Нека тук всеки който има някаква информация за обсег на действие, параметри на самите камери и радарите чрез които първоначално засичат да сподели... А също така всеки който има опит или впечатления от "анти-радари" / "навигации" спрейове и всякакви налудничави идеи за които е чул, видял или опитвал...
В момента се сещам за нещо по-особено за радар-детекторите... Натресох се на проблема с обсега им. Хората са го написали, ама кой да прочете:
(https://lh6.googleusercontent.com/-gDoTrxHZRE4/VJ2JOBoc5iI/AAAAAAAAAfI/c6rr1JgXsvk/s349/cobra.PNG)
Имам нагреватели в предното стъкло (нямам снимка да покажа - през около 3мм много фини нагревателчета, които трябва от близко да се загледаш, за да ги видиш), които МНОГО осезаемо пречат на радар-детектора.
Като хоря от време на време на ОМВ-то на Бояна ги гледам мотористите какво правят (поне тия, на които номерата им не са отдолу на калкика) - облепят номера с онова сивото дебело тиксо.
С моторите е лесно защото номерата са от долу и обикновено само отзад и целите в кал, ако си олепа номера с тиксо и мен ще ме "олепат"на края... Това което на мен ми се върти в главата е че единствено светлината или тъмнината могат да попречат на заснемането защото до колкото знам радара засича обекта а компютър свързан с камерата изчислява скоростта и снима... Даже си поиграх малко и мисля че имам известен успех... (http://www.picbg.net/u/56189/39125/579330.jpg) Сега умувам за задния как да стане...
Това е вариант, статичните камери снимат винаги със светкавица, но цивилните автомобили и камерите в патрулките снимат видео, както и тези по кръстовищата. Статичните камери не са страшни, тях всеки ги знае, ама тия в паркираните отстрани автомобили... :)
(https://lh4.googleusercontent.com/-Y1J3cZfJXpU/VJ2JdMaiqfI/AAAAAAAAAfQ/jJi07KMV4MI/s720/camera.jpg)
Значи и с останалите няма да имам проблеми само трябва да ми ги хваща нещо като радар, тя тази светлина не е отразена а аз я произвеждам..
Продават едни "комплектчета" стил Транспортер филма...
http://www.youtube.com/watch?v=cbrH0KIIHo0
Има вариант спуска черна щоричка, гледал съм ги в Deal Extreme, има ги и шведски за по 100 и кусур евро.
Лично на мен, много ми помага приложението "Антирадар" за Андроид - http://antiradar.braindumpz.com/ . Добавят се почти в реално време всякакви засади, камери, стоянки и хранилки на КАТ. Има готини опции - като караш според ограничението въобще не те предупреждава.
Довечера ще се разровя и ще постна в темата всички известни мобилни и стационарни камери и радари в София и другите градове...
Поствам сайт който се актуализира непрекъснато и има абсолютно всички камери, радари и стоянки на КАТ в цяла България
Камери на КАТ в България (http://antiradar.braindumpz.com/)
Ето един пример как "Братушките" са си решили проблема.. http://www.youtube.com/watch?v=MZGgtOImVJQ&feature=related макар че намерих и доста по интересни решения в интернет, само трябва да се отсее достоверното от "Художествената измислица"..
Сайта, който давате е доста заблуждаващ - дава уж точна информация но в 80% от случаите засадите не са там вече. Аз ползвам само камерите от www.paralax.org/garmin на GPS-а и за другото както дойде не мога да очаквам да карам като джигит и да ми се разминава и за това не карам като джигит :)
Две сравнително скоро поставени камери ми "бъркат в здравето" на кръговото в гр. Елин Пелин (http://www.picbg.net/u/56189/48273/593018.jpg) (http://www.picbg.net/u/56189/48273/593019.jpg)
Като гледам по околните стълбове няма камери, които да охраняват камерите и вероятно скоро ще са на парчета :)
ПС: Забелязали сте, че над всяка speed камера има малка 360-градусова, която гледа кой тормози другата? :D
Е тука точно така са монтирани на 50-60 метра разстояние една от друга, но ЕУин ПеУинци са способни мъже къУнем се у тЕх... (hammer)
Щтрак "Марийка на портрет" улица Слатинска дебнем с камера на пешаходна пътека, общо взето същия "луноход" се среща и в района на кв. Гео Милев около румънското посолство, днес за малко.... :'( (http://www.picbg.net/u/56189/48273/595213.jpg)
Цитат на: Bobi в 23 Септември 2011 00:25:36
Поствам сайт който се актуализира непрекъснато и има абсолютно всички камери, радари и стоянки на КАТ в цяла България
Камери на КАТ в България (http://antiradar.braindumpz.com/)
Не знам колко да се вярва на такива сайтове, предположение , че камерата на околовръстното след бояна още не е отбелязана. Тези камери по стълбовете не са спиид камери. Следят си нещо , но не е ясно какво. може би трафик нещо.
в един друг форум прочетох за доста опарени от мобилна камера в отбелязания участък.. Внимавайте!
(http://media.snimka.bg/9677/025608439-big.jpg?r=0)
Има нови камери на Левси до СУ!!!
Днес ги сложиха
Дай линк от bgmaps къде са точно...
На цялото кръстовище на Левски и края на Жълтите павета!
Има спийд камери и обикновени, обсадено е цялото кръстовище!
Кръстовището на Левски и Софийски университет.
Ето как се осъществява "контрол" на движението по пътищата в София; - Първо се скриват в личния автомобил който е задължително със 100% затъмнени стъкла/а май е забранено, или поне за простосмъртните/ после изскачат из невиделица, и след това доволно пишат акт... На тясното шосе се събира колона от автомобили но те са обсебени от художественото оформление на акта и не ги интересува какво става зад гърба им... Дано някой шеф от 7-мо РПУ случайно си разпознае лумпените да вземе да ги вкара в ред...(http://www.picbg.net/u/56189/48273/626256.jpg) (http://www.picbg.net/u/56189/48273/626257.jpg)
А на изхода на София към АМ Тракия преди пежо, точно под билборда на м-тел има 3 камери, някой знае ли дали вече функционират? Вчера и днес само аз намалих до 50 (заради пешеходната) а всички други минават с 200...
Честито нова камера колеги ;)
Днес видях как я монтират.
Преди Бургас, от София,точно на бензиностанция "Ромпетрол"
Внимавайте,защото не се знае кога ще я активират гадовете. (angry)
A.C.A.B! Е защо не я сложат някъде в града? За чий е там - на пустото, на път с две ленти в посока, разделени от мантинела...
...За да плющят колега,това е идеята...
Цитат на: mediacenter в 28 Март 2012 22:51:55
...За да плющят колега,това е идеята...
Да, целта е не да се оправи движението, а да се стриже добитъка.... За чий чеп нацвъкаха гръбици през 200 метра по всички улици - да си трошим колите всички, защото има две шепи зиманета които карат с 200 в града... Защо да правим подлези или пасарелки, като може да сложим гърбици и знаци "забранено над 20 км/ч" на 4 и 6 лентови улици и да правим тапи, вместо да "отпушваме" трафика, Защо да правим паркинги като може да наслагаме знаци забранено паркирането и да купим паяци и да започваме да доим... шибана държава!
Каквито са хората, такава им и държавата. :D
Цитат на: dimkaraganchev в 29 Март 2012 18:01:22
Каквито са хората, такава им и държавата. :D
Абе ти...и в този форум дразниш с изказвания,що не си остана там откъдето дойде?! (hammer)
Нали знаете, че примерно в България има 20 спиид камери /казвам примерно/ и под "спийд камери" имам предвит толкова кутии ... а камертите са примерно 10-тина, и ги менкат постоянно ;) Така, че не във всяка кутия има камера ;) Лошото е,че зе забелязва, че в кутията няма нищо чак като я наближиш и то като си намалил ... Невиждам нищо лошо в камерите в населените места, те си следят за трафика .... за катастрофи и тем подобни глупости, които често решават пробелма "еди кой си ме засече и избяга","блъсна ме и избяга" и тем подобни. Но да ми сложат камера на прав участък и то по нанадолнище с ограничение 60 ... и то само защото има бензиностанция наблизо ... немисля, че е много удачно. А има толкова крайпътни капанчета където трафика към и от тях е толкова по-голям ам няма кой да се сети примерно там да турне една камера. Общо взето и на "милиционерите" това им е работата - да се опитват да налагат няклакъв превантивен контрол на движенито по пътищата.
Лошото е, че все по рядко ми пресвяткват "колеги", че има патрулки по пътя ;( Това ме натъжава много повече от това, че камера ще ме снима ;(
Цитат на: dmitarcho в 29 Март 2012 23:42:04
Лошото е, че все по рядко ми пресвяткват "колеги", че има патрулки по пътя ;( Това ме натъжава много повече от това, че камера ще ме снима ;(
За съжаление вече има и хора които не знаят какво значи колегата да ти "намигне"
Най-голям е проблема събота, неделя и празниците. Тогава на пътищата е пълно с шофьори дето си карат колите отвреме на време - той не знае пътя, ти чакаш да ти премигне.....
Относно гърбиците , камерите и паяците съм напълно съгласен - не се търсят решения на проблемите и тяхното отстраняване, а само се бяга от отговорност - "ето ние сложихме гърбица, какво искате повече".
Като с дупките или вълни на пътя - няма да ги оправят, а ще сложат знак за ограничение на пътя и "неравности на пътя".
А това е снимка от новите зли камери, които даже те виждат в коя лента си карал...
(https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/531315_2871061184370_1495099524_32028963_1332458907_n.jpg)
Цитат на: hitrata_lisi4ka в 30 Март 2012 13:13:03
А това е снимка от новите зли камери, които даже те виждат в коя лента си карал...
(https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/531315_2871061184370_1495099524_32028963_1332458907_n.jpg)
Кординати на камерата: 42.555752, 27.427250 /на входа на Бургас, точно до бензиностанция "Ромпетрол"/
Видях я в събота, много яко са я маскирали, аз карах със 80 и се зверих постоянно за да я видя. Снима надолу - посока града. Още веднъж да изкажа "много по-здрави" на чукундурите които я сложиха там, а не на околовръстното под Зорница, където хем пресичат хора напът за морската градина хем няма гръбици, нем половината град се прави на Мика Хакинен....
Цитат на: hitrata_lisi4ka в 30 Март 2012 13:13:03
А това е снимка от новите зли камери, които даже те виждат в коя лента си карал...
Какво им е толкова зло? C:-)
В София преди време това се случи на една от камерите (happy)
(http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166241_189801404364714_100000045688291_689093_6401368_n.jpg)
Цитат на: Pyrhel в 02 Април 2012 16:35:18
В София преди време това се случи на една от камерите (happy)
(http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166241_189801404364714_100000045688291_689093_6401368_n.jpg)
А това беше една наистина зла камера, бая народ изгоря там.
ограничение 80 > 60 > 20м 50 C:-) (wtf)
supertorr, тая камера вижда всичко...едва лли не и кътните ти зъби, ако се нахилиш достатъчно. Следи за превишена скорост, неправилно изпреварване, дали имаш валидни гражданска, технически и винетка. :)
Цитат на: hitrata_lisi4ka в 02 Април 2012 17:31:12
, дали имаш валидни гражданска, технически и винетка. :)
Това няма как да го следи - освен ако не си слагаме винетката на задното стъкло и не лепим там стикера за ГО.
Цитат на: hitrata_lisi4ka в 02 Април 2012 17:31:12
supertorr, тая камера вижда всичко...едва лли не и кътните ти зъби, ако се нахилиш достатъчно. Следи за превишена скорост, неправилно изпреварване, дали имаш валидни гражданска, технически и винетка. :)
А ясно, пак ще давам обяснения / имам един мъдрец по-малко/
Мен ме притесняват тези нововъведения- снимка с час в началото на отсечка, снимка с час след N км. "висша" математика и опа 10км. по магистрала си ги минал със средна скорост 150км!!! C:-)
Момчета, това е инфото, което имам за тия камери и споделям.
Страхотно място за камера - права отсечка с две летни и мантинела. Утре Бойко ще пререже лентата и ще я обяви за магистрала, а сега слагаме камери да срледят където няма пукнат човек.
Не сложат по светофарите в града, където маса малоумници нон стоп минават на червено.
По този път също карат много малоумници с висока скорост. Една вечер карах зад един в посока Ветрен, който беше доста почерпен и шеташе между платната. Звъних на 160 и докато дежурния зацепи за какво става дума онзи се прибра на село жив.
Цитат на: mitakinen в 02 Април 2012 18:48:18
По този път също карат много малоумници с висока скорост. Една вечер карах зад един в посока Ветрен, който беше доста почерпен и шеташе между платната. Звъних на 160 и докато дежурния зацепи за какво става дума онзи се прибра на село жив.
Спор няма, аз докато си "начесвах крастата" с колата - като мина на ТКЗСто със 80 и след това набия педала до ламарината и горе на моста вече съм със 180... Но има места в града където видимостта е ограничена, няма мантинела има пеш. пътеки и пак вечер се кара с толкова (правят се и гонки). Какво искат да постигнат - да намалят жертвите или да увеличат приходите от глоби?
За жалост май второто. (whip)
Цитат на: hotblooded в 02 Април 2012 16:21:53
Видях я в събота, много яко са я маскирали, аз карах със 80 и се зверих постоянно за да я видя. Снима надолу - посока града. Още веднъж да изкажа "много по-здрави" на чукундурите които я сложиха там, а не на околовръстното под Зорница, където хем пресичат хора напът за морската градина хем няма гръбици, нем половината град се прави на Мика Хакинен....
То не остана улица без легнал полицай, остава и там да сложат - да се запуши движението тотално. ;) Но е факт че са много малко хората в Бургас, които спират на пешеходна пътека. ;)
Цитат на: supertorr в 02 Април 2012 16:36:31
А това беше една наистина зла камера, бая народ изгоря там.
ограничение 80 > 60 > 20м 50 C:-) (wtf)
От начало ограничението "60" дори го нямаше... 80 -> 50.. Поради което имаше репортажи по някои от телевизиите...
Цитат на: whaaazp в 02 Април 2012 23:46:54
Но е факт че са много малко хората в Бургас, които спират на пешеходна пътека. ;)
Също е факт че пешеходците пресичат навсякъде където няма мантинела... Включително и на място където където има пешеходни пътеки на по 50 метра в ляво или дясно - но те държат да минават между двете! То на пешеходна пътека почти няма за кой да спреш... А на светофарите на Кауфланд и Карфур редовно минават пешеходци на червено.
Днес от Стара Загора, посока Казанлък - мобилна камера в бял Опел Астра без обозначения чакалеше на паркинга на върха. След това на с. Кърн патрулка. Лек път колеги и внимавайте за хранилки.
Цитат на: Иван Вълков в 03 Април 2012 12:45:33
Днес от Стара Загора, посока Казанлък - мобилна камера в бял Опел Астра без обозначения чакалеше на паркинга на върха. След това на с. Кърн патрулка. Лек път колеги и внимавайте за хранилки.
На Ст.Загора доста често слагат патрулката с радар малко след пътния възел на АМ тракия посока града и след това малко преди летището слагат астрата с камерата (angry)
Днес мернах нова камера на АМ Тракия, между 87 и 86 километър в посока София. На бензиностанция на OMV, същата кутия като тази преди Бургас на Ромпетрол.
Сложи ли са нова камера в Габрово ;) На входа от към София на Светофарите на Автогарата /2-рите светофари като влзезнете в града от към София/. Камерата не следи за скорост, а просто си снима кой минава на червено. ;)
На минувачите, край Шумен да им съобщя, че имаме вече стационарна камера на 7-ми километър или бензиностанция Шел. Насочена е в посока от Варна за Русе, но предполагам няма да й е проблем да ви щракне и в гръб.
Това на магистралата ли е ? ЧЕ ще пътувам в Четвъртък към Варна ... да знам да се "ограничавам" там ;)
Не е на магистралата, а на главния път покрай Шумен. Предполагам ще минеш през Търговище и като наближиш Шумен по той път, минаваш първо колибката на КАТ и на бензиностанцията доло (Шела), камерата е от твоята страна на пътя и снима идващите от Варна.
В петък пътувам Бургас-В.Търново-Свищов. Някой да каже за камерите по пътя?
Цитат на: p_yanev в 11 Април 2012 16:40:26
В петък пътувам Бургас-В.Търново-Свищов. Някой да каже за камерите по пътя?
Октомври последно пътувах Бургас - Велико Търново - по магистралата до Карнобат няма камери, няма и КАТ, но понякога карнобатманите застават на пусия с радар на спускането към западния край на града, другото им място е малко след пътния възел по посока разклона за Искра (на нагорнището). След това във Венец рядко има КАТаджии, но в Лозенец има винаги - във селата спазвай ограниченията (или поне не вдигай над 60) че пресича добитък на 2 и 4 крака! След това край Сливен - между източния разклон за Сливен и детелината за Пловдив/Казанлък също спазвай 90 или поне не вдигай над 100 че редовно има пусия. След това до разклона за Груково - пътя е почти идеален и камери и други "врагове" няма! В Хаинбоаз камери нямаше, не видях и КАТаджии, пътя е хубав.... Впрочем в петък и събота и аз ще разходя Мондьо до Велико Търново
В едно от селата между Карнобат и Сливен, не помня кое, има камера в средата на селото. Мисля, че и остатъци от пешеходна има на мястото.
Цитат на: pantata в 11 Април 2012 20:38:57
В едно от селата между Карнобат и Сливен, не помня кое, има камера в средата на селото. Мисля, че и остатъци от пешеходна има на мястото.
Камери има и в с.Съдиево и в с. Подслон, и са отдавна сложени, колегата сигурно ги знае... C:-)
Е, той през Подслон няма да минава, за Съдиево говорех иначе да ;)
Колеги, пътувайте с повишено внимание, че са почнали да позапълват дупките а няма никаква сигнализация (angry) и да не съм оф днес за пръв път от около 4 години видях мобилна камера в бяла Астра на разклона на село Крепост на главен път Димитровград-Хасково, беше насочена нагоре към Шел посока Хасково. Лек път на всички
Цитат на: Иван Вълков в 11 Април 2012 21:52:03
Колеги, пътувайте с повишено внимание, че са почнали да позапълват дупките а няма никаква сигнализация (angry) и да не съм оф днес за пръв път от около 4 години видях мобилна камера в бяла Астра на разклона на село Крепост на главен път Димитровград-Хасково, беше насочена нагоре към Шел посока Хасково. Лек път на всички
Ти внимавай като ходиш към Харманли, че тая астра най-често стои точно под детелината преди Хасково ;)
Цитат на: pantata в 11 Април 2012 22:29:41
Ти внимавай като ходиш към Харманли, че тая астра най-често стои точно под детелината преди Хасково ;)
Фнимавам много....ама той чичката много много не бяга :)). Абе ти кога ще си идваш към Д-град че да се разпишем в темата със срещите (fri)
http://fakti.bg/bulgaria/36304-zasakoha-porshe-s-rekordna-skorost (http://fakti.bg/bulgaria/36304-zasakoha-porshe-s-rekordna-skorost)
Четох някъде, че понеже Ферарито било с немска регистарция най-вероятно щяло да му се размине глобата .... Което е просто смешно дори да сиг о помисли човек, че може да избегнеш глоба ако си с друг номер. Аз като тръгна следобед към ВАрна ... лепя едни холандски номера ... 6-тия зъб и педала до ламарината ;)
Цитат на: pantata в 07 Април 2012 23:26:32
Днес мернах нова камера на АМ Тракия, между 87 и 86 километър в посока София. На бензиностанция на OMV, същата кутия като тази преди Бургас на Ромпетрол.
Да някъде 85ти км на бензиностанция OMV /в лента посока София/ има камера. ;)
На излизане от София точно преди пропусквателния пункт /на големия Билборд/ има сложени три - за всяка лента.
