За първи път ме прецакаха в ибей

Започната от Pyrhel, 02 Февруари 2012 18:46:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Такаамм... Да спомена преди това, че може би единствените неща, което не си купувам онлайн са ядене и пиене :D

Та, спечелих преди половин месец на търг един обтегач SKF за Мондеото и днес го получавам... Отварям пакетите и виждам това:


Че е обтегач - да, нов е при това, ама е половин обтегач, най-ценната му част е свалена - амортисьорчето с пружината. Та за една втулка и ролка дадох почти 90 лева.

То е ясно какво следва - диспут, ала-бала, но това е нещо като първата двойка в училище, първото гадже - човек трябва да се похвали (rofl)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Alexi

хм ,това си е измама .. то точно пружината се разбива .. тя е неделима част от обтегача .. 90 лв ,то за 30 паунда има нов в транзитпартса ,без търг ..
а за първото гадже - не съм се хвалил :)) ама беше много отдавна :)) от сега нататък ако забърша нещо ще е за хвалене вече :))


Bobi

 "Подкрепете българската търговия - пазарувайте от чужбина"  :))


Pyrhel

#3
Още тогава му го пратих обратно, ама без тракинг номер (facepalm) Кой да се сети, че ще е излъже. Каза, че не го е получил и го твърдеше в пдодължение на 2 месеца... Не щеш ли - отварям ибей и гледам въпросният човек продава същото: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140813288822&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123 Мисля да си взема парите обратно :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Bobi

Този си няма на представа колко се е прецакал да го продава отново в ибей :D


Alexi

може да го купиш пак и после да го рекламираш :))


Bobi

Така, дойде и моето време да се разпиша в темата. Немецът със свещите ме прецака... Ще пия една студена вода за 30 лв. Да ми е за урок.


Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Alexi



Bobi

То е ясно, ама нали ти горе си писал, че това е като първата двойка, трябва да се похваля  :))


Pyrhel

Кажи, че е за това въпроса, точно тръгнах да те хуля
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


moni74

Аз пък съм на обратния полюс - на 30 октомври поръчах от Хонконг зарядно за фотоапарат Панасоник. Не го получих в рамките на месец - пратиха ми второ. Не получих и него - пратиха ми трето! Първото зарядно пристигна на 12 февруари тази година, второто на 14 февруари! Сега чакам третото :)


----------------------------


Dmitarcho

И аз имах подобна случка, с един калъф за телефон - имам си два сега ;) Има доста пичове ... дето пращат на поразия 2-ри,3-ти ... н-ти път стоката, като им кажеш, че не си я получил ;) Кой знае и колко хора злоупотребяват с това ...
Ръца Пръца


pAbLo

#13
То добре Габ.ко а у...
НО сега някой да даде идея как да му пратя на ш***** англичанин Сонито,на което някой си е играл с отверката по Екрана (argue)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


amplified

Цитат на: pAbLo в 16 Септември 2013 12:03:29
То добре Габ.ко а у...
НО сега някой да даде идея как да му пратя на ш***** англичанин Сонито,на което някой си е играл с отверката по Екрана (argue)

Пиши на ибей директно от live chat-a обясни ситуацията и се разберете как да стане refund-a, дали с връщане или някакъв частичен.
Item not as described  :-X


pAbLo

Писах му на мадаф*** ингилизман,чи ни ма кефи,он вика - Оти 10 дена мълча!
Оти тъпака искаше 45 пауда до БГ,а Габко 10.10лв до офис 8)
Иска да му го пратя обратно,щял да прати нов.
Смятах,смятах под 22 лв с БГ пощи няма ама сигурност на доставката - кантар работа.
Куриерите почват от 22-23 паунда - тея не познават парите :))
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Alexi

абе я му отваряй случай ибей вече имат нова политика не е нужно да връщаш стоката за да ти върне парите .. пишеш че не отговаря на описанието и това е


mitakinen

Аз пращах едно Сони до Ирландия с Български пощи - стигна. Не са толкова зле
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки


hotblooded

Цитат на: mitakinen в 16 Септември 2013 12:29:49
Аз пращах едно Сони до Ирландия с Български пощи - стигна. Не са толкова зле
То зора е да излезе от България :) 


mitakinen

Ееее стига ти де. Не са толкова зле. Вече имат тракинг система и е много подробна :) Те и големите куриерски фирми се дънят
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки


divxstore

Цитат на: pAbLo в 16 Септември 2013 12:21:07
Писах му на мадаф*** ингилизман,чи ни ма кефи,он вика - Оти 10 дена мълча!
Оти тъпака искаше 45 пауда до БГ,а Габко 10.10лв до офис 8)
Иска да му го пратя обратно,щял да прати нов.
Смятах,смятах под 22 лв с БГ пощи няма ама сигурност на доставката - кантар работа.
Куриерите почват от 22-23 паунда - тея не познават парите :))

