Избор на нов телефон

Започната от moni74, 14 Август 2013 00:28:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Lucy

#60
Aз се сдобих с това:
Xiaomi Mi3

Mного приятно изненадана останах. Много приятно и бързо работи, батерията още не мога да я скапам, а я тормозя вече близо 16 часа - игри, снимки, настройки, човъркане.
Прави страхотни снимки както с голямата, така и с предната камера и дисплеят е много добър. На много приемлива цена е на фона на Самсунги, АйФони и т.н. (не отричам техните качества и предимства).

Препоръчвам го!
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"


Иван Вълков

Това все пак е висок клас смартфон. При премиерата му в Китай е няправил фурор. Най-хубавото е гъвкавият и обновяващ се непрекъснато софтуер. С здраве да го използваш и да дяваш по често отзиви за това бижу.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Lucy

#62
Показвам снимка, меню и първи данни от батерията от снощи:


"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

Dmitarcho

Със здраве да си го ползвуваш телефончето ;)
Ръца Пръца

martin1977

Какъв точно е телефона, че и аз търся хубаво китайче ... писна ми от Самсунг. Пълна шитня е!

К.Методиев

Цитат на: martin1977 в 27 Юли 2014 23:56:47
Какъв точно е телефона, че и аз търся хубаво китайче ... писна ми от Самсунг. Пълна шитня е!

Xiaomi Mi3 е модела.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

hotblooded

 Но коя от двете разновидности - ако е със 64 GB памет - той си държи цена колкото LG G2....

opex

#67
само ако човек заложи на 13мп камера и повечето памет на ксиаомито (и то в определени случаи) спрямо нексус5 да, по-добрия тел ще е
ей сега направих един сърч набързо и ми се струва, че нексус може да се намери и по-евтино от ксиомито
просто няма как да се случи да взема ксиаоми ми3 при това положение
не говорим за останалите благинки покрай ЛГ-то, мимолетни ъпдейти на ОС-а спрямо месеци забавяне при останалите и др
ще видим обаче ми4 като излезе на каква цена ще е и какво има на лице срещу него, тогава може да е друга бирата
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

martin1977

Това Ксиаоми е абсолютен чистокръвен китаец /тоест куче-марка/ ... Сега му прегледах цените- че то колкото хубави скъпи маркови телефони струва - към 600 лева в най-добрия случай. Имах Галакси С4 и скоро го продадох за 500 лева ..... а определено Галаксито не е по-лошо от това Ксиаоми /дори до скоро не го бях чувал/. Как може китайски телефон да струва колкото добрите реномирани марки. Тия китайци много си повярваха. Аз за китайски телефон повече от 300 лева не давам - и то при положение че е със свръх характеристики.

Lucy

#69
Xiaomi Mi3 има ъпдейт 1 или 2 пъти месечно.
Задната камера е 13 мегапиксела, а предната 2 - и двете правят много добри снимки за характеристиките си.
Xiaomi MI3 е с четириядрения чипсет Qualcomm Snapdagon 800 с графика Adreno 330, 2 GB оперативна памет, в моя случай с 16GB флаш-диск (има и с 64GB) и работи под управлението на операционната система Android 4.4.2. Дисплеят е 5 инчов.

В България цената му варира м/у 450 и 560лв, в зависимост от това от къде се закупува. Има официален вносител и сервиз, което е много ценно. Може да се поръча и от eMag.

Цитат на: opex в 28 Юли 2014 00:51:46
ще видим обаче ми4 като излезе на каква цена ще е и какво има на лице срещу него, тогава може да е друга бирата
Около 700 долара и ще са само с 64 GB памет и 5,5 инчов дисплей.

В работата тествам на Samsung s4 mini, разглеждала съм LIVE Nexus 5, който м/у другото се счита за доста неуспешен проект. Много се чудех дали да не се изхвърля и да си взема Гнусмас S5. Китаеца си ме кефи най-много и не съжалявам, че го взех. Най-интересното е, че всичките със сигурност си приличат по едно - произведени са в Китай :)

"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"


К.Методиев

Мартине хиаоми ми2 и ми3 са едни от най продаваните телефони в китай, при първоначалното им пускане се изкупиваха буквално за минути по хиляди бройки и до преди нова година телефона ми3 беше само на предварителна поръчка и не се знаеше още дали ще има 64гб версия тогава мислех да го вземам но ми писна да чакам и взех Г2, впрочем ми3 е единствения китайски телефон на който китайците правят реплики, толкова е популярен там, другата разлика е че ъпдейте са му толкова на често защото ползва miui модифициран андроид който се разработва от много групи хора и често излизат фиксове и подобрения. Друго характерно за модела е, че ъпдейте се инсталират в отделен ром дял и ако има проблем без проблеми се връщате на старата версия.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.

hotblooded

 Ксиоми-то не е типичен китаец - спрямо другите пиратки  изглежда в пъти по качествен, впрочем, дори и от Samsung Galaxy S4  изглежда по-добре. Също така за разлика от други пиратки - характерситиките му са реални, а не само на хартия. Но в същото време цената му е 380$ от сайта на Ксиоми (за 64 GB).  Не е редно да се сравнява с Нексус 5, а по скоро с LG G2  и SGS4...  който са на цена от 615 лв и 670 лв  съответно в България - вземаш ги веднага или получаваш на другия ден.

