Форум на FordBG.com

Моделите на Форд => Focus / C-Max => Темата е започната от: Soura в 05 Ноември 2018 22:39:01

Заглавие: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 05 Ноември 2018 22:39:01
Фокусчето е почти на 80 к с първа регистрация 2011 г. Днес бях в мото пфое и приемчика провери и ми каза че няма нужда от смяна на 8 г. и на 9 г. и тези километри. Според него най-вероятно ще в нужно на 10 г.... Вие какво мислите?
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: ivchotr в 06 Ноември 2018 18:57:08
Ти сигурен ли си, че е на 80к километри?
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: zloster в 06 Ноември 2018 21:52:20
Форд ЕТИС си мисли за 160 000 км. или 8 години. Провери сам тук: http://www.etis.ford.com/fordservice/serviceScheduleForm.do
Въвел съм "Focus 2008, Duratec 16v/Manual".

Интересно къде и какво е проверявал приемчикът. ::) Да не се е объркал с дизеловите или по-големите бензинови двигатели? Те са на малко повече км. или години.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 06 Ноември 2018 22:06:15
Разпечатами "Сервизен Контролен списък" на който уж пише всичко, което трябва да се сменя по колата.. Номера на рамата въведе...знам ли
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 06 Ноември 2018 22:07:31
Ето го за 8 г. Пусна ми и за 9 г... За 10 обаче не  ::)
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 06 Ноември 2018 22:09:27
Еми уж е с история лупуван от Мото Пфое и го взех на 35 к. Кълняха ми се преди да подпиша (tooth)
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 06 Ноември 2018 22:18:44
В етис си пише на 8 г..няма да рискувам и ще го сменя догодина. Мерси за информацията!
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: vova в 07 Ноември 2018 08:34:20
Аз бих го сменил сега-ако финансите позволяват.Ако стане така,имаш още едно 80 хил.км за каране занапред.А за толкова км най-вероятно преди да ги достигнеш ще си го продал и сменил с друго мпс.Мое мнение.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Pyrhel в 08 Ноември 2018 13:06:15
Абсурд, какво рискуваш - нито годините си стигнал, нито пробега. Ремък за първоначално вграждане е, не е сменян. Карай до последно...
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: anikolov в 08 Ноември 2018 23:37:22
Цитат на: Pyrhel в 08 Ноември 2018 13:06:15
Абсурд, какво рискуваш - нито годините си стигнал, нито пробега. Ремък за първоначално вграждане е, не е сменян. Карай до последно...
И аз така мисля.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 12 Ноември 2018 07:59:32
 Намерих подобна тема и се оказа, че за този двигател и оригиналния  heavy duty ремък го дават 160 к или 10 г. Ремъка изглежда много добре така че интервенцията се отлага. Благодаря на всички за мненията.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: iwo_19 в 13 Ноември 2018 19:44:06
Карай докато се скъса. То много скъп тоя  ремък .... После  ще пишеш в темата "колко струва ремонта на главата".
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 13 Ноември 2018 21:12:16
Ей че хубави пожелания. Да ти се връща колега :D
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Alexi в 13 Ноември 2018 22:10:11
ремъка се сменя на 10г .. на служебните Кънекти даже го пресрочихме леко ,170-180к км че нямаха години .. беше като нов той е някаква специална материя като гумено-метална оплетка ,не знам за да се скъса какъв зор трябва да види
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 13 Ноември 2018 22:38:40
 (fe) (clap)
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: zloster в 14 Ноември 2018 15:24:21
Цитат на: Soura в 06 Ноември 2018 22:07:31
Ето го за 8 г. Пусна ми и за 9 г... За 10 обаче не  ::)
Колега, а може ли да щракнеш и втора страница? (Долу вдясно пише "...страница 1 за 2")
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: iwo_19 в 14 Ноември 2018 19:44:16
Цитат на: Soura в 13 Ноември 2018 21:12:16
Ей че хубави пожелания. Да ти се връща колега :D
Е, колегата по-горе е писал - карай до последно. Кое е последното нали се сещаш. И колко ти струва ремъка и колко мотора , сам си смятай.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 14 Ноември 2018 22:18:32
Мога да разлистя до втора страница и да ви направя снимка, но няма смисъл :) мисля че темата се изясни. Ремъците за първоначално вграждане са по устойчиви. За моя двигател са 10 г. или 160 к. Под до последно колегата има предвид 10 години, а не докато се скъса. Ако беше нов внос на "реални" 80к отдавна щях да го сменя...
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 14 Ноември 2018 22:22:17
https://fordbg.com/forum/index.php?topic=9475.0
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 14 Ноември 2018 22:24:47
Ако бях видял темата на колегата нямаше да отварям нова.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: zloster в 17 Ноември 2018 00:09:41
Цитат на: Soura в 14 Ноември 2018 22:18:32
Мога да разлистя до втора страница и да ви направя снимка, но няма смисъл :) мисля че темата се изясни. Ремъците за първоначално вграждане са по устойчиви. За моя двигател са 10 г. или 160 к. Под до последно колегата има предвид 10 години, а не докато се скъса. Ако беше нов внос на "реални" 80к отдавна щях да го сменя...
Хммм, ако загледаш внимателно документа от ЕТИС ще видиш две неща:
Т.е. очаквам информацията за ремъците да седи на втора страница към края от документа от Мото-Пфое.