Изпращах с Интерлогистика с услугата Евробаг - http://www.interlogistica.bg/s_out_europe_bg.aspx , 36 лева е до Европа. Моето Сони го изпратих до Швеция, и си пристигна. Ползвал съм ги 2-3 пъти и са точни, а ценита са им много добри спрямо другите куриери.


ihovahi

Направо със съпорта на ebay се свържи, опиши проблема и ще ти върне парите - няма де да бяга. Въпросът е да не се отказваш. Но обясни подробно и ако имаш писано от него и това приложи.
Аз доста пъти съм ги нареждал за такива стоки и бързо бързо връщат парите и то без да връщам нищо.

п.с. След като се намеси защитата на ebay, продавача ще ти предложи или връщане на парите или да ти прати нов продукт.
Който фôрка "майстор" си нахôда!



pAbLo

 (hammer) (wife) (bang)
Лека полека нещата отиват на бой...
СД-то май не работи :-X
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


moni74

Купих четец на лични данни от документи от щатите. Същата работа - за да не плащам 60 долара за шипинг, го накарах да го изпрати до кумовете ми в Лас Вегас. И след седмица те си дойдоха. Обаче тъпия четец не ще да бачка. Писах му - той вика що мълча 20 дни. Обясних му ситуацията и поиска да го върна. Предполагам мислеше че ще се откажа предвид високите такси за шипинг. Искаха ми луди пари - към 100-тина лева. Проблема е, че трябва тракинг номера да е проследим по всяко време. Накрая ходих до БГ пощи. И чудо - само 16 или 18лв, не се сещам точно. Но има една особеност - докато стоката е в България може да се проследи на сайта на пощите. Обаче ... щом пристигне в щатите, трябва да се проследи от друг сайт. Всичко това го писахме на ибей, когато отворихме case. След като четеца пристигна на адрес, оня помияр се беше покрил. Но ибей взеха случая в наша полза и благодариха за постоянното уведомяване. Оня така и не се показа, но ибей върна парите. А четеца не беше евтин - над 200 долара се върза.


----------------------------


hotblooded

Цитат на: pAbLo в 16 Септември 2013 14:12:32
(hammer) (wife) (bang)
Лека полека нещата отиват на бой...
СД-то май не работи :-X
Може да е повредено при транспорта, или продавача ще твърди така.... 
А какво всъщност прави CD-то? Не чете диск? Ако пробваш с записвани на РС - малко е игра на тото докато намериш какви подложки харесва твоето CD


moni74

Ако е за пробата, само с аудио CD. Не работи ли с такива, няма начин да чете и mp3.


----------------------------


Bobi

Преместих мненията в тази тема. Съжалявам :(. Отваряй кейс направо и пиши на ибей. Ако решат да го пратиш, го засилвай обратно с Интерлогистика.

П.С.  Вече да ме слушаш :)


pAbLo

#27
Мерси Боби,просто се афектирах яко...
Да продавача твърди,че Габко са го потрошили а то грам не поема диска.Влиза до половината и ъ ъ й й ъъ CD loading error...
П.С. и така и така сме в офф топик да си се дохваля (rofl)
Понеже си знам двете ръце,че са полу-леви за собствените ми неща се захванах  да си оправя лампата в пепелника!
Евала на инженерите от Форд,по тъпо нямаше как да го направят.
Сега в таблото имам един болт и един накрайник за отверка,щото ги изтървах вътре (rofl)
А колата ми е полу-разглобена,че не стигна времето :(
Добре,че имам евридейка.
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Bobi

Пускай кейс и за всеки случай направи снимки, че може да ги поискат. Шансът той да спечели е по-малък от 1 %.


pAbLo

Снимки има на всеки един етап от одисеята.
Кейс не се ли води контакт с  продавача или направо мъни бек да пускам?
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Bobi

