Декоративна кора на 1.6 ТДЦИ за Фокус 2 - въпрос за монтаж

Започната от Mupo, 11 Април 2019 22:47:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Mupo

Здравейте,
закупих си декоративна кора на мотора, като ми изпратиха и крепежи към нея.
Не съм много сигурен, обаче как да я монтирам. Не знам, къде да завия крепежите.
Попитах в сервиз, там ми казаха, че не е била за този мотор, а като гледам снимки в нета точно с такава кора е мотора..
Да помоля, колегите имащи кора на 1.6 тдци мотора, ако имате снимки ще качите ли да видя, къде точно се слагат крепежите и как изглеждат. Може и да не са ми изпратили точните крепежи...
Благодаря предварително!


vova

Преди време и аз търсих такава кора.До колкото разбрах имало два вида,зависещи от горивният филтър /там някъде стъпвали/.Теглих една майна и си усилих радиото като карам.Успех в монтажа.

ivchotr

А, кората е много важна. Когато изтърва някоя бурма, обикновено се спира на нея и на следващата смяна на маслото си я намирам (tooth) Само че нашият е ТДДИ от 2000 г., така че крепежите са очевидно различни.

Ozzie

@ivchotr
Говориш за кората под двигателя. Христакиев пита за кората над двигателя.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Mupo


ivchotr


Mupo

Явно няма желаещи да се отзоват. Тези дни ще видя какво ще ми кажат в МП.

ivopolr

Аз минах по този път, ето такива крепежи ползвах.  https://www.olx.bg/ad/kora-dvigatel-ford-focus-mk2-ili-c-max-1-6tdci-CID360-ID7oiTh.html

Десислав

Ще споделиш ли откъде може да се купи такава кора , евентуално цена и снимки да я видим как изглежда , и аз искам стига да не е " златна"



Mupo

Сега разбирам.. Оказва се, че имам част от крепежите..оффф и няма кой да се занимава...
Кората отива за продажба. Ако има желаещи :
https://www.olx.bg/ad/kora-dvigatel-ford-focus-mk2-ili-c-max-1-6tdci-CID360-ID7QBxl.html