Старите камери са:
1) Ихтиман
2) На Пловдив - на бензиностанции Шел /от двете страни/
3) На влизане в Стара Загора
4) На излизане от Стара Загора
4) На Нова Загора
5) На с.Подслон
6) На с.Съдиево
p.s. Благодаря за споделената информация. O:-)
Цитат на: dmitarcho в 12 Април 2012 08:14:42
Четох някъде, че понеже Ферарито било с немска регистарция най-вероятно щяло да му се размине глобата .... Което е просто смешно дори да сиг о помисли човек, че може да избегнеш глоба ако си с друг номер. Аз като тръгна следобед към ВАрна ... лепя едни холандски номера ... 6-тия зъб и педала до ламарината ;)
*Поршето* ;)
Все дарак :P
Цитат на: whaaazp в 12 Април 2012 11:53:02
Да някъде 85ти км на бензиностанция OMV /в лента посока София/ има камера. ;)
На излизане от София точно преди пропусквателния пункт /на големия Билборд/ има сложени три - за всяка лента.
Старите камери са:
1) Ихтиман
2) На Пловдив - на бензиностанции Шел /от двете страни/
3) На влизане в Стара Загора
4) На излизане от Стара Загора
4) На Нова Загора
5) На с.Подслон
6) На с.Съдиево
p.s. Благодаря за споделената информация. O:-)
Пропусна една, преди разклона за с. Загоре (мисля) точно до една автокъща между АМ Тракия и Ст.З. ;)
Днес отново на пътя Димитровград - Хасково, бялата цивилна астра стоеше и чакаше жертви. Намираше се на входа на първата авто къщата след безлиностанцията Шел, посока Хасково. Мисля че дебнеха за ограничението 60 на разколна за домостройтелният комбинат >:D
Има нова камера в с. Раданово на пътя Велико Търново - Бяла . Точно на Ромпертола са я бучнали (angry) . Копаното за кабела е съвсем прясно прясно , миналата седмица минах от там и я нямаше ... тъй де очаквам си фейса и глобичка около 250 лв .. може и да съм на колело известно време ..тъкмо ще стопим малко кила (happy)
В цивилизованите държави изразяват по странен начин отношението си към спийдкамерите: http://www.speedcam.co.uk/gatso2.htm (http://www.speedcam.co.uk/gatso2.htm)
хулигани!
;D ;D ;D
При нас пък има камери, които охраняват камерите, които охраняват спийд камерите (rofl)
Цитат на: Pyrhel в 19 Април 2012 00:10:12
При нас пък има камери, които охраняват камерите, които охраняват спийд камерите (rofl)
Това не е извинение!!! :D (hammer) :D (happy) (happy) (happy)
Цитат на: Artur_111196 в 21 Септември 2011 15:26:02
Нека тук всеки който има някаква информация за обсег на действие, параметри на самите камери и радарите чрез които първоначално засичат да сподели... А също така всеки който има опит или впечатления от "анти-радари" / "навигации" спрейове и всякакви налудничави идеи за които е чул, видял или опитвал...
На пътя преди В.Търново при Ново село има знак 50км - там се контролира понякога с камера от частна кола,освен камерата при бензиностанцията на ЛУКОИЛ - 60км.Един колега изгоря получи "чудесни снимки"..........!
Статичните камери са около 15 на брой и ги въртят из кутиите, а тия дето щракат от патрулките, бели и пембени астри, както и други коли сигурно са повече.
Приложението Антирадар за Андроид върши като цяло работа, ама писукането е прекалено начесто.
Много интересно, миналия ден по Новините, споделиха, че в централната част на София има 350 камери ...
Само на светофара до Военния клуб има 20 и кусур, ама те са за червено и за престрояване.
Тия за скорост са на Сименс, ако не се лъжа, и са по 25,000 евро едното устройство.
На този сайт, има доста подробна и редовно update-вана информация за камери и стоянки на C:-) . http://antiradar.braindumpz.com/ (http://antiradar.braindumpz.com/) Който желае може да си прегледа маршрутите.
Сайтът май е свързан с приложението за Андроид, ако не се лъжа.
Яко е, но са добавени абсолютно всички позиции, на които някога е мяркана патрулка, камера и т.н., та пиука доста често.
На някои от местата реално няма камера, но по-добре да намалиш и да се размине и да знаеш за друг път че няма, отколкото да не намалиш и да знаеш за друг път, че има. Проблемът на този сайт е, че всеки качва, но има и коментари и рейтинг на знаците.
42 нови автоматизирани системи ще осъществяват контрол за спазване на правилата за движение по пътищата в страната.Оборудването е резултат на финализирането на нов етап от Стратегията за развитие на автоматизирания контрол, разработена от ГДОП и утвърдена от министър Цветанов, съобщиха от МВР.
Новите системи за автоматизиран контрол на правилата за движение са монтирани в полицейски автомобили на териториалните звена на пътна полиция. Те ще осъществяват контрол на скоростните режими, ще регистрират и други нарушения, водещи до настъпване на тежки пътнотранспортни произшествия. В същото време водачите няма да бъдат спирани, а ще се изготвя годен доказателствен материал и електронен фиш.
Оборудването е в резултат на изпълнение на изготвената от ГД ,,Охранителна полиция" Стратегия за развитие на автоматизирания контрол, утвърдена от министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов.
,,Пътна полиция" вече разполага със 109 мобилни автоматизирани системи, както и с 24 стационарни за контрол на скоростната система. От началото на годината с помощта им са констатирани над 102 000 нарушения на правилата за движение. Техният брой е нараснал повече от 2 пъти в сравнение със същия период на миналата година, информират от ГДОП.
Източник: fakti.bg
Стационарните явно са набъбнали до 24, а тия "мобилки" могат да те ковнат навсякъде. Обикновено ги паркират на места, където рядко има инциденти, но за сметка на това се развиват скорости.
Мда, слагат ги след края на ограничение за караулка или камера напоследък, оня ден бяха след камерата на яз. Дяково и тамън се засилиш с 90 и изгаряш....
ГАИ Полтавы избавляемся от TruCam-а!!!.mp4 (http://www.youtube.com/watch?v=IQPJjWFmSoQ#ws)
как надо говорить с ГАИ (http://www.youtube.com/watch?v=huyA0UVGhC8#ws)
(https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/382472_3407232140728_1530422690_n.jpg)
Моето противодействие. Доста ефективно при това :P
Нова камера / преместена от Ц. Шосе/ на ул.202 в София / до ТЕЦ София/
Коя от двете от Цариградско е преместена там?
Мисля ще е тази от Макдоналс.
Цитат на: petermitkov в 29 Юни 2012 06:19:15
Мисля ще е тази от Макдоналс.
Точно тя. Сега минах и я няма. Отново започва летенето с над 100
Нова камера на АМ Тракия при Макдоналдс Пазарджик. Доколкото разбрах снима посока Пловдив.
Цитат на: pantata в 05 Юли 2012 21:19:54
Нова камера на АМ Тракия при Макдоналдс Пазарджик. Доколкото разбрах снима посока Пловдив.
Би трябвало, нали посока Сф сложиха на ОМВ-то.
На ТЕЦ-а преди редовно слагаха мобилка, както и под надлеза, щото там по спомен е 40.
Аз на ТЕЦ-а нямам наблюдения да стават много катастрофи, на идеалната права с добър асфалт и достатъчно ленти, ама не ми е редовен маршрут.
По-гадно от камерите на магистралата е само "перфектната" настилка около Пловдив. За чудо и приказ.
Засада с мобилна камера ето тук (http://www.wikimapia.org/#lat=42.592186&lon=26.9842297&z=18&l=0&m=b)
Зад спрял очукан бус чака бяла Астра с камера. обектива е насочен посока Бургас. Много, много гнусна засада, там има ограничение 60.
Цитат на: hotblooded в 09 Юли 2012 19:42:52
Засада с мобилна камера ето тук (http://www.wikimapia.org/#lat=42.592186&lon=26.9842297&z=18&l=0&m=b)
Зад спрял очукан бус чака бяла Астра с камера. обектива е насочен посока Бургас. Много, много гнусна засада, там има ограничение 60.
Гнусно......... шанса да съм изгорял е голям.
ЦитатСпийд камера е хванала нарушител по пътя за Димитровград. До тук нищо необичайно. Странното е, че автомобил с марка Mercedes-Benz (модел не се уточнява) е преминал покрай камерата със скорост 185 км/ч. Още по-интересното е, че ограничението на скоростта във въпросната отсечка е 60 км/ч.
Превишението от 125 км/ч. е регистрирано в КАТ, а по информация на haskovo.net глобата, която е отнесъл нарушителят е рекордна - 950 лева. Фишът е поставен в рамка в сградата на КАТ и според служителите предизвиква нескрита гордост у всички пътни полицаи.
http://fakti.bg/avto/44655-950-leva-globa-za-previshena-skorost?error=access_denied (http://fakti.bg/avto/44655-950-leva-globa-za-previshena-skorost?error=access_denied)
Камерата е мобилна, внимавайте на отсечката Хасково-Димитровград, най-вече на разклона за с. Крепост. :-*
ПС: В кръга на шегата се замислям за дарителска сметка и да подобря рекорда, да направим Форд рекордьор :))
На входа на Габрово от към В.Търново има мобилна камера от време на време. По непотвърдена информация камерата дебне във Синя Астра ... може да се пробвам да взема един завой с 200 :P после само някой да ми плати "фиш"-а :)
Цитат на: Иван Вълков в 11 Април 2012 21:52:03
Колеги, пътувайте с повишено внимание, че са почнали да позапълват дупките а няма никаква сигнализация (angry) и да не съм оф днес за пръв път от около 4 години видях мобилна камера в бяла Астра на разклона на село Крепост на главен път Димитровград-Хасково, беше насочена нагоре към Шел посока Хасково. Лек път на всички
Аз отдавна казах че дебнат рибки там (wisdom)
http://fakti.bg/krimi/44824-kade-shte-debnat-novite-kameri-na-pata (http://fakti.bg/krimi/44824-kade-shte-debnat-novite-kameri-na-pata) още, и още... :'(
Понеже на два пъти стана ме щракат много лошо из под едни дървета , където никога няма да се сетя че има Полисмен C:-) , съм се наканил вече да си купя радар детектор . Та мисълта ми е да предложите нещо сносно около 100 лв . Марка , модел , преимущества и т.н.
Не знам дали тука му е мястото ако не е да го преместят или изтрият мнението ми ..
Чл. 189. (1) Актовете, с които се установяват нарушенията по този закон, се
съставят от длъжностните лица на службите за контрол, предвидени в този закон.
(4) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) При нарушение, установено и заснето с
техническо средство, в отсъствието на контролен орган и на нарушител се издава
електронен фиш за налагане на глоба в размер, определен за съответното нарушение.
Електронният фиш съдържа данни за: териториалната структура на Министерството на
вътрешните работи, на чиято територия е установено нарушението, мястото, датата,
точния час на извършване на нарушението, регистрационния номер на моторното
превозно средство, собственика, на когото е регистрирано превозното средство,
описание на нарушението, нарушените разпоредби, размера на глобата, срока, сметката
или мястото на доброволното й заплащане. Образецът на електронния фиш се
утвърждава от министъра на вътрешните работи.
акцентирам на
"при нарушение, установено и заснето с техническо средство, В ОТСЪСТВИЕТО НА КОНТРОЛЕН ОРГАН И НАРУШИТЕЛ се издава ... и т.нт
Има и решение на съда по подобен казус (http://rsvr.0fees.net/Acts/2012/NKD/0212/00704512/00720212.htm)
С радар-детектор не можеш да хванеш камерите :(
Да това го знам , засичат но вече е късно ... , (coffee) най-ме е яд за това , че по принцип карам бавно но в някое населено място зад знак с ограничение 40 дебнат и така ме хванаха два пъти с малко над 60 км . (angry)
Радар детектора хваща късно стационарните камери.
Мобилните камери, които са в автомобил ги хваща доста отдалеч. Те всъщност са камера свързана с обикновен радар ТР4 и в повечето случаи радара работи постоянно.
По въпроса с детекторите - истината е в Whistler, тея кобри са големи дървета.
Цитат на: TourneoRS в 29 Юли 2012 21:00:42
Да това го знам , засичат но вече е късно ... , (coffee) най-ме е яд за това , че по принцип карам бавно но в някое населено място зад знак с ограничение 40 дебнат и така ме хванаха два пъти с малко над 60 км . (angry)
Мен точно за това ме е яд най-много - с радарите преди и камерите сега - все криене в храстите. Най често след някои безсмислен знак 40(50 или 60)....
TourneoRS, прочети тази тема. Има доста подробна информация и предложения за добри модели: Link (http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/119729-%D0%97%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5/page51?s=5fe3ee587477a3313ab43b596fc199e2)
Колеги внимавайте веднага след Айтос (http://www.wikimapia.org/#lat=42.6861304&lon=27.2760916&z=17&l=0&m=b)чака патрулка (тя си е там почти винаги), но 500 метра след нея (http://www.wikimapia.org/#lat=42.6830072&lon=27.2799754&z=17&l=0&m=b) има "цивилна" Астра с камера в нея!
Е това на какво прилича сега (hammer) (hammer) (hammer) Патрулка за примамка, подминаваш я, настъпваш с 20-тина км/ч над ограничението и те щтракат от цивилна кола... ааааааааа ужас.
На Ст.Загора го практикуват като идваш от към Димитровград - една чака малко след детелината и другата е малко преди летището. Коп*лдаци!
Още по гадното е че на чакалъка край Айтос има знак "60"... колко ли народ е изгорял днес..
Този подход е известен като Das doppelte Lottchen или Двойната Лотхен (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%9B%D0%BE%D1%82%D1%85%D0%B5%D0%BD).
http://dnes.dir.bg/news/skorost-kameri-hora-patishta-11795690?nt=4 (http://dnes.dir.bg/news/skorost-kameri-hora-patishta-11795690?nt=4)
До края на 2013-та година Пътната полиция ще сложи по пътищата в страната 173 стационарни камери за контрол на скоростта. Така снимащите радари ще се увеличат 8 пъти, тъй като сега те са едва 22. КАТ разполага и с около 100 мобилни камери, монтирани в коли.
Цитат на: Pyrhel в 29 Юли 2012 20:48:34
С радар-детектор не можеш да хванеш камерите :(
Цитат на: TourneoRS в 29 Юли 2012 21:00:42
Да това го знам , засичат но вече е късно ... , (coffee) най-ме е яд за това , че по принцип карам бавно но в някое населено място зад знак с ограничение 40 дебнат и така ме хванаха два пъти с малко над 60 км . (angry)
Не зависи ли главно от това как е разположена камерата в патрулката?
За стационарните трябва да ги засичат спокойно?
p.s Mисля да си купувам радар-детектор. Отзиви от към марка модел и т.н.?
Засича ги стационарните но на такова разстояние, че не можеш да спреш. Мобилните до сега не съм успявал да ги хвана.
Ако имаш нагреватели на предното стъкло е безмислено да се слага, наистина огромни смущения дават... Иначе съм с кобра, но като че ли whistler-ите ги хвалят повече.
Цитат на: Pyrhel в 16 Август 2012 11:41:20
Мобилните до сега не съм успявал да ги хвана.
Ако имаш нагреватели на предното стъкло е безмислено да се слага, наистина огромни смущения дават... Иначе съм с кобра, но като че ли whistler-ите ги хвалят повече.
Мобилните камери не са ли на базата на ТР-4 - той се хваща без проблеми?
Цитат на: Pyrhel в 16 Август 2012 11:41:20
Засича ги стационарните но на такова разстояние, че не можеш да спреш. Мобилните до сега не съм успявал да ги хвана.
Ако имаш нагреватели на предното стъкло е безмислено да се слага, наистина огромни смущения дават... Иначе съм с кобра, но като че ли whistler-ите ги хвалят повече.
За жалост имам и нагреватели... >:(
Иначе гледах Cobra 9345... но май се обезсмисля цялата работа.. ::)
Приятели с радари казват че нямали проблем с засичането на стационарни и патрулки...
Мобилните камери са всъщност ТР-4 и камера и радар детектора ги лови ако са пуснати, напоследък се изхитриха и пускат радара след като те видят.
Иначе аз съм с whistler и съм много доволен, доста по добър от старата Кобра. Също така имам нагреватели в стъклото но детектора си хваща.
За стационарните камери най-доброто решение е Карай според ограниченията, следващото добро решение е навигация с въведени точките с камерите да те предупреждава.
Цитат на: momo76 в 16 Август 2012 14:12:16
Мобилните камери са всъщност ТР-4 и камера и радар детектора ги лови ако са пуснати, напоследък се изхитриха и пускат радара след като те видят.
.
Трябва яко да са го моднали защото му трябват поне 7-8 сек. за да влезе в готовност.
ТР-4 като е в режим готовност не излъчва нищо. Като цъкне копчето пуска единичен сигнал, детектора пищи, но си вече засечен.
Тези с камерите преди работеха постоянно - илъчва си и като засече кола с по-висока скорост прави и снимка, тогава детектора ги хваща от около километър, но сега се изхитриха и не пускат радара постоянно а само като видят клата и решат, че се движи бързо. Тази седмица до Шумен и обратно имаш около 10 патрула с камера и само 2 работеха постоянно, другите като ме видят и пускат радара.
По Дискавъри миналата вечер даваха някакво предаване точно за машинки който засичат радари. Казаха, че най-доброто било "бля бля" не му запомних заглавието/ което струвало 1500 Паунда :D Но е на принципа на ГПС .. има си база данни някъде в нетя от където си се ъптейтва постоянно къде има стационарни и мобилни камери, отделно си засича всички видове радари - мобилни и стационарни ... ама 3000 лв. :D :D :D
Цитат на: dmitarcho в 01 Август 2012 22:53:02
Е това на какво прилича сега (hammer) (hammer) (hammer) Патрулка за примамка, подминаваш я, настъпваш с 20-тина км/ч над ограничението и те щтракат от цивилна кола... ааааааааа ужас.
То това само тука го има, както и абсурдните ограничения от 40 км. на "междуселските" пътища /ненаселено място/... Камери има по цял свят, но при далеч по различно ограничение на скоростта, този път говорим за "селски пътища" / населено място.. Ето я камерата..(http://www.picbg.net/u/56189/48273/662085.jpg)Това е ограничението.. (http://www.picbg.net/u/56189/48273/662087.jpg)А това са околните села.. (http://www.picbg.net/u/56189/48273/662088.jpg) И там не си харесват камерите и си ги вандалстват редовно.. За това си имат и други дето да дебнат за първите, също като у нас, но май само по това си приличаме...(http://www.picbg.net/u/56189/48273/662086.jpg)
Скоро ходих до Турция и какво ми направи впечетление там - камери видях само при кръстовища, само че там където има камера има и един знак "radar" - и си правиш сметката. Патрулките (видях 2) застават така че се виждат отдалече... Майтапа беше че патрулките им са Рено-Канго (тея дето видях)
Цитат на: hotblooded в 22 Август 2012 22:23:22
Скоро ходих до Турция и какво ми направи впечетление там - камери видях само при кръстовища, само че там където има камера има и един знак "radar" - и си правиш сметката. Патрулките (видях 2) застават така че се виждат отдалече... Майтапа беше че патрулките им са Рено-Канго (тея дето видях)
В Сърбия и Хърватско не видях нито една, а и машинката не писна нито веднъж... :o
На пътя между Бяла и Русе има една камера при отбивката за Две Могили. Точно при камерата има някаква индустриална сграда, ама не разбрах каква е. Камерата гледа идващите от Бяла към Русе. Никъде и в двете посоки не видях знак за ограничение, както и знак, указващ начало на населено място. :-[
Някой знае ли на колко снима камерата?
Аз минах към Русе с 90-92км/ч, на обратно - с около 70км/ч. Ще си имам ли фотография за спомен ?
Тази камера я видях единствено благодарение на нави-то ми, иначе я виждаш след като вече те е светнала. Със сигурност не е в населено място, но дали е на 90 или 60км/час не гарантирам.
