НЕфордът на Lucy

Започната от Lucy, 21 Януари 2014 11:43:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hotblooded

За съжаление тези слонски кънки на сняг се предават по лесно и от Жигуляк....   Поради тесните гуми затъват бързо, и като им опре снега по дъното - се предават точно като куче почесано по корема... Иначе имат приятна возия, тихички и икономични.  Абстрахирайте че се води жиБ, ползвайте го като лека кола и няма да с налага да търсите някой да ви изтегля...  На пясък и кал - изобщо не си помисляйте да я вкарвате, голям сеир ще падне.


Alexi

айде честито и безаварийно ! приятни са тия пежаци

Lucy

Като цяло съм адски доволна от колата: удобна, с прекрасни фарове, доста маневрена, багажникът побира багажа на 3 женки и едно куче за 4 дни на море  (rofl) ...
Вече й понавъртях някой друг километър и започнаха да ми се зараждат мисли :) Чакам да падне някой снЕг и да дойде моментът да се наложи някой да ме дръпне с лебедка  (rofl) (rofl) (rofl)
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

Mondeicho

Поне по тротоарите и градските дупки ще е по добре от леката кола. Безаварийно шофиране ти пожелавам!
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Lucy

Благодаря!

Аз гледам да заобикалям дупките (макар и да не ми се получава винаги) и да не се катеря никъде.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

Lucy

#65
Отдавна не съм писала тук, но реших да съживя темата.

Интерено е, че при тези машинки скоростната кутия е на Mitsubishi и се оказа, че за да оцелее при нормална употреба е хубаво да се сменя маслото на 40 000км максимум.
Друго, което се пише като препоръка в чужди форуми е Старт-Стоп системата да се изключва задъжително през зимата и през голяма жега.
Противно на всякакви съвети си позволих тази година да експериментирам в снега и се оказа, че не затъва толкова лесно, колкото всички повтарят. На кал също ме измъкна след един пороен уикенд. Само после падна сериозно чистене от кал.

Като цяло, обаче потвърждава всеобщото мнение, че това е по-скоро градски по-висок автомобил. Разходът зимата в града, на къси разстояния е около 6,5, което предвид обема на купето и начина ми на каране е добре. На извънградско най-добрият среден разход, който успях да постигна миналото лято е 4,4, но без да се качвам на магистрала. Извънградко по магистрала е около 5, което също не е толкова неприемливо. Ясно е, че няма как да връща нафта  (rofl), но не мога да се оплача.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

Ozzie

не'ам думи, що се отнася до разхода....  :-X
6,5 градско, на къси разстояния зима... само ше сънувам  (tooth)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...