Контакт с продавача e dispute. Но вие не сте разбрали и в този случай минаваш на следващия етап - case.


pAbLo

Тоя английския му е като на некво панджаби ???
Цитатim sorry i dont beleive it has not been danaged in transit after it left my responsabillity and changed to your corior i would never of agreed to this sale if i had known it was going through a 3rd party corior iv spoken to ebay and they say im covered as it was not agreed that it was gettin sent on abroard hope this helps
:-X
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Bobi

Кажи му да си ходи обратно в Пакистан и си пускай кейса! Няма смисъл да губиш повече време. А това, че е писал на ибей са булшит, тресе го яко дупето, защото знае, че шанса да спечели е нулев.


pAbLo

Утре ще го подпукам докрай,че сега с на жената тетриса си е мъка
Все пак колата ми е в това състояние в момента :-X
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


pAbLo

Тоя взе да свири отбой...
Иска да му се праща обратно :))
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Bobi

Отвори ли кейс? Внимавай много, че може да те изиграе - в смисъл ти да го пратиш, а той да каже, че не го е получил. Прати го с някоя фирма, която има услуга да го предаде лично срещу подпис. Ще струва малко по-скъпо, но поне ще си сигурен...


pAbLo

Точно в момента така върти..
Дай да го видяяяя,не може да е такааа...
Да му отварям ли кейс за парт рефънд преди да му го пратя или така на късмет - прати па кака каза ще видим :))
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Bobi

Отвори кейс! Може да не ти се налага изобщо да го пращаш...


Alexi

аз като имам проблем изобщо не комуникирам с продавача .. отварям си кейс и да се спасява съпорта изобщо не е милостив към продавачите


pAbLo

Сега съм отворил кейс.
Ако до 8 дни не намерим решение се праща на ebay
Ще чакам значи...
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


kenwood

Има свестни хора, но има и такива лъжци, че нямам думи. Бях купил един вал от Англия и онзи пише перфектен е, идеален е, купувам го и след 3 седмици като го видях и лошо ми стана, на места нямаше гърбица, ами просто кръгъл елемент. 2месеца се разправяхме и довода му беше защо не съм му писал по-рано, накрая спря и да отговаря, от ибея ми пратиха ваучер и казаха да го пратя с тракинг номер. Пратих го с БГ пощи на 17 юли и на 19 са били на вратата му да се разписва за него. 37лв за 3,2кг. Страшно доволен останах от тия наще, а трябваше да е наземен странспорта...2 дена наземен? Оня бастун се покри и накрая ми го върнаха обратно безплатно.


pAbLo

Какво казахте - Интерлогистика са надеждни?
До 22ри трябва да му го върна за пълен рефънд!
Всякъш нямам желанието да си търся ново :-[
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


moni74

Да не грешиш? Би трябвало да ти определят крайна дата за изпращане. Поне на нас така направиха и аз го пратих един ден преди крайния срок. Но после нямах проблем.


----------------------------


pAbLo

Съобщение от e-bay
Информирахме продавача,че не сте доволни бля бля бля имате срок до 22ри септември да го върнете!Ще получите пълен рефънд на платената сума.
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


moni74

Пиши им на съпорта че итема е в България и ще го изпратиш веднага, но не гарантираш че ще пристигне до 22 септември.


----------------------------


amplified

И аз имах случка, на 11-ти платих и даже не беше пратен единия праг... ескалирах и след 1 час имах отбелязано с доставка и тракинг номер :D


pAbLo

Цитат на: moni74 в 19 Септември 2013 19:45:25
...
ship the item back to the seller. You will need to cover the cost of returning the item. Make sure you ship the item by 22 Sep, 2013.@
шипвам още утре :)
Поне познанията ми по английски това казват,че трябва да го изпратя ДО 22ри.Кога ще стигне... когато...
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


moni74

Това ти казвам, че имаш крайна дата на изпращане! Хайде действай  ^-^


----------------------------


pAbLo

Направо съм изненадан от скоростта на Евробег-а
В понеделник тръгна от Варна,вчера е бил на адрес но...
Цитатshipment not delivered for specific reason, please contact your local partner
Възможно ли е тоя мишок да се крие?
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


tropper

Пиши / звънни на куриера и питай каква е специфичната причина. Много неща може да са.
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/


escobar

Знам, че сте печени, но все пак да споделя, че измамите със скъпи телефони в нета са океан.
Брат ми вчера звъни и вика - намерих iphone 5 от кутия, нов за 600 лева. Пращам парите по western Union и до 2 дни пристига от Италия. Той е на 17 още.
Като разрових из нета попаднах на най-различни истории, които завършват с получени реплики. тази, която най-много ме спечели - получена картичка с котенце.