През къщи са минали 5 "пиратки" - първите 3 бяха супер за парите си, но последните две разочароваха и за това вече стоим далече от тях. Но пак да кажа - Ксиомито определено не е "пиратка", но просто се доказа на практика че като искаш да направиш нещо хубаво и качествено - то си има цената  и тя не е по различна от модел с подобни характеристики на големите марки.

petermitkov

Да кажа и аз две приказки за този неизвестен производител.

Аз ползвам МIUI Андроид което е на Сиоми (Xiaomi) операционната система от 2011 година и мога да твърдя че това е най-якия и удобен андроид който някога съм виждал ( аз съм ползвал доста версии на андроид - AOSP, Cyanogen, и обложки - Sense HTC. Сони, на Самсунг (бтв Сони е най-зле)). След като го качих на колега от форума той също не желае да чуе за обикновен андроид.

Също така шеф на Сиоми е Хуго Бара който е един от създателите на Андроид и е бил шеф на Андроид отдела в Гугъл (Nexus серията мисля че е негово дело).
Сиоми минават за супер качествен производител и в класацията за 10-те най-продавани телефона в света влизат с 2 модела.

Нямам нищо против Самсунг (всеки е чувал за тях),но мисля че зле от към софтуерни ъпдейти - юзерите чакат доста за да излезе какъвто и да и ъпдейт.
При Сиоми всяка седмица има Дев билд и всеки месец Стебъл билд на МIUI-то.


sapienti sat

martin1977

Значи много го хвалите това Ксиаоми. Щом всички казвате хубави думи за него, може би има защо. Аз дори на живо не съм го виждал, но вероятно си струва парите. Аз от Самсунг Галакси С4 не съм очарован. Това дали е по-добро?

hotblooded

Цитат на: martin1977 в 28 Юли 2014 14:59:21
Аз от Самсунг Галакси С4 не съм очарован. Това дали е по-добро?
Не е, но не е и натоварен с очакванията като  Самсуняка, все пак Ксиоми до скоро беше световно неизвестен "бау-бау" производител, докато към изделията на Samsung очакванията са големи....  Един колега го има и ме зарибяваше -  телефона е на едно ниво или леко отстъпва на SGS-4 i LG G2, а е на почти една цена с тях. Външно изглежда по-красив от SGS-4, но това е защото Самсуняк от SGS-2 насам не се стараят с дизаина и мат'рялите (една от причините да си взема Ноут 3 или SGS-5)

Lucy

Xiaomi-то изгелжда като NOKIA N9 на външен вид, а менюто напомня много на iPhone.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

Pyrhel

Намерих един драфт в профила си, нещо съм се объркал и вместо да го публикувам съм го сейвнал като чернова:

По повод Нексус 5 - в нета масово пищят, че няма добър обхват. Моя също преди време почна да страда от този проблем и бях решил да го размажа в пода, след като извън по-големите градове нямаше никой, дори не "Emergency calls only", ами "no network coverage"! Та малко преди да го тотализирам го разглобих на съставните му части да огледам за фабрични дефекти. Ако някой пострада от тоя проблем, да казва - излекувах го! >:D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

 Един приятел с LG L9-II страда от нещо подобно - губи мрежа без причина...

moni74

То и L9 си губи обхват на поразия. Затова след сезона мисля да взема някакъв противоударен и противовлажен, и който да има батерия за поне няколко дни.


----------------------------

AlexanderBozhinov

Доста често си сменям телефоните . В момента съм с LG G2 . Колкото и суперлативи да има за този телефон, мен лично не ме радва . Сега да кажа и причините :
Плюсове - > добра батерия,супер дисплей , камера - добра ( ,но яко лаг,който се оправя с рут и т.н )
Недостатъци - > софтуера на ЛГ :) , Изключителен Лаг на абсолютно всичко(пак се лекува ) . Най-много ме дразни ниското качество на самия телефон като слушалка,т.е микрофонът определено не става,отсреща не ме чуват добре ...глъхне... в същото време и при мен не се чува така както трябва.
За жалост си строших NEXUS 4-ката,която беше на светлинни години пред  G2 , Нексус 5 не ми харесва как изглежда, а в момента ЛГ Г3 е с всички болести на първите пуснати за продажба смартфони .
Самсунг не ги обичам вече,след като Samsung Galaxy S 3 ми отваряше контактите за близо 2-3 секунди , Galaxy S 4 - е абсолютна подигравка със смартфон, уникално гадна камера,смотан дисплей,поредният лаг (за който са виновни само Самсунг с техния прословут глуповат Launcher ) .Няма да коментирам ,че всяко втора С4-ка й се подува батерията :)