П.С. сега гледам на нави-то че е въведена 60км/час, аз си намалявам там като ми каже... Абе вземи си едно нави за 200 кинта и си карай спокойно Тоше. Поздрави!
Цитат на: TourneoRS в 09 Септември 2012 21:18:42
Ограничение няма , преди време мисля че имаше 70 км/ч . Спи спокойно :)) , снима над 100 км гарантирано , защото съм се улисвал с малко над 100 и не ме е засичала . Забранено е и изпреварването , тогава щрака със сигурност , видях лично как смигна на един "румънец"
Благодарско, TourneoRS!
П.С. Марто, мерси за идеята. Аз уговорих Момчил да ми остави навигацията с колата, ама не съм свикнал много с такава техника (hammer)
Ми ела на някоя среща да ти обясня де, никой не се е родил научен. Поздрави!
Цитат на: tropper в 09 Септември 2012 21:01:53
На пътя между Бяла и Русе има една камера при отбивката за Две Могили. Точно при камерата има някаква индустриална сграда, ама не разбрах каква е. Камерата гледа идващите от Бяла към Русе. Никъде и в двете посоки не видях знак за ограничение, както и знак, указващ начало на населено място. :-[
Някой знае ли на колко снима камерата?
Аз минах към Русе с 90-92км/ч, на обратно - с около 70км/ч. Ще си имам ли фотография за спомен ?
Преди имаше знак за ограничение 60км/ч , но вече от почти година май стана са ъпдейтнали знаците и там отпадна това ограничение. ОК си (thup)
П.С. и по пътя за Разград към Варна също има отпаднали ограничения, които си бяха абсурдни - там вършее една червена Астра без отличителни знаци с камера вътре (stir)
При София Франс Ауто на Цариградско шосе в София има камери на билборда, който е над пътя и отдолу има пешеходна пътека. Ограничението е 50м/ч. Вчера нещо се бях поразсеял и "прецапах" със 72-73км/ч. Каква е вероятността да получа честитка от КАТ? Някои казват, че камерите не са за скорост, а за да се следят в реално време стикерите за гражд.отговорност и винетки?
Цитат на: Chr81 в 10 Септември 2012 10:38:22
При София Франс Ауто на Цариградско шосе в София има камери на билборда, който е над пътя и отдолу има пешеходна пътека. Ограничението е 50м/ч. Вчера нещо се бях поразсеял и "прецапах" със 72-73км/ч. Каква е вероятността да получа честитка от КАТ?
Aко ти е верен километража - "Лошо, Седларов, лошо"- снимат при над 20 км/ч отгоре.
Цитат на: Chr81 в 10 Септември 2012 10:38:22
Някои казват, че камерите не са за скорост, а за да се следят в реално време стикерите за гражд.отговорност и винетки?
Надай се к*ре на пияна жена - баш са си за скрост иначе нямаше двете на снимат в гръб, във Варна има такива из града.
Ако му е верен километража има минимален шанс да влезе в нарушението за +11 до +19 - 50лв и 40% отстъпка за първите една или две седмици - около 30лв.
Камерата като засече някаква скорост изважда от нея 3км/ч, колкото й се води толеранса, и след това глобата се пише върху резултата - т.е. 72-3=69км/ч. Само че ако реалната скорост е била 73 не е добре .....
Chr81, имаш две седмици време за размисъл... Ако до тогава не дойде нищо по пощата, отърваш кожата. Стискам палци (thup)
Цитат на: tropper в 10 Септември 2012 11:13:01
имаш две седмици време за размисъл... Ако до тогава не дойде нищо по пощата, отърваш кожата. Стискам палци (thup)
Срокът същия ли е ако те е изтрещяла камера по-далечко от адреса ти?
Цитат на: Pyrhel в 10 Септември 2012 11:27:27
Срокът същия ли е ако те е изтрещяла камера по-далечко от адреса ти?
Мисля че тече от деня на връчване - не ги ли пращат с препоръчна поща или куриер? В Бургас актовете от общината са така - текът две седмици в които можеш да платиш от деня на връчване, на мен ми го донесе куриер. Ако някои си мисли че като не го получи ще се измъкне - процедурата е следната - след като куриера го върне като неполучено чакат - ти изтрещяват акт за неплащането на акта (болезнен е), пак следва процедурата с куриера, след това отиваш на "агенция за събиране на задължения". Ако обжалваш с мотива че не живееш на този адрес, те изгърмяват яко че не си се регистрирал навреме....
Цитат на: Pyrhel в 10 Септември 2012 11:27:27
Срокът същия ли е ако те е изтрещяла камера по-далечко от адреса ти?
Ти питаш за срока за "доставка" след фото-сесията, нали? Надявам се, 21-ви век сме. Въпреки че аз още си чакам талона от Добрич (на 15.07 ми беше нарушението). :D
Все пак и аз имах предвид не да се укриваш, ами просто те да са те забравили. Колкото до другото за което говори
hotblooded - би трябвало срокът за плащане с отстъпка както и целия срок за плащане да тече от връчването.
От датата на връчването е срока. Иначе аз имам една снимка от Орлов мост ляв завой по Евлогито на червено. Дойде след 7 месеца :D Но беше преди 2 години някъде.
Другата, за която ме треснаха с 50 над ограничението в града дойде за 1 седмица.
Мен ме снимаха март или април беше , още чакам да дойде писъмцето , че малко дебеличко предполагам ще е . След колко време да почна да не мисля за него :)) минали са вече 5-6 месеца .
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=50244 (http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=50244)
Цитатот датата на получаване на електронният фиш за собственика на МПС започват да текат три срока:
- за обжалване в 14 дневен срок пред районен съд по реда на ЗАНН
- за представяне на декларация от собственика ако някой друг е управлявал МПС към момента на заснемане. Декларацията се попълва пред служител от КАТ откъдето е изпратен електронният фиш и освен това се представя копие от СУМПС на истинския водач, ако действително това не бил собственика. За невярно деклариране се носи наказателна отговорност по чл. 313 от НК.
- за плащане на глобата с 30% отстъпка. Ако искате да ожбалвате не сте длъжни да плащате глобата. Но след изтичане на 14 дневният срок ако фишът бъде потвърден от съда, се плаща 100% от глобата.
Пред КАТ няма възможност за обжалване.
Може да се подаде възражение пред Директора на ОДМВР, но само ако МПС е било откраднато или е със специален режим на движение. Всички останали възражения са от компетентност на съда
Това което Ви интересува можете да намерите в чл. 189 от ЗДвП.
Да не Ви прави впечатление че:
- ел. фиш не е подписан от контролен орган и няма дата на издаване - така е по закон
- има разлика в стойността на скоростта от снимката и тази за която ви наказват - причината е че се приспадат 3 км в полза на нарушителя.
Да знаете че данните от паметта на техническото средство са криптирани и не могат да бъдат обект на последващи вмешателства от оператора, така че тези възражения няма да минат пред съда. Освен това ако си правите проверки на GPS координаните в интернет и установите разлика, не се вдъхновявайте - интернет не е източник на достоверна информация.
Актуалната съдебна практика отхвърля първоначалното мнение че ел. фиш може да се издава само при стационарни камери, така че изводът е - спазвайте скоростта!!!
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=73352 (http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=73352)
ЦитатГлобите се получават до 1 месец след заснетото нарушение. Плащате до 14 дневен срок и глобата е с 30% намалена.
ЦитатТова , че се плащало само глоба малко не ми се вярва ;) пише се акт на собственика на колата или на явилия се , ако си признае ! В моя случай сниман на 16-ти Януари за минаване на червен светофар от "общинска камера" :D , след около месец дойде покана да се явя в КАТ , но понеже е лизингова ми я пратиха след 2-3 дена , а аз се явих след 3 седмици :D 50 лв глоба и 8 точки - разбира се , че не карах аз колата :D а жената има златен талон , който изгоря :D Повече няма минаване на оранжево , светне ли ако ще и със 100 да карам съм на спирачките ;)
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=26&t=30179&start=60 (http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=26&t=30179&start=60)
ЦитатТези, които са заснети с камери монтирани в автомобили на "Пътна полиция-КАТ" от типа на TFR1-M.... и са получили ел. фиш, при обжалване в съда пада. Защото в ЗДвП е записано ясно, в кои случаи се изпраща ел. фиш на нарушителя.
ЗДвП
Чл. 189. (1) Актовете, с които се установяват нарушенията по този закон, се
съставят от длъжностните лица на службите за контрол, предвидени в този закон.
(4) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) При нарушение, установено и заснето с
техническо средство, в отсъствието на контролен орган и на нарушител се издава
електронен фиш за налагане на глоба в размер, определен за съответното нарушение.
Електронният фиш съдържа данни за: териториалната структура на Министерството на
вътрешните работи, на чиято територия е установено нарушението, мястото, датата,
точния час на извършване на нарушението, регистрационния номер на моторното
превозно средство, собственика, на когото е регистрирано превозното средство,
описание на нарушението, нарушените разпоредби, размера на глобата, срока, сметката
или мястото на доброволното й заплащане. Образецът на електронния фиш се
утвърждава от министъра на вътрешните работи.
Цитатhttp://rsvr.0fees.net/Acts/2012/NKD/0212/00704512/00720212.htm
"Чрез създаването на нова ал.4 на чл.189 ЗДвП и въвеждане на понятието "електронен фиш" с измененията с ДВбр.10/11 г. на закона, се допусна изключение от общите процедурни правила на ЗАНН, касаещи започване на административно-наказателното производство със съставяне на АУАН и завършването му /при доказано нарушение/ с издаване на НП.Като всяко изключение от общите правила, издаването на електронния фиш е подчинено на строго определени условия, изчерпателно дефинирани в чл.189, ал.4 ЗДвП, а именно нарушението да е установено и заснето с техническо средство и в отсъствие на контролен орган и на нарушител.Граматичното, логическо и систематично тълкуване на тази разпоредба, във вр.чл.39, ал.4 ЗАНН и във връзка с целта на законодателя/виж мотивите към законопроекта за изменение на ЗДвП/ налага на категоричен извод, че издаването на електронен фиш е строго лимитирано и възможно само в случаите в които съответните технически средства са позиционирани предварително, стационарно, със съответни предварителни обозначения за съществуването им и които средства работят на автоматичен режим, неналагащ непосредствено обслужване от съответен контролен орган.За всички останали случаи на използване на мобилни технически средства, обслужвани и използвани непосредствено от контролен орган, въпросната разпоредба не важи и за констатираните с тези технически средства нарушения на ЗДвП следва да се спазва общия ред на ЗАНН за съставяне на АУАН и издаване на НП.Противното разбиране би довело до недопустимо заобикаляне на закона и до стимулиране на незаконосъобразно бездействие на контролните органи, свързано с неосъществяване на активен контрол по спазване на закона, превенция на административните нарушения и непосредственото им разкриване и установяване.В конкретния случай, по делото безспорно се установи, че електронния фиш е издаден за нарушение констатирано в отсъствие на предпоставките на чл.189, ал.4 ЗДвП, поради което и същия се явява незаконосъобразен на това основание."
Т.е.
снимка от патрулка е отпаднала в съда!
1 може и да я знаят повечето (http://www.wikimapia.org/#lat=42.4436862&lon=27.5863158&z=17&l=0&m=b)- ограничение 60, камерата гледа посока Бургас!
2 също известна камера (http://www.wikimapia.org/#lat=42.4305382&lon=27.5533434&z=18&l=0&m=b) = снима посока Бургас, ограничението е 80.
3 Печално известна камера, в началото имаше ограничение 60, половината окръг изгоря. (http://www.wikimapia.org/#lat=42.5555519&lon=27.4274405&z=17&l=0&m=b).. сега ограничението е 80, обектива гледа към Бс
4 Тази се вижда отдалече, но все пак. (http://www.wikimapia.org/#lat=42.5606412&lon=27.5690826&z=17&l=0&m=b)... ограничението там е 60
Варна
1 - монтирана е на светофара (http://www.wikimapia.org/#lat=43.2048765&lon=27.910914&z=17&l=0&m=b), не съм сигурен дали е за минаване на червено или за скорост, прилича на тази пред СФА на Цариградско, предполагам че е за скорост.
2. също като 1 (http://www.wikimapia.org/#lat=43.2125634&lon=27.9040476&z=17&l=0&m=b)
Русе: Тук има бензионостанция ЛукОил, камерата е скатана зад рекламата (http://www.wikimapia.org/#lat=43.8377015&lon=25.9681203&z=18&l=0&m=b)(ако отивате към Дунав-мост ще ви щрака в гръб), ограничението е 40.
Утре ще добавя още!
Още една камера: в Ст.Оряхово, към момента е "заредена", ограничение - 40. обектива е в посока "Бургас" (http://wikimapia.org/#lat=42.9904774&lon=27.7946376&z=18&l=11&m=b)
На влизане във Варна, веднага след Аспарухов мост - на метална рамка над пътното платно. (http://wikimapia.org/#lat=43.2012204&lon=27.8969961&z=17&l=11&m=b)
Като цяло във Варна - не настъпвайте да хванете последните секунди на зеленото на светофарите - масово има камери монтирани на светофарите...
Засади с мобилни камери днес
В Приселци, скатани зад рекламата на бензиностанцията - който пътува към Бургас и засили след последната за селото гърбица.... остава изгърбен ако някои от среща не му примигне! (http://wikimapia.org/#lat=43.1065698&lon=27.8316414&z=17&l=11&m=b)
На разклона за дюлинския проход, там има ограничение 60. (http://wikimapia.org/#lat=42.9300198&lon=27.7850675&z=14&l=11&m=b)
Утре се пуска движението и по бул. "Драган Цанков". Лошата новина е, че ВЕЧЕ има камери на Телевизионната кула и до КАТ.
http://fakti.bg/bulgaria/53828-kamera-na-kat-i-do-televizionnata-kula?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage (http://fakti.bg/bulgaria/53828-kamera-na-kat-i-do-televizionnata-kula?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage)
Видях я мръсотията....
И на Марая са направили разни преобразувания и вече като се включваш от Христо Смирненски на Евлоги Георгиев си в отделен коридор...
Да... тая простотия. Явно искат да пренасочват някак движението и да се прави ляв на стадиона чак. Малко тъпо ми се вижда. Ще има простотии и пререждания на неразбрали...
Пу .. днеска се разминах с един цивилен Ескорт с монтиран радар и камера на таблото !!! Имат ли право така да снимат ... от цивилен автомобил ?!?
Моята (http://fordbg.com/forum/index.php?topic=213.msg29274#msg29274) е от цивилна, вероятно имат :)
Цитат на: dmitarcho в 28 Ноември 2012 01:32:43
Пу .. днеска се разминах с един цивилен Ескорт с монтиран радар и камера на таблото !!! Имат ли право така да снимат ... от цивилен автомобил ?!?
Имат.
Не знам дали съм я поствал и друг път тази "засада" - има ограничение 40, а колата с камерата е спряна в бензиностанцията. Сега като е затворена магистралата - някои да не "сгори" (http://www.wikimapia.org/#lat=42.6076165&lon=27.3817008&z=19&l=0&m=b)
Цитат на: Bobi в 27 Ноември 2012 17:10:27
Утре се пуска движението и по бул. "Драган Цанков". Лошата новина е, че ВЕЧЕ има камери на Телевизионната кула и до КАТ.
http://fakti.bg/bulgaria/53828-kamera-na-kat-i-do-televizionnata-kula?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage (http://fakti.bg/bulgaria/53828-kamera-na-kat-i-do-televizionnata-kula?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage)
Боби, до колкото пише в статията, камерата е
собственост на КАТ и се намира
до ТВ кулата. Смотаните журналя пак са го написали с краката си, ама няма значение. (fri)
Да уточня - камерата се намира в траншеята (директното трасе) от северната страна на кулата и е завъртяна така, че да снима идващите от Цариградско/Ситняково в посока към Семинарията след като я подминат.
Цитат на: tropper в 28 Ноември 2012 11:04:12
Боби, до колкото пише в статията, камерата е собственост на КАТ и се намира до ТВ кулата.
Да уточня - камерата се намира в траншеята (директното трасе) от северната страна на кулата и е завъртяна така, че да снима идващите от Цариградско/Ситняково в посока към Семинарията след като я подминат.
Потвържадавам, но не мога да се съглася,че е в северната траншея ;)
Не виждам лофика да е там или поне не точно сега в близките 1-2 години- задръстванетоза Семинарията започва от там, има светофар на 300м. от камерата, ако искат да снимат някой с +20км. ОК, но в обратната посока към Ситняково спокойни се кара с 100...
Ето ти една снимка: Skyscrapercity forums (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=97738981&postcount=2932)
Снимана е от посока Ситняково към Семинарията.
Камерата е завъртяна леко към басейна Мария Лиуза за да снима в посока Семинарията задниците на автомобилите. ;)
А колкото до "севера" - по принцип Яворов в този участък е ориентиран ЮгоЗапад - СевероИзток и за да сме по-точни, камерата се пада североизточно от Кулата.
Защо е натам, а не на обратно - наистина не е логично, но е така (beer)
И една добра новина (clap)
ЦитатС 20 км/ч се увеличава разрешената скорост по транзитната магистрала на Перник и става 80км/ч, съобщи директорът на ОД на МВР комисар Валентин Димитров. Досега по трасето се позволяваше максимална скорост от 60км/ч.
От днес започва монтажът на новите пътни знаци, като само в един участък в централната градска част в близост до пернишката автогара няма да бъде допускана скорост, по-висока от 40км/ч. Районът е един от най-рисковите за движение и там ще има и засилен видеоконтрол.
Само за ден в сряда в участъка са били санкционирани с фишове 17 пешеходци, които са пресичали неправилно и са били съставени актове на двама водачи на МПС за това, че не са осигурили предимство на пешеходни пътеки.
От МВР настояват Агенция "Пътна инфраструктура" и община Перник да предприемат мерки за обезопасяване на участъка, като поставят липсващите по протежение на магистралата парапети.
Е крайно време беше на ул. "Скоростна магистрала" да се вдигне ограничението :D
Само дано обезопасят пресичащите самоубийци...
Айде да видиме ако почнат да глобяват наред пешеходци - самоубийци дали няма да им(да, аз не се имам за пешеходец когато съм пеша, а за участник в движението) влезе малко акъл в главата другия път като скачат щото са с предимство без право на съмнение кога, как и в какви обстоятелства са скочили. Както беше, и е с бр. средни и тежки катастрофи от 2год. насам - намаляват. Пътя е място на компромиси, както е всяко друго нещо с 2-ма до n души участващи !! (wisdom) И прост човек (повечето) ако му взимат пари ще почне се съобразява набързо, пък какъвто ще да е в живота си.
Проблемът с пресичането там като опасност е съизмерим с пресичането на Цариградско при Плиска. И докато при Плиска си има подлез от едно време и просто на няколко пъти слагаха ограда в разделителната ивица на пътното платно (бабите се отказаха да пресичат отгоре едва когато оградата стана 2м висока и продължава 300м след спирката!, когато беше единична височина ограда се пресичаше и прескачаше ), то на "Скоростна магистрала" няма да копнат едно подлезче или да вдигнат една пасарелка, ами "Зебра" правят...
То подлези има 3 броя, единия така и не е довършен та затова не се ползва, другите два на метал си е действащ ама не го ползват, има още един на пашов който не му знам състоянието но и него не го ползват, а в указания район с ограничение от 40км/ч има надлез, само дето хората ги мързи да се качват през него, много им е пътя явно, затова на пряко през пътя минават!
Цитат на: DidiBao в 01 Декември 2012 10:03:39...а в указания район с ограничение от 40км/ч има надлез, само дето хората ги мързи да се качват през него, много им е пътя явно, затова на пряко през пътя минават!
И аз се замислих дали нямаше надлез там, ама не бях сигурен дали не беше въжената линия дето превозва камъни...