Bobi

Един Off: "Български пощи" от няколко месеца предлагат услуга "Международна услуга за безплатно връщане на пратки от Германия: Free return" . http://www.bgpost.bg/?cid=231


moni74

Hi, so I deliver to that address, I will right your details on it, do I just hand it over to somebody who work there?

- lsim2137

Пича явно ще го занесе. Обаче как да съм сигурен, че ще ги остави в офиса? Аз ще му платя през пейпал и ще стискам палци, така ли излиза?


----------------------------


Bobi

Човекът ти върши нещо, което не е длъжен, а ти го набеждаваш за лъжец.  :))

Гъбко имат човек в този офис. За да ги остави, трябва някой да ги приеме, нали? Не се притеснявай.


moni74

Цитат на: escobar в 27 Септември 2013 08:41:27
Знам, че сте печени, но все пак да споделя, че измамите със скъпи телефони в нета са океан.
Брат ми вчера звъни и вика - намерих iphone 5 от кутия, нов за 600 лева. Пращам парите по western Union и до 2 дни пристига от Италия. Той е на 17 още.
Като разрових из нета попаднах на най-различни истории, които завършват с получени реплики. тази, която най-много ме спечели - получена картичка с котенце.

Имай предвид, че в Италия има много мошеници. Затова и има много продавачи, които изключват Италия от списъка с доставки.


----------------------------


moni74

Цитат на: Bobi в 27 Септември 2013 10:44:26
Човекът ти върши нещо, което не е длъжен, а ти го набеждаваш за лъжец.  :))

Не, просто разсъждавам като БЪЛГАРИН :)


----------------------------


pAbLo

Моя мишок твърди,че не е получил пратката а според тракинга е!
Сега мрънка да съм видел какво става,че той не е получил нищо...
А ако не беше с тракинг (wife)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


amplified

Най-много да изгориш с едни накладки :D

Ще покараш малко скутера да пестиш пари и ще си вземеш :D


Alexi

спокойно ,ще го достави .. това не е България а Англия ...
Цитат на: moni74 в 27 Септември 2013 10:45:25
Не, просто разсъждавам като БЪЛГАРИН :)


moni74

Цитат на: pAbLo в 27 Септември 2013 10:48:15
Моя мишок твърди,че не е получил пратката а според тракинга е!
Сега мрънка да съм видел какво става,че той не е получил нищо...
А ако не беше с тракинг (wife)

Съветвам те да не се занимаваш с него, а пиши направо на съпорта на ибей. Прати им тракинга, пейстни им че го е получил, а той отрича. 99% ще застанат зад теб и ще го наредят.


----------------------------


moni74

Цитат на: amplified в 27 Септември 2013 10:49:08
Най-много да изгориш с едни накладки :D

Ще покараш малко скутера да пестиш пари и ще си вземеш :D

Има и дискове, и накладки :) Най-много да изгоря с 30 лири, не повече :)


----------------------------


pantata

Мен не ми пратиха един клаксон, сутринта отворих случай, след 2 часа ми върнаха парите :) За втори път ми връщат пари.


kenwood

За всичко се отваря case...и внимавайте какво си пишете чрез личните съобщения, защото от съпорта всичко се чете при разглеждане по-късно. Само чрез пейпал за да могат да ви върнат парите и ако са ви набутали с повече пари и се налага да се върне пратката задължително с тракинг номер. Всякакви допълнителни уговорки на съобщения и споделяне на номера, скайпове и пощи се разглеждат като съмнителни действия.


pAbLo

За да не стане - за ВТОРИ път ме прецакаха в и-бей (happy) (pnga)
Цитатif you pay via PayPal gift to safe me any fees then you get it cheaper for the fees I safe
Как да го разбирам това.
Ако после има проблем?
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Bobi

Дай ми профила на този, аз ще го напсувам! Този не може да говори английски, не се занимавай изобщо с него, накрая ще изгърмиш - гарантирам ти!


