Проблем с вентилатора : 4-та и 3-та степен спряха да работят

Започната от falcoh, 03 Септември 2015 15:03:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

falcoh

Здравейте! Доста търсих из форума, но точно моя проблем не можах да намеря.
Първо отказа да работи вентилатора на 4-та степен, а сега отказа да работи и на 3-та степен.
Някой имал ли е този проблем и може ли да помогне с идея как да го оправя?
Фокуса е 1999 година, бензин, 1.6i 16V, хетчбег, 5 врати.
Благодаря предварително!


Dmitarcho

Някакви защити бяха на моторчето на парното. Под жабката се намира ... Върви при някой жичкаджия и му обясни какво не работи, и ще го оправи ;) С веремето сдават багажа и изгарят. Или се подменят, или се окъсяват нещата и ще проработят степените ;)
Ръца Пръца

hienata76


momo76

Като се прецака резистора работи само 4 степен, 1, 2 и 3 не работят. Трябва да я погледне някой, да се замери резистора и да се провери инсталацията за вентилатора.

А 1 и 2 степен работят ли?

falcoh

Здравейте!
Благодаря за бързите отговори, но мисля че моя проблем не е в този резистор защото при мен 1-ва и 2-ра степен работят нормално.

Dmitarcho

Доколкото знам, има някоко резистора ... предполагам за различните степени. Върви при някой жичкаджия да ги погледне и да каже диагнозата. Дано да са резисторите - да не е нещо скъпо ;)
Ръца Пръца

К.Методиев

Един е резистора, апроблема ти е в ключа или са нагорели пиновете на буксата или на ключа или на резистора.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

sparky