Ако надлеза е в прилично състояние, е престъплние да се прави пешеходна пътека (hammer)
Цитат на: tropper в 01 Декември 2012 10:08:47
И аз се замислих дали нямаше надлез там, ама не бях сигурен дали не беше въжената линия дето превозва камъни...
Ако надлеза е в прилично състояние, е престъплние да се прави пешеходна пътека (hammer)
Ми прилично си е, той е част от моста по който се движат и колите.
Ето и един от коментарите от сайта където е новината:
ЦитатИ да поставят парапети хората пак ще минават през магистралата под моста. Направете стълби за слизане от моста на тротоара до пазара и тогава глобявайте. Сега ако се качиш на моста не можеш просто да пресечеш магистралата и ж.п. линията, а трябва да вървиш до светофарите и после да се върнеш. Това удължава ненужно пътя с 500-600 метра.
Нова камера тук! (http://wikimapia.org/#lat=42.6316055&lon=27.6345281&z=16&l=0&m=b)
Камерата е отдясно на пътя посока Ахелой, обектива е насочен към Ахелой.
Не знам дали знаете, но караулките по изходите на София не са това, което бяха.
Полиция има само в тази на Люлин. Другите са празни и периодично ще се поставят камери, които да следят за скоростта.
Под надлез Надежда сутринта беше паркиран в зелената площ един тъмносин Форд, не съм сигурен Орион или Мондео с 4 затъмнени на 100 процента стъкла.
На 99% съм сигурен, че е полицейски и вътре има мобилна камера.
Цитат на: escobar в 27 Декември 2012 09:33:55
Под надлез Надежда сутринта беше паркиран в зелената площ един тъмносин Форд, не съм сигурен Орион или Мондео с 4 затъмнени на 100 процента стъкла.
На 99% съм сигурен, че е полицейски и вътре има мобилна камера.
Не знам как стои юридически въпроса, но имат ли право да монтират камера примерно в личния автомобил на КАТ-аджията или да вземат кола под наем?
Не знам дали имат право, ама бая народ изгоря със снимки на въпросното място, а там стационарна камера не е имало никога. Периодично пускат полицейски автомобил без обозначения и шарят.
Явно не за първи път го "пускат" този Форд там - http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=61&t=281573&start=0 (http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=61&t=281573&start=0)
Мани, на СтЗ и до Айтос имат навика да слагат цивилна Астра с камера на 200-300 метра след обикновена патрулка, но в зоната на действие на знака за ограничение.... и тогава ги мрази половината окърг :(
Стационарна камера тук (http://wikimapia.org/#lat=43.0477514&lon=24.8876166&z=15&l=0&m=b) и тук (//http://)
А след първата камера, имаше "засада" с мобилна камера - тук! (http://www.wikimapia.org/#lat=43.0489117&lon=24.9203288&z=15&l=11&m=b)
Момчета, видях си снимката вече, но имам няколко въпроса. Първо в самия фиш мястото където пише, че съм се намирал изобщо не е там. Адреса, който са написали е в другия край на града, а по координати нещо не се оправям, може ли някой да ми покаже на гугъл къде точно са тия координати. А другият ми въпрос е какво правя, ако тия координати се окажат също неверни а фиша вече е платен ?
Координати:
EL: 25o37.2981
NL: 42o03.7520
като "о"-то е симпвола за градуси.
ПП: Всъщност адреса, който са написали изобще не съществува. Написано е ул.Хасково, а улицата (в другия край на града) е Хасковска... а съм сниман на главен път Е85 в посока Ст. Загора и няма как да е ул Хасково, която не съществува :'(
Благодаря предварително!
не ми се смята да превърщам минутите и секундите в десетична дроб, но някъде тук (http://wikimapia.org/#lat=42.0524692&lon=25.5549716&z=15&l=0&m=b)са те изфотили!
Цитат на: hotblooded в 13 Януари 2013 15:28:01
не ми се смята да превърщам минутите и секундите в десетична дроб, но някъде тук (http://wikimapia.org/#lat=42.0524692&lon=25.5549716&z=15&l=0&m=b)са те изфотили!
Ако се разминава с адреса - може да обжалваш :) Но адвоката може да е по скъп от глобата :)
Днес забелязах, че вече са сложили камера и до телевизионната кула. До сега беше само празна кутия. Камерата е насочена на север - посока Румънското посолство.
Добър вечер колеги.
Преди 2 седмици си взех радар-детектор Whistler GT-265XI...
Досега върши много добра работа, ама на бензиностанциите, там свири та се къса като засече вратите им, по пътя съм се разминал само с 1 патрулка и тя нямаше включен радар мисля.
За пътни камери ги засича, но когато съм на 3 метра от тях...
Не съм пипал нищо по настройките му, само местя от highway на city режим.
Вършат ли в крайна сметка тези пластмаси работа, или съм си хвърлил парите ? :'(
За стационарните камери - като ги засече - "късно е либе за китка"....
Цитат на: hotblooded в 17 Януари 2013 20:52:40
За стационарните камери - като ги засече - "късно е либе за китка"....
И аз така знам, но поне мога ли да разчитам за скоростните камери на КАТ и камерите със снимка в колите им да засече???
Камерите в патрулките са радар TR-4 + камера, но КАТ-аджийте са усвоили мръсния номер да държат радара в режим готовност (тогава не излъчва и детектора не го хваща) и да го пускат когато вече си в обхвата.... И пак си "вътре".
Eми уж имал радара някакъв "POP" режим който дори така улавял слабия сигнал, дали действа не знам, ще го видя по пътя как се справя и ако не ми върши добра работа на бащата и това е :D
Камерите от 3те ленти на Цариградско шосе, под големия билборд, преди пежо, са махнати.
А при Макдоналдс след Окръжна болница продължава ли да има камера? Всеки път се сещам да погледна когато вече съм подминал. :-[
Цитат на: Dundee в 18 Януари 2013 09:07:33
А при Макдоналдс след Окръжна болница продължава ли да има камера? Всеки път се сещам да погледна когато вече съм подминал. :-[
До преди един час нямаше :)
Цитат на: momo76 в 17 Януари 2013 17:55:13
Днес забелязах, че вече са сложили камера и до телевизионната кула. До сега беше само празна кутия. Камерата е насочена на север - посока Румънското посолство.
До сега кутията (не знаех че била празна) гледаше гърбовете на автомобилите в посока от Румънското/Цариградско към траншеята под кръговото. Сега са я завъртяли наистина да гледа гърбовете в посока към Румънското. Хората свикнаха че гледа в другото платно и сега си карат бързо и ще има изгорели.
Онзи ден имаше стълпотворение около камерата - един камион и работници, които правеха нещо - е явно това са правели :D
Така трябва да бъде- от там надолу има предпоставки за +100км без проблеми...
Цитат на: Dundee в 18 Януари 2013 09:07:33
А при Макдоналдс след Окръжна болница продължава ли да има камера? Всеки път се сещам да погледна когато вече съм подминал. :-[
От няколко месеца я няма, нея я преместиха на 202ра.
http://www.renault-bg.com/radars/ (http://www.renault-bg.com/radars/) дали тоя списък е актуален, имате ли инфо?
Много се съмнявам да е актуално, по-скоро са най-масовите места с полицаи. Гледам че не всички балончета са запълнени, имат си номерца, което ме навежда на мисълта, че имат инфо от някъде. Колко е актуално и от къде го взимат е друг въпрос. На повечето от балончетата съм ги мяркал мизерниците, ама рядко.
А от някъде актуално инфо (готово) за igo? :)
Цитат на: Pyrhel в 19 Януари 2013 02:20:34
А от някъде актуално инфо (готово) за igo? :)
Утре ще ти кача мойте камери последните за момента.
Ето линк с всичко за иго, прегледай камерите на vami, цар на иго е това момче.
http://www.ipmart-bg.com/forumdisplay.php?118-iGO
Ако от КАТ наистина се борят за превенция и намаляване на жертвите, а не мишкуват, за да си пълнят бюджета, според мен е редно в града преди камерите за скорост, били те стационарни или мобилни, да слагат знак.
Тези пешеходни бабуни несъмнено ще спасят животи, но не навсякъде са добре осветени. Ако пешеходните пътеки са брутално осветени ще е много по-добре и за водачи, и за пешеходци. А не да изскачат като виетконгци в джунглата и ти да се чудиш как да спреш и дали Рейнджа с ролбара зад теб няма да те отнесе като бръмбър - сламка.
Цитат на: escobar в 19 Януари 2013 09:01:02
Ако от КАТ наистина се борят за превенция и намаляване на жертвите, а не мишкуват, за да си пълнят бюджета, според мен е редно в града преди камерите за скорост, били те стационарни или мобилни, да слагат знак.
Тези пешеходни бабуни несъмнено ще спасят животи, но не навсякъде са добре осветени. Ако пешеходните пътеки са брутално осветени ще е много по-добре и за водачи, и за пешеходци. А не да изскачат като виетконгци в джунглата и ти да се чудиш как да спреш и дали Рейнджа с ролбара зад теб няма да те отнесе като бръмбър - сламка.
Извън градовете на повечето места има знак "Radar"(с рекламка на ''OSRAM") или знак "Видеоконтрол....." Колкото до "бабуните" - вярно че възпират джигитите, но е вярно че и хората които карат по правилата също си трошат колите по калпавите гърбици и бабуни, а когато са наслагни през 200 метра вече е гадно. Отделно че всяко намаляне на скоростта и ускоряване преди и след бабуните е съпроводено с отделяне на частици феродо, гума, както и вредни емисии от двигателите които всички дишат. Повишени разходи за амортизация и ГСМ и на колите от обществения транспорт. За мен "изкуствените неравности" са "щраусово решение" - криене на главата в пясъка че нещо е направено... Нереално е в 21 век да правим 4 и 6 лентови булеварди, кръстовища на 2,3 нива за да отпушваме движението (да даваме не малки суми), а в същото време да слагаме нарочно "тапи" като гръбиците или да бучим светофари.... Решението е подлези и пасарелки, специално пасарелките - метална конструция не са никак скъпи, и се монтират бързо и лесно.
Извън градовете - да, ама в града не съм мяркал, а да сложиш на някое спускане камера е като да ловиш риба в аквариум, особено там, където няма концентрация на произшествия...
Цитат на: escobar в 19 Януари 2013 11:43:45
Извън градовете - да, ама в града не съм мяркал, а да сложиш на някое спускане камера е като да ловиш риба в аквариум, особено там, където няма концентрация на произшествия...
Taка си е.... повечето "пусии" дето застават с мобилни камери са винаги зад някое смотано и почти безсмислено ограничение.
Цитат на: hotblooded в 12 Септември 2012 00:24:43
1 може и да я знаят повечето (http://www.wikimapia.org/#lat=42.4436862&lon=27.5863158&z=17&l=0&m=b)- ограничение 60, камерата гледа посока Бургас!
2 също известна камера (http://www.wikimapia.org/#lat=42.4305382&lon=27.5533434&z=18&l=0&m=b) = снима посока Бургас, ограничението е 80.
3 Печално известна камера, в началото имаше ограничение 60, половината окръг изгоря. (http://www.wikimapia.org/#lat=42.5555519&lon=27.4274405&z=17&l=0&m=b).. сега ограничението е 80, обектива гледа към Бс
4 Тази се вижда отдалече, но все пак. (http://www.wikimapia.org/#lat=42.5606412&lon=27.5690826&z=17&l=0&m=b)... ограничението там е 60
1. Камерата на Атия снима и в двете посоки!
2. Кутията е празна, никога не е имало камера в нея по простата причина че има някакъв проблем с тока и не могат да я захранят /това по информация на военен, служещ в поделението до нея/.
По инфо от КАТ - камерите се настройват в коя посока да снимат. Тази в Атия няма проблем с видимостта - но никога не може едновременно да засича приближаващи или отдалечаващи се коли - настройва се в кой режим да работи. От съображения да не те заслепи светкавицата и да стане по-голяма беля - стационарните камери обикновено снимат в гръб.
Това за заслепяването не могат да го избегнат. Това лято снимаха едно А8 прибиращо се към София, а аз се прибирах в Созопол. Като присветна светкавицата, беше започнало да се стъмва. И на мен повече ми попречи, отколкото на сниманата кола.
Иначе аз ползвам Гармин навигация в колата. Отделно на телефона имам iGO стара версия, която не ми харесва. А на таблета сложих iGO Primo 1200х800 и ми харесва. Само дето нямам поставка за кола за 10" таблет.
Камерата на 202 ул работи :-[
в петък/25.01/ съм минал малко по бързо и днес си получих честитката...
тея не спят ли ...ИЗРОДИ!!!
добре ,че поне е малко 50лв,но ако го платя до 14 дни 35 лв.
Някой знае ли като ида в срока,дали ще ми напишат акт?
Доколкото знам вече акт изобщо не се пише.
Аз се пазя от камерите с навигацията. Ползвам IGO Primo и досега само веднъж са ме хващали с +18 км. над ограничението. Пък и извънградско карам нормално с 90-100 км/ч.
Е аз съм с 14 км над ограничението т.е. 64 км/ч ама...
Мооооляяя?! Стационарната те е хванала с 14 отгоре?!
Актове не се пишат.
Аз последно разбрах, че перкат от 21 километра нагоре, даже май бяха 22 километра, 20 километра и 10 % толеранс.
Явно са "гладни" и са ги настроили на +10! Гадове!
Апетитът идва с яденето да го еба... Аз на 12 февруари ще правя 2 години без акт.
Днес под надлез Надежда пак беше паркиран синият Форд.
Нямат въображение - все него използват. Там ако не правят 5 бона за ден... При ограничение 50 почти няма кола под 70...
И аз да се оплача ...пак...
на същото място ул.202,но...не от стационарната
а в обратна посока от мобилна камера няъде при шел е била,като гледам снимката
73 км/ч ...
хубавото е че ми го зачитат за 70 км и глобата е 50 лв
тея не са хора...направо взе да ми писва вече от стационарни,мобилни и всякакъв друг вид изроди
Карайте си нормално и няма да имате проблеми със снимки. Аз що нямам снимки ? :)
И аз нямам снимки и не съм имала :)
Да допълня че преди тунела за Люлин камерите ''уж'' вече снимат и си чакам честитката в скоро време (минах с около 100 км/ч), а пък онзи ден си карах при ТВ кулата с 60 и една Panamera мина с около 80 и камерата ''присветна'' два пъти.
@ Bobi : само можеш да се радваш че не са те снимали до сега, но повярвай ми ако минаваш по 100 км на ден в София, а не на месец, друга песен ще запееш...
Най-вероято са снимали Панемарата 2 пъти. Аз съм минавал със 63-4 на Кулата и не ме снима.
Минах с около 70 на тая на кулата преди доста време, още няма нищо (да не дърпам дявола..)
Аз живея на 500 м по-надолу и пак се хващам ,че минавам със 65-70-75 оттам
но и аз тръпна в очакване:)
до сега ги плащах,но ако ми дойде още една,категорично отказвам.
аз им станах редовен спомоществовател...хайде няма нужда
Интересното е, че доста от камерите вече не са на около 20 превишение, ами около 10! ???
...което комбинирано с кокетните знаци 40 си е пълна подигравка.
Цитат на: escobar в 20 Февруари 2013 18:19:57
...което комбинирано с кокетните знаци 40 си е пълна подигравка.
Идат избори - трябват пари! ;D
КАмерата ма международното до Лукойла била празна , доколко е вярно не знам .една реститутка ми каза
Цитат на: TourneoRS в 20 Февруари 2013 22:14:10
КАмерата ма международното до Лукойла била празна , доколко е вярно не знам .една реститутка ми каза
Там който изгърмя - изгърмя ;) Аз впреди 2 години минах с 90 от там, ама нямам честитутка
Цитат на: escobar в 20 Февруари 2013 07:03:44
Най-вероято са снимали Панемарата 2 пъти. Аз съм минавал със 63-4 на Кулата и не ме снима.
Със сигурност мен не ме снима, но нарочно се загледах за Панамерата, два пъти я щракна за по-сигурно... , това е в посока Цариградско шосе да поясня.
Стационарните правят серия от снимки, нещо като burst mode.
Камерата на Кулата е на доста противоречиво място, все пак е на трилентов път, тези които се включват са в отделна лента, а следващото кръстовище е на повече от 500 метра.
Камерите казват се слагали на участъци с повишена концентрация на ПТП, а тук ги блъскат на мегаизмекярски места.
Днес като минахме с Миро Христов през тунела за Люлин видяхме че работят по едната камера преди тунела.
Ще стана много търсен, ако е истина. :D
Здравейте колеги,
вчера пътувах за Варна и на Старо Оряхово...дзак...камеркааа.
Мисля че е нова,така че внимавайте.
Цитат на: mediacenter в 08 Март 2013 11:33:50
Здравейте колеги,
вчера пътувах за Варна и на Старо Оряхово...дзак...камеркааа.
Мисля че е нова,така че внимавайте.
На 16ти септември съм предупредил за нея... "масторски" е сложена - който идва от към Варна не я вижда заради табелата за прохода, който идва от Бургас - като я види вече е късно!
Цитат на: hotblooded в 16 Септември 2012 21:27:09
Още една камера: в Ст.Оряхово, към момента е "заредена", ограничение - 40. обектива е в посока "Бургас" (http://wikimapia.org/#lat=42.9904774&lon=27.7946376&z=18&l=11&m=b)
........[/url]
Сега се сещам да кажа къде по младостите в София седят с камери. Едното място е по линията на метрото към пътя за Раковата болница където метрото е отгоре над пътя. Второто място (и напоследък много често са там) са на отклонението за младост след като се слезне от моста на околовръсното (след Икеа) - крият се зад моста и като се спускате не се виждат и там редовно се минава с 90+, а ограничението на отбивката е 60!
Това на ТВ кулата със сигурност работи, в четвъртък като карах посока Семинарията, пусна светкавиците да снима някой. Вчера нямаше как да снима, защото беше мегазадръстено в посока Румънско посолство, но регулировчици естествено нямаше. Камерата там снима в гръб като сте в посока Румънско.
Под надлез Надежда в четвъртък пак имаше мобилка.
Пак са застанали до метростанция "мусагеница" - скрити като партизани! патрулка с камера!
Не пиша за камера, а за нови знаци.
На АМ Тракия от Пловдив за София по цялата "друсалка" между 90-ти и 65-ти км - ограничение 100км/ч.
Има комплект знаци (120) и след него (100) веднага след Шел-Пазарджик. След това след ОМВ-то на 86-ти км няма знаци, което според мен би трябвало да отменя действието на ограничението. След отбивката "Калугерово-Динката" знаците се потвърждават - пак (120) и (100). След отбивката "Церово-Велинград" знаците се потвърждават отново - (120) и (100), като действието им се отменя след няколко километра, не видях точно къде.
В другата посока не минавах, но предполагам и там ги има.
Внимавайте, че превишение с 40км/ч е сериозно нарушение.... дали и книжката не взимаха...
Засада с радар (да нямаха камера) тук, има ограничение 50.... (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=43.377651&lon=23.303311&z=16&m=b)
Засада с мобилна камера тук (че май ме изфотиха бях със 165 по километраж) (http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42.328854&lon=25.626426&z=15&m=b)
На страницата на СДВР във Фейсбук ще бъде публикувано разположението на стационарните технически средства за контрол на безопасността на движението, както и местата, където ще се разполагат мобилни устройства.
Основната цел на тази инициатива ще бъде превенцията на тежките пътни инциденти, а основната цел е водачите да бъдат предупреждавани и предпазвани от рисковете на пътя.
График на мобилните устройства за 26.06.2013г.