pAbLo

То ако в и-бей има 100 п***ста аз ще нацеля 2ма от тях (rofl) (rofl)
Продава уж хубаво Сони с много снимки,но цената удари 122 и то пак от некви 0-леви профили.
Затва мисля,че има неква схема с тея търгове и тоя го клатя за 110 паунда доставено,ама ми вкарва тея оферти и за сега го отсвирвам.
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


moni74

Зарежи го. Ще ядеш дървото с него


----------------------------


pAbLo

Колко всъщност струва feedback-а и колко е важен за дадения продавач/купувач?
Моя мишок от 2 дена затишие накрая го ескалирах на и-бей.
След 15 мин ми прати парите обратно - намерил си пратката,връща както бил обещал... Бла,бла,бла..
ДА обаче почна да ми се моли да не му пиша негативен фийдбек.
Дори предлага да ми даде 10 паунда за пътните обратно.
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


moni74

Ако съм аз, ще му шибна негативен. Да е мислил. Щом ти си му платил, май не може да ти сложи негативен.


----------------------------


Bobi

Аз бих му взел 10-те паунда за главоболията и с голям кеф му бих праснал негативен.


pAbLo

ААА он не е прозД!
Като си получил фийдбека щял да ги прати.
Аз му казах - НЕ ТИ ВЯРВАМ (rofl)
Повече не съм влизал да видя какво е писал 8)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Bobi

Ако му оставиш негативен, ще спасиш някой друг от същата участ. Не жали някой, който се опита да те прецака.


pAbLo

Ей го сладура.
Само един -1
Затова си мисля,че е капка в морето моя -2...
Затова питам колко е важно.
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Bobi

При определен процент няма да може да продава в ибей. Лепни му негативния...


mitakinen

Праскай му го без да се замислиш. На мен един скапан китаец ми прасна негативен по-погрешка въпреки, че платих това което спечелих и той дори го прати. Хич не си мръдна пръста да оправи нещата. Големите търговци много ги боли дори от малкото негативни отзиви.
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки


Dmitarcho

ако си останал доволен.... пу дай плюс, но едва ли скачаш от щастие,че в краина сметка остана с празни ръце :) шяпаи му негативите да се знае,че не е много "точен ",даже хубво може да споделиш преживяното сс него
Ръца Пръца


pAbLo

#76
 8)
Обичам бавното печено....
Днешната оферта е - да прати нов ;D
Казах му - за негова сметка и 10 дни проба - иначе трибуквения (whip)
А да видим нас за кво ни смятат :D
П.С.
Стига толкова - минуса е пляснат,жив и здрав
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Alexi

item not as described ,това си е минус да е мислил .. аз така купих едни новички боти на жената ама се оказаха обувани поне веднъж .. е как да и подаря носени обувки ?! айде минуса ..


pAbLo

Това доказва,че в Англия има не само джентълмени (rofl) (rofl)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


moni74

ЦитатCalm down, said I would, delivered today Gave to Mat, who accepted and said next delivery in about 10 days.
Im a busy man,
cheers

Lee

Нещо не схванах всичко, освен че е доставил пакета и ще пътува със следващата доставка до 10 дни.


----------------------------


Bobi

Монка, ако бях на негово място и някой ми пише гневни писма, щеше да види дисковете през крив макарон. :D


moni74

Не съм му писал гневно писмо :) Просто го питах какво става, да не се е отказал, защото съм платил, а от 27-ми не ми е писал нищо.


----------------------------


pAbLo

Ще имаш да черпиш.
Ако и оня олиго дето си взех СОНИ-то от него беше толкова честен,нямаше да пиша тук сега :D
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


hitrata_lisi4ka

Стана време и аз да пиша тука :D

От 15 неща, 6 не пристигнаха. Ич не ги бавя, ами директно си отворих кейс. Всички се съгласиха да ми преизпратят работите. А един иска да му плащам втори път, за да ми изпрати нещата, а точно от него пазарувах най-много.

Мрън мрън!
Искам нещо русо, може и метла!


pAbLo

Тея от и-бей са ебаси тъпаните честно!!
Оня кво е лъгал,кво е мрънкал - сега мен ме заплашват,че ще ме изтрият от и-бей заради този фийдбек (headbang) (wife) (bang)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


moni74

Пусни им отново на съпорта пейст на това, че пратката е пристигнала; че първия път го е нямало, че си я изпратил преди крайния срок и ТИ СИ СПАЗИЛ ВСИЧКО, както е по правилата им.


