Как да спестим някое и друго левче при плащане с PayPal

Започната от Pyrhel, 25 Юли 2012 01:52:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Напоследък много хора почнаха да пазаруват онлайн, плащайки чрез PayPal. Няма да се впускам в кой-знае какви подробности, но всяка такава фирма - PayPal, Moneybookers и т.н. имат вътрешен conversion rate, с който казват на потребителите си каква ще бъде стойността на дадена транзакция във валутата на потребителя. За да се защитят обаче от загуби при мръдване на валутата през деня, техния курс е по-неизгоден спрямо този на банките и при по-големи суми можем да спестим левчета. Аз например забелязах, че като си купувах съединителя с тази опция спестих около 70-80 лева :) Бъдете сигурни - курсът на посредниците е по-неизгоден от този на банката ви!

Ето и как да се отървем от тяхното обръщане на валутата. При извършване на транзакция ще видите по екраните следното:


Когато го видите горното, цъкнете на линка, показан с червената стрелка. После ще ви се отвори този прозорец:

Прочетете го, преведете си го и ще видите защо ще спестите левчета, ако изберете опцията, показана със стрелката :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


mrmef

Чудесна тема! Само не виждам снимките. По едно време си играх да си правя сметка в GBP за paypal, но не съм имал достатъчно време да видя как точно да я ползвам в моя полза.

Pyrhel

Показаха ли се снимките? Ползвам фейсбука да ги качвам и да взимам линкове и понякога се случва да не се виждат известно време :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

mrmef

И аз исках да прикача от FB за дневника ама не става тук.