- от 07.30 до 13.00 на бул."Симеоновско шосе" в района на магазин ,,Фантастико"
- от 14.30 до 18.30 на бул."България" и Околовръстен път
- от 07.30 до 13.00 на бул."Сливница" в района на моста ,,Оряхово"
- от 14.30 до 18.30 на бул."Рожен"
- от 09.00 до 10.00 Пернишко шосе – ,,Черният кос" в посока вход
- от 10.30 до 12.30 Пернишко шосе – Пернишко шосе – бензиностанция ,,Лукойл" в посока вход
- от 13.00 до 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
- от 14.30 до 15.30 бул."Европа" - изход
- от 16.00 до 17.00 с.Волуяк – бул. ,,Ломско шосе" № 273
- от 09.00 до 10.00 Околовръстен път /Икеа/;
- от 10.30 до 12.30 с.Горни Богров бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми/
- от 13.00 до14.00 бул."Ботевградско шосе" района на ОМВ
- от 14.30 до 15.30 бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда
- от 16.00 до 17.00 бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/
- от 11.00 до 15.00 бул."Асен Йорданов" срещу зала ,,Арена Армеец"
- от 12.00 до 16.00 бул."Ботевградско шосе" в района на ,,Транскапитал"
- от 07.30 до 11.30 ул."202 – ра" в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарни устройства с денонощен режим на работа функционират на:
- Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
- Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
- Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Забележка: Мобилните камери заснемат всички нарушения на Закона за движение по пътищата извършени от водачи на ППС.
СДВР Столична Полиция (https://www.facebook.com/sdvr.stolichnapolicia)
27.06.2013 :
от 07.30 до 13.00 бул."Цариградско шосе" в района на Дворец ,,Враня";
- от 14.30 до 18.30 - бул."Симеоновско шосе" и Околовръстен път;
- от 07.30 до 13.00 - бул."Ситняково" в района на МОЛ,,Сердика";
- от 14.30 до 18.30 - бул."Сливница" моста на ,,Оряхово";
- от 09.00 до 10.00 - Пернишко шосе- Черния кос /вход/;
- от 10.30 до 12.30 - Пернишко шосе - Лукойл /вход/;
- от 13.00 до 14.00 - АМ Люлин,последен тунел /вход/;
- от 14.30 до 15.30 - бул."Сливница" /изход/;
- от 16.00 до 17.00 - с.Волуяк - бул. ,,Ломско шосе" № 273;
- от 09.00 до 10.00 - Околовръстен път /Икеа/;
- от 10.30 до 12.30 - бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми - с.Горни Богров/;
- от 13.00 до 14.00 - бул."Ботевградско шосе" /района на ОМВ/;
- от 14.30 до 15.30 - бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда/;
- от 16.00 до 17.00 - бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/;
- от 11.00 до 15.00 - бул."Симеоновско шосе" /срещу № 4/;
- от 12.00 до 16.00 - бул."Ботевградско шосе" /срещу бл.17/;
- от 07.30 до 11.30 - бул."Проф.Цветан Лазаров" /срещу бл.116/;
- Стационарна - 0.00 – 24.00 - бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза";
- Стационарна - 0.00 – 24.00 - Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ";
- Стационарна - 0.00 – 24.00 Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ.
http://www.kat.mvr.bg/kontrol1.htm (http://www.kat.mvr.bg/kontrol1.htm)
График на мобилните устройства 28.06.2013
от 07.30 до 13.00 бул."Сливница" в района на моста ,,Оряхово"
от 14.30 до 18.30 бул."Монтевидео"
от 07.30 до 13.00 бул."Владимир Вазов" връзката с бул."Ботевградско шосе"
от 14.30 до 18.30 Кръстовището на бул."Добринова скала" и бул."П.Владигеров"
от 09.00 до 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 до 12.30 Пернишко шосе – Пернишко шосе – Лукойл /вход/
от 13.00 до 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 до 15.30 бул."Сливница" - изход
от 16.00 до 17.00 с.Волуяк – бул. ,,Ломско шосе" № 273
от 09.00 до 10.00 Околовръстен път /Икеа/;
от 10.30 до 12.30 с.Горни Богров бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми/
от 13.00 до - 14.00 бул."Ботевградско шосе" района на ОМВ
от 14.30 до 15.30 бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда
от 16.00 до 17.00 бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/
от 11.00 до 15.00 бул."Проф.Цветан Лазаров" срещу бл.100
от 12.00 до 16.00 бул."Цар Борис ІІІ" срещу № 319
от 07.30 до 11.30 бул."Брюксел" срещу Нова телевизия
Стационарна - от 0.00 до 24.00 Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна - от 0.00 до 24.00 Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна - от 0.00 до 24.00 Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
График на мобилните устройства 29.06.2013
от 09.00 до 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 до 12.30 Пернишко шосе – Пернишко шосе – Лукойл /вход/
от 13.00 до 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход; от 14.30 до 15.30 бул."Сливница" - изход
от 16.00 до 17.00 с.Волуяк – бул. ,,Ломско шосе" № 273
от 09.00 до 10.00 Околовръстен път /Икеа/;
от 10.30 до 12.30 с.Горни Богров бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми/
от 13.00 до 14.00 бул."Ботевградско шосе" района на ОМВ
от 14.30 до 15.30 бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда
от 16.00 до 17.00 бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/
Стационарна -от 0.00 до 24.00 Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна - от 0.00 до 24.00 Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна - от 0.00 до 24.00 Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
График на мобилните устройства 30.06.2013
от 09.00 до 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 до 12.30 Пернишко шосе – Пернишко шосе – Лукойл /вход/
от 13.00 до 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 до 15.30 бул."Сливница" - изход
от 16.00 до 17.00 с.Волуяк – бул. ,,Ломско шосе" № 273
от 09.00 до 10.00 Околовръстен път /Икеа/;
от 10.30 до 12.30 с.Горни Богров бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми/
от 13.00 до 14.00 бул."Ботевградско шосе" района на ОМВ
от 14.30 до 15.30 бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда
от 16.00 до 17.00 бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/
Стационарна - от 0.00 до 24.00 Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна - от 0.00 до 24.00 Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна - от 0.00 до 24.00 Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Забележка: Мобилните камери заснемат всички нарушения на Закона за движение по пътищата извършени от водачи на ППС.
График на автоматизирани технически средства за контрол на пътното движение на отдел ,,ПЪТНА ПОЛИЦИЯ" – СДВР за 01 и 02 юли 2013г.
За 01.07.2013 год.
от 07.30 до 13.30- бул. "България" връзка с Околовръстен път
от 14.30 до 18.30- бул."Цариградско шосе" входа за стоп. "Врана"
от 07.30 до 13.00- бул."Ботевградско шосе"връзка към кв"Враждебна"
от 14.30 до 18.30- бул."Владимир Вазов" срещу м-н "Баумакс"
от 09.00 до 10.00- Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 до 12.30- Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 до 14.00- АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 до 15.30- бул."Сливница" - изход
от 16.00 до 17.00- с.Волуяк – бул. ,,Ломско шосе" № 273
от 09.00 до 10.00- Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 до 12.30- с.Горни Богров бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми/
от 13.00 до 14.00- бул."Ботевградско шосе" района на ОМВ
от 14.30 до 15.30- бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда
от 16.00 до 17.00- бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/
от 11.00 до 15.00- Пернишко шосе- бензиностанция "Лукоил"
от 07.00 до 11.00- бул."Ботевградско шосе"
от 07.00 до 11.00- бул."Брюксел" срещу Нова телевизия
-СТАЦИОНАРНИ КАМЕРИ С ДВАДЕСЕТ И ЧЕТИРИ ЧАСОВ РЕЖИМ НА РАБОТА.
на бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
на Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
на бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
За 02.07.2013 год.
от 07.30 до 13.30- бул."Вл.Вазов"-стадион Г.Аспарухов
от 14.30 до 18.30- бул."Рожен" след надлез "Надежда"
от 07.30 до 13.00- бул."Симеоновско шосе"-отбивка Ловен парк
от 14.30 до 18.30- бул."Пушкин" 82
от 09.00 до 10.00- Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 до 12.30- Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 до 14.00- АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 до 15.30- бул."Сливница" - изход
от 16.00 до 17.00- с.Волуяк – бул. ,,Ломско шосе" № 273
от 09.00 до 10.00- Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 до 12.30- с.Горни Богров бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми/
от 13.00 до 14.00- бул."Ботевградско шосе" района на ОМВ
от 14.30 до 15.30- бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда
от 16.00 до 17.00- бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/
от 11.00 до 15.00- бул."Асен Йорданов" срещу зала "Арена Армеец"
от 07.00 до 11.00- бул."Цар Борис III"
от 07.00 до 11.00-бул."Ботевградско шосе" 268
СТАЦИОНАРНИ КАМЕРИ С ДВАДЕСЕТ И ЧЕТИРИ ЧАСОВ РЕЖИМ НА РАБОТА.
на бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
на Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
на бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Мда, сега остана и регионалните дирекции на КАТ да се сетят, че също трябва да публикуват такава информация.
Също би било добре като се обявява час и дата да се спазват, щото тая на Икеа много рядко от 9:00 до 10:00 е там... появява се на обяд и седи 2-3 часа...
Другите също не ги виждам в уречените часове...
Пак прах в очите.
Айде дано имаме късмет и камерите и радарите, наистина да са на тези места в уречените дни и часове :)
График на средствата за контрол на пътното движение за периода от 03 до 07 юли 2013г.
за 03.07.2013
от 07.30 - 13.30 бул."Рожен" под моста на надлез "Надежда"
от 14.30 - 18.30 бул."Вл.Вазов" срещу магазин "Баумакс"
от 07.30 - 13.00 бул."България" връзката с Околовръстен път
от 14.30 – 18.30 бул."Цариградско шосе"вход за стопанство "Врана"
от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 - 15.30 бул."Сливница" - изход
от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. ,,Ломско шосе" № 273
от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми/
от 13.00 - 14.00 бул."Ботевградско шосе" района на ОМВ
от 14.30 - 15.30 бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда
от 16.00 - 17.00 бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/
от 11.00 – 15.00 бул."България"-бензиностанция "Еко"
от 07.00 – 11.00 ул."202-ра"
от 07.00 - 11.00 бул."Проф. Цв.Лазаров" срещу бл.116
Стационарни камери
- Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
- Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
- Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
за 04.07.2013
от 07.30 - 13.30 бул."Симеоновско шосе" отбивка Ловен парк
от 14.30 - 18.30 бул."Пушкин" 82
от 07.30 - 13.00 бул."Рожен" под моста на надлез "Надежда"
от 14.30 – 18.30 бул."Цар Борис III"-Черният кос
от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 - 15.30 бул."Сливница" - изход
от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. ,,Ломско шосе" № 273
от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми/
от 13.00 - 14.00 бул."Ботевградско шосе" района на ОМВ
от 14.30 - 15.30 бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда
от 16.00 - 17.00 бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/
от 11.00 – 15.00 бул."Симеоновско шосе" срещу Ловен парк
от 07.00 – 11.00 с.Волуяк- бул. "Ломско шосе"
от 07.00 - 11.00 бул."Вл.Вазов" стадион Г.Аспарухов
Стационарни камери
- Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
- Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
- Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
за 05.07.2013
от 07.30 - 13.30 бул."Ботевградско шосе" -стопанство ,,Врана"
от 14.30 - 18.30 бул."Цар Борис III" – Черният кос
от 07.30 - 13.00 бул."Цариградско шосе"-стопанство "Врана"
от 14.30 – 18.30 бул."Рожен" след надлез "Надежда"
от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 - 15.30 бул."Сливница" - изход
от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. ,,Ломско шосе" № 273
от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми/
от 13.00 - 14.00 бул."Ботевградско шосе" района на ОМВ
от 14.30 - 15.30 бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда
от 16.00 - 17.00 бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/
от 11.00 – 15.00 ул."202-ра" –бензиностанция "Шел"
от 07.00 – 11.00 с. Долни Богров, ул. 35
от 07.00 - 11.00 ул."Резбарска" срещу бл. 26
Стационарни камери
- Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
- Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
- Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
за 06.07.2013
от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 - 15.30 бул."Сливница" - изход
от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. ,,Ломско шосе" № 273
от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми/
от 13.00 - 14.00 бул."Ботевградско шосе" района на ОМВ
от 14.30 - 15.30 бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда
от 16.00 - 17.00 бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/
Стационарни камери
- Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
- Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
- Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
за 07.07.2013
от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 - 15.30 бул."Сливница" - изход
от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. ,,Ломско шосе" № 273
от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул."Ботевградско шосе" /сервиз за гуми/
от 13.00 - 14.00 бул."Ботевградско шосе" района на ОМВ
от 14.30 - 15.30 бул."Самовско шосе" /р-т Лебеда
от 16.00 - 17.00 бул."Цариградско шосе" /Инфинити вход/
Стационарни камери
- Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
- Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
- Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Днес за първи път(от както обявяват) камерата на ИКЕА беше там между 9 и 10!
Ето ги и камерите за цялата Русенска област до 28 юли: Кликни тук (http://www.ruse.mvr.bg/Paten_kontrol/default.htm)
Общо взето е някаква какафония, особено за междуградските пътища, поне аз не мога да разчета какво означава примерно "Точен километър,разположение до обект: 1+500". Мобилните камери сигурно превъзхождат софийските поне 5 пъти, поне на хартия, но реално няма нищо подобно. Естествено няма в кои дни на коя улица ще се дебне, за часове изобщо да не говорим. И все пак, и това е нещо. ^-^
Ето графика и за тази седмица :)
График на средствата за контрол на пътното движение за периода от 08 до 14 юли 2013г.
08.07.2013
бул. "Рожен"- надлез "Надежда"
бул."Владимир Вазов"-бензиностанция "Еко"
ул. "202-ра" срещу ТЕЦ София
бул. "Рожен"- надлез "Надежда"
ул. "Резбарска" до касата на "ЧЕЗ"
бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с.Горни Богров ,ул. "Всаил Левски" 18
Околовръстен път /магазин ИКЕА/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
ул."202-ра" - бензиностанция "Шел"
ул. "Невестина скала"
с. Долни Богоров
бул."Околовръстен път" път. възел "Симеоново'
ул."Филиповско шосе"
Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост, вход преди спирката на МГТ
09.07.2013
бул."Цариградско шосе"-стопанство "Врана"
бул."Цариградско шосе"-стопанство "Врана"
ул. "202-ра" срещу ТЕЦ София
бул. "Рожен"- надлез "Надежда"
ул. "Резбарска" до касата на "ЧЕЗ"
бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с.Горни Богров ,ул. "Всаил Левски" 18
Околовръстен път /ИКЕА/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
бул."Асен Йорданов" срещу зала "Арена Армеец"
с.Волуяк
бул."Ботевградско шосе" , фирма "Примекс"
ул."Източна тангента"
Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
10.07.2013
бул."Симеоновско шосе" отбивка "Ловен парк"
бул."Цар Борис III"
ул. "202-ра" срещу ТЕЦ София
бул. "Рожен"- надлез "Надежда"
ул. "Резбарска" до касата на "ЧЕЗ"
бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с.Горни Богров ,ул. "Всаил Левски" 18
Околовръстен път /ИКЕА/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
бул."Владимир Вазов"-стадион "Г. Аспарухов"
бул."Ботевградско шосе"
бул."Владимир Вазов"
бул."Обелско шосе"
Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
11.07.2013
бул."Ботевградско шосе", кв."Враждебна"
бул."Пушкин" 92
ул. "202-ра" срещу ТЕЦ София
бул. "Рожен"- надлез "Надежда"
ул. "Резбарска" до касата на "ЧЕЗ"
бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с.Горни Богров ,ул. "Всаил Левски" 18
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
бул."Пернишко шосе", бензиностанция "Лукойл"
ул. "Невестина скала"
бул. "Пернишко шосе"
ул."Резбарска" срещу бл. 26
бул."Цар Борис III"
Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
12.07.2013
бул."Владимир Вазов"срещу бензиностанция"Шел"
бул."Ботевградско шосе", бензиностанция "ОМВ"
ул. "202-ра" срещу ТЕЦ София
бул. "Рожен"- надлез "Надежда"
ул. "Резбарска" до касата на "ЧЕЗ"
бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с.Горни Богров ,ул. "Всаил Левски" 18
Околовръстен път /ИКЕА/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
бул."Симеоновско шосе" срещу Ловен парк
с. Волуяк
ул."202-ра" , ТЕЦ София
бул. "Ломско шосе"
Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
13.07.2013
ул. "202-ра" срещу ТЕЦ София
бул. "Рожен"- надлез "Надежда"
ул. "Резбарска" до касата на "ЧЕЗ"
бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с.Горни Богров ,ул. "Всаил Левски" 18
Околовръстен път /ИКЕА/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
с. Долни Богоров
Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
14.07.2013
ул. "202-ра" срещу ТЕЦ София
бул. "Рожен"- надлез "Надежда"
ул. "Резбарска" до касата на "ЧЕЗ"
бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с.Горни Богров ,ул. "Всаил Левски" 18
Околовръстен път /ИКЕА/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Мобилните камери заснемат всички нарушения на Закона за движение по пътищата извършени от водачи на ППС.
бул."Околовръстен път" път. възел "Симеоново' не ги видях да са там, а летях...
ще запаля една свещ довеюера.
Ето и седмичната доза :)
График на средствата за контрол на пътното движение за периода от 15 до 21 юли 2013г.
15.07.2013
бул. "Цариградско шосе"- стопанство "Врана"
бул."България"- пл. Ручей
бул. "Цариградско шосе"-вход София
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
Пернишко шосе
бул."Вл.Вазов" – стадион "Г.Аспарухов"
Стационарна камера Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
16.07.2013
бул."България"-пл. Ручей
Ломско шосе- връзка с бул."Рожен"
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
бул."Асен Йорданов" срещу зала "Арена Армеец"
с.Волуяк
ул."Резбарска" срещу бл.26
Стационарна камера Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
17.07.2013
бул."Рожен" – надлез Надежда
бул."Цариградско шосе"-The Mall
бул."Ботевградско шосе"-бензиностанция "Еко"
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
бул."Владимир Вазов"-стадион "Г. Аспарухов"
с. Долни Богров
бул."Ботевградско шосе"- фирма "Примекс"
Стационарна камера Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
18.07.2013
бул."България"- връзка с Околовръстен път
бул."Симеоновско шосе" – Ловен парк
бул."Владимир Вазов"- стадион "Г.Аспарухов"
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
ул."202-ра", бензиностанция "Шел"
бул. "Пернишко шосе"
ул."202-ра", ТЕЦ "София"
Стационарна камера Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
19.07.2013
бул."Владимир Вазов"-стадион "Г. Аспарухов"
бул."Сливница", мост Захарна фабрика
бул."Добринова скала"- бензиностанция "Шел"
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл"
с. Волуяк
бул."Цариградско шосе" – стопанство Врана
Стационарна камера Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
20.07.2013
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
Стационарна камера Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
21.07.2013
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
Стационарна камера Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Надявам се информацията да е полезна :)
График на средствата за контрол на пътното движение за периода от 22 до 28 юли 2013г.
22.07.2013год.
Бул. "България"- пл. Ручей
ул. "Цариградско шосе"-стопанство "Врана"
Бул. "Данаил Николаев "- под моста "Чавдар"
Ул. "202-ра"-ТЕЦ София
Бул. "Рожен"-под надлез "Надежда"
Ул. "Резбарска" до касата на "Чез"
Бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с. Горни Богров
Околовръстен път – пътен възел "Икея"
Бул. "Самоковско шосе" 83
Бул. "Цариградско шосе"- магазин "Инфинити"
Ул. "Академик Марко Семов", метростанция
Ул. "202-ра"-ТЕЦ София
Бул. "Ботевградско шосе"-бл. 17
Бул. "Брюксел"
Стационарни камери:
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
23.07.2013г.
Бул. "Симеоновско шосе"-ловен парк
Бул. "Ботевградско шосе"-магазин Примекс
Бул. "България"- пл. Ручей
Ул. "202-ра"-ТЕЦ София
Бул. "Рожен"-под надлез "Надежда"
Ул. "Резбарска" до касата на "Чез"
Бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с. Горни Богров
Околовръстен път – пътен възел "Икея"
Бул. "Самоковско шосе" 83
Бул. "Цариградско шосе"- магазин "Инфинити"
Ул. "Академик Марко Семов", метростанция
Бул. "Ас. Йорданов", зала "Армеец"
Бул. "Пернишко шосе"-бензиностанция "Лукойл"
с. Волуяк
Ул. "Резбарска" – бл. 26
Стационарни камери:
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
24.07.2013г.