Съответно смисълът е да го има "черно на бяло" за архивите.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: iwo_19 в 25 Ноември 2018 19:43:27
Лошо е да имаш 10 хилки за кола и да нямаш пари да смениш едни ангренажи. Или да не ти се дават ..... Все тая , късмет ти желая колега.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 29 Ноември 2018 23:14:27
Колега Iwo май не четеш, какво е писано в темата. Alexi е дал най-полезна информация. Не ми се повтаря повече. Ако имам как заключете темата  :))
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: zloster в 30 Ноември 2018 22:46:07
Информацията на Alexi нещо се разминава с информацията от ЕТИС. Според ЕТИС Транзит Кънект не е виждал бензинов 1,6 Дуратек двигател.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Ozzie в 30 Ноември 2018 22:55:17
бензин или дизел, няма значение
експлоатационния пробег / срок на ОЕМ ремъка би трябвало да е един и същ
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 01 Декември 2018 23:40:34
https://fordbg.com/forum/index.php?topic=9475.0
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: saggy в 13 Декември 2018 18:20:39
Понеже съм със същият фокус като двигател и година проверих в ЕТИС-ът и там пише следното

Camshaft drive belt Every 100 000 miles/8 years - Renew (LTS 21 304 9)
Auxiliary drive belts Every 100 000 miles/8 years - Renew (LTS 21 567 5)

т.е. 8год или 160 000км. Питал съм в МП, там казаха само за 160 000км. Аз по-скоро бих се доверил на ЕТИС-ът. Полезна тема!
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: ivchotr в 13 Декември 2018 20:36:24
Може и да не е от значение, обаче пълният член се използва, когато подлогът извършва действието. Когато действието пада върху него, се ползва непълен член. В случая и двата пъти трябва да се напише ЕТИС-а. Най-простото правило е като се зададе въпросът "кой" и отговорът е "той", да се слага пълен член "-ът" или "-ят". Съответно, ако на въпроса "кого" се отговори с "него", да се полза непълен член "-а" или "-я".

П.П.
На комплектите за подмяна на оригиналните ремъци е най-добре да не се вярва сляпо, че не се знае знае ли се. Едни 10 - 20 000 км по-рано няма да съборят бюджета на никого.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: saggy в 13 Декември 2018 23:28:35
Kolega ivchotr, прав си за пълния член. Сега си видях грешките като проверявах темата.  :))
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 18 Декември 2018 00:57:10
И етисЪТ има право и бюджета ще издържи един ремък  :D януари акомхване хубаво време може и да се наканя да го сменя в радиала.  (tooth)
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: saggy в 17 Януари 2019 21:19:28
Колега Soura, като смениш ремъка драсни един ред да кажеш какви части си купил и колко ти е излезнало. Аз моят сигурно лятото ще го правя, но все още се чудя за сервиз.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 19 Януари 2019 23:43:06
Още не съм се наканил...ще пиша ако го сменя  (tooth)
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Alexi в 19 Януари 2019 23:53:11
ремък се сменя в официален сервиз с гаранция !
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: Soura в 05 Февруари 2020 09:06:49
Ремъка на фокуса го смених преди около месец в сервиз ТОМ ФОРД. Преди това там ми ремонтираха и алтернатора. Доволен съм от доброто обслужване на момчета. Нямам никакви оплавкания.
Заглавие: Re: Кога се сменя ангренажен ремък на мк2-2.5 100 к.с. 1.6 бензин
Публикувано от: saggy в 05 Февруари 2020 10:57:44
Моят ремък го смених в МП-Младост. Малко скъпичко излезе, но поне частите са оригинални и дават същият голям пробег до следващта смяна - 160 000км (не че ще чакам толкова до смяна, но е добре).