) които най-много помагат в пазенето на ролките, шайбата и демпфера са корите, пазещи да не отива вода и мръсотия по тях, както и да не се пали/гаси на климатик.

Alexi

40 евра е тая ролка ,а следващата смяна надали ще е в същия собственик и без нея ..

Pyrhel

Какво повече пази тая ролка и какво й е по-хубавото от обикновена? При мене на Ц5-цата на алтернатора е такава оригинално на 2.2 HDi.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

уж обира малко вибрациите но според мен това го прави и демферната шайба .. някой спомена 2.0 бензин че имали ,но тяхната шайба не е демферна все пак ..

baibradar

Ролката оставя ротора на динамото да се върти по инерция когато се засили, а оборотите на ремъка бързо намалеят. Така тази инерция не се убива от ремъчното задвижване и не го товари. Следователно му причинява и по-малко вибрации.

hotblooded

 Динамата на бензиновите идват на готово от Бош/Валео... на дизляците са си Фордовски на Вистеон.

Pyrhel

Това я гледах, че е на някакъв лагер между оста и пистите за ремъка. Според мен е излишен чарк, който може да се разпадне, не виждам какъв му е плюса, ако има полза само при гасенето.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

Цитат на: hotblooded в 15 Юли 2015 11:36:33
..... демпферна шайба + обтегач, паразитни ролки, ремък ~ 400 лв (SKF, шайбата е Dayco)
Малко съм послъгал, шайбата е Gates (за 120 лв), Dayco-to e 225 ( (finger) )

Alexi

ще кажеш как е .. не четох добри неща за шайбите им като сменях преди време ,отвора за коляновия вал е по голям и трудно се центрира само с 3те болта

moni74

Цитат на: baibradar в 15 Юли 2015 16:17:16
Ако искаш да удължиш живота на новите карантии, така и така ще сваляш всичко вземи сложи на динамото една ролка със свободен ход. Сваляш обикновенната и слагаш тази http://www.ebay.com/itm/361241002552?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT. Бтрябвало да става без да се преправя нищо според колегите от руския форум. Това значително удължава живота на останалите компоненти от ремъчното задвижване. Странно защо от форд фабрично не салгат на дизелите такива, а слагат на бензиновите където вибрациите са значително по-малко.

Моите майстори, при които ходя, ми бяха споменали преди време за такава опция. Само че така и не и обърнах внимание. В България намира ли са тази ролка и много по-скъпа ли е?
Иначе и аз по пътя на Иво - имам купена демпферна шайба Corteco от Англия, другата седмица мисля да взема един обтегач SKF. Ремъка ми е на 10-15к, не знам дали да го сменям отново.


----------------------------