hotblooded

 Проблема с G3 е оправен от почти 40 дена, преди две седмици купих G3 за майка ми и 1 седмица го тормозихме да видим дали ще дефектира преди да го подарим - нямаше проблеми.

opex

Колебая се между HTC one mini 2, Xiaomi MI3, Nexus 5... нещо по-старо, но сносно като HTC ONE X+ или... да изчакам още малко до март да видим какво ново ще излезе тогава и какво по-ново читаво ще попадне в диапазона 450-500лв?
Като цяло след доста ревюта и сухи показатели всичко клони към Xiaomi-то, но винаги има нещо дето не се споменава като недостатък спрямо останалите, някой с опит има ли да каже нещо?
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Dmitarcho

За Нексуса ... единствения недостатък е малката батерия. Допреди да дойдо Близалката /Android 5/ батерията държеше ден - при нормално ползване, без много игри. С близалката нещата са зле ;) Чакам ъпдейт с надеждата да се оправи. За Другите марки не знам. @Господарката  май имаше някакво китайче - не помня марката :D
Ръца Пръца

Lucy

#83
Китайчето е Xiaomi Mi3. Докато не го размазах почтително на циментовите плочки пред нас, си бачкаше супер. Още тъгувам по него. Супер добро телефонче. Батерията му държи до 3 дни с ръчканье. Камерата му камера. Не знам какво ще ползваш @opex на него, но ако е за стандартните неща като viber, Facebook и снимки, ще ти върши чудна работа.

П.С.: Само внимавай да не му счупиш дислейчето, щото моя с една пукнатина от край до край и още си чака новия. В БГ официалният сервиз го предлагат за 180 лв. За справка в АлиЕкспес е около 35-40 долара с доставка.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

hotblooded

 Ако ще вземаш LG по добре вземи G2 от колкото Nexus5.... Основно заради батерията

Lucy

#85
В момента съм с G2, телефончето е супер, при моето ползва е задължително да се зарежда почти всяка вечер. От към дизайн, честно казано Нексусчето повече ми харесва. Проблемът с дисплея и при двата е същия като на китаеца (от опит), даже по-зле. Поне при Mi3 ако знам номера, на който искам да се обадя, мога да осъществя разговор или ако ме търси някой, да му вдигна, но до там.
"Aко може така, да има... така... повечко екстри, ама така... по-спортна... И ако може направо да си е 2-ка бенЗ... ама да не харчи много... нЕкъде 6-7? Мааааксимум 7,5!" из изискванията на един "рейсър"

Pyrhel

#86
Ползвам Нексус 5 от почти година и половина вече, забележката му е батерията - кара около ден, но с Андроид 4.4.4. С 5.0.х работата е много зле. От изброените Нексуса прави най-хубави снимки според мен, особено нощни с малко светлина. Има и оптична стабилизация, което е голямо предимство.

Между Mi3 и Nexus 5, цъкайки и 2те предпочитам Нексуса на 100%. Не мога да понасям MiUi-а, непреведени неща, китайски йероглифи от време на време... Но не мога да му отрека, че отвън китаецът е по-масивем и добре изглеждащ.

Батерията на Нексуса се лекува... Изпадна ми нов iPhone 5S за без пари, но май ще го разкарвам и ще остана с Нексуса - ще видя какво ще правя и може и да има лек за батерията на Нексуса и в БГ вариант със снимки :D

LG G2-то е много добър телефон! Батерията му е с 30% по-голяма и ако му се сложи чистия Android, а не LG версията е за предпочитане пред Nexus-а. Има и IR порт... Ама малко голям му идва дисплея за мен...

^ личен опит с 3те чилифоня.

ПС: На нексуса се слага точно батерията от G2 с малко преправяне по кабелаците. Капакът може да се затвори, но трябва малко да се смачка батерията.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

откъм батерия Леново са много добре ,особено моделите с 4000мАч и всички са Li-Pol

opex

А какво може да се каже за Нексус 5 с-у HTC One (M7)

н'гого мрци 'зотговор'те
Н'гуана уна. Е!
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

hotblooded

Ако не си фен на металния корпус - мисля че нехуса е по добрия избор. Виж М8 е друга бира (и цена)...