Термостат въпрос

Започната от todoroff, 16 Май 2019 12:46:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

todoroff

Здравейте колеги, колата е Ford Focus C-Max 1,6 ti - 115кс. Колата не държи постоянна температура и според това как и къде карам, стрелката на таблото се мени от 60 до към 95 градуса. Стигнах до извода, че е заминал термостатът. Купих нов, така нареченият "златен термостат" с датчик в корпуса. Днес го разгледах по подробно и забелязах, че едната тръбичка е запушена фабрично, тоест не е фабричен дефект а си е излята така без отвор. Въпросът ми към знаещите е, това нормално ли е ? Ако е нормално, какъв е смисълът от тази тръбичка и защо на колата в тази тръбичка е свързан маркуч ? Прикачвам снимки за повече яснота.