----------------------------


pAbLo

Оня цяла седмица пари предлага - 10,20,30 паунда да му го махна.
Нещо е наредил явно,че го изнудвам щото онея ми пишат,че така не се прави и в бъдеще ще ми спрат членството!
Ай шъ....
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Dmitarcho

Прати им го това на тях ... че той ти е предлагал пари !
Ръца Пръца


kenwood

Те кореспонденцията я виждат, важно е какво се отговаря...както написах по-горе внимавайте какво пишете на лични съобщения, правите се на ударени и супер спазващи правилата. Не знам как е отговорено в случая, но при предлагане на пари веднага се отговаря с..."не мога да правя такива неща...това е незаконно, против политиката на сайта"...бла, бла бла, както едно време в казармата, правиш се на уставен  (rofl)


pAbLo

Ще видим тая работа.
Ако трябва ще им покажа балканските си корени (rofl) (rofl)
Оня цяла седмица пищи,че му се е*** ся аз виновен :-[
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


moni74

Пристигнаха моите дискове и накладки. Първата ми работа беше да видя дали англето не ми е пратил стари, но не - нови-новички задни дискове и накладки TRW  ^-^
Учудващо за мен, транспорта на габко до София излезе 26лв, а Еконт до Бургас - само 7лв.


----------------------------


pAbLo

Къде каза е хотела (rofl) (rofl)
Иди запали свещ и направи курбан :))
Догодина форумна сбирка на Синеморец (rofl) (rofl)
П.С.
Аз пък водя усилена битка с и-бей да го насерат оня тъпак :-\
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


moni74

Хотела е в Созопол, но и в Синеморец да стане събора - ще дойда :)


----------------------------


Alexi

ама то ти казваш къде ще черпиш така че си избери мястото :))


Pyrhel

Снощи ми свършиха няколко търга за неща, дето бях пуснал в иБей да продавам и изпращам от БГ. Хората ми платиха, опаковах ги, отивам днеска в пощата и кво - к*р, не може вече да се изпраща нищо, дето в него има батерии, защото имало много дето гърмяли (omg)
Ей ся ще изям негативен фиидбек от гневни хора (и са прави де...)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Dmitarcho

Що си казал, че има батерии ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ръца Пръца


Pyrhel

Връщали ги ако мине през скенера на митницата. Вероятността да я сканират уж била голяма.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Dmitarcho

"уж" ... ако я върнат - на тебе ли ще я върнат - или ще я конфискуват ? Аз навремето пращах суджуци на брат ми в Ирландия. Понеже жената ми беше позната в пощата .. никога не ме е питала какво има в колета, но веднъж видях табелка на стъклото, какво забраняват да се изпраща. И беше написано "салами, храни.. бля бля бля". Викам, ти как ще разбереш аз какво пращам, като на бележката /нали се пише уж какво изпращаш/ съм написал чорапи /примерно/, а вътре мога да съм натъпкал каквото и да е ? И тя : ами ако го проверят, ще изгориш, иначе ще мине" :D
Ръца Пръца


Alexi

каква митница за Англия ? Мисля ,че не се минава .. а и винаги можеш да ползваш някой от куриерите ( срещу малко повече пари )


nixel

Батерии, течности май бяха забранени наистина. Имах подобна случка. Интересното е че тези правила са само за БГ граждани, защото от вън са ми идвали батерии и разни неща с батерии.
А последния път като продавах в ибей, от пощата искаха да видят какво точно съдържа пратката. Аз им отказах, понеже пращах един скъп обектив и доста се постарах в къщи да го опаковам със аерофолио. Нямаше начин просто да си развалям опаковката заради тях. Не ми се противиха много, понеже съм много редовен клиент и ме познават. Още докато вляза и ми вадят пратките  :D


Pyrhel

Алекси, май не си пращал навън с DHL/TNT/UPS или имаме различни разбирания за "малко повече" :)) Например от УК до БГ 30 кила са 2 пъти по-евтини отколкото ДО 1кг от БГ до УК (omg) Митница значи контрол, а не задължително начисляване на мито и ДДС. Митница винаги се минава, все едно с камиона от Гърция към България да не минеш митница. Връщането е към мен, но проблемът е, че минава време и съответно купувачите нервничат, когато са оставили пари.

