Избор на климатик/ци

Започната от Иван Вълков, 12 Април 2013 21:16:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alexi

място за климатици има бол стига да ти се прежалват пари за автовишка ( 60-70 лв на час )


petermitkov

На фона на разликата в цената на мулти-сплит и сплит цена на автовишката е смешна, но ако ги сложа там тръбния път трябва да минава през целия балкон 5 метра и през още една стая...
sapienti sat

hotblooded

 A защо не ползваш "етажерка" - стойка за 2 външни тела едно над друго, и да вземеш два отделни климатика?

petermitkov

И това не става тъй като целия балкон е със стъкла и ако сложа две тела едно над друго ще се виждат от стаите. Варианта е едно до друго но така ще имам 3 тела на балкона и практически няма да имам балкон.
sapienti sat

Alexi

то дали ще са 2 тела или 3 все нямаш тераса :)) мултисплита е 50 кила външното и е огромно

Pyrhel

Някой ровил ли е за климатици 2ра ръка? Трябва ми нещо за 35 кв.м. / 90 куб.м. помещение, което не е мое, а под наем и не ми се иска да взимам нов. :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Иван Вълков

#36
www.airqualitybg.com В форума на сеткомБГ има много доволни колеги от услугите на човека/фирмата. Занимават се с монтаж/демонтаж и рециклиране на климатици. Неудобното е че са от Пловдив, но ходят и по другите градове, като се заплатят транспортните разходи упоменати в сайта.


П.п. За София се сещам за един колега с никнейм Mega ( пак в сетком форума) който се занимава с монтаж/демонтаж климатици но незнам дали не предлага само нови машини.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Pyrhel

Мерси, но климатиците от Технополис с мотнажа са на по-ниски цени от неговите :D И с цените на мотаж се е поувлякал леко :D
Монтажът не е нещо особено, още повече, че е на кота 0 и мога да го боцна сам, но собственикът държи да бъде от "професионална фирма, която разбира" :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

има голяма разлика между климатик за японския пазар бил той и втора употреба ,и консервите дето се продават по технотата .. това е все едно да сравниш 3 годишен мерцедес с нова дачия :) същото важи и за монтажа - той може да бъде извършен с материали за 30 лв и с инструменти от лидъл и кауфланд от хора дето се учат на твоя климатик ,или с такива за 130 лв с професионални инструменти и човек който знае какво прави

Pyrhel

Има разлика в климатиците, но затова казвам, че помещението е под наем и търся ниска цена, не ме интересува разликата в тока от +20 лева на месец. Пък дали един винт ще се завие с Факом, Валтер или Рико - като в автосервизите... То по същия принцип и за прекарване на лан кабел и настройк на аксес пойнт взимат по 20 лева от ISP-тата, ама не знаят каква е разликата в криптиранията, а тия дето разбират не взимат по 50 :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Dmitarcho

Някой да ги следи тея климатици :) Ще оборудвам ново жилище с 3 броя :( Имам познат който работи във фимра .. но колкото повече мнения - толкова по-добре ;) Две помещения са 70-80 кубика /по спомен/ третото е по-малко. Предложиха ми 12-ки за "големите" стаи и 9-ка за по-малката. Принципно мисля на Мицубиши да вземам, инвертнорни. Но приемем всякакви предложения. Климатиците ще работят постоянно през зимния сезон ... като ще отопляват целия апартамент ;) Няма изолация - само ал.дограма, южно изложение е - демек е топличък попринцип.
Ръца Пръца

Alexi

Тошиба от средния клас , Сузуми - е много добър избор

Иван Вълков

Габровец кажи парата дето ти се дава. Щото климатици и коли много ама кой стават е отделен въпрос.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

G_o_c_e_v

Ние взехме мицубиши на варна клима, рециклиран с гаранция 3 години за 990лв. 12-ка като цената на нов такъв е 1900лв. И има някакъв коефициент 5,60и нещо. 2 години има потдръжка по 45лв.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Иван Вълков

Малко офф, то тука стана като един виц
ЦЪК

Марките ясно ама модел модел.... (rofl)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Dmitarcho

Приятелят ми, който слага климатици, предложи Фуджитсу ... около 1300 пари казам че е с монтажа, Митсубишетата били около 1500 - това за 12-ките. 9-ката била около хилядарка ... Значи бюджета е около 4-4.5 к ;) Така или иначе климатиците ще ги взимам от Габрово .. няма смисъл от друг град - не дай си боже да трябва да се отремонтирва нещо ... става дълга и широка ;)
Ръца Пръца

Иван Вълков

За тия пари недей да очакваш чудеса - не че мойте не са и те от средния клас, единият даже е от най-нисък клас. Като гледам цената и машините като големина на BTU, очаквай в преходния сезон да работят он-офф, което не е ефективно и на някой е дискомфортно. машинките иначе щом ги вземаш от приятел ( предполагам няма да те набута в 9-та глуха) няма да те разочароват. Като чета поста ти апартамента няма изолация на стените което ще допренесе за по височка сметка за ток. И накрая но не на последно място, досега си се топлил на парно, няма база за сравнение с климатиците, да го имаш в предвид. Аз на твое място бих отишъл на гости на приятеля ми с топлещ се с климатик за да видя дали ми понася като метод на отопление.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Dmitarcho

