Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: sgel в 12 Март 2016 20:03:57

Заглавие: focus MK3 1,6TDCI 115HP
Публикувано от: sgel в 12 Март 2016 20:03:57
Здравейте,

От известно време  се замислям за МК3 2012+  на фокус с 1,6 TDCI 115HP.
Моля за впечатлиния и поддръжка в цифри.

Предварително благодаря за мненията.
Заглавие: Re: focus MK3 1,6TDCI 115HP
Публикувано от: Firo в 12 Март 2016 21:38:07
Понеже сигурно скоро няма да получиш отговор, със сигурност мога да ти кажа, че трябва да бягаш от автоматична скоростна кутия. От там насетне при първите модели от мк3 има дреболии от всякъв род, както при доста други коли в началото на производството на модела. Е при някои марки са по-рядко срещани ... и като брой :)
Заглавие: Re: focus MK3 1,6TDCI 115HP
Публикувано от: jo_jo в 12 Март 2016 21:45:23
Прави си Firo , съветвам те да се спреш на друга марка.
Заглавие: Re: focus MK3 1,6TDCI 115HP
Публикувано от: Firo в 12 Март 2016 21:55:12
Цитат на: jo_jo в 12 Март 2016 21:45:23
Прави си Firo , съветвам те да се спреш на друга марка.

Аз наистина четох по погрешка два дни кво ли не за мк3, и като цяло не е лош модел, но автоматизираната 6 степенна ръчна кутия е кошмар за всички. Останалите проблеми са разнородни и са дреболии на фона на този. Напълно съм съгласен с факта, че съм нов на тема Форд, но чета и се образовам, пуснах тема и за мк2 - и там няма много активни. И без хейт - аз си търкалям и съм доволен от А4 B6 1.9 AVF 2004г. , но в случая търся кола за жената :)

Поздрави.
Заглавие: Re: focus MK3 1,6TDCI 115HP
Публикувано от: Alexi в 12 Март 2016 22:52:27
ами всичко е дъвкано по много пъти ,особено за мк2 .. чети повечко с писане няма да стане :)
Заглавие: Re: focus MK3 1,6TDCI 115HP
Публикувано от: sgel в 13 Март 2016 15:02:12
Здравейте,

Благодаря за бързте отговори....

Забравих да спомена,че не съм си и помислял за автоматик.... само ръчка :D

За колегата,който си търси "кола за жената" карам МК2 1,6TDCI 90HP и да ти кажа няма такъв здрав мотор. Взехме го на 2010г от МП на 119к и до момента само консомативи и нафта.

Мотора не  ечипван и е много здрав. Нямам какво лошо да кажа за него.
Заглавие: Re: focus MK3 1,6TDCI 115HP
Публикувано от: sgel в 26 Март 2016 21:03:57
Няма ли някой с този мотор??? Или на никой не му се пеше?
Заглавие: Re: focus MK3 1,6TDCI 115HP
Публикувано от: ihovahi в 26 Март 2016 21:08:24
Успокой се малко. Няма нужда от нерви. Предполагам, че ще получиш желаните коментари.
Заглавие: Re: focus MK3 1,6TDCI 115HP
Публикувано от: mimo1975 в 29 Март 2016 19:12:56
Нямам много километри на колата но от мотора  никакви оплаквания за сега . С 8 клапана е а не с 16 като старият върви перфектно и не гори много 5,6-5,8 на 100 градско . Проблем на първите модели /2011-2012/ е съединителя и по скоро маховика , и моя вече се обажда на 95 000 км е колата . Иначе много приятен и комфортен автомобил поне за мен е истинско удоволствие да го карам . Дано така и да продължи нашето приключение  ^-^
Сменят се ролки и ремъци на 140 000 км или 10 години , това за тези произведени до 08,2011г.
Заглавие: Re: focus MK3 1,6TDCI 115HP
Публикувано от: Alexi в 29 Март 2016 21:06:29
той много изкарал маховика .. що се излагат така ,Рено поне са сложили солиден на 1.5 дизела си ..
Заглавие: Re: focus MK3 1,6TDCI 115HP
Публикувано от: sgel в 03 Април 2016 20:24:39
 Благодаря за инфото, пак е нещо.