ШОК! Заличен номер на двигателя!

Започната от niko_nenchev, 02 Август 2012 13:49:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

niko_nenchev

Колеги,днес ми излезе голям проблем с номера на двигателя на Ц-макса - в КАТ не намериха номера на двигателя и ме пращат на комисия.Съмняват се,че е заличен.В същото време прочетох в  Пежо клуба,че при техните 1.6хди номера на двигателя е зад катализатора и имало голямо разглобяване за да се види.Някой знае ли,конкретно при Ц-макс 1.6тдци 109кс 2004г. къде се намира този номер? Друг е въпроса,че в италианския талон никъде не пише номер на двигателя,а само тип G8DA.
:-[


Bobi

Имах същият двигател. Като се прибера ще проверя дали имам някакво копие на големият талон, за да видя какво пише при мен.

niko_nenchev

Номера на двигателя се намира отпред на една издадена част на блока,лошото при мен е ,че е заличен.Явно е сменян двигателя.Има номер и на още едно място-зад катализатора,но не смея да го махна и да погледна,защото съм на комисия в сряда.Ако някой е имал подобен случай нека сподели опит,ще му бъда благодарен,защото съм доста притеснен.

Bobi

Колега, на теб какво ти пише на големият талон в полето под VIN? По-точно на P.5 ?

niko_nenchev

На италианският талон на позиция Р.5 пише само G8DA.

Bobi

Можеш ли да снимаш италианският талон? Аз го държа в ръцете ми, но нямам с какво да го снимам , за да ги сравня.

Dmitarcho

Има някаква врътка, но незнам точно как се процедира. На моя голям талон пише "НЯМА НОМЕР" ;) Още като я купувах колата, предния собственик ми каза, че като я е регистрирал в КАТ не са успели да разчетат една буква, и са го написали без номер. Декем, може да се регистрира кола, без номер на двигателя ;) Не е ли по-важен номера на рамата ?!? То двигателя утре ако ми гръмне, и да го сменя .... да сменям талон ли ;) /примерно/
Дано Комисията излезе човечна, и дано автомобила не го търсят някъде, че тогава лошо :(
Ръца Пръца

niko_nenchev

#7
Това е талона:My Link


Vas

Незнам, но май всичко вече се прави с цел ПАРИ!
Както каза колегата малко по горе, на другата ми кола Опел Астра Ф на големия талон пише:
Няма номер или без номер (едно от двете е)
Значи може да се регистрира така даден автомобил. Пиши след като минеш комисия за да видим какво е станало

niko_nenchev

Задължително,ще пиша как се развиват нещата!
Иначе на талона на транзитния номер издаден от КАТ София,на позиция Р.5 пише БЕЗ НОМЕР!!!!Там попълват документите въз основа на италианския талон където не пише номер на двигателя.


Dmitarcho

Дано всичко ине добре, та да си се радваш на колата ;) На мен не са ми искали пари под масата .. като пререгистриах моята в КАТ, оглеждаха номера на двигателя ... но нищо не казаха. За това си мисля, че на Рамата номера е по-важен ;)
Ръца Пръца

Bobi

Можеш ли да снимаш целият талон? На моят също на P.5 пише код на двигател : HHDA

Dmitarcho

Ръца Пръца

escobar

В договори за покупко-продажба на МПС често съм мяркал - "НЕ СЕ ЧЕТЕ" за номер на двигател.

hotblooded

 А аз съм виждал талон където в графата "номер на двигател" пише "НЕСТАНДАРТЕН"

Bobi

Аз съм си купувал моята кола с фактура. И сега разгледах останали копия. Никъде не пише номер двигател, дори и на италианския талон. WTF искат тези ?

Alexi

винаги е така .. в италия не се вписва номера на мотора .. тука ако не могат да го разчетат отиваш на комисия ..аз съм ходил .. комисията беше 1 човек ,който ти издава документ с номера на мотора или ако не се чете то какъв е той - колко коня и т.н. ,и с него отиваш в Кат .. няма страшно ще успееш да я регистрираш

niko_nenchev

Цитат на: Alexi в 03 Август 2012 14:51:22
винаги е така .. в италия не се вписва номера на мотора .. тука ако не могат да го разчетат отиваш на комисия ..аз съм ходил .. комисията беше 1 човек ,който ти издава документ с номера на мотора или ако не се чете то какъв е той - колко коня и т.н. ,и с него отиваш в Кат .. няма страшно ще успееш да я регистрираш
Алекси,това което ме притеснява е,че номера на двигателя при мен умишлено е заличен.Явно е сменяван,днес огледах на спокойствие мотора и забелязах,че по някои пластмасови детайли има щампи 07. Колата я купих от автокъща,но ми направиха договор,че съм си я купил от собственика в Рим,тоест нямам фактура. Предишните ми коли съм ги вземал по същия начин,но не съм имал проблеми,а сега направо не знам........ :-[ Не мога да и се зарадвам на тази кола........ И благодаря за окуражителните думи!