Иначе и аз съм доста редовен и се познаваме, казаха ми какво се прави - трябваше или да разглобя и опаковам в допълнителен пакет в главния или да ходя до центъра и предпочетох да звънна на купувачите да се извиня, пък занапред ще мисля варианти или в цената на шипинга ще си включа 2 часа по задръствания и зелена зона :)) Иначе преди (преди 2-3 месеца) се попълваше една декларацийка, че има батерия и минаваше. То за лъгане не е проблем, те ми казха да пробваме ако ми се рискува, ама не исках да дразня купувачите с размотаване ако ми я върнат, че ще е след нова година с нашите темпове.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


nixel

Има и спедиторски фирми. Куриерите не са опция за чужбина. Аз даже си мисля че за спедиторите искаше да каже Alexi. Вземат нещо от сорта на 1-2 лева на кг.
И много не гледат какво пращаш. Брат ми така си караше ракия и цигари към Англия. (rofl)

Ей на едни примерни - http://www.dostavka-anglia.com/%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%89%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B6-%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B7/


Pyrhel

Тия БеГе гаражни фирмички, дето не дават никъв документ са ок за 5л ракия по 8лв, ама за 1200 лв/бр и ходи после да да търсиш на босия цървулите без тракинг :)
Така са и в обратната посока, Роял Мейл дават тракинг, че пратката е доставена, има подписа и имената на една БГ леля на УК адреса на една от тия фирми, викам къде ми са пратките, що няма известия 2 дни по-късно, те: ми нищо не е пристигнало. В крайна сметка с малко клизма решиха да я намерят между боклуците все пак.
А и не предлагат услугата, за която говоря - не можеш от тука да им го засилиш с краен UK адрес. От любопитство ще им пиша и ще постна резултата.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


nixel

#103
Те тези са първите които намерих - има и други големи фирми.
А ако искаш провери и M&BM Express. Тъкмо попаднах на тях и цените им са интересни стига да са верни - ЦЪК

ПС: Сега виждам че теглото е в грамове, а аз си мислех за кг (rofl)


Pyrhel

Всъщност, цените са доста добри. МБМ никога нямаше да ми мине през ума да ги погледна, защото носят все едни сладки писма от ЧСИ-та, НАП, КАТ и т.н. :)) Нещо обаче калкулаторът им не работи, а на 500м от нас имат офис и утре мисля да мина да разпитам. (fri)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Pyrhel

Ходих до МБМ, няма да повярвате :)) "Ние не изпращаме международни пратки, нямаме такава услуга, можем да ви дадем жсм-а на FedEx, чрез тях пращат нашите клиенти. Това на сайта е просто така написано, за цени си говорете с FedEx".
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


nixel

#106
Смешници.
Напоследък ebay+paypal компанията са стартирали поредната си инициатива да прецакат хората.
Преди време paypal въведоха опция, когато купуваш нещо те да ти превалутират парите по техен си курс. Е да ама техния курс си беше обирджийски. Както и да е. Опцията се въведе и беше автоматично активирана, докато всеки си намери как да пренастрои директно плащане във валутата на купувача.
За да стане по нагледно - Аз имам карта в евро, но съм българин и купувам нещо в паунди. Пейпал искат да ми конвертират сумата от паунди в лева и да ми дръпнат от банката X лева, които банката ще превалутира от евровата ми наличност.
А аз искам нищо да не прави пейпал - директно да си дърпа от банката Х паунда, а банката да калкулира по курса си евро/паунд.

От около месец може би (най-вероятно заради празниците), тази опция не бачка и автоматично превалутира по извратения им курс. Примерно едно евро при тях е 2.05лв. Единия ми колега щеше да си купува фотоапарат за около 700 евра. Освен всички такси и глупости, пейпал реално искат за една такава покупка да приберат още 40-50 лева само заради фалшивия си курс.
Работещ вариант не се намери. Вчера ровехме из настройки и т.н. При покупка от ebay - опцията просто даваше грешка. Много удобно. Най вероятно след празниците ще го оправят. Дреме им на ebay, никой нищо не може да им каже. Те са си монополи. Не случайно се използва единствено paypal като разплащателно средство. Все пак си е тяхна фирмичка.