Бул. "Данаил Николаев"-под моста "Чавдар"
Бул. "Сливница"-"В. ПИК
Бул. "Симеоновско шосе"-ловен парк
Ул. "202-ра"-ТЕЦ София
Бул. "Рожен"-под надлез "Надежда"
Ул. "Резбарска" до касата на "Чез"
Бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с. Горни Богров
Околовръстен път – пътен възел "Икея"
Бул. "Самоковско шосе" 83
Бул. "Цариградско шосе"- магазин "Инфинити"
Ул. "Академик Марко Семов", метростанция
Бул. "Ас. Йорданов", зала "Армеец"
Бул. "Симеоновско шосе"-ловен парк
с. Долни Богров- ул. 35-та
Бул. "Околовръстен път"-пътен възел "Симеоново"
Стационарни камери:
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
25.07.2013г.
Бул. "Цариградско шосе"-стопанство "Врана"
Бул. "Д. Николаев"- Сточна гара
Бул. "България"- под моста на ОП
Ул. "202-ра"-ТЕЦ София
Бул. "Рожен"-под надлез "Надежда"
Ул. "Резбарска" до касата на "Чез"
Бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с. Горни Богров
Околовръстен път – пътен възел "Икея"
Бул. "Самоковско шосе" 83
Бул. "Цариградско шосе"- магазин "Инфинити"
Ул. "Академик Марко Семов", метростанция
Бул. "Ас. Йорданов", зала "Армеец"
Бул. "Владимир Вазов"-стадион "Г. Аспарухов"
Бул. "Пернишко шосе"-бензиностанция "Ликойл"
Бул. "Ботевградско шосе"
Стационарни камери:
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
26.07.2013г.
Околовръстен път- жк. "Младост"
Бул. "Владимир Вазов"-стадион "Г.Аспарухов"
Ломско шосе- под надлез "Надежда"
Ул. "202-ра"-ТЕЦ София
Бул. "Рожен"-под надлез "Надежда"
Ул. "Резбарска" до касата на "Чез"
Бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с. Горни Богров
Околовръстен път – пътен възел "Икея"
Бул. "Самоковско шосе" 83
Бул. "Цариградско шосе"- магазин "Инфинити"
Ул. "Академик Марко Семов", метростанция
Бул. "Ас. Йорданов", зала "Армеец"
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл"
с. Волуяк
Бул. "Владимир Вазов"-стадион "Г.Аспарухов"
Стационарни камери:
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
27.07.2013г.
Ул. "202-ра"-ТЕЦ София
Бул. "Рожен"-под надлез "Надежда"
Ул. "Резбарска" до касата на "Чез"
Бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с. Горни Богров
Околовръстен път – пътен възел "Икея"
Бул. "Самоковско шосе" 83
Бул. "Цариградско шосе"- магазин "Инфинити"
Ул. "Академик Марко Семов", метростанция
Бул. "Ас. Йорданов", зала "Армеец"
Ул. "202-ра"-ТЕЦ София
Пернишко шосе- бензиностанция "Ликойл"
Стационарни камери:
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
28.07.2013г.
МЯСТО, МАРШРУТ
Ул. "202-ра"-ТЕЦ София
Бул. "Рожен"-под надлез "Надежда"
Ул. "Резбарска" до касата на "Чез"
Бул. "Ботевградско шосе"-бензиностанция "ОМВ"
с. Горни Богров
Околовръстен път – пътен възел "Икея"
Бул. "Самоковско шосе" 83
Бул. "Цариградско шосе"- магазин "Инфинити"
Ул. "Академик Марко Семов", метростанция
Бул. "Ас. Йорданов", зала "Армеец"
Стационарни камери:
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Днес бяха под моста Чавдар.
На пътя Велико Търново -Бяла в село Петко Каравелово в самата бензиностанция спира червена астра с камера . Спира на гадно място вижда се когато е късно , днес въпреки че знам съществуването и за малко да ме Фейсират 8)
Хайде аз пак да се оплача...
този път с 36 км над ограничението...НА 202-ра УЛИЦАААААААААА = 200 лв :'(
тази 202-ра ми разказа играта,сутринта в 7:38 ...изродите не спят
а и тъпият сайт на кат вече не пише в колко часа къде са :-X
Човек, направо не мога да те разбера... Аз от твоите постове се научих да карам по ограничението по тази улица, ти що пари изръси за глоби, не се научи... :))
С малко закъснение:
ПЛАН-ГРАФИК
ЗА РАБОТАТА НА АВТОМАТИЗИРАНИ ТЕХНИЧЕСКИ СРЕДСТВА
ЗА КОНТРОЛ НА ПЪТНОТО ДВИЖЕНИЕ НА ОТДЕЛ ,,ПЪТНА ПОЛИЦИЯ" - СДВР ЗА ПЕРИОДА от 29.07.2013 г. до 04.08.2013 г.
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
29.07.2013
КАМЕРА 1
бул. "Ботевградско шосе"- сервиз "Примекс"
КАМЕРА 2
бул."Симеоновско шосе"- Ловен парк
бул. "Цариградско шосе"-стопанство "Врана"
КАМЕРА 3
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
КАМЕРА 4
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
КАМЕРА 5
Пернишко шосе - бензиностанция "Лукойл"
КАМЕРА 6
с. Волуяк
КАМЕРА 7
бул. "Тодор Александров"
Стационарна камера
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Забележка:
1.Мобилните камери заснемат всички нарушения на Закона за движение по пътищата извършени от водачи на ППС.
2.Планът може да бъде променян съгласно изменението на оперативната обстановка.
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
30.07.2013
КАМЕРА 1
бул."България"-Бояна
КАМЕРА 2
бул."България"-пл. "Ручей"
бул. "Ботевградско шосе"- сервиз "Примекс"
КАМЕРА 3
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
КАМЕРА 4
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
КАМЕРА 5
бул."Владимир Вазов" - стадион "Г.Аспарухов"
КАМЕРА 6
с. Долни Богров- ул. 35 -та
КАМЕРА 7
бул. "Ботевградско шосе"
Стационарна камера
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Забележка:
1.Мобилните камери заснемат всички нарушения на Закона за движение по пътищата извършени от водачи на ППС.
2.Планът може да бъде променян съгласно изменението на оперативната обстановка.
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
31.07.2013
КАМЕРА 1
бул."Цариградско шосе" – стопанство "Врана"
КАМЕРА 2
бул."Данаил Николаев"-моста
бул."Ситняково"-МОЛ "Сердика"
КАМЕРА 3
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
КАМЕРА 4
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
КАМЕРА 5
бул."Симеоновско шосе"-ловен парк
КАМЕРА 6
с. Волуяк
КАМЕРА 7
бул."Брюксел"- срещу НОВА ТВ
Стационарна камера
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Забележка:
1.Мобилните камери заснемат всички нарушения на Закона за движение по пътищата извършени от водачи на ППС.
2.Планът може да бъде променян съгласно изменението на оперативната обстановка.
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
01.08.2013
КАМЕРА 1
бул."Ситняково"- МОЛ "Сердика"
КАМЕРА 2
бул."България" – под ОП
бул."Сливница"
КАМЕРА 3
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
КАМЕРА 4
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
КАМЕРА 5
бул."Рожен"- под надлез "Надежда"
КАМЕРА 6
бул. "Ботевградско шосе" бл. 17
КАМЕРА 7
ул."202-ра", ТЕЦ "София"
Стационарна камера
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Забележка:
1.Мобилните камери заснемат всички нарушения на Закона за движение по пътищата извършени от водачи на ППС.
2.Планът може да бъде променян съгласно изменението на оперативната обстановка.
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
02.08.2013
КАМЕРА 1
бул."Цар Борис III"-Черният Кос
КАМЕРА 2
бул."Ломско шосе"-под надлез "Надежда"
бул."България"- Бояна
КАМЕРА 3
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
КАМЕРА 4
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
КАМЕРА 5
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл"
КАМЕРА 6
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл"
КАМЕРА 7
ул."Резбарска" – бл. 26
Стационарна камера
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Забележка:
1.Мобилните камери заснемат всички нарушения на Закона за движение по пътищата извършени от водачи на ППС.
2.Планът може да бъде променян съгласно изменението на оперативната обстановка.
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
03.04.2013
КАМЕРА 3
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
КАМЕРА 4
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
КАМЕРА 6
с. Долни Богров- ул. 35-та
с. Волуяк
Стационарна камера
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Забележка:
1.Мобилните камери заснемат всички нарушения на Закона за движение по пътищата извършени от водачи на ППС.
2.Планът може да бъде променян съгласно изменението на оперативната обстановка.
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
04.08.2013
КАМЕРА 3
Околовръстен път /Икеа/
Панчарево ,бул. "Самоковско шосе" 83
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Ас.Йорданов"срещу зала "Армеец"
КАМЕРА 4
с. Волуяк- Ломско шосе 273
бул. "Сливница"- посока Драгоман
АМ "Люлин" –последен тунел посока София
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл" Владая
Пернишко шосе- Черният кос
Стационарна камера
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Забележка:
1.Мобилните камери заснемат всички нарушения на Закона за движение по пътищата извършени от водачи на ППС.
2.Планът може да бъде променян съгласно изменението на оперативната обстановка.
Та дааааааааа!
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
05.08.2013
КАМЕРА 1
бул. "Д. Николаев"- под моста "Чавдар"
бул. "Цариградско шосе"-стопанство "Врана"
КАМЕРА 2
бул."Ботевградско шосе"- бензиностанция "Еко"
КАМЕРА 3
ТЕЦ София –посока надлез "Надежда"
бул."Рожен"-под надлез "Надежда"
бул."Сливница" – ул. "Кукуш"
бул."Ботевградско шосе" –бензиностанция "ОМВ"
Околовръстен път,с. Казичене, бензиностанция"Шел"
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул. "Акад. Гешов"-бензиностанция "ОМВ"
бул. "Цариградско шосе" –"Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул. "Цветан Лазаров"- срещу "Фесто"
КАМЕРА 5
бул. "Владимир Вазов" – стадион "Г. Аспарухов"
КАМЕРА 6
с. Долни Богров- ул. 35-та
КАМЕРА 7
Околовръстен път- път. възел "Симеоново"
КАМЕРА 8
бул. "Царица Йоанна"- срещу бл. 961
Стационарна камера
бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
06.08.2013
КАМЕРА 1
бул."България"- пл. "Ручей"
бул. "Ботевградско шосе"- сервиз "Примекс"
КАМЕРА 2
бул. "Д. Николаев"- под моста "Чавдар"
КАМЕРА 3
ТЕЦ София –посока надлез "Надежда"
бул."Рожен"-под надлез "Надежда"
бул."Сливница" – ул. "Кукуш"
бул."Ботевградско шосе" –бензиностанция "ОМВ"
Околовръстен път,с. Казичене, бензиностанция"Шел"
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул. "Акад. Гешов"-бензиностанция "ОМВ"
бул. "Цариградско шосе" –"Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул. "Цветан Лазаров"- срещу "Фесто"
КАМЕРА 5
Пернишко шосе- бензиностанция " Лукойл"
КАМЕРА 6
с. Волуяк
КАМЕРА 7
ул. "202-ра"-ТЕЦ София
КАМЕРА 8
бул."Ботевградско шосе" –срещу бл. 52
Стационарна камера
бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
07.08.2013
КАМЕРА 1
бул."България" – Околовръстен път
бул. "Д. Николаев"- под моста "Чавдар"
КАМЕРА 2
бул. "Рожен"- надлез "Надежда"
КАМЕРА 3
ТЕЦ София –посока надлез "Надежда"
бул."Рожен"-под надлез "Надежда"
бул."Сливница" – ул. "Кукуш"
бул."Ботевградско шосе" –бензиностанция "ОМВ"
Околовръстен път,с. Казичене, бензиностанция"Шел"
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул. "Акад. Гешов"-бензиностанция "ОМВ"
бул. "Цариградско шосе" –"Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул. "Цветан Лазаров"- срещу "Фесто"
КАМЕРА 5
бул."Симеоновско шосе"-ловен парк
КАМЕРА 6
бул."Ботевградско шосе"
КАМЕРА 7
бул."Цариградско шосе"
КАМЕРА 8
бул."Петър Дертлиев"- срещу бл. 141
Стационарна камера
бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
08.08.2013
КАМЕРА 1
бул."Ботевградско шосе"- бензиностанция "Еко"
бул."Вл. Вазов"- стадион "Г. Аспарухов"
КАМЕРА 2
бул."България" – Околовръстен път
КАМЕРА 3
ТЕЦ София –посока надлез "Надежда"
бул."Рожен"-под надлез "Надежда"
бул."Сливница" – ул. "Кукуш"
бул."Ботевградско шосе" –бензиностанция "ОМВ"
Околовръстен път,с. Казичене, бензиностанция"Шел"
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул. "Акад. Гешов"-бензиностанция "ОМВ"
бул. "Цариградско шосе" –"Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул. "Цветан Лазаров"- срещу "Фесто"
КАМЕРА 5
бул."Рожен"- под надлез "Надежда"
КАМЕРА 6
с. Волуяк
КАМЕРА 7
бул."Ботевградско шосе"
КАМЕРА 8
ул."Обелски път"
Стационарна камера
бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
09.08.2013
КАМЕРА 1
бул."Рожен"-под надлез "Надежда"
бул."Сливница"-магазин "Кенар"
КАМЕРА 2
бул."Владимир Вазов"-ул. "Резбарска"
КАМЕРА 3
ТЕЦ София –посока надлез "Надежда"
бул."Рожен"-под надлез "Надежда"
бул."Сливница" – ул. "Кукуш"
бул."Ботевградско шосе" –бензиностанция "ОМВ"
Околовръстен път,с. Казичене, бензиностанция"Шел"
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул. "Акад. Гешов"-бензиностанция "ОМВ"
бул. "Цариградско шосе" –"Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул. "Цветан Лазаров"- срещу "Фесто"
КАМЕРА 5
Пернишко шосе- бензиностанция "Лукойл"
КАМЕРА 6
ул. "202-ра"-ТЕЦ София
КАМЕРА 7
бул."Владимир Вазов"
КАМЕРА 8
бул."Сливница"
Стационарна камера
бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
10.08.2013
КАМЕРА 3
ТЕЦ София –посока надлез "Надежда"
бул."Рожен"-под надлез "Надежда"
бул."Сливница" – ул. "Кукуш"
бул."Ботевградско шосе" –бензиностанция "ОМВ"
Околовръстен път,с. Казичене, бензиностанция"Шел"
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул. "Акад. Гешов"-бензиностанция "ОМВ"
бул. "Цариградско шосе" –"Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул. "Цветан Лазаров"- срещу "Фесто"
Стационарна камера
бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
ДАТА
КАМЕРА
МЯСТО, МАРШРУТ
11.08.2013
КАМЕРА 3
ТЕЦ София –посока надлез "Надежда"
бул."Рожен"-под надлез "Надежда"
бул."Сливница" – ул. "Кукуш"
бул."Ботевградско шосе" –бензиностанция "ОМВ"
Околовръстен път,с. Казичене, бензиностанция"Шел"
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул. "Акад. Гешов"-бензиностанция "ОМВ"
бул. "Цариградско шосе" –"Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул. "Цветан Лазаров"- срещу "Фесто"
Стационарна камера
бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера
бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Някой знае ли камерите в какви коли са? Конкретно ме вълнува камера 4, защото е по мой маршрут и винаги се оглеждам и не виждам съмнително спрели коли с камера вътре.
Благодаря предварително!
Цитат на: pantata в 05 Август 2013 18:39:05
Някой знае ли камерите в какви коли са? Конкретно ме вълнува камера 4, защото е по мой маршрут и винаги се оглеждам и не виждам съмнително спрели коли с камера вътре.
Благодаря предварително!
Патрулка. Изключително нередовна спрямо часовете.. тука има тука нема...
Освен известният на всички Форд мондео с тъмни стъкла...аз засякох в четвъртък една сива вектра със тъмни стъкла и камера >:(
Патрулки. Добре скатани, така че да ги видиш в последния момент. Номер 4 и аз не съм мярка. Засичал съм поне 3-4 пъти с/у Арена армеец
и на бул. Вл.Вазов след Герена, бул Сим шосе над Макси в посока околовръсното / там няма смисъл да се кара бързо защото на 200м има легнал полицай/
Здравейте, някой има ли информация дали трафик камерите поставени над платното на Орлов мост, все още снимат за преминаване на червен светофар. По специално от Цариградско шосе наляво по Евлоги Георгиев, че днес на 20 м. преди стоп линията ми светна жълто и с 50 км./ч е невъзможно да се спре безопасно.
Ако си минал линията на жълто - нямаш проблеми. :)
Аз няколко пъти на същите светофари съм спирал почти цяла кола след линията и досега не съм получавал честитка. Явно не снимат точно линията, а някъде по-напред, защото редовно виждам маршрутки и таксита да тръгват още на червено.
ПЛАН-ГРАФИК ЗА РАБОТАТА НА АВТОМАТИЗИРАНИ ТЕХНИЧЕСКИ СРЕДСТВА
ЗА КОНТРОЛ НА ПЪТНОТО ДВИЖЕНИЕ НА ОТДЕЛ ,,ПЪТНА ПОЛИЦИЯ" - СДВР ЗА ПЕРИОДА от 12.08.2013 г. до 18.08.2013 г.
12.08.2013
КАМЕРА 1
бул.България – бул.Даскал Поп Андреев
бул.Владимир Вазов срещу "Баумакс"
КАМЕРА 2
бул."Ботевградско шосе"- Бензиностанция "Еко"
бул."Александър Пушкин" № 92
КАМЕРА 3
ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто"
КАМЕРА 5
КАМЕРА 6
КАМЕРА 7
бул. "Цариградско шосе"
КАМЕРА 8
Бул."Царица Йоана" срещу бл.961
13.08.13
КАМЕРА 1
бул."Ген.Данаил Николаев"- моста "Чавдар"
бул."Алескандър Пушкин"№92
КАМЕРА 2
бул." Рожен" под Надлез "Надежда""
бул.Владимир Вазов срещу "Баумакс"
КАМЕРА 3
ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто"
КАМЕРА 5 бул."Рожен" под Надлез "Надежда"
КАМЕРА 6
КАМЕРА 7 бул. "Ботевградско шосе"
КАМЕРА 8 Бул."Ботевградско шосе" срещу бл52
14.08.2013
КАМЕРА 1
бул."Ботевградско шосе"- Бензиностанция "Еко"
КАМЕРА 2
бул."Сливница"
бул."Рожен" под Надлез "Надежда"
КАМЕРА 3
ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто"
КАМЕРА 5
КАМЕРА 6
КАМЕРА 7 Ул.Резбарска" срещу бл.26
КАМЕРА 8 Бул.Д-р Петър Дертлиев срещу бл.141
15.08.2013
КАМЕРА 1
Площад "Ручей"
Пернишко шосе-Черния кос
КАМЕРА 2
Площад "Ручей"
Пернишко шосе-Черния кос
КАМЕРА 3
ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто"
КАМЕРА 5
Пернишко бензиностанция "Лукойл"
КАМЕРА 6
КАМЕРА 7
ул."Владимир Вазов"
КАМЕРА 8
Ул.Обелски път
16.08.2013
КАМЕРА 1
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
КАМЕРА 2
бул." бул.Ботевградско шосе"
бул."България"- "Околовръстен път"
КАМЕРА 3
ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто"
КАМЕРА 5
КАМЕРА 6
КАМЕРА 7
ул."202-ра " ТЕЦ "София"
КАМЕРА 8
Бул."Сливница"
17.08.2013
КАМЕРА 3
ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто"
КАМЕРА 8
Бул."Ген.Данаил Николаев"
Бул."Царица Йоана"
18.08.2013
КАМЕРА 3
ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273
КАМЕРА 4
Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто"
Стационарна камера Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Стационарна камера Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Стационарна камера Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Забележка:
1.Мобилните камери заснемат всички нарушения на Закона за движение по пътищата извършени от водачи на ППС.