Bobi

Колега, ако колата не е крадена, няма от какво да се притесняваш...Няма да си първият, нито последния със заличен номер, тъй че не си натоварвай излишно нервите.

viksata

Цитат на: hotblooded в 03 Август 2012 14:17:00
А аз съм виждал талон където в графата "номер на двигател" пише "НЕСТАНДАРТЕН"

Моя на 2.9 е такъв
купето има 2 номера

а честно казано просто са се заяли с тоз номер C:-)

и аз съм минавал кат и дори не са си правили труда да го търсят дори ако не се чете пишат без номер и край!!!


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"


topgancho

Колега,радвай се за комисията,защото аз имам абсолютно същия проблем ,но ми заведоха преписка в районното .След месец и нещо чакане сега е врайонна прокоратура за заключение и колата си е при мен, но на трупчета(няма талон ,няма номера) И АЗ ТРИ МЕСЕЦА ВЕЧЕ БЕЗ КОЛА.Надявам се искрено да приключиш бързо и да се радваш на колата си.
Веселин Георгиев

viksata

Цитат на: topgancho в 04 Август 2012 07:12:32
Колега,радвай се за комисията,защото аз имам абсолютно същия проблем ,но ми заведоха преписка в районното .След месец и нещо чакане сега е врайонна прокоратура за заключение и колата си е при мен, но на трупчета(няма талон ,няма номера) И АЗ ТРИ МЕСЕЦА ВЕЧЕ БЕЗ КОЛА.Надявам се искрено да приключиш бързо и да се радваш на колата си.

стига бе  ???    ма това на Сиерата ли ? разкажи по обстойно Моля!!!


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

niko_nenchev

Цитат на: topgancho в 04 Август 2012 07:12:32
Колега,радвай се за комисията,защото аз имам абсолютно същия проблем ,но ми заведоха преписка в районното .След месец и нещо чакане сега е врайонна прокоратура за заключение и колата си е при мен, но на трупчета(няма талон ,няма номера) И АЗ ТРИ МЕСЕЦА ВЕЧЕ БЕЗ КОЛА.Надявам се искрено да приключиш бързо и да се радваш на колата си.
Дано и при теб всичко да се оправи!!!!!

topgancho

Не взех си Мондео бензин.Дай боже по-бързо да приключи всичко.
Веселин Георгиев

niko_nenchev

Днес минах комисията,която установи,че е заличен номера на двигателя и ми заведоха преписка в ІІ РПУ.Колата остана в мен с протокол за отговорно пазене и си остана с транзитните номера,които изтичат след една седмица.......Сега трябва да изчакам да направят запитване в Италия,да получат отговор и т.н......

Alexi

неприятно .. с тия автокъщи дето са наполовина в сенчестия бизнес ... дано всичко мине добре ..

topgancho

Да не те плаша,но ще ти отнеме много време.При мен това продължава три месеца и още чакам.Ако можеш си продължавай транзитните номера,за да си караш колата.
Веселин Георгиев

Bobi

Какво стана? Надявам се, че всичко е наред...

niko_nenchev

За съжаление няма никакво развитие.Преди един месец изтекоха вторите поред транзитни номера и прибрах колата в гараж.Просто ми писна да давам по 55лв. за номера всеки месец и да ме спират полицаите през 100м.Звънях  два пъти на полицая,който ми води преписката,но няма нищо ново-работят по случая и това е. Идва ми да я закарам тази кола пред полицията и да я подпаля ритуално.Просто ми се изчерпа търпението.Като си помисля какви коли пуснаха на комисията........Х5 с нестандартен номер!?.....Жалко.....

Bobi

Както и предполагах...  ще трябва да се търсят връзки. Знам, че е тъпо да ти кажат да не се отчайваш, но имай търпение. Жалко, че не си от София.