Фокусчето е почти на 80 к с първа регистрация 2011 г. Днес бях в мото пфое и приемчика провери и ми каза че няма нужда от смяна на 8 г. и на 9 г. и тези километри. Според него най-вероятно ще в нужно на 10 г.... Вие какво мислите?
Ти сигурен ли си, че е на 80к километри?
Форд ЕТИС си мисли за 160 000 км. или 8 години. Провери сам тук: http://www.etis.ford.com/fordservice/serviceScheduleForm.do
Въвел съм "Focus 2008, Duratec 16v/Manual".
Интересно къде и какво е проверявал приемчикът. ::) Да не се е объркал с дизеловите или по-големите бензинови двигатели? Те са на малко повече км. или години.
Разпечатами "Сервизен Контролен списък" на който уж пише всичко, което трябва да се сменя по колата.. Номера на рамата въведе...знам ли
Ето го за 8 г. Пусна ми и за 9 г... За 10 обаче не ::)
Еми уж е с история лупуван от Мото Пфое и го взех на 35 к. Кълняха ми се преди да подпиша (tooth)
В етис си пише на 8 г..няма да рискувам и ще го сменя догодина. Мерси за информацията!
Аз бих го сменил сега-ако финансите позволяват.Ако стане така,имаш още едно 80 хил.км за каране занапред.А за толкова км най-вероятно преди да ги достигнеш ще си го продал и сменил с друго мпс.Мое мнение.
Абсурд, какво рискуваш - нито годините си стигнал, нито пробега. Ремък за първоначално вграждане е, не е сменян. Карай до последно...
Цитат на: Pyrhel в 08 Ноември 2018 13:06:15
Абсурд, какво рискуваш - нито годините си стигнал, нито пробега. Ремък за първоначално вграждане е, не е сменян. Карай до последно...
И аз така мисля.
Намерих подобна тема и се оказа, че за този двигател и оригиналния heavy duty ремък го дават 160 к или 10 г. Ремъка изглежда много добре така че интервенцията се отлага. Благодаря на всички за мненията.
Карай докато се скъса. То много скъп тоя ремък .... После ще пишеш в темата "колко струва ремонта на главата".
Ей че хубави пожелания. Да ти се връща колега :D
ремъка се сменя на 10г .. на служебните Кънекти даже го пресрочихме леко ,170-180к км че нямаха години .. беше като нов той е някаква специална материя като гумено-метална оплетка ,не знам за да се скъса какъв зор трябва да види
(fe) (clap)
Цитат на: Soura в 06 Ноември 2018 22:07:31
Ето го за 8 г. Пусна ми и за 9 г... За 10 обаче не ::)
Колега, а може ли да щракнеш и втора страница? (Долу вдясно пише "...страница 1 за 2")
Цитат на: Soura в 13 Ноември 2018 21:12:16
Ей че хубави пожелания. Да ти се връща колега :D
Е, колегата по-горе е писал - карай до последно. Кое е последното нали се сещаш. И колко ти струва ремъка и колко мотора , сам си смятай.
Мога да разлистя до втора страница и да ви направя снимка, но няма смисъл :) мисля че темата се изясни. Ремъците за първоначално вграждане са по устойчиви. За моя двигател са 10 г. или 160 к. Под до последно колегата има предвид 10 години, а не докато се скъса. Ако беше нов внос на "реални" 80к отдавна щях да го сменя...
https://fordbg.com/forum/index.php?topic=9475.0
Ако бях видял темата на колегата нямаше да отварям нова.
Цитат на: Soura в 14 Ноември 2018 22:18:32
Мога да разлистя до втора страница и да ви направя снимка, но няма смисъл :) мисля че темата се изясни. Ремъците за първоначално вграждане са по устойчиви. За моя двигател са 10 г. или 160 к. Под до последно колегата има предвид 10 години, а не докато се скъса. Ако беше нов внос на "реални" 80к отдавна щях да го сменя...
Хммм, ако загледаш внимателно документа от ЕТИС ще видиш две неща:
- Информацията за ремъците е на втора страница към края
- Документа от Мото-Пфое следва 1:1 документа от ЕТИС. Примерно трета позиция е непреведена и си седи "Windscreen, washers and wipers"
Т.е. очаквам информацията за ремъците да седи на втора страница към края от документа от Мото-Пфое.
Съответно смисълът е да го има "черно на бяло" за архивите.
Лошо е да имаш 10 хилки за кола и да нямаш пари да смениш едни ангренажи. Или да не ти се дават ..... Все тая , късмет ти желая колега.
Колега Iwo май не четеш, какво е писано в темата. Alexi е дал най-полезна информация. Не ми се повтаря повече. Ако имам как заключете темата :))
Информацията на Alexi нещо се разминава с информацията от ЕТИС. Според ЕТИС Транзит Кънект не е виждал бензинов 1,6 Дуратек двигател.
бензин или дизел, няма значение
експлоатационния пробег / срок на ОЕМ ремъка би трябвало да е един и същ
https://fordbg.com/forum/index.php?topic=9475.0
Понеже съм със същият фокус като двигател и година проверих в ЕТИС-ът и там пише следното
Camshaft drive belt Every 100 000 miles/8 years - Renew (LTS 21 304 9)
Auxiliary drive belts Every 100 000 miles/8 years - Renew (LTS 21 567 5)
т.е. 8год или 160 000км. Питал съм в МП, там казаха само за 160 000км. Аз по-скоро бих се доверил на ЕТИС-ът. Полезна тема!
Може и да не е от значение, обаче пълният член се използва, когато подлогът извършва действието. Когато действието пада върху него, се ползва непълен член. В случая и двата пъти трябва да се напише ЕТИС-а. Най-простото правило е като се зададе въпросът "кой" и отговорът е "той", да се слага пълен член "-ът" или "-ят". Съответно, ако на въпроса "кого" се отговори с "него", да се полза непълен член "-а" или "-я".
П.П.
На комплектите за подмяна на оригиналните ремъци е най-добре да не се вярва сляпо, че не се знае знае ли се. Едни 10 - 20 000 км по-рано няма да съборят бюджета на никого.
Kolega ivchotr, прав си за пълния член. Сега си видях грешките като проверявах темата. :))
И етисЪТ има право и бюджета ще издържи един ремък :D януари акомхване хубаво време може и да се наканя да го сменя в радиала. (tooth)
Колега Soura, като смениш ремъка драсни един ред да кажеш какви части си купил и колко ти е излезнало. Аз моят сигурно лятото ще го правя, но все още се чудя за сервиз.
Още не съм се наканил...ще пиша ако го сменя (tooth)
ремък се сменя в официален сервиз с гаранция !
Ремъка на фокуса го смених преди около месец в сервиз ТОМ ФОРД. Преди това там ми ремонтираха и алтернатора. Доволен съм от доброто обслужване на момчета. Нямам никакви оплавкания.
Моят ремък го смених в МП-Младост. Малко скъпичко излезе, но поне частите са оригинални и дават същият голям пробег до следващта смяна - 160 000км (не че ще чакам толкова до смяна, но е добре).