С дървата съм твърдо решен да ре разделям ;) 10 кубика .. по 60-70 лв., носене, слогуване, боядисване ... стига ми толкова. Аз не очкавам, че ще ми е по-евтино ;) 100-150 лв. само за климатиците съм ги прежалил зимата ;) Какви чудеса могат да се очкават от един климатик - пускам ги ноември /или там когато застудее/, и ги спирам като се стопли ;)
Ръца Пръца

Pyrhel

На предната страница нали коментирахме климатиците от Технотата и монтажите... Доволен съм от Санго-Манго-то (12ка), но не и от монтажа на "професионалистите". Монтирането не се извършва от Техно-хора, а от специализирани фирми за климатична техника, които имат договор с тях. Разбира се направиха циганията да изпуснат част от фреона и после да идват по гаранция, оказвайки се, че почти няма нищо останало в климатика. След пълненето е както трябва и духа значително по-добре. Единствено не ми харесва, че когато бяха големите мъгли цикъла на размръзяване е учестен, на всеки 45мин работа има 8 мин размръзяване, а при големите загуби заради витрините се усеща веднага.


Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

Аз ще слагам май подови климатици ;)
Ръца Пръца


Vesel

Аз доколкото знам подовото излиза доста скъпо като отопление, а освен това не било и полезно. Един познат наскоро си направи парно което гори с пелети и котлето има резервоар който сам си пуска когато му трябват , може да му зададеш в колко часа колко градуса да бъде и пепелта е колкото една шепа. Много удобно било и му е излязло 6-7 хил всичко. Преди беше с климатици и разправя, че все им било студено в къщи. Аз доколкото разбирам на теб само за отопление ти трябва, така че може да проучиш нещата и евент. за следващата зима, че за тая вече е късно тепърва да правиш парно.

Dmitarcho

Ппдови климатици, такива където вътрешното тяло не е на "тавана" а под прозорците - товя имях в предвид. В едната стая има монтирано електичевко подово....което няма да се ползва. Бащя ми си сложи пелетен котел... Но за него трябва дя къртя...да слагам тръби по пода...и става дебело - само котела е към 2-3 хилки, а и да мъкна чували с пелети до 5тия етаж :) Апартамента е в ремонт...ще се местя евентуално лятото в него ;)
Ръца Пръца

m_focus

Ако можеш направи си парно с пелети, било котел или камина, сега има камини за по 2к с расш. съд и помпа. Отоплението с парно е несравнимо с отоплението с климатици.
карай форд и бъди горд :)

Dmitarcho

Пелетите и тем подобни отпадат, няма да мъкна до 5тия етаж каквото и да е ;) Май нямам и маза...където да държа 1-2 тона пелети ;)
Ръца Пръца

m_focus

Мързел :Р
Наеми някой да ти качи чувалчетата на терасата ;)
карай форд и бъди горд :)

Alexi

Митак слагай подови Тошиба или Фуджицу .. малко по скъпи са от стенни де но ти си го знаеш .. има и мултисплит на Тошиба много хубав - едно външно с 2 вътрешни тела - ако ще слагаш 2 климатика само  ,тоя вариант не е лош

Dmitarcho

Нямало смисъл едно външно с две вътрешни, ако са повече вътрешни - да. А и разположението е такова, че ако е едно външно тяло, вътрешните идват далечко и ставят големи загуби. Дргия минус, ако вуншното ряло здаде багажа нещо - вътре на всякъде студ. В едната спалня със сигурност ще е подов ;) на Фуджитсу или Даикин
Ръца Пръца

jo_jo

аз съм с нокриа 14 на 25кв х 2.52м таван. Топлозагубите са брутални (крива дограма и духащи контакти), но се справя. Главния минус според мен е комфорта, целта им е била макс производителност, което понякога не е това, което се търси. Примерно на 22 градуса като е нагласен и духа към теб е гадно, а перките на топлене не могат да са към тавана. При размразяване те лъхва един як студ и тн. Също така пластмасите си пукат, което май повечето климатици го имат като проблем. Иначе филтрите се чистят лесно.

Наскоро като беше -10 навън и нагласен на 22 поддържа около 19-20, но усещането определено не е като на парно или камина.

бих си помислил за термопомпа и радиатори, но като съм гледал почват от 12к лв.

Dmitarcho

Мислил съм и термопомпа...ще ми я намерят на изгодна цена. Но ако е термо помпа...и пелети...задължително ще е с тръби на пода - никакви радиатори. Точно тези тръби, и допълнителни ремонти (замаски,теракоти и прочие) ми надхвърлят бюджета. Иначе само термопомпата и 2-3 вътрешни тела ми ги дават за около 5 к
Ръца Пръца

Pyrhel

Вижте на какво попаднах преди малко. Това се пълни със 7 литра вода. Предполагам, че охлажда с пелтие? Някой пробвал ли е тая хуйня :D



Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.