При потребителски въпроси към съпорта на paypal отговора е нещо от сорта: "Никога не сме имали такава опция. Винаги сме превалутирали. Ако е имало нещо, най вероятно е било дупка/бъг"  (rofl)

В крайна сметка при плащане през телефон - не се превалутира, а си работи коректно опцията на пейпал. И така моя съкилийник в офиса си спести около 45 лева. :D

Смешното е че ако имаш сметка в евро и купуваш стока в евро, пейпала ще ти сметнат еврото по 2.05 и примерно за стока от 100 евро ще ти дръпнат от банката 205 лева. А понеже сметката ти е в евро - банката ще си мине по нейния курс да обърне исканите левове в евро и реално ще се плати 104.70 евро при курс 1,958.
Не е ли абсурдно! От сметка в евро да купуваш стока в евро и вместо 100 евро да платиш 104.70  (rofl)
Ама като са монополи - така ще е.


ivchotr

В Алиекспрес има всичко. Често правят сериозни намалния. Превалутират по курса на валутата в БГ. Онзи ден ми дойдоха летни ръкавички за моторетката. Чиста кожа, с протектори, лепнаха ми от първия път, за под 30 лв. Тук ще им искат над 100 кинта.


Alexi

nixel тая простотия се получава ,когато си линкнеш пейпала с ибей акаунтите за по бързо чекаутване .. тогава по подразбиране те ти превалутират на безобразен курс .. влез в пейпал акаунта си и от сетингите имаш preffered merchants или нещо такова .. от там изтрий ибей и следващия път като пазаруваш нещо ще те пита отново как ще платиш и кой ще превалутира .. отнема 30 сек повече но се избиват :)


sinnerman

nixel, на последната стъпка преди да платиш, ти изписва курса на превалутиране на paypal- 1 lev=0,49 euro.  И под него има един текст със ситни букви. Цъкаш върху него и ще ти се отвори нов прозорец където ти дава възможност за избор превалутирането да стане по курса на банката издател на картата. Маркираш полето и си готов. На мен ми го превалутира на 1,962. Иначе по курса на paypal е на 2.048.


Pyrhel

Причината не е обирджийство, а да могат да ти кажат със сигурност колко ще ти струва стоката в твоята валута. Точно както казва Синерман е схемата: http://fordbg.com/forum/index.php?topic=1850.0
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Pyrhel

Днес пак ми го туриха, това трябваше да са секретни гайки, ще си припомням как се правеха диспутите в ebay, отдавна не съм се занимавал...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


ivchotr

Може да не са секретни, ама поне изглеждат готини (rofl) Пък имаш и секретен ключ (rofl)


tisho_tbk



Pyrhel

Гайките са нови и са лъскави - отражение е от слънчев чадър, не се махат. Оправих се, продавачът върна всички пари. Подарявам секрет... (rofl)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


nixel

Цитат на: Alexi в 23 Декември 2016 22:41:30
nixel тая простотия се получава ,когато си линкнеш пейпала с ибей акаунтите за по бързо чекаутване .. тогава по подразбиране те ти превалутират на безобразен курс .. влез в пейпал акаунта си и от сетингите имаш preffered merchants или нещо такова .. от там изтрий ибей и следващия път като пазаруваш нещо ще те пита отново как ще платиш и кой ще превалутира .. отнема 30 сек повече но се избиват :)

Теб цитирам защото ми е по лесно.  :D
Отдавна не съм влизал тука, та затова и късно се обяснявам.
От зората на интернет съм в пейпал и ибей. Почти всеки месец поръчвам по нещо и са ми до болка познати триковете им. Аз горе писах, че тази опция нарочно не работеше точно около празниците. Това не беше случайно. Винаги съм бил с линкнати акаунти. Преди години дори нямаше такава опция. Бях им писал няколко пъти че не ми харесва.
Тогава ънлинквах акаунти, влизах излизах, настройвах от пейпал тази опция, абе всякакви схеми пробвах. Единствено от мобилната версия на сайта (през телефон) проработи.  :D


Mondeicho

И аз имах едно неприятно преживяване - спечелих едни прагове на търг, но симпатягата не ми ги  изпрати. Прекаран бях с една такса за куриерски услуги, защото ги платих извън търга. Иначе отворих диспут и ми върнаха основната сума. Като цяло ме беше яд заради праговете. Иначе този го намерих и на други места и го нахраних и там.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.