2.Планът може да бъде променян съгласно изменението на оперативната обстановка.
Камери и радари на КАТ за цялата Русенска област до 31 август (http://www.ruse.mvr.bg/Paten_kontrol/default.htm)
Ето новата порция график :)
График на средствата за контрол на пътното движение за периода от 19 до 25 август 2013г.
19.08.2013
жк Дружба
Бул. Владимир Вазов – Баумакс Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто"
ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273
ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ – ГУМИ ЦИНТЪР ДИАНА Бул. Сливница Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
20.08.13
бул."Рожен" под Надлез "Надежда"
Бул. Пушкин 92 Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто"
ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273
ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ – ЮЖНА ДЪГА
ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ П.В. СИМЕОНОВО
Бул. Ботевградско шосе с/у бл. 52 Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ 1
21.08.2013
Бул. България, пл. Ручей
Бул. Ботевградско шосе - Еко
Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто"
ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273"
ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ СИМЕОНОВСКИ ЛИФТ
Бул.Д-р Петър Дертлиев срещу бл.141 Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
22.08.2013
бул. Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
Черния Кос
Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто" ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273 ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ – ЮЖНА ДЪГА ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ МАГАЗИН ИКЕА Ул.Обелски път с/у метростанция Обеля Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ 23.08.2013
Бул. Рожен
бул."България"- "Околовръстен път" Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто" ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273 БУЛ. ЦАРИГРАДСКО ШОСЕ Бул. Проф. Цветан Лазаров Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
24.08.2013
Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто" ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273 Бул."Ген.Данаил Николаев"
Бул."Царица Йоана" Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
25.08.2013
Околовръстен път /Икеа/
бул."България " бензиностанция " Шел "
бул."Цариградско шосе" срещу "Инфинити"
ул."Акд.Марко Семов" , метро ст. "Мусагеница"
бул."Цветан Лазаров" срещу "Фесто" ул.202-ра срещу ТЕЦ "София"
бул.Рожен под Надлез "Надежда"
бул. "Сливница" бензиностанция "Шел"
бул.Ботевградско шосе бензиностанция ОМВ
село Волуяк, бул.Ломско шосе №273 Стационарни камери
Бул."П.Яворов" в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост вход преди спирката на МГТ
Сетих се за една камера под билбора на форд с/у Врана, посока Пловдив преди Пежо, никога не я пишат. Тя не снима ли?
Днеска ме снимаха, бяха в Екото на околовръстното, след кръговото на Бистришко шосе, посока Бояна.
14.09.2013
Мобилни камери:
бул. "Цариградско шосе"-срещу Инфинити
бул. "Цариградско шосе"- пр-во "Пежо"
бул."Цар Борис III"
ул."202-ра", срещу ТЕЦ ,,София"
бул."Цариградско шосе", срещу ст-во "Врана"
бул."Ботевградско шосе", бензиностанция ОМВ
бул."Цариградско шосе"
Стационарни камери:
Бул."П. Яворов", в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
Околовръстен път, в района на бензиностанция ,,Шел"
Бул."Цариградско шосе" – Орлов мост, вход преди спирката на МГТ
15.09.2013
Мобилни камери:
l ул. 202-ра - ТЕЦ ,,София"
l бул. ,,Рожен" - надлез ,,Надежда"
l бул. ,,Ломско шосе" 273
l ул. ,,Акд. Марко Семов" , метрост. ,,Мусагеница"
l Околовръстен път – ИКЕА
l бул. ,,Цариградско шосе" срещу ,,Инфинити"
Стационарни камери:
l бул. ,,П. Яворов" в района на комплекс ,,Мария Луиза"
l Околовръстен път в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
l бул. ,,Цариградско шосе" – Орлов мост
Интересно - дали ако те снимат на друго място или по друго, а не на и по предварително обявените - ще може да се оплачеш че "КАТ не играят честно" (rofl)
Има монтирана нова кутия за стационарна камера на Сливница и Раковска, посока Лъвов мост. В събота още беше празна.
Тя тая кутия си стои там доста време, май повече от година.
Стори ми се нова, нямаше ръжда :)) а и е толкова нависоко, че чак сега я виждам.
18.09.2013
Мобилни камери:
l Бул."Цариградско шосе" – представителство на "Пежо"
l бул. "България" - пл. "Ручей"
l бул."Рожен"
l бул. "Симеоновско шосе" – Ловен парк
l ул. "Акд. Марко Семов", метрост. "Мусагеница"
l Околовръстен път – пътен възел "Младост 4"
l бул. "Цариградско шосе"
l ул. 202-ра, ТЕЦ София
l бул. "Рожен" - надлез "Надежда"
l бул. "Ломско шосе" 273
l бул. "Ботевградско шосе" – представителство на ,,Хонда"
l с. Волуяк - ул. "Ломско шосе"
l с. Горни Богров
Стационарни камери:
l Бул. "П. Яворов", в района на плувен комплекс ,,Мария Луиза"
l Околовръстен път, в района на бензиностанция ,,ШЕЛ"
l Бул. "Цариградско шосе" – Орлов мост, вход преди спирката на МГТ
Гледам днес мобилните камери са двойно повече от обикновено, внимавайте софиянци :)
Сега се натъкнах на тази Околовръстен път – пътен възел "Младост 4" - има ограничение 50 - незнам с колко минах....поне 70
Нови камери по магистралата има ли?
Цитат на: amplified в 11 Октомври 2013 16:54:28
Нови камери по магистралата има ли?
Последно като минавах нямаше. :)
http://fakti.bg/bulgaria/78833-kameri-na-kat-ne-mogat-da-snimat-po-tamno?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage (http://fakti.bg/bulgaria/78833-kameri-na-kat-ne-mogat-da-snimat-po-tamno?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage)
10-те тайни на КАТ (http://bezcenzura.bg/10-te-taini-koito-katadjiite-ne-iskat-da-znaete/)
като с последната не съм съгласен изобщо
Последно като гледах нямаше санкция за зимни или летни, а за износени.
Цитат на: escobar в 13 Октомври 2013 07:32:50
Последно като гледах нямаше санкция за зимни или летни, а за износени.
Май все още е нормирана само "минимална дълбочина на грайфера"
Абсолютно Не могат да те глобят за каране с летни гуми зимата. ;) В закона не е записано какво трябва да бъде обозначението на гумата, за да се води зимна/лятна. :)
Прави са колегите. Зимата има вероятност да те "глоби" само този, в когото си спрял с летните гуми.
С каското как стоят нещата? Ако се забиеш в някой и си с летни гуми изплащат ли? :D
Цитат на: amplified в 13 Октомври 2013 14:02:08
С каското как стоят нещата? Ако се забиеш в някой и си с летни гуми изплащат ли? :D
Няма проблеми
Винаги могат да се направят, аз съм чувал за отказ заради стар DOT.
За каското - то си е договор, прочетете си общите условия, може да има разлики между отделните компании.
И ако в този договор (общите условия) е записано че трябва да си с гуми обозначени като "M+S" или с определена възраст - значи трябва да си с такива и могат да ти откажат претенция. Ти си го подписал този договор барабар с общите му условия в момента на заявяване на каското.
Ако не е записано, тогава важи законът, според който има значение минимална дълбочина на грайфера (мисля че беше 1.6мм, ама не съм 100% сигурен).
http://fakti.bg/bulgaria/82313-oshte-shest-tarnovski-sela-shte-imat-videonabludenie?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage (http://fakti.bg/bulgaria/82313-oshte-shest-tarnovski-sela-shte-imat-videonabludenie?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage)
My Link (http://www.youtube.com/watch?v=Qyge14f0n6A#)
Сега намери какви са лепенките, и кой ги разпространява :D
Търся! Много ме заинтригуваха!
Стига шрифтът на руските и нашите номера да съвпада. Много бързо дръпна телефона накрая, но забелязах, че контурите на числата се виждат.
Фолиото да се разбере какво е, па шрифта ще го нагласим :D
Много хитро може да си караш с 200 и хич да не ти пука (rofl) (rofl) (rofl)
Aми всъщност на мобилните камери не съм забелязал светкавица, тоест фолиото няма да върши работа при тях. Поне така си мисля де.
Аз бих го пробвал. Не защото карам с 200 или масово се ръчкам и нарушавам знаците, а защото ме дразни факта, че има 'хранилки', като някой 200 годишен знак за ограничение от съответната епоха. Има места, където спокойно си се кара с 90, открито поле, прав път, видимост всичко и знак...30. Или забравени знаци след ремонтна дейност и куките киснат като мърши зад някой храст с камерката. Не че не уважавам полицията ама има полицаи има и ей такива.. "мършички" - свило се там и смърди. Та за фолиото говорехме...
Това до колкото виждам няма да върши работа срещу камерите в патрулките.. :)
Не само. Това ще затрудни автоматичната обработка, но като се прегледа снимката от човек се разпознават цифрите сравнително лесно. Оттам - намират те, правят експертиза и виждат че си залепил лепенки. Носиш отговорност по ЗДвП, чл.100:
Цитат
(4) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторното превозно средство е длъжен да поддържа:
1. (доп. - ДВ, бр. 88 от 2008 г.) табелите с регистрационния номер чисти и да не поставя върху тях никакви предмети, материали и вещества;
Тия смотянаци са сложили камери на доста безумни места и само предизвикват смут и паника.
ВАС забрани мобилните камери по пътя (http://pik.bg/%D0%B2%D0%B0%D1%81-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F-news143070.html)
Ох майкаааааа
(race)
:)) :)) :))
Чуваше се, че ще слагат и нощни мобилни и от известно време в София нощем засичам много странно паркирали автомобили, дори и патрулки по пътищата, точно все едно снимат. Ми, а дано ги махнат тия мизерни камери :D
Ха, сериозно ли е това?
Ако питаш за нощните - да, дори и извън София видях 1, която си беше с камера в едно село, защото почти спряхме да я огледаме на едно от нощните карания :)
По принцип съм "за" мобилни камери, ама при условие, че в милата ни страна се ползват само за хранилка, предпочитам да ги няма.
Друг е въпросът, че простотиите по пътищата ще се увеличат доста.
Ако се появи и по други сайтове и има официално потвърждение - може и да повярвам... Обаче, защо се радвате - не знам... сега пак ще има клечене зад храстите с радар и "ти ся що караш с 20 лв в час...." От камерите не можеха да кярят и много много не се напъваха..
http://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/vas_zabrani_mobilnite_kameri_po_patya-223985.html (http://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/vas_zabrani_mobilnite_kameri_po_patya-223985.html)
http://www.legalworld.bg/34245.sydyt-zabrani-mobilnite-kameri-na-kat.html (http://www.legalworld.bg/34245.sydyt-zabrani-mobilnite-kameri-na-kat.html)
http://www.meganews.bg/Bulgaria/Community/Comunity-Article/ArticleId/7026 (http://www.meganews.bg/Bulgaria/Community/Comunity-Article/ArticleId/7026)
http://www.mediapool.bg/krai-na-globite-za-patni-narusheniya-zasneti-s-mobilni-kameri-news216225.html (http://www.mediapool.bg/krai-na-globite-za-patni-narusheniya-zasneti-s-mobilni-kameri-news216225.html)
Е значи е истина... което пак води до по горната констатация - пак ще има клечене зад храстите и "сега какво ще правим"...
Не мога да ти разбера мисълта, Иво.
Да винаги всяко нещо е нож с две остриета :) Дано наистина да не се увеличат простаците и простащините на пътя драстично..
По-страшната мисъл е "к'во ли ни готвят" щом махат тия камери. Едвали ще ни оставят така - да безчинстваме и гаменстваме :D
Иначе за кисненето в храстите - нека киснат, и да прокиснат и вкиснат евентуално. До колкото знам ги "оНЕзакониха" преди време тия 'капани' и засади.
Нещо такова ще свърши работа : http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-york-north-yorkshire-25933664 (http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-york-north-yorkshire-25933664)
Накратко: В Англия наказаха келеш, каращ със 238 км/ч с отнемане на книжка за 3 години и 300 часа обществено полезен труд.
Цитат на: Bobi в 30 Януари 2014 19:42:32
Не мога да ти разбера мисълта, Иво.
Мисълта ми е че с камерите КАТ аджийте не можеха да просят рушвети и да скатават техни хора. Сега пак ще могат да засичат един и да го начукват на друг....
С камерите корупцията се измести от патрулите към институцията. Аз като плюс на камерите бих отбелязал, че не ти губят времето и супер сканадалните разговори.
Иначе аз нямам син талон - съдба. Загубен е, не е отнет... Кво да правиш - разсеян съм.
Мобилните камери си остават.
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2014/02/22/kat-shte-globiava-po-snimki-ot-mobilnite-kameri.216759 (http://www.dnes.bg/obshtestvo/2014/02/22/kat-shte-globiava-po-snimki-ot-mobilnite-kameri.216759)
Гледам, че на доста места слагат стационарни на стълбове.
Те слагат кутии ама няма с кво да ги напълнят. Стационарните са около 25 за цяла България, в София са 3.
Цитат на: escobar в 23 Февруари 2014 10:27:39
Те слагат кутии ама няма с кво да ги напълнят. Стационарните са около 25 за цяла България, в София са 3.
Ами въпроса е, че не са кутии, а монтират едни Г-образни стълбове, вчера сложиха такава на разклона за Костинброд, миналата седмица монтираха такава на пътя Перник-Брезник преди Мещица, в Берковица има също такава.
Цитат на: К.Методиев в 23 Февруари 2014 11:08:26
Ами въпроса е, че не са кутии, а монтират едни Г-образни стълбове, вчера сложиха такава на разклона за Костинброд, миналата седмица монтираха такава на пътя Перник-Брезник преди Мещица, в Берковица има също такава.
Има такива и по селата из Риш-кия проход. Те са просто видео наблюдение - ще ги гледат ако стане някое ПТП...
Стационарната камера струва много пари...не че ги жаля...и не че не се избива...
Доколкото разбрах, мобилните камери стават като радари - снимат те .. но Милиционера трябва веднага да те спре и да ти връчи снимката.
Правилно си разбрал, Митак. :)
Е ся стана бързи и яростни :))
Полицията вади всички камери и радари за голямото великденско пътуване Прочетете цялата статия тук
(http://utroruse.com/article/126125/)
Стана ми интересно - че къде са ги държали досега, на склад ли? (rofl)
Между другото, не ми харесва да ме доят като дойна крава, но ако наистина ще намалее безумното каране по пътищата и ще има по-малко жертви - аз съм "за", да върнат старото положение - яко чакалене и пращане на честитки.
Има некви дементи като видят патрулка скачат първосигнално на спирачките. Тия са както казва килата - "първо си за биене, после си за е....".
Абе отворко, а ти какво правиш като видиш патрул, даваш газ ли бе? Ей напълни се със смешници и тука :-X
ей, 'аде по-спокойно де, не се хапете така :D ;) че ей сега като нищо ще се напълни темата с кофти офтопик :)
Цитат на: Vanko в 14 Април 2014 23:19:51
Абе отворко, а ти какво правиш като видиш патрул, даваш газ ли бе? Ей напълни се със смешници и тука :-X
Едно е да даваш газ, друго е да скачаш на спирачките все едно пътя свършва... Патрулките не хапят, все пак.
И на мен ми е любимо като си карам по южната дъга на околовръстното на София (ограничение 80км/ч) - като се кача си пускам темпомата на 80-82 и си свиркам. Да ама не - първо между Младост и Драгалевци ме подминават като пътен знак (с над 100-120 км/ч), а после същите бързаци покрай камерата на Бояна "спират" до 60 км/ч... Майстори...
Според мен се говори за типа хора дето те изпреварват със 150, минава пред теб, вижда патрулка, има ограничение 90 а той намаля на 50.
Цитат на: Vanko в 14 Април 2014 23:19:51
Абе отворко, а ти какво правиш като видиш патрул, даваш газ ли бе? Ей напълни се със смешници и тука :-X
а...е кога се е напълнило бе брат? escobar е тука от как го има тоя клуб :D
и да не съм off ...аз например като видя патрулка просто пускам газта (ако съм на пилот само го изключвам) и квото такова...никога не бия спирачка...като ме спрат - бързам :D
Ситуацията с виждането на патрулката в последния момент е много спорна ;) Ако сте се подгонили 2 коли ... при ограничение 50 ... а вие се гоните със 150 .... Първият вижда патрулката, скача на спирачките ... и пича отзад какво прави ?!? Колко от нас карат в ограниченията - в града и извън него ?!? Ако има 2-3-ма .. евала ;) Аз лично винаги си карам с едно 10-20 км/ч горница , за това не ми се налага да скачам на спирачките като ги видя, милиционерите. Просто карайте с една идея по размуно .. и няма да имате ядове нито с милиционерите, нито със задните брони ;)
Явно законът за мобилните камери все още не е променен, аз тия дни на Екото в Дружба наблюдавах как действат. С една дума - цирк.
Механизъмът е следният: патрулката с камерата стои на бензиностанцията и снима. Щом снимат някого, докладват на втори патрул, който е 200 метра по-надолу, да спре съответната кола за съставяне на акт. На това му се вика "автоматизирана апаратура" - 4 души с 2 коли и радиостанция трябва да я вардят...
Етези от първата патруа с камерата, ще тичат да носят снимката на втората патрулка ?!? Как втората патрулка, ще докаже, че съм минал с Х км/ч еди къде си ?!?!
Правят ти клип, аз се гледах в неделя :( не по тази схема, но съм виждал на Враня да я прилагат.
Цитат на: Dmitarcho в 15 Май 2014 22:45:00
Етези от първата патруа с камерата, ще тичат да носят снимката на втората патрулка ?!? Как втората патрулка, ще докаже, че съм минал с Х км/ч еди къде си ?!?!
Лесно, все пак сме в 21 в, а не в 19-ти. Таблети, 3G...
нещо ми убягва логиката, нали един те снима и после втория по записа на първия пише акт, нали работата беше да няма полицай при камерата за да не може да я манипулира, а в случая полицая отново участва, само дето акта го пишат на място, а не по пощата. Това ми се вижда също толкова абсурдно, както беше и с електронния фиш. Аз ли нещо не разбирам?
Не виждам нищо абсурдно, просто се връща старото положение. Тоя бюджет все пак трябва да се пълни, пък и всичко се прави под предлог, че докато са снимали преди с мобилните камери, шофьорите са били по-внимателни, а сега като знаем, че няма - сме станали джигити.
Всъщност целта е да се респектират джигитите, а не да се пълни бюджета от глобите. Защото ще излезе че ако спаваме правилника (каквато уж е целта) - бюджета ще остава празен :)
Не мога да се съглася с теб. Първо, имам информация от първо лице за КАТ Русе - всеки понеделник началникът събира катаджиите и ги соли, че малко актове са направили. Второ - ако имаха за цел само да респектират, щяха да действат като колегите си на запад - с пуснати лампи, застанали на видно място и т.н.
Има и друго - бившият шеф на кат - А. Стратиев сега се изявява често по телевизията на Ц. Василев като експерт - той сам каза, че 25-те стационарни камери са си избили парите за 2 седмици, никой не може да отговори какво пречеше толкова години да се закупят още няколкостотин и да вземат страха на джигитите. Респект с 25 стационарни и 130 мобилни не се взема. ;) Ще цитирам човека: "В Швейцария на магистрала от 200 километра има 520 камери. Направете сравнение."
Изпуснах една дума в бързината - целта ТРЯБВА да е....
Иначе съм напълно съгласен с теб - камерите си избиват парите за "нула време", има и камери които засичат и винетки, и стикери за ГО и средна скорост по участъци от пътя - всичко си избива парите, но явно няма воля да се въведе ред. При мамалигарите може да си купиш електронна винетка - плащаш, номера ти е в системата - камерите те гледат, ако стане проблем - носиш си отрязък от фактурата - пише ти номера на колата. А не като при нас - камара пари за печатане на винетки, % за разпростанителите, половината остават непродадени - после "няма пари"...
