Смяна на дюзи на mondeo mk3 2.2TDCI

Започната от Исмет ХАЛИБРЯМОВ, 26 Октомври 2018 18:01:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Исмет ХАЛИБРЯМОВ

Здравейте колеги,
Нов съм във форума тъй, че извинете ако имам грешка при пускането на публикацията.


Проблемът е следния :
Вкарах антифриз в резервоара преди време при, което се наложи два пъти да точа резервоара и да го изчистя.
С добавки пооправих нещата временно, но дюзите се прецакаха.
Двете се рециклираха, но другите две нямат шанс.
Моите дюзи са с номер ejdr00601d.
Имам в момента дюзи от mk3 2.2tdci, но са с номер на дюзите ejdr00701d.

Та въпроса ми е дали ще станат дюзите с номер ejdr00701d на мястото на моите дюзи с номер ejdr00601d?

Благодаря предварително за съветите.


Alexi

ще станат .. 701 са от евро 4 мотора ( твоя е евро 3 ) ,имат подобрения но са съвместими .. не забравяйте да им вкарате коректно кодовете

Penyo63

Ще се вкараш в софтуерен филм, с елементи на хорър. Ще стигнеш и до смяна на хардуера. И защо ти е всичко това?

Alexi

той вече е главния герой във филм за около 1000 лв ( рециклиране на 4 бр ) така че нищо не пречи да пробва наличните му дюзи дали са читави

Penyo63

Интересно ми е, дали наличното ЕКУ в колата му ще може да поеме компенсациите на различните дюзи. Ако е до мен лично, аз бих пробвал , ей така заради експеримента, но с уговорката че няма да стане. Но за колегата, ако някой не му го направи без пари,......Все пак той да си реши. Хубавото е, ако го направи е, поне ще знаем, става ли или не става. Бях чел в беларуския форум, че един колега беше сменил двигател 2.0 с 2,2 без смяна на ЕКУ. казва че става, и само е въвел новите кодове на инжекторите.  И да завърша поста си: По скоро стават тези инжектори стига да има кой да се оправи софтуерно с ЕКУ.

Alexi

всеки майстор с програматор за 20$ ( а даже може да си го направиш и сам ) може да вкара кодовете на дюзите .. по скоро въпроса е тия дето ги има дали са изправни .. а че 701д работят на евро 3 мотора не подлежи на съмнение ,щото е масова тая замяна по английските форуми

V.Buzev

Това е полезно инфо.
Момчето се свърза с мен чрез мондео групата във Фейсбук. Знам че беше почнал да рециклира негови инжектори, но до къде стигна от къде е напипал Евро 4 инжекторите не знам.

Исмет ХАЛИБРЯМОВ

Ще дам допълнителна информация какво се случва. Дюзите излезнаха читави с оригиналните кодове по тях. Дано се получат нещата.

Исмет ХАЛИБРЯМОВ

Колеги колата е пушка. Работи тихо, върви почти същото не мога да усетя разлика. И на ниските обороти е доста по-добре. Следва чип след няколко дена .Ще дам допълнителна информация по-нататък.

Mondeicho

Браво, че е станало. Покарай я малко да видиш как е и тогава чипосвай ^-^
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


Alexi

основната разлика е на ниски обороти и празен ход ,тъй като там имаш пилотна инжекция дето реално никаква я няма на износени дюзи .. айде безаварийно ,инак е голяма сила 2.2 ,липсва ми понякога ..

Исмет ХАЛИБРЯМОВ

Привет колеги. В момента страдам от гнп, уж беше читава моята, но уви. Та ми писаха, че на 2.0TDCI и на 2.2tdci помпите са еднакви.Вярно ли е и някой слагал ли е от 2.0 на 2.2? Лек уикенд на всички :)

zloster

ford.7zap.com дават еднакви ФИНИС номера на помпите-комплект за подмяна. Засечи с други каталози задължително!
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

Alexi

по добре рециклирай твоята става като нова ,но пак трябва да случиш на сервиз да я направят както трябва

Effulgent

Здравейте съфорумници!

Обръщам се към колегата Исмет с въпроса какво стана с твоя проблем? Рециклира ли своята помпа или купи нова? Как са дюзите?  Колата влиза ли в авариен режим (свети ли лампата на подгрева на свещите). И още един въпрос - вибрациите на празен ход намалиха ли след подмяната на инжекторите?

Поздрави и успех на всички!

Manqka_5834

Цитат на: Alexi в 26 Октомври 2018 19:56:24ще станат .. 701 са от евро 4 мотора ( твоя е евро 3 ) ,имат подобрения но са съвместими .. не забравяйте да им вкарате коректно кодовете
а ако не са вкарат коректно какви са последиците..

Alexi

в най лошия случай изобщо не пали ,а ако запали работи зле

Manqka_5834

Цитат на: Alexi в 26 Октомври 2018 19:56:24ще станат .. 701 са от евро 4 мотора ( твоя е евро 3 ) ,имат подобрения но са съвместими .. не забравяйте да им вкарате коректно кодовете
аа ако не се вкарат кодовете правилно какви са последиците..?