Така съм по съгласен с теб. ;D
Камери които хващат винетки и застраховки едва ли съществуват. Май само ни плашат с такива камери. Чисто технически според мен е невъзможно да се направи такова животно.
Има такива камери - но не и в България ;)
Не ни плашат, има такива камери, дали ще сложат и у нас е друг въпрос.
Преди 3-4 г. колега на брат ми отивал на почивка в Австрия с жена си (от Чехия). Естествено оная му опявала през цялото време как кара, но на пътя го снимала стационарна к-ра. Пичът знаел, че спазва ограничението, пуснати са му фаровете и си е сложил колана, та му станало любопитно, обърнал и пак минал и пак го снимала камерата. След няколко седмици им пристигнала честитката по пощата, като видял снимките, онзи се ухили до уши и я връчил на жена си - две глоби за возене без колан. (rofl) Оттогава оная повече не мрънка докато се вози. :))
В Унгария винетка не се лепи, плащаш и ти въвеждат регистрацията в някаква система - контролът е безконтактен.
Също така на доста коли, включително Форд, с тия стъкла с нагреватели и термо-незнам си квоси, горе при огледалата има специални места за поставяне на винетки и други стикери, за да могат да бъдат засичани точно от такива устройства.
Имаше едно покъртително предаване "Акция" по БНТ. Веднъж в него разказваха за видеонаблюдението в София по точно около ЦУМ. Както се лееше потокът с коли от всички страни, изведнъж една регистрация "светна" на монитора. Оттам блокираха колата със светофарите и пратиха ченгета. Тоя разправяше, че въведените в системата регистрации системата си ги дебне сама.
Демек, ако искат могат да ни пръснат от глоби.
Вземи един фотоапарат застани на 10м. от колата и снимай да видиш какво се вижда. След това пробвай същата постановка само, че колата да се движи със само 40 км. в час. Ще се изненадаш от резултата как нищо не можеш да различиш. Вижда се че има нещо лепнато но само толкова. По стъклото има камара отблясъци и отражения за да може да се различат подробности. Правил съм горния експеримент докато чаках една булка да се наконти със снимачна техника за почти 8000 лв. Винетки и застраховки се контролират по друг начин не с камери.
Цитат на: baibradar в 17 Май 2014 18:53:10
Вземи един фотоапарат застани на 10м. от колата и снимай да видиш какво се вижда. След това пробвай същата постановка само, че колата да се движи със само 40 км. в час. Ще се изненадаш от резултата как нищо не можеш да различиш. Вижда се че има нещо лепнато но само толкова. По стъклото има камара отблясъци и отражения за да може да се различат подробности. Правил съм горния експеримент докато чаках една булка да се наконти със снимачна техника за почти 8000 лв. Винетки и застраховки се контролират по друг начин не с камери.
Контролира се номера на колата, колега - и по номера веднага излиза какво си платил и какво не. Вариант 2 - по скъпите стикери имат и вграден чип, и освен камерата имаш и устройство четящо чип-а.
В Щатите, на някой магистрали се плаща предварително, и се лепи някакъв стикер на предния прозорец. Ако нямаш лепнато .. след време получаваш честитка, че си минал от един къде си, и не си си платил за да минеш от там. Не е само по номера на автомобила. В белите държави е измислено как да си контролират нещата, с най-малка намеса от човека ;)
Имах в предвид, че камерата не ти снима винетката и застраховката дето са залепени на стъклото. Със номера е ясно, че става.
Точно във щатите ползват стикери с чипове в тях. Работят на подобен принцип на картите за достъп. Край пътя има антена която излъчва сигнал. Чипа в стикера отговаря като мине покрай нея и проверката е готова.
Пак ще напомня - в 21 век сме. Техниката ужасно напредна, както казах в предния коментар - още преди години камерите в една Австрия снимат за колани, фарове и т.н.
Дори руснаците имат стационарни камери, които спокойно снимат по няколко превишили скоростта коли едновременно.
Искам у нас да направят като в Швейцария - на 200 км път - 520 камери, а да видим дали ще има толкова много катастрофи, убити и ранени. Има и друго - трябва да си оправят законите, че българинът е тарикат и не обича да плаща - в момента око 50-60% от глобите се събират, останалите изтичат заради давност.
Тоз кукумицин -стратиев дето го даваш за пример какво бил казал...ако зависеше от него, не 500 а хиляди камери щеше да има...рядко противен тъпанар е...дава за пример, което му е изгодно. И доколкото знам тоя никога не е бил шеф на кат, а заместник.
Ти може да искаш и да подслушват масово телефоните и да четат пощите ушатите с цел предотвратяване на престъпления, нали. Или да забранят ползването на гпс с активирана функция да предупреждава за камери...Аз пък не искам! Аз може да искам да няма ограничения на магистралите-както е в германия примерно..като ще даваме примери с европейски държави. Най-вече искам обаче да се изравни стандарта ни на живот с този на белите държави, щото само големи глоби и малки заплати се вижда до къде я докараха родните тъпанари. Искам и да се осъвременят всички ограничения и пътни знаци. дето са ги наслагали преди 30-тина години и една немалка част от тях вече не са адекватни. Докато има масово неадекватни ограничения на скоростта, неадекватни знаци стоп вместо пресичане на път с предимство и хранилки като в Ст.Загора на влизане от Бургас, Аз ще си карам както аз преценя и с каквато скорост аз преценя!
Ми че животът си е твой, чупи си главата, само гледай да не пострадат други около теб, че такива, дето карат както си искат - за тях чета всеки ден по черните хроники (последно днес - някакъв дядка в Търговище решил, че за него знак "Стоп" не важи и взел на таран някакъв камион познай кой спечелил двубоя и кой е загинал?
Страхотно е да няма ограничение по магистралите, ма май няма много други страни, последвали примера на немците, що ли? Нашите пътища пък хептен не са пригодени за такива високи скорости ( пътят Русе-Бяла няма кой-знае колко опасни завои, но почти всяка седмица стават жестоки катастрофи, при това на широките по няколко ленти участъци и винаги челно). Българинът е толкова разхайтен, че сега не спазва много-много правилата (щот се има за тарикат), камо ли да няма никакви ограничения - тогава ще стане наистина страшно.
Никога не съм обичал фуражките, за Стратиев се изказах с явна ирония (която явно не умееш да четеш) и да - беше началник на пътна полиция, сега го играе пишман експерт.
Инак съм съгласен за останалото което каза.
Аз си карам както аз преценя, но карам така че да не попадна в хрониките. 75-ти набор съм, така че знам как да ги правя нещата и с коли и с мотори. Мисля че човек не трябва да си надскача възможностите и възможностите на техниката с която разполага. Мисля че се справям доста добре с това. Не мисля че е нормално на завой с ограничение 60 примерно, аз с обикновена кола със стари гуми да го взимам със 100 без да ми свирнат гумите, и това ограничение да е адекватно...ами откакто е сложено преди триисетина години много са се променили нещата и масовите коли в страната не са москвичи и жигули като тогава. Мисля че цялата система от знаци по пътищата има нужда от преоценка. На знак стоп спирам ама ме дразнят неадекватните такива, които спокойно може да се заменят със знака: пресичане на път с предимство и да разтоварят и без това тежкия трафик в големите градове...
"Чудесно" е че забраниха мобилните камери в патрулките, вместо просто да оправят правната регулация.
Вчера посред "бял ден" към 20:00ч. си карах по околовръстното с 80-85км/ч при ограничение (80) и бях най-бавния. Около мен прелитаха със 100 - 120, някои и с около 140. Прекрасно е. (hammer)
И после искат да намалят скоростта по магистралите от 140 на 130. СмЕх. Мижи да те лажем. (rofl)
Kaквито и ограничения да слагат, ако не могат да контролират ефективно спазването им - полза няма. По магистралите помня че беше 100, стана 120, после 130, после 140.... Всеки кара както си иска. По магистралите са доста ефективни камерите за средна скорост - от пътен възел до пътен възел, или на вход/изход на по-дългите тунели.
не пътувам толкова ч
Нова камера на на км 245 на АМ Тракия - снима в посока София.
Това на бензиностанция Лукойл ли е?
Цитат на: whaaazp в 08 Септември 2014 23:00:26
Това на бензиностанция Лукойл ли е?
Да, на тая дето е с МакДоналдс до нея, има и табела "RADAR".... Aма добре че валеше, че обикновено от там прелитам ниско..
Мхмм и мен ме изненада.. :D
В София м/у Дървеница и Младост по линията на метрото (бул. Марко Семов) посока Младост преди метростанция "Мусагеница" са турили табела, че има камера за превишена скорост. Виждали ли сте такава или е заблуда на врага, че по тоя булевард 50км/ч е абсурдно :) Някой ще те блъсне отзад, че пречиш на движението :))
Не съм минавал последните седмици оттам, но при ауспусите преди често заставаше патрулка.
Сега гласят нов закон (изменение), според който за да може да застане мобилна камера (включително и в автомобил без отличителни белези) и да снима, трябва пътния участък да е сигнализиран с пътен знак. И знакът е нов всъщност и влиза с това изменение.
С две думи - подготвят си почвата да могат там да спират таратайката с камера.
Всичко хубаво да фотографират, но предвид че вероятно пак ще спират на тротоара - заслужават едни хубави чукове (hammer)
Много се радвам, когато органът нарушава закона...
П.С. Ето и статията - цък (http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4675260)
Мда ... има промени в закона ;) Говорихме си с едни пич миналия ден, който има връзки в КАТ и е разпитвал. Но има и друг вариант. Нали сега всички патрулки трябва да са оборудвани с камери, и съответно на самите патрулки има лепенки, че имат камери. Тези патрулки могат да се използват за предупреждение, че навлизаме в зона с видеонаблюдение. Спират таква патрулка някъде ... подминаваме я, и след нея може да има камера и в цивилна кола ;) Да го имате в предвид ;)
Обозначеността на съответната патрулка,която видеозаснема и повече от трагична.Днес на Ал.Малинов беше спряла ,и бяха залепили лист а4 формат ,с принтирана камета.Трудно се разбираше дали точно е камера,защото явно от съответното РУП не разполагат с тонери за принтери . Поредната простотия,която е измислена.
Днес в Дружба беше ПЪЛНО! с коли с радари и бяха наспирали сумати народ :(
Не ги знам дали са въоръжени с камери и микрофони,но 2 пъти вече в Дружба ме спират и започват да спорят ,че говоря по телефон . Аз им обяснявам ,че говоря ,но говоря с bluetooth в колата,следва едно тъпо споглеждане,при което нагледно им показвам ,че е истина и ме оставят намира. Но спират и започват да правят предположения какво не е както трябва,Проверяваха ми пожарогасителя и единия се опита да гледа дори какво има в аптечката,но много бързо го секнах,защото му казах,че звъня на 112 за да дойде още един екип.
Силно ти пожелавам да не идва 2ри екип, такива са киселици, ще те наврат в кучи гъз (rofl)
А и мислиш ли, че ще плюят срещу колегите си? :D
Не знам точно колко е обвързано с камерите, стоянките и радарите, но... Сега ще е интересно с ограниченията по магистралата.
Вчера и днес пътувах ст-загорско и обратно. Да им е*а п***ата м***ина с това ограничение 90!
В посока СтЗ нацвъкани участъци от знака за ограничение с допълнителен ^1000м^, свършва той минаваш още 1-2км и пак знак примерно 5000м, минаваш ги, пак 1км разлика и нов участък 2000м.
По-тъпанарското е, че в част от най-накъдрения участък край Пазарджик знак за ограничение нямаше. Обаче смее ли човек да кара с повече след като логически знае, че би трябвало да има...
Най-тъпанарското е, че на всички тея места знаците за ограничение са накичени на нормални колци. И кара си човек, минавал е най-накъдрения участък, минава отбивката за Пловдив и 100-200м след естакадата - огромна зелена табела с размери на указателните с оставащи километри, като билборд, с предупреждение за ограничение от 90км/ч.
В обратната посока пак е подобно положението - има ограничения нацвъкани както им дойде при хубава настилка.
Всичко с цел шибаняците дебели в храстите да цоцат. Ега се издуят...!
Има ли планове за ремонт или ще караме на знаци? Като гледам магистралата, до зимата ще слагат най-много 60...
^ Има. Ама нещо понамирисват засега.
Заделят едни 100 млн. за ремонт на разбитите участъци от АМ Тракия и АМ Хемус и ремонтът ще го възлагат на държавната компания "Автомагистрали" ЕАД с директно договаряне, без тръжна процедура. А доколко държавната компания има ресурс да изпълни поръчката сама и кои "подизпълнители" ще ползва, тепърва предстои да разберем ;)
Като цяло изиграха един хубав цирк:
1) обявиха участъците за аварийни и намалиха скоростта
2) два дена по-късно "намериха" парите от икономии в бюджета
3) по предтекст да не се губи време в процедури и обжалвания решиха да възложат директно поръчката на държавна компания...
По изказвания в интервюта се говори тези участъци да се почнат в близките седмици и да са готови до края на август.
Демек ще се почнат началото на Юни и ще са до края на Септември - да е най-спечено в най-натоварения период.
Май за морето варианта ще е бул. България>Подуяне>Ботевградско>подбалканската. Ебати!
малко спам ама подбалканския път дали е ок, и как му е номерацията
мс
Цитат на: marti1996 в 05 Април 2015 03:22:57
малко спам ама подбалканския път дали е ок, и как му е номерацията
мс
С малки изключения е ОК.
Ремонта вече е започнал. Под ремонт разбирайте кърпене но на по големи кръпки по 50 - 100 метра дължина в дясната лента лявата не се пипа. Поне това видях вчера минавайки през въпросните участъци.
Аз само не разбирам тези дето "шпорят" с 200 и кусур,
много смели или много луди са?
На мене около Пловдив, Пазарджик, Стара Загора (посока Пловдив) и 110 са ми много !
Не знам дали е истина (предполагам не е), но да го имате предвид: http://www.pernichani.com/5328_iznenada-trafik-kamerite-shtrakat-i-za-skorost-vizh-kade-sa-novite/
И аз забелязах около Габрово слагат нови "трафик камери" със светлавици ?!? За какво са им тези светкавици ?!?
Това, приличащото на светкавица, не е ли за инфрачервена светлина?
Инфрачервена подсветка, не е светкавица... В корпуса няма място и за радар, но пък техниката се развива постоянно
Иво, чете ли статията ? Вградени датчици в асфалта преди камерата, засича средната скорост до камерата и ако трябва - снима. За сега щели да са експериментално. Твърде найвно ми се струва. А и не знам някъде по света да има подобна практика - пак ли ще мислим само как да смучем от народа :)
Датчици в асфалта да засичат средна скорост... Зае6и.. Има и друга версия че това си е Big Brother - ДАНС едишън...
Бе не знам на ДАНС, на пътното ли са какво са ама същите ги има и по Хаинбоаз. Юли месец като минавах през прохода попътно за Бургас огледах че ги имаше на 2-3 места и ми направи впечатление че са по-различни от стандартните трафик камери, но пък нямаше никъде табела/обозначение за контрол на скоростта с камера!
Така че от сега нататък с едно на ум за по-висока скорост, че не се знае кой от къде дебне.
Това на асфалта е кога да те виждат (т.е. кога да хващат номера), уж. В София малко преди светофарите има същите прорези в асфалта, уж за умните светофари, които да държат повече време зелена светлина в посоката с повече трафик.
След като няма знаци и никъде не се споменава - няма проблем. Иначе са изникнали на много места.
Тези камери се водят преброителни. След колко е натоварен трафика, то на доста места си има и табели. Идеята е на по късен етап да следят стикерите за гражданска и винтка.
Камера в с. Обнова
(http://s23.postimg.org/k4hx9166j/12734194_1057189944316980_1070995117642803820_n.jpg)
На бул.Д.Николаев ще слагат точно под моста ,след автомовлата и гумите камерка.
А и говорят, че ще премахнат предупредителните знаци за камера.
Тая в Обнова днес научих, че е фейк :D
Цитат на: Pyrhel в 17 Февруари 2016 19:28:57
Тая в Обнова днес научих, че е фейк :D
Превеждай за невежите....?
Няма камера там...някой си е играл да пари кутия...и я бучнал там, да стряска хората :)
в някаква друга тема коментирахме камерите но тази всъщност е правилната .. миналата седмица бях в София .. гледам си имате нови камери :D нещата с тях са много сериозни .. модела е Hikvision iDS-TCV900-HI предлагаща адски много неща като функционалност - колан дори на задни седалки ,говорене по телефон или държането му в скута и цъкане ,неправилно престрояване/засичане и всякакви нарушения ще бъдат хващани в реално време - снима с много висока резолюция дори нощем .
Първо в София, а след това и в цялата страна :D
Овцете трябва да се стрижат... Само не знам тия камери как ще спрат началника на шофьора на ТИР, който уби 2 деца на Тракия и самия шофьор с над 20 нарушения или пък 20 годишния, който уби 2ма тинейджъри ок. Враца.
https://bntnews.bg/news/na-35-klyuchovi-krastovishta-v-sofiya-shte-rabotyat-novite-kameri-s-izkustven-intelekt-1400120news.html
Докато не се препрограмират чиповете на задкормилните устройства, няма да има особен ефект каквато и да е полицейска инициатива с камери, радари и т.н. Продължавам да мисля, че всичко до и към момента е насочено единствено към събиране на средства чрез глоби. А поредният инцидент дава повод да се вдигат наказанията. Последното пък вдига нивото на корупцията. Няма как ченгетата, които доскоро си искаха почерпка с кафе от определено заведение край пътя, за което черпещият плаща 100 кинта, да станат изведнъж супергерои, непокварени и чисти като света вода ненапита. Докато не се промени съзнанието на този оскотял народ, няма да се оправим скоро. Определено съм песимист по този въпрос. Онзи ден в Младост бяха задържали една пикла, която дрифтила опасно из улиците на квартала. Дрифти си пиклата от няколко месеца и часове преди да я хванат замалко не помля един човечец с някакъв Голф. Онзи сигурно се е насрал в колата, щото пиклата влезе с вратите напред в завоя, не можа да вкара колата навреме в пътя и просто някакъв луд късмет имаха и двамата, че не се удариха. После се оказа, че тая имала кетап отскоро, ама преди да го вземе си дрифтила из улиците и без да има кетап. Дали ще я респектират глобите, отнемането на кетапа и прочие наказания? Съмнява ме. И не е само тя с такъв манталитет. Много са.
И манталитетът на хората в държавните служби, които строят, регулират, обслужват и въобще се грижат за безопасността на пътищата, трябва да се промени. Ама не само да кичат нови знаци на местата, където има опасни участъци, ами да направят участъците безопасни и без да имат знаци. Вчера се прибирах по АМ "Тракия" и ми направи впечатление, че преди участъка, в който се пребихме преди 8 месеца, са наслагали поредица от знаци за ограничение на скоростта при дъжд и сняг. Като оставим настрана, че май само у нас магистралите стават опасни при дъжд и сняг, идеята за знаците в тази ситуация може и да свърши някаква работа. Защото преди 8 месеца знакът за край на ограничението на скоростта при дъжд и сняг беше поставен на около километър и нещо преди завоя с дерето, в което се приземихме. С други думи след този знак не може да се очаква подобен развой на пътуването. Сложили са нови знаци, ама мантинела над дерето не са сложили. Някакви 10 - 15 метра мантинела, заради липсата на която някой може и да не оцелее като нас. По цялата дължина на магистралата има наслагани мантинели където няма никаква нужда от тях, а там, където има очевадна необходимост, някой дебил е спестил от желязото. За задръстения канал, който трябва да отвежда водатата под пътя в този участък за да не тече през него, няма да отварям приказка. Ама камерите в София щели да решат въпроса с нарушителите